atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu par "Cerību"
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.11.05 12:03:11
Nez, kāpēc nevienam nav ienācis prātā parisināt tematu par pašlaik notiekošo festivālu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.11.06 11:43:42
Voldemārs
Nē, es sapratu tieši to, ko tevis teikti vārdi pasaka. Vispār tā nav mana atziņa, bet dzirdēta kādā sprediķī.
Es saprotu, ko tu domāji, tomēr atļaušos teikt, ka šāda lūgšana (izteikta kā publisks aicinājums), manuprāt, nav gluži saskaņā ar Dieva nodomu. Dievs nevēlas nekādu ļaunumu un Dievs vēlas, lai mēs līdzīgi kā Viņš vienmēr izvēlētos tikai bezkompromisa labo. Nesteigsimies notikumiem priekšā un lūgsim, lai Dievs vērš visu par labu, arī to, ko mūsu saprašana nespēj iedomāt
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.11.06 11:54:04
Arti!
Jau citēju parunu, Rakstu valodā izsakoties, "kāds koks, tādi augļi" (sal. Mt. 7:17-19, Lk. 6:43). Proti, Cerība gan izskatās labs un jauks (pat kristīgs!?) pasākums, bet manis augstāk minēto imeslu dēļ, es baidos, nekas labs luteriskajām draudzēm no tā nav sagaidāms. Tieši tāpēc arī līdzība ar sēsi-pļausi un koku-tā augļiem. Tas, tad arī ir ļaunums par kuru še runāju.
Jāpiebilst, ka pateicoties Dieva žēlastībai, pat TUR varētu notikt arī kaut kas labs, bet tas diez vai būs pateicoties šim pasākumam. Taču, ja tur arī kaut kas sanāks labs, tad tas drīzāk gan būs par spīti tam.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.11.06 11:55:18
Mārtiņ!
Man jau arī nav iebildes pret bezkompromisa labo, to arī gribu aģitēt, bet tad Cerība nu nekādi nav šajā bezkompromisa labajā
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.06 13:43:28
Zaur,
es nerunāju par pārvilināšanu saistībā ar "cerības" festivālu ( ja tā būtu, es tur nekad nelaistu draudzes, kurā kalpoju, kristieti ),
vnk parādu, kā šādu baptistiskas ievirzes "Jēzus pieņemšanas" rituālu izmanto zināmas grupas.
---
Vai tad tu noliedz, ka "cerības" festivāla pamatā ir baptistu teoloģija?
Un, es manu zināmu neiecietību arī no "cerības" festivāla aizstāvjiem...
Jo mana attieksme ir labvēlīga pret ikvienu veidu kā Jēzus top pasludināts, tomēr atbalstot pareizus teoloģiskus akcentus un korekcijas.
Kas attiecas uz baptistiem, kuru vidū ir mani draugi, mana labvēlīgā attieksme pret viņiem kā dedzīgiem kristiešiem nenozīmē, ka ir jāakceptē kādas viņu kustības pārstāvju nepārdomātas doktrīnas ( tostarp bieži dzirdēto - vārda "izvēle" īpatno lietojumu) , kuras viņi paši ir gatavi dedzīgi aizstāvēt.
---
Es varētu piebilst, ka mana lūgšana ir par to, ka cilvēki tā Kunga labvēlībā "cerībā"sadzird Evaņģēliju par spīti teoloģiskām neprecizitātēm.

bitukas
# Iesūtīts: 2010.11.06 14:22:32
Vienkāršāk, brāļi, vienkāršāk! Cerība ir āķis, pārējais pašu rokās. Vienreiz jau tikai notiek, mums, savukārt, ir iespēja mācīt, audzināt, labot, utt...
lēnprātīgais
# Labojis lēnprātīgais: 2010.11.06 15:36:33
Vai tik daži no mums negrib noraidīt Dieva žēlastību, pamatojoties uz matu skaldīšanu par teoloģiskiem terminiem? Par Jēzus pieņemšanu - nav jau tas gluži svešs jēdziens Bibelē. Ja nu tiešām tā ir, ka Jēzus stāv durvju priekšā un klaudzina un Viņš gaida lai durvis atver, kas tad īsti notiek - vai atverot durvis un ieaicinot savā namā, es Jēzu pieņemu, uzņemu vai ko citu daru? Jāņa ev. Jēzus saka, ka Viņš nācis sava Tēva vārdā, bet "jūs Mani nepieņemat". Ir vēl citas vietas, kur ir runa par Jēzus pieņemšanu, piem: Kol. 2:6 Tad nu Kristu Jēzu pieņēmuši, dzīvojiet Viņā.

Ja nu baptistiem tieši šis termins ir izvērties ar centrālo evaņģelizācijas paroli, tad tā varētu tikt uzskatīta par nepilnīgu, vienpusīgu, par neprecīzu, kādas ir visas īsās un konkrētās paroles, bet nedomāju, ka ar to tiek sludināti maldi, kas īstenam luterānim būtu strikti janoraida kā ļaunums.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.11.06 15:42:17
Konfesionāls luterānis Vai LELB ir viedoklis par to, ko nozīmē ATA VII - vienprātība Evaņģēlija mācībā un sakramentu pārvaldīšanā? Vai tu spēj atbildēt un izskaidrot: "Kas tas ir?"

Vai Tu, Konfesionālais luterāni vari izskaidrot, kā ar ATA VII artikulu var pamatot norobežošanos no ekumēniskas sadraudzības, no kopīgām lūgšanām par to, lai mums kādreiz būtu patiesa vienotība? Es tur kaut ko tādu nesaskatu.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.11.06 15:51:40
Man, kā baptistam galvenais ir, lai Jēzus mani pieņem, nevis otrādāk. Laba parole būtu - neesmu cienīgs, bet saki tikai vārdu.....
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.11.06 15:56:29
lēnprātīgai!
Mūsdienās jautājums par attieksmi pret biblisko mācību ir centrālais diskusiju objekts. Cik nopietnai šādai attieksmei būt? No vienas puses, ja mēs skatāmies Rakstos, tur ir diezgan skaidri saskatāma "matu skaldīšana". Savukārt, ja raugāmies apkārt, mūsdienu pasaulē, tad tāda skrupulozitāte šķiet lieka un nevajadzīga.
Jautājums ir vienkāršs, kuru ceļu izvēlēties?
Vai tad Baznīcai, t.sk. arī LELB, nevajadzētu sekot Rakstiem?
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.06 16:05:25
Voldemārs
Rakstos kā reizi nekāda lieka matu skaldīšana nenotiek.

Vai varbūt, kad uz Rakstiem skatās kāds ar noslieci uz matu skaldīšanu, viņš tur ierauga matu skaldīšanu, kad skatās kāds cits, tad varbūt ierauga evaņģēlija pasludināšanu dažādos veidos, lai tikai cilvēki tiktu glābti?

matu skaldīšanas tradīcija jau nu vislielākā mērā (cik atceros no Baznīcas vēstures) nāk no luteriskās ortodoksijas laika.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.11.06 16:06:11
Voldemārs Vai tad Baznīcai, t.sk. arī LELB, nevajadzētu sekot Rakstiem?

Protams, vajag sekot Rakstiem un mēs, cik to spējam ar savu vājo saprašanu aptvert, arī uzticīgi darām. Tai pašā laikā vai tas varētu būt pareizi - demonizēt atziņas, kādas veidojušās citās baznīcās? Arī tie citi - pēc savas vājās saprašanas un atziņas - uzticīgi seko Rakstiem kā nu māk...
monsignor [46.109.53.140]
# Iesūtīts: 2010.11.06 17:50:56
katoļi kaut kā neizjūt vajadzību piedalīties šādos pasākumos: "Cerības festivāla sagatavošanā un organizēšanā ir iesaistījušās 560 Latvijas draudzes un tūkstošiem brīvprātīgo no luterāņu, baptistu, vasarsvētku u.c. baznīcām Latvijā."
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=1080&st.. art=
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.11.06 18:05:42
monsignor [46.109.53.140]
nu atsevišķi katoļi gan iesaistās un apmeklē zinu, kas dzied korī un Kurševs jau ar kārtīgs katolis (tikai jūsmojošs )
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.11.06 18:44:41
draugs, vilk!
Ja Tu raksti, ka "Rakstos kā reizi nekāda lieka matu skaldīšana nenotiek", nez kāpēc Jēzus saka: "Jo patiesi Es jums saku: tiekāms debess un zeme zudīs, nezudīs neviena ne vismazākā rakstu zīmīte, ne raksta galiņš no bauslības, iekāms viss notiek" (Mt. 5:18)?
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.11.06 18:46:14
lēnprātīgais!
"demonizēt atziņas" skaists formulējums...
Mans jautājums būtu, vai mums vajag sekot citiem kristiešiem, kad viņi kļūdās?
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.06 20:16:27
Vispār, ja kādam ir interese uzzināt, kas tieši Cerības festivālā notiek, var paklausīties tiešraidi Kristīgajā radio.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.11.06 20:20:10
vilks
Tad jau saitīti arī vajadzēja ielikt - http://www.lkr.lv/lat/palgriki/tiesraide/
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.06 20:22:14
Aivars
nu var jau klausīties arī normāli radio
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.06 20:24:27
vilks
Aha, rīdziniedze ierunājās... Ir jau arī vēl pārējā Latvija. Mūspusē regulāri leišu raidītāji vairumu latvijas radiostaciju pārspēj. Acīmredzot latvijas radiostacijām nekas vairāk par Rīgu neinteresē
jaanis
# Iesūtīts: 2010.11.06 20:41:10
Jā, šovakar Tu vari tapt brīvs...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 124 , pavisam kopa bijuši: 35996