atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību "Mazākais ļaunums" - elkdievība?
Aivars
Iesūtīts: 2011.09.16 09:13:09
Luters brīnišķīgi komentē 1. Bausli : Mums bus Dievu vairak par visu bities, milet
un uz Vinu palauties.

un
tikai sirds paļāvība un ticība nosaka, vai man ir Dievs vai elks.

Tad nu kas ir tas Dievs/ elks , no kā sagaidām visu labo un pie kā meklējam patvērumu visas grūtībās, tad kad nākotni saistām ar `mazākā ļaunuma` izvēli? Uz ko paļaujamies? Ko vairāk par visu bīstamies?

Kā `mazākā ļaunuma` izvēle saistās teiksim ar Jāņa 11: 47 Tad augstie priesteri un farizeji sasauca augstās tiesas sēdi un sacīja: "Ko mēs darīsim? Jo šis cilvēks dara daudz zīmju.
48 Ja mēs Viņu tā palaidīsim, visi sāks ticēt Viņam, un romieši nāks un atņems mums zemi un tautu."
49 Un viens starp viņiem, Kajafa, būdams tā gada augstais priesteris, sacīja viņiem: "Jūs neko nesaprotat
50 un neapsverat, ka mums ir labāk, ka viens cilvēks mirst, ja to prasa tautas labums, nekā kad visa tauta iet bojā."

DISKUSIJA TIKAI KRISTIEŠIEM
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.16 12:55:39
Aivars
Vai nebija, ka šo ētisko dilemmu savā laikā jeņķiem risinājā un kaut kādā mērā ir autoritāte ir Reinholds Nīburs. Piemēram uzsvarus pārceļot no cilvēka likteņa un dabas uz pestīšanu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.16 12:56:41
svētais
Es nezinu kur ir tā tēma, bet ja gribi vari sameklēt. Es gribēju te parunāt konkrēti par pirmo bausli vairāk visādu sadzīvisku fobiju sakarā
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.16 12:58:07
Raimonds
Diemžēl neesmu Nīburu lasījis. Kāda bija viņa uzsvari?
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.16 12:59:30
Aivars
nu ok. es netaradisu , jo pat nezinu nosaukumu utt...Neesmu tur bijis nekad. Bet vispār bauslība tika dota, la grēks pārspētu mūs un uzvarētu, lai pastiprinātu grēku, ne tikai lai to atpazītu. Tāpēc šodien tajās baznīcās , kur sludina bauslību grēka rosinātās grēcīgās iekāres pārņem cilvēkus.
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.16 13:02:36
Un piem. mēs pirmo bausli regulāri visi pārkāpjam, jo ir rakstīts, ka mantas kārība ir elkdievība...


Kol. 3:5 Tāpēc nonāvējiet sevī to, kas pieder zemei: netiklību, nešķīstību, kaisli, ļauno iekāri un mantkārību; tā ir elku kalpība.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.16 13:04:51
svētais
Par mantas kārību sen ir skaidrs un par to daudz ir runāts. Bet kā ir ar bailēm no trūkuma, krīzes, un `mazākā ļaunuma` kā risinājuma uzlūkošanu?
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.16 13:06:04
Aivars
tas pats vien ir. bailes ir neticība.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.09.16 13:07:43
Aivars
R.Nīburs iedzimto grēku formulē kā sevis mīlestību, fokusēšanos uz sevi un caur to visu savu problēmu t.sk.sabiedrības problēmu risināšanu. Viņam ir tāds formulējusm "prometeja ilūzija". Viņaprāt atbilde un radikālais lūzums (kā Dievs sevi atklāj vēsturē) ir Kristū, kurš kliedē visas šīs prometejiskās ilūzijas, resp. pašatpestīšanas optimismu. Nīburs daudz nodarbojas ar sociāl-politiskiem jautājumiem.

Vairāk vai mazāk, tas ko Tu saki, atbildi nemeklēt tikai pašā problēmā (sabiedrība, cilvēks), bet Kristū un Viņa sniegtajā pestīšanā.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.16 13:29:14
svētais
Bailes patiesībā ir kā sekas nedrošībai, viegli ievainojamībai. Ja tas mazumiņš, kas ir, tiek atņemts. Vieglāk ir turēties pie "taustāma" un pašaradīta elka. To var kontrolēt, var manipulēt, var pats sajusties kā "Viens", bet tas ir ceļš projām no Dieva mīlestības.
Viegli ir pateikt: tici, tici... es tev teicu: sasodīts, tici! Bet ticība napaliek vairāk. Te ir vajadzīgs, kaut kas cits, piedzīvot, ka ar Dievu esi drošs, pasargāts un mīlēts.

Aivars ļoti radikāli uzrāda ka 1 un 2 bauslī izkrītam .
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.16 13:41:15
Raimonds
bet bailes ir neticība. ta nav palaviba un uzticesanas uz Dievu, ka Vins parupesies. bailigie neiklus Dieva valstiba.

Atkl. 21:8 Bet bailīgajiem , neticīgajiem, apgānītājiem, slepkavām, netikļiem, burvjiem, elku kalpiem un visiem melkuļiem būs sava daļa degošā sēra uguns jūrā; tā ir otrā nāve."
dafne
# Iesūtīts: 2011.09.16 13:56:39
Man patika Luters bij teicis,ka kristietim nevajag baidities piedzivot visu iespejamo,kas uz sis pasaules ar vinju var notikt...diezgan drosmigi vardi
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.16 14:04:57
dafne
Nu Luters jau arī bija drosmīgs vīrs savā ticībā.
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 89 , pavisam kopa bijuši: 34868