atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Desmonds Tutu
Aivars
Iesūtīts: 2010.10.07 23:56:33
Izrādās arī viens no slavenākajiem mūsdienu bīskapiem Desmonds Tutu grasās emeritēties .

Ko vēl par viņu zinām bez tā, ka U2 viņam labprāt izrāda cieņu?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.08 17:49:01
Aparteīds jau nav nekas izcili labs, bet tagad Dienvidāfrika esot viena no kriminālākajām valstīm pasaulē. It kā jau pie varas nākušie solījuši ar baltajiem neizrēķināties , bet daudzi no tiem pakāpeniski dodas projām.
Un nabaga mori paliks, pasarg Dievs, pie sasistas siles.Kā Zimbabvē.
A ,Tutu tāds pats politiskais garīdznieks kā Kings. Ar to arī pasaules slavu ieguvis.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.08 19:21:04
indriķis (labs) (apolitiskais?)
Vai Pāvils, Augustīns, Telemahs, Hrizostoms utt. , Luteru, Vilberforsu, Niedru, Bonhēferu, Plāti, Rubeni, Gailīti, Kalmi, Vanagu, un pat Pujātu ieskaitot nav `politiskie` garīdznieki
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.09 11:22:07
Tevis nosauktie būs , pirmkārt, visumā konservatīvi kristiešu garīdznieki un tikai otrkārt - politiskie.
(Niedra gan mazliet uz jautājuma zīmes, lai gan viņu cienu kā nepatiesi apsūdzētu.)
Man diezko nepatīk otrais variants - politiskie sociālliberālie aktīvisti,
kas atsakās no kristīgās mācības.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.09 20:36:08
indriķis (labs)

Patīk-nepatīk, "ņeužeļi" Kristus Valstība ir jāiztēlo kā skaistumkonkurss?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.09 20:38:08
Vai tad man uzreiz jāsaka - anatēma tiem tādiem-
kas Kristus apustuļu vārdus aizstāj ar savējiem?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.09 20:51:33
indriķis (labs)
Varbūt, ir laiks atzīt, ka pasaule nav tik melnbalta?
Raimonds jau te lieliski norādīja, ka konkrētā mūslaiku ikona dažās atskaites sistēmās izskatās `liberāla` (kas dažam nozīmē to pašu ko elles izdzimums), bet... kā Mulders norādīja- vecis vienlaikus ir `labais`. Personīgi, neuzskatu Desmondu Tutu par nemaldīgu visos jautājumos, bet .. pieņemu, ka viņš sludinādams Kristu ir vairāk dvēseļu izglābis no pazušanas, nekā teiksim ... kauču tas pats Pīlēns Pēks un daži labi citi.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.09 21:07:45
Aivar, to lai tas Kungs spriež cik D.T. ir izglābis.
Vai tad man žēl,
arī Pāvils priecājas par ikvienu veidu,
kā Evaņģēlijs
( bet tomēr Evaņģēlijs, ne sociālliberālas reformas )
tiek pasludināts.
Bet vai tas nozīmē, ka man būtu jāatsakās no sava pasaules vs.kristietības redzējuma. Nē, taču.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.09 21:13:50
indriķis (labs)
Un ja nu...
... ja nu Tavs redzējums nav absolūti nemaldīgs
BTW, kas par ērmu ir `sociālliberālas reformas`?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.11 09:02:41
Aivar , vienkāršās lietās tas ir tikpat nemaldīgs cik Svētie Raksti. Evaņģēlijs ir grēku piedošana . Tas nozīmē, piemēram, elkdievības, HS u.c. grēku piedošanu,
ne deklarēšanu, ka arī elkdievībā var arī būt pestīšana vai HS ir normāls kristieša dzīvesveids.

Socciālliberālās reformas - tā vienkārši, piemēram, ja baznīca Kristus Evaņģēlija pasludināšanu ( jo vairs nav pārliecināta, ka Evaņģēlijs glābj ) musulmanim aizstāj ar cīņu par musulmaņa tiesībām uz mošejas būvēšanu, Korāna apgūšanu , īpašu kapsētu etc.
(Interesanti, ka par mošeju torņu celtniecību Šveicē, ko tās sabiedrība referendumā noraidīja , vis dedzīgāk iestājās tieši "kristīgās" organizācijas.)

Nav problēma, ja ar savu kalpot gribošu cilvēku un finansu resursu pārpilnību baznīca iestājas par taisnību pasaulē,
bet to nevar darīt uz tās primārās misijas rēķina.


Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.11 10:31:45
indriķis (labs)
Kādu puteni tu kul? Kādā sakarā te Šveice? Desmonds Tutu ir no Dienvidāfrikas!
Un tomēr vai Tev nešķiet, ka Tu arī te piemēro kādus dubultstandartus. Redzi, pietiek pavīdēt ziņai, ka D. Tutu kur pieļāvis domu, ka tur, kur runa ir par izvarošanām vai incestu, aborts nav kategoriski noraidāms, vai ka varētu ordinēt arī homoseksuālu klēru, pie nosacījuma, ka šis dzīvo celibātā, (pie tam pat nezinām, kādi konkrēti gadījumi aiz tā visa stāv) un tā automātiski šis cilvēks, kurš taču ir sludinājis ielās Dieva Vārdu, ir licis ļaudīm vienoties lūgšanā, ir kā mācītājs paveicis vairāk, nekā dažs labs no klātesošajiem, nu pēkšņi kļūst ļaunais liberālis, kas jānorok.
Bet vai dažā `konservatīvā` Baznīcā nav ordinēti homoseksuāļi ar norunu, ka šie šai tieksmei pretosies? Tur pieveram acis un uzliekam klapītes, ne? Vai kaut vai pie tās pašas Kalkutas Terēzes, slavējam, godinām, sameklējam kādu skaistāku, pieņemamāku citātiņu no viņas izteikumiem, un pat prātā nenāk vētīt, cik izsvērta bijusi viņas teoloģija un vai misijā nebija par daudz `sociālliberālisma`, visādiem hinduistu un musulmaņu bomžiem cilvēciskus nomiršanas apstākļus sagādājot.

indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.11 14:00:11
Aivar , es nedomāju, ka katra mana atsevišķā doma varētu aptvert visus tevis pieminētos problēmu jautājumus.
Es runāju par vispārējiem principiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.12 19:53:32
indriķis (labs)
Man atkal vienmēr runāšana par kaut kādiem `principiem` liekas aizdomīga
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.13 10:37:14
Kas, Aivar , tev PP vaktējot, ir "aizdomīgums" pielipis?
Tā sanitāriem ( atv., moderatoriem ) var gadīties...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:43:02
indriķis (labs)
Nē, es kaut kā organiski nepanesu to brīvbaznīcām vairāk raksturīgo teoloģijas reducēšanu uz `principiem`, kā arī dzīvē, cik nācies saskarties, par principiem runā parasti vissvairāk tie cilvēki, kuriem ar to pašu proklamēto augsto uzstādījumu ievērošanu ir stipri lielas problēmas. Tādēļ šī vārda pieminēšana man ir kā signāls, ka tur nekā laba nav.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.13 10:54:42
Aivar, es kaut kā organiski nepanesu - tad jau tas ir tavs princips , vnk princips ir pārāk izplūdis jēdziens un teoloģijā to labāk nelietot,
es , piemēram, arī neciešu kaut kur lasītu un definētu vārdu salikumu - "protestantisma princips".
Izlasīju un secināju - neesmu nekāds protestants.

P.S. LELB ir brīvbaznīca. Valsts baznīca taču nav.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:57:20
indriķis (labs)
Ok, saruna vispār par Desmondu!
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:59:47
Tutu!
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 147 , pavisam kopa bijuši: 2937