atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu "Kas notiek Lutera Akadēmijā???"? II
Maris Staris
Iesūtīts: 2010.11.05 09:58:21
Kāpēc Pāvils slēdza pirmo tēmu "Kas notiek Lutera Akadēmijā???"?
Mani patiesi interesētu šis jautājums. Tēma joprojām ir atrodama sadaļā "Par Baznīcu". Visi interesenti tur var iepazīties ar viedokļiem par to, kāpēc tiek apturētu Lutera akadēmijas akreditācija, kāpēc tiek atlaists rektors un prorektors, kāpēc samazinās izglītības kvalitāte, kāpēc pēc manām domām protams, LA grib pārvērsts par mācītāja Gunta Kalmes un bīskapu tautskolas projektu. Tas, ka slēdza tēmu vien pierāda to, kāda ir bīskapu attieksme gan pret dzīvi, gan pret ticību. Tēmu par LA mēs varam turpināt šajā sadaļā, līdz brīdim, kad bīskaps Pāvils atkal neuzskatīs, ka te netiek pausts viņa viedoklis, pareizais viedoklis.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.11.06 22:13:36
zīlīte
Ir gan ĻOTI svarīgi. Ja esi mācītājs, tad runā mācītāju sanāksmēs un iestājies par lietu. Ja neesi, tad nerunā par lietām, kur klāt neesi bijis vai neesi tiesīgs būt. Starp citu, pēdējā konferencē šī tēma tika pacelta, jo jābūt vietai, kur cilvēki drīkst runāt arī personīgas lietas bez nepiederošajiem.
Veinrihs, protams, ir ļoti cienījams vīrs, un visnotaļ skumja šķiet izveidojusies situācija, kad cilvēks, kas aicināts noslēgt akreditācijas procesu tiek savā veidā iznerrots budžeta dēļ. Pieņemu, ka viņam ir ko teikt, kas LELBiešiem varētu nepatikt. Bet, ir jau arī citi latviešu teologu mācībspēki, kas tāpat ir darbu zaudējuši. Starp citu, cik zinu, vēl nesen kāda persona par to vien saņēma `cietu` un LABU algu, ka Veinrihu tulkoja. (Starp citu, savas divas reizes vairāk nekā vidējais LELB mācītājs) LA budžeta konsolidācijas variantā, kas tika prezentēts vēl augustā, šī persona līdz ar vēl kādu bija tā kā priviliģēta iepretī visiem pārējiem mācībspēkiem. Stāsta, ka šobrīd situācija mainoties.

P.S. Redzu, ka gribi tikties. Ok. Spiežot uz profila bildes, varēsi uzraks`tit e-pastu. Saki kas esi, dod telefonu, sazināsimies un aprunāsimies. Vēlams telekoma, jo mobilie dārgi.
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.06 23:33:40
Aivars
Ja neesi, tad nerunā par lietām, kur klāt neesi bijis vai neesi tiesīgs būt
Kas tas ir? Par Bībeli mēs runājam un daudzām citām lietām vai notikumiem mēs runājam, kur klāt neesam bijuši, bet esam lasījuši, vākuši info, vai kāds priekš mums autoritatīvs cilvēks ir stāstījis, kuram mēs uzticamies. Vai Tu pats saprati, ko pateici?

P.S. es ar Tevi negribēju tikties, bet ja Tu uzstāj, tad es to varu izdarīt. Bet lielu jēgu tam neredzu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.06 23:35:57
zīlīte
Jā, es sapratu, ko pateicu! Droši vari norakt retoriku un pļurkšķēšanu par lietām, kur klāt kāds nav bijis, bet satikties un aprunāties aci pret aci!
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.07 14:59:03
zīlīte

Ko īsti Tu vēlies?
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.07 16:43:24
Kā pret akmens sienu!
No mans puses komentāru vairs nebūs.
Paldies.
Ceru, ka bija cilvēki, kas sapratu, ko teicu.
vilks
# Labojis vilks: 2010.11.07 16:47:52
zīlīte
žēl, man bija cerība, ka beidzot varētu sākties saruna.

ko tad īsti vajadzētu darīt citādāk un ko darīt, lai būtu citādāk?
ar problēmas konstatēšanu jau nepietiek, vajag domāt par konstruktīviem veidiem, kā rīkoties.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.11.08 10:26:09
Pāvils

Tu pats esi cietis no nedemokrātiskas valsts. Tas man ir šoks, kad šī valsts nes līdz genocīdu pret vārda brīvību. Pie tam vietā , kur tiešām jāparāda brīvības raksturs. Dzēsējs Tev gar degunu staigā...
Tie cilvēki , kuri dzēš LELB piederīgo rakstus , neapzinās , ka viņi kaitē LELB attīstībai.
Vēlreiz uzsveru , ka šim forumam ir jābūt ar divām vietnēm = viens evaņģelizācijai ,misijai. Otrs = LELB locekļiem un ar vārdu un uzvārdu. Tad tā ir demokrātiska institūcija. Ja tas nenotiek , tad ...., ja pat bīskaps tiek apvests ap stūri, jādomā , ka LELBu speciāli kāds grib vadīt , kaut kam pievienot vai iznīcināt.
ainārs [87.110.49.76]
# Iesūtīts: 2010.11.16 11:26:09
Mācītāji,kas kalpo draudzēs ne vienmēr ir tas,ko draudzes grib redzēt. Ne skaitu vajag ,bet kvalitāti. Te runā par 3 drUDŽU APKALPOŠANU. Ja vienā svētdienā apkalpo visas trīs-ar dievkalpojumu-tad ļoti labi,bet ir gadījumi,kad 20km attālumā esošu draudzi apkalpo ar dievkalpojumu 2x gadā-tad kādu atbalstu mācītājs var gaidīt no draudzes? Un ja vēl dzirdu-naudas neoetiek.. Jāstrādā! Otra lieta ,kas kādreiz labi tikta sākta,bet tagad ir izveidojies draudžu sektantisms- dievkapojumu kārtība.Ja bija gadu gados iedibinājusies kārtība,kad es, esot jebkurā Lastvijas luterāņu dievnamā, zināju- kas gaida dievkalpojuma gaitā,tad tagad mācītāji sacenšas ar to,kuram būs vairāk papildus lapiņu ,kas ieliktas dziesmu grāmatā, lai dievkalpojumā esošais zinātu-kas tagad notiek. Es tagad pat vairs necenšos apmeklēt iespējamos dievkalpojumus,jo nevēlos nervozi meklēt pa lapiņām-ko tad jaunu vietējais mācītājs uzskatījis par vajadzīgu pa
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.16 11:44:31
ainār , bet šai lietai ir arī otra puse un atgriezeniskā saite.
Atceries, kas pasūta mūziku? Kas ... .
Bet tā mācītāji savas liturģiskās idejas dievkalpojuma krāšņumam realizē un daudziem draudzēs patīk. Nav tur nekā diži atšķirīga.
Interesanti saki - tev nepatīk rakņāties pa lapiņām un tāpēc tu neej uz dievkalpojumu. Bet tomēr sagaidi, lai tevī ieklausītos...?
Uz dievkalpojumu iet tie, kam tas vajadzīgs stiprinājumam pestīšanā un nedomāju, ka tie īpaši satraucas par tādu vai šādu dievkalpojuma kārtību.
ainārs [87.110.49.76]
# Iesūtīts: 2010.11.16 12:00:26
indriķi, dievkalpujums ir pārdomu un lūgšanu vieta, jā- daudziem svarīgs ie sprediķis, kas būtībā nav nozīmīgākā bet gan izglītojošā daļa. ja uz dievkalpujumu eju sagatavojies,noskaņojies,tad nemaz gan negribu ik pēc laiciņa no sava dievkalpojuma "izkrist",meklējot kārtējo lapiņu.Jaunrade bezjēgā degradē dievkalpojumu,jo kalpošana notiek katrā lūdzējā individuāli, tikai diebvkalpojums ir vienojošais. Šobrīd gan sadalošais un škīrējs.Manī nevajag ieklausīties-es vienkārši redzu no 1986.gada kā mainās baznīca-ne kā vienība bet atsevišķas draudžu saliņas ar savu mācītāju "unikālo" skatījumu uz dievkalpojumu.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.16 12:17:36
Ainār , bet vai tā jaunrade ir tik izteikta?
Ir kādas trīs autorizētas dievkalpojumu kārtības, no kurām palikšot vien divas - 1928.g. un jaunā, kas principā nav nemaz tik atšķirīga.
Ja skatāmies dievkalpojuma vēsturi Latvijas teritorijā, ik pa kādiem simts gadiem ir tikusi pieņemta jauna dievkalpojuma kārtība...
Vēl kāds nodrukā psalmu lapiņu, lai visi var to dziedāt.
Es redzu, ka baznīca mainās uz labo, mācītāju izglītība un līdz ar to sprediķošana ir uzlabojusies, tā atsvabinās no naivā uzskata par "visas tautas" baznīcu ( jo "visai tautai" tā , kā redzams, nav vajadzīga ) par labu kristiešu baznīcai, luteriskā identitāte top stiprināta no pirmavotiem, ne no ne pārāk seniem priekšstatiem par luterismu, Vakarēdiens top pasniegts katrā dievkalpojumā, ne četrreiz gadā kā pie Cvinglija etc.etc...
ainārs [87.110.49.76]
# Iesūtīts: 2010.11.17 18:43:50
Es redzu tā-Vakarēdiens katrā dievkalpojumā-tas ir labi, bet ne katram dievlūdzējam katrā dievkalpojumā,jo varbūt es neesmu tik labs kristietis, bet uz Vakarēdiena saņemšanu ierodas sagatavojies .Ja katrreiz dievkalpojumā ir sagatavojies,tad tas neliekas godīgi. Skaisti no malas-jā, bet-vai katrā dievkalpojumā var būt sagatavojies. parasti visus jaunievedumus grib jaunie draudzes locekļi,kas nav izpratuši tradīcijas un grib uzlabot to, ko paši vēl neizprot. Un rodas katoliskā rita iezīmes dievkalpojumā, vēlme redzēt savu mācītāju kā raibu pāvu līdzīgi katoļu priesterim.Ja luteriskajā baznīcā galvenais ir Vārds,tad tam nav vajadzīgi koši karekļi, spilgti spīdumi un viss cits,kas var aizmiglot skatu uz to, ka Vārda sludināšana kļūst formāla dažreiz, vēl kas nav padarīts labi... Ar raibām ,krāsainām drēbēm un vīraka svaidīšanu un citām ārišķībām aizmirst reformācijas jēgu... Viss paliek,atmetot lieko. Tagad vecais,bet n
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.18 20:39:16
ainār , kāpēc tāds pretnostatījums - ja galvenais ir Dieva Vārds,
tad dievkalpojums nedrīkstētu būt estētiski skaists un mācītāji senos amattērpos? Svētā glītumā var kalpot melnos talāros un svētā glītumā var arī baltajās albās.
Kā zināms, tradīcijas luterāņiem nav galvenais, tradīcijas var piemeklēt un pamainīt pēc vajadzības.
Bible reader [81.198.179.63]
# Iesūtīts: 2011.08.24 18:05:12
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=1219&st.. art=
vai arhibīskapam trūkst tiešo pienākumu ko pildīt, ka jāuzņemas vēl vadīt Lutaku?
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 20:08:28
Beidzot latviski runājošs rektors! Tiešām jauka ziņa. Lai Dievs dod arhibīskapam spēku visu paveikt ko Baznīca un Tas Kungs ir uzticējis.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.24 20:11:00
armilo
Pa, pa, Slenska taču arī latviski runāja
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 20:17:46
Aivars

Runāt jau runāja uz beigām, bet ar grūtībām un lielu akcentu. Tas tomēr mazliet traucē.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.08.24 20:40:28
tā arī īsti nesapratu, kas tajā lutakā notiek. bet ,ja lutakai nav naudas, tad , kas vainas izglītībai teolfakā? daudzi sakarīgi mācītāji taču tur ir mācījušies.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 20:49:32
Memekija

bija iepūtuši pārmaiņu vēji, bet pēc pēdējās ziņas izskatās, ka lutaka atkal ir zirgā
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.24 20:54:19
armilo
būs jāapbēdina. Naudas joprojām diez ko nav. Viss tiek darīts cerībā uz mērķziedojumiem arī no draudžu puses
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 7 , pavisam kopa bijuši: 32879