atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas notiek ar Lutera akadēmiju???
Guntars Grinvalds
Iesūtīts: 2010.10.16 23:56:03
Vai foruma dalībniekiem ir kāda informācija par Lutera akadēmijas plānoto slēgšanu? Kā man tapa zināms uz doto brīdi pasniedzēji algas nesaņem un ir atlaisti no darba. Vai tās ir luterāņu baznīcas mācītāju izglītības iestādes beigas? Vai arhibīskaps Vanags uzskata, ka Latvijā nav vairs vajadzīgi jauni mācītāji? Vai 2 gadu laikā iztērētā nauda par Lutera akadēmijas akreditācijas iegūšanu ir izmesta vējā? Ko par šo jautājumu domā mācītāji? Man ir jautājumi, bet nav atbildes. Vai kāds var man palīdzēt saprast, kas notiek Baznīcā saistībā ar Lutera akadēmiju?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.02 11:16:43
Ziņa Indriķim un Raimondam.

Jūsu iesākto jauko diskusiju par satversmi pārcēlu uz jaunu tēmu "Par nepieciešamību atgriezties pie klasiskās LELB satversmes"
Gatis Līdums
# Iesūtīts: 2010.11.02 23:39:40
Sveicināti!
Tā kā neviena cita amatpersona nav šajā forumā piedāvājusi komentārus, es varu ienest nelielu skaidrības devu.
Lai arī no pirmā oktobra esmu ataists no darba LA, tomēr uz mana kabineta durvīm vēl arvien ir šiltīte "prorektors," es vēl arvien lasu lekcijas nesaņemot par to atlīdzību, un vismaz vakar ar rektoru runājām par LA nākotni krietnu pusi dienas.

Pavisam īsi varu atbildēt uz būtiskajiem šeit izsacītajiem jautājumiem/replikām:
1. Lutera Akadēmiju neviens negrasās slēgt. Vismaz līdz vakardienas pēcpusdienai apmēram 16:30 neviens neko tādu ne rektoram, ne man nebija sacījis.
2. Jā, ir taisnība, ka kapituls ir lēmis LA akreditāciju "apturēt." Tas notika pavasarī un šis kapitula lēmums ir attiecīgi protokolēts. Ja visa LA komanda rektora un manā vadībā būtu strādājusi tik pat čakli cik iepriekš, iespējams, ka līdz pilnu akreditācijas materiālu iesniegšanai IzM būtu bijuši vajadzīgi vēl 2-3 mēneši. Taču kapituls lēma savādāk. Tam droši vien bija savi iemesli.
3. Ir nekorekti un nepamatoti uzskatīt, ka akreditācija kaut kādā veidā ļautu kādam jaukties baznīcas izglītības saturā. Viss ko akreditācija dara ir uztur tik ļoti nepieciešamo kvalitāti piedāvātā satura pasniegšanai un visas augstskolas vadīšanai. Akreditācija ir stiprākais un nopietnākais kvalitātes garants augstskolai un tajā piedāvātajām programmām.
4. Jā ir taisnība, ka LA šī gada budžets ir Ls 40 tūkstoši "uz papīra." Proti, pirms nodokļiem, ieskaitot darba devēja sociālo nodokli. Arī šī summa, cik man zināms ir fiksēta attiecīgos LELB dokumentos. Šķiet Aivars jau to nedaudz agrāk pasacīja.
Ceru, ka šie skaidrojumi ir kaut cik noderīgi.
jaanis
# Labojis jaanis: 2010.11.03 06:49:21
Gatis Līdums Taču kapituls lēma savādāk. Tam droši vien bija savi iemesli.

Varbūt konkurences ierobežošana...
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.03 06:55:52
Gatis Līdums
Paldies par komentāru!
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.03 10:12:33
Paldies Gatim Līdumam! Vismaz vienam cilvēkam no procesā iesaistītajiem ir dūša un vēlēšanās publiski izteikt savu viedokli. Paldies!
Artūrs_
# Iesūtīts: 2010.11.03 10:23:30
Gatis Līdums

Par 3. punktu. Iz.M. akreditētai mācību iestādei paredz prasību atļaut studēt pastorālajā plūsmā visiem, kas vien vēlās. Tas nozīmē, ka LA sagatavotu pastorus baptistus, ateistus, sievieties, u.t.t. Vai tā Jūsuprāt nav valsts iejaikšanās baznīcas izglītības lietās? LA mājas lapā ir rakstīts:
Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas
augstskola Lutera Akadēmija aicina studentus ar pabeigtu augstāko vai vidējo izglītību, kuri ir aicināti kalpot mācītāja amatā LELB draudzēs, apgūt nepieciešamās zināšanas LELB
Lutera Akadēmijas Bakalaura studiju programmā "Teoloģija".

Mācību laiks – 4 gadi.
Studiju laikā studenti iziet praksi LELB draudžu mācītāju vadībā

Ja kaut ko esmu pārpratis, tad lūdzu palabojiet mani.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.03 10:39:30
Artūr, akreditētai mācību iestādei paredz prasību atļaut - šī retorika, kas , iespējams, ir papildus aizkavējusi akreditāciju nu jau padsmit gadus, ir dzirdēta no iesākuma,
bet nav dzirdēts, ka reāli šāda formāla prasība būtu izraisījusi masveida entuziasmu baptistu u.c. vidū mācīties LA tās akreditācijas gadījumā.
Un luterāņi nav masveidā pārpludinājuši akreditētas baptistu ievirzes u.c. mācību iestādes.
Un arī hipotētisku nebaznīcisku mācīties gribētāju pieplūdumu iespējams pakoriģēt ar citiem līdzekļiem un nosacījumiem.
Konfesionālas mācību iestādes specifika arī akreditācijas gadījumā paliktu tā pati.
vai tad [212.93.97.136]
# Iesūtīts: 2010.11.03 11:33:06
kuri ir aicināti kalpot mācītāja amatā LELB jau ko neizsaka?
JAUTATAJS [81.198.34.77]
# Iesūtīts: 2010.11.03 15:27:16
VAI LĒMUMU PAR TO , KA LA NAV VAJADZĪGA AKREDITACIJA, PIEŅĒMA ĻAUNAIS BURVIS?
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.03 15:28:36
JAUTATAJS [81.198.34.77]
Lūdzu nerakstīt ar lielajiem burtiem, interneta vidē tā skaitās kliegšana

Iesaku vispirms izlasīt diskusijas komentārus (īpaši Gata Līduma), un tad padomāt, ko jautāt.
jautatajs [81.198.34.77]
# Iesūtīts: 2010.11.03 15:30:05
PRECIZĒJU: vai Kapituls pieņema lēmumu pēc Burvja ieteikuma?
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.03 15:35:18
jautatajs [81.198.34.77]
Piedod, bet nākamais jautājums ir pilnīgi bezjēdzīgs.
jaanis
# Iesūtīts: 2010.11.03 15:51:29
jautatajs [81.198.34.77] ko cepies? Manuprāt pilnīgi normāli. Izglītotu mācītāju ir pietiekoši.
monsignor [46.109.50.108]
# Iesūtīts: 2010.11.03 15:52:43
jaanis domā, ka ir vajadzīgi tikai izglītoti mācītāji?
jaanis
# Iesūtīts: 2010.11.03 15:56:08
monsignor [46.109.50.108] Vai to no manis rakstītā var secināt?
Gatis Līdums
# Labojis Gatis Līdums: 2010.11.03 16:35:04
Artūrs_ Manuprāt es savā iepriekšējā komentārā pateicu jau pietiekami daudz. Taču tā kā Tavs komentārs ir sava veida jautājums man, tad atbildēšu vēlreiz pavisam īsi.

Pirmkārt, Artūr, Tev kā ilggadīgam LA studentam un tagad arī absolventam lietas butība ir daudz skaidrāka nekā Tu liec noprast no sava komentāra. Līdz ar to, pieņemu, ka Tevis sacītais ir vairāk domāts kā viela sarunas uzturēšanai, nevis jautājums "par tēmu."

Par to ko kādas "prasības paredz" un neparedz akreditācija. Pēc būtības vienīgā prasība, ko "paredz" akreditācija ir augstskolas un studiju kvalitāte. Kvalitāte ietver tādas lietas kā pasniegšanas profesionālais līmenis, pasniedzēju kvalifikācija un pieredze, augstskolas atbildība pret studentiem un personālu, studiju vide un apstākļi, un vēl daudzas līdzīgas. Kvalitāte "neparedz" jaukšanos akreditētas (mūsu gadījumā licenzētas) programmas studiju saturā.

Kas attiecas uz Tevis paustajām bažām par ateistiem, baptistiem un sievietēm varu sacīt tikai vienu. Vairāk kā piecus gadus LELB iekšienē tika rūpīgi izdiskutēts jautājums par akreditācijas nepieciešamību LA. Ar to ir nodarbojušās vairākas izglītības komisijas, kapituls, bīskapi. Šie cilvēki Tevis minētos draudus nesaskatīja. Tālāk jau tas ir jautājums par Tavu uzticēšanos Baznīcas vadībai un tās lēmumiem.

Ceru, ka atbildēju.
Artūrs_
# Iesūtīts: 2010.11.03 20:01:57
Gatis Līdums

Paldies par atbildi. Tomēr tā nebija izsmeļoša. Jautāšu vēlreiz: Vai LA pastorālajā (mācītāju) nodaļā drīkst studēt VISI, kas to vēlās, tajā skaitā sievietes, citu konfesiju kristieši, pagāni un ateisti? Līdz šim bija vajadzīga rekomendācija no draudzes mācītāja un 3 gadu stāžs draudzē. Valsts akreditētā iestāde šādas prasības nedrīkst izvirzīt. sanāks cilvēktiesību pārkāpums. Kādas tam var būt konsekvences redzam no LU TF. Ik pa laikam presē var lasīt LU TF studentu raibās ticības apliecības. Tur studē gan pagāni, gan ateisti, gan agnostiķi. Ko dod LU teorētiskā kvalitāte, ja tai nav parktiskas ticības augļu? Lūdzu mani atvainot, ja daudz ko nezinu, bet tādas pārdomas akreditācijas sakarā mani ir nodarbinājušas.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.03 20:05:36
Artūr, lai cik tas nebūtu bēdīgi, teorētiski pie dievgalda piem. Rīgas Lutera draudzē un vēl daudzās lielākās draudzēs varētu tikt jebkurš ateists, pagāns vai citkonfesietis.
Bet , tikai jautājums - vai viņi tur iet? Tāpat ar studijām LA.
Artūrs_
# Iesūtīts: 2010.11.03 20:12:23
indriķis (labs)

Paskaties kas iet uz LU tF. Tas pats notiktu arī ar akreditēto LA.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.03 20:21:34
Artūr , nenotiktu, vnk neuzņemtu prasībām neatbilstošu reflektantu.
LU ir valsts un valsts finansēta augstskola, LA - baznīcas.
Kas naudu maksā, tas mūziku pasūta.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 92 , pavisam kopa bijuši: 8906