atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Esi uzticams! (1.Kor.4:1-5)
Raimonds
Iesūtīts: 2011.06.01 21:19:02
Draudžu dienām ir dots skanīgs nosaukums - esi uzticams! Vai uzticībai šajos laikos vēl ir kāda nozīme? Un ja, ja sakām - esi uzticams, ko ar to domājam?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo
# Labojis armilo: 2011.07.12 13:06:19
a_masiks
"Dievs ir arī omnipotents... tb - visu varošs... bet visu varoši, kaut kā neraujieties būt... dīvaini, vai ne?"

ir, ir omnipotents! kristieši atšķirībā no bezdievjiem prot vistu no olas atšķirt tas tiešām ir ļoti dīvaini
Zane Neimane
# Iesūtīts: 2011.07.12 22:33:39
a_masiks
Nesapratu to komentu, bet arī tāpēc, ka Dievs ir visu varošs, mēs varam viņam uzticēties. Mēs gan varam tikai nedaudz, jo arī arī zināšanu mums ir par maz, lai būtu visu varoši. Jo Dievs arī zin visu - mēs zinam tikai noteiktu daudzumu informācijas, noteiktā laika nogrieznī.. un tā varētu vēl turpināt un turpināt..
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.07.13 01:23:00
Zane Neimane
Labi noformulēji domu par uzticību, šo Svēto rakstu vietu pavērsa tā, ka tas nav pienākums vai uzspiests mums- būt uzticamiem, bet, ka attiecības ar Dievu ir pati stabilākā joma mūsu dzīvēs (viņš mums ir uzticams), tāpēc mēs varam arī citas jomas balstīt uz šīs (uzticēties Dievam)

Jēzus sevi pilnībā iztukšoja , "kas, Dieva veidā būdams, neturēja par laupījumu līdzināties Dievam, bet Sevi iztukšoja, pieņemdams kalpa veidu, tapdams cilvēkiem līdzīgs; un, cilvēka kārtā būdams, Viņš pazemojās, kļūdams paklausīgs līdz nāvei, līdz pat krusta nāvei! Tāpēc arī Dievs Viņu ļoti paaugstinājis un dāvinājis Viņam Vārdu pāri visiem vārdiem." (Fil.2:6-9)

Vai varētu sacīt, ka Jēzus veltīja visu savu dzīvi, lai parādītu, cik ļoti Dievam var uzticēties?
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.07.13 09:28:13
Vai varētu sacīt, ka Jēzus veltīja visu savu dzīvi, lai parādītu, cik ļoti Dievam var uzticēties.

Tā kā Jēzus pats bija Dievs, tad var teikt, ka viņš uzticējās sev.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2011.07.13 12:18:33
Zane Neimane

Tā jau no vienas puses ir, kā Indulis Paičs šo tēmu pagrieza, ka "tas nav pienākums vai uzspiests mums- būt uzticamiem", bet no otras puses, vai tas nemazina Dieva baušļu nozīmi, vai tas nemazina mūsu apņēmību cīnīties to labo cīņu, uz kuru esam aicināti? 1. Kor 4:2 teikts: "No namturiem galvenām kārtām prasa, ka tie būtu uzticami." Vai mums šī rakstu vieta būtu nedaudz jākoriģē: nevis prasa, bet gan izsaka cerību, aicinājumu, mudinājumu vai tml.?
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.13 12:37:07
Zane Neimane
tu apgalvo, ka Dievs ir uzticams. Un nezkāpēc apgalvo, ka tapēc uzticamiem jābūt mums - cilvēkiem. Te nav nekādas sakarības. Nu ja Dievs ir rozā - vai cilvēkiem arī tapēc būtu jābūt rozā?
Es iebildu, ka Dievs ir visu varošs. Tas nenozīmē tikai visu zinošu, bet arī ar spējām savas zināšanas likt lietā, aktuālu potenciālo pārspēku. Taču ne tev, ne kādam citam roka neatvēzējas likt cilvēkam būt par omnipotentu = visu varošu (un visu zinošu).
Tad nafig tu apgalvo, ka mums jābūt uzticamiem? Tjipa - vienu Dieva īpašību mums jākopē, bet citu - nē? A kapēc tieši šo? Es, varbūt, nafig negribu būt uzticams, bet gan omnipotents! Vot kā pamatosi, kapēc man vajag būt tieši pretējam? Abas īpašības ta vienādā mērā Dievam piedien.


Jeb par uzticību arī bija domāts, tā - mazdrusciņ, tikai notiektā laika vienībā, ierobežotā daudzumā? Tā, kā Indulis Paičs to pasniedza?
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.13 12:54:16
lēnprātīgais
"Tā jau no vienas puses ir, kā Indulis Paičs šo tēmu pagrieza"

vai nav tā, ka jo vairāk Dievu iepazīsti, jo vairāk saproti, ka no Tevis nekas netiek prasīts, kā vienīgi būt laimīgam? Mūsu laime ir apslēpta attiecību veidošanā un būšanā kopā.
Indulis pēc būtības neko nav "pagriezis", bet iegājis attiecību dziļumā tālāk par mums. katrā ziņā, lenrātīgais, Tev ir taisnība, bet arī Indulim ir taisnība. Tikai viņš mums rāda solīti tālāk
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2011.07.13 14:36:55
armilo

Es jau ticu, ka Indulis mums rādījis solīti tālāk. Tai pašā laikā gribēju pievērst uzmanību tam, ka tieši ar tādu pašu argumentāciju, ka "no cilvēka Dievs neko neprasa, kā vien būt laimīgam" šodien tiek attaisnota atteikšanās no svētdzīves, homoseksuālu attiecību svētīšana baznīcā u.t.t. Te mēs laikam būsim nonākuši pie bauslības un evaņģēlija nesajaukšanas problēmas, kas ir temats par sevi.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2011.07.13 14:46:21
Ctulhu

Tā ir dzīve Kristū, tas ir Kristus dabas atspīdums mūsu dzīvē, kurā mēs esam aicināti pieaugt. Redz, kā to skaidro apustulis Pēteris savā 2.vēstulē:

Mums jau Viņa dievišķais spēks ir dāvinājis visu, kas vajadzīgs dzīvībai un dievbijībai Tā atziņā, kas mūs ir aicinājis ar Savu godību un spēku. Ar to Viņš mums ir dāvinājis ļoti lielus un dārgus apsolījumus, lai jums ar tiem būtu daļa pie dievišķas dabas, jums, kas esat izbēguši no tā posta, kas kārību dēļ ir pasaulē. Tāpēc pielieciet visas pūles un parādait savā ticībā tikumu, bet tikumā atziņu, atziņā atturību, atturībā pacietību, pacietībā dievbijību, dievbijībā brālību, brālībā mīlestību. Jo, ja šīs lietas pie jums ir un iet vairumā, jūs netapsit kūtri, nedz neauglīgi mūsu Kunga Jēzus Kristus atziņā. Bet, kam to nav, tas ir akls un stulbs un ir aizmirsis, ka viņš ir šķīstīts no veciem grēkiem. Tādēļ, brāļi, darbojieties, lai jūsu aicināšana un izredzēšana jo stipra paliek, jo, to darīdami, jūs nekad neklupsit. Tas lielā mērā veicinās jūsu ieiešanu mūsu Kunga un Pestītāja valstībā.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2011.07.13 15:08:59
Ctulhu

Ir jau tā, ka mēs cilvēki, lai arī kristieši, paši saviem spēkiem, ar savu gribasspēku nespējam pārvaret savu grēcīgo dabu un dzīvot svētu dzīvi. Toties, kā Pēteris saka " Mums jau Viņa dievišķais spēks ir dāvinājis visu, kas vajadzīgs dzīvībai un dievbijībai". Tas mums tikai ir jāsatver - jāļauj Dieva spēkam mūs pārveidot, noliekot sevi tajā vietā, kur šī pārveidošana notiek: baznīcā, lūgšanās, Bībeles studijās, rekolekcijās, meditācijās u.c. kristīgās disciplīnās. Tā ir pieaugšana svētdzīvē, kas tad izpaužas līdzīgi, kā to attaino Pēteris: tikumīgā dzīvē, atziņas pieaugumā, atturībā, pacietībā, dievbijībā, brālībā un mīlestībā.
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.13 15:22:07
lēnprātīgais
"šodien tiek attaisnota atteikšanās no svētdzīves, homoseksuālu attiecību svētīšana baznīcā u.t.t."

laikam izklausīsies baigi radiāli, bet atteikšanās no svētdzīves un reizē palikšana par kristieti ir neispējama. kristietim, vēlmē tapt svētam ir tikpat neatņemama, kā vēlme elpot un dzīvot. Cits jautājums ir par mūsu vājajām spējām. Zināmu iemeslu dēļ mūsu svētdzīve ir kritienu un atgriešānās nebeidzams cikls. Šajā saulē tā tikai ir iesākusies. Pēc pastrās tiesas tiksmim pilnīgi pārvērsti, un mūsu svērdzīve tad būs pilnīga.

Pretdabisku attiecību svētīšana ir kārtējais kristiešu kritiens ceļā uz svētumu. Par šīm lietām Raksti liecina vairāk nekā saprotami. Mums nav jānovēršās no pakritušajiem h. svētītājiem un šīs svētības saņēmējiem, bet gan nepagurstoši un brālīgā mīlestībā ir jāatgādina Rakstu patiesība: tie, kas tādas lietas dara, nenāks debesu valstībā. Un šeit ir jānošķir grēcinieks, kas ar to nav mierā un cīnās, un tie, kas h.s. pasludina par Dieva gribu. Tieši uz otrajiem attiecās brīdinājums, par nenākšanu debesu valstībā.
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.13 15:33:48
Ctulhu
"Ja juus tiesjaam buut PRET homoseksualistiem, juus vinjus vnk ignoreetu"

būsi jau dzirdējis tādu formulu, kas visu izsaka: Dievs nav pret grēcinieku, bet ir pret grēku. Turklāt, Kristus arī par viņiem ir atdevis dzīvību, un viņi tam TIC.
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.13 15:45:40
Ctulhu
"tikai njemiet veeraa, ka juus ar to regulaaro homoseksualisma kritiku tam pasjam homoseksualismam taisat reklaamu"

lēnprātīgais pirmais sāka Patiesībā būtu jābūt tā, ka par to jārunā ar pašiem h.s. tieši tajā vietā, kur viņi šo svētīšanu veic.
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.13 16:08:34
a_masiks
"man ir pilnīgi skaidrs"

ņi figa ti ņepoņal
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.13 16:14:49
Ctulhu
"Es gan sapratu"

ar jums, bezdievjiem, ir kā ar čukčām. jo vairāk ar jums runā, jo mazāk jūs saprotiet

----------

Čukča nāk no veiksmīgām medībām (lielu briedi nogāzis), stumj šo dzīvnieku pa priekšu un dudina pie sevis:
- es eju, es eju pa tundru, un jurta man tuvāk nāk...
Pretī nāk ģeologs, novērtē nomocīto čukču un viņa medījumu, saka:
- Klau, čukča, ja tu briedi nevis stumtu, bet vilktu, tev būtu daudz vieglāk.
"Krievu ģeologs - gudrs ģeologs", nopurpina čukča un ķeras briedim pie ragiem. Velk viņš briedi un dzied jau skaļāk:
- es eju pa tundru, man vieglāk jau iet, tik jurta aizvien tālāk man paliek...
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.13 16:53:25
armilo
ņi figa ti ņepoņal

nu, tas TU tā saki (c)...
Zane Neimane
# Iesūtīts: 2011.07.13 23:38:56
a_masiks
Ok, sapratu.. manis rakstītais nebija jāuztver kā cēlonība, ko tu laikam saprati tieši tā. Kāpēc cilvēkam ir jāuzticas Dievam? Ne jau Dieva īpašības - uzticamības dēļ, bet tāpēc, ka attiecības ar Dievu ir visstabilākā joma cilvēka dzīvē, ko arī iepriekš jau rakstīju. Protams,uzticēšanās nāk pēc tam, kad ir šīs attiecības.. nevis, ka es tev tagad saku - uzticies.. kaut arī tu nezini, kam, jo, iespējams, Dievu neesi iepazinis. Un atkal - protams, var paiet visa dzīve pirms tas notiek. Tas arī viss no manas puses. Ceru, ka ar skaidrošanu čukčam neapgrūtinu citus..
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.14 12:50:44
Zane Neimane
bet tāpēc, ka attiecības ar Dievu ir visstabilākā joma cilvēka dzīvē, ko arī iepriekš jau rakstīju.
Ja? Un kā tad izpaužas šī stabilitāte? Stabilā ignorancē no Dieva puses, ne?
S.R...
# Labojis S.R...: 2011.07.14 12:54:10
a_masiks
bērni, lai justos labāk, reizēm sev izdomā labo,lielo, stipro draugu, biedru.
arī pieaugušiem cilvēkiem tādu vajag, vienk. cilvēks nevar paļauties īsti ne uz sevi, ne kādu citu radību. un tad nāca Dievs. tur viss vairāk vai mazāk skaidrs, īsts un patiess. nemainīgs un stabils.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.14 13:04:12
S.R...
hmmm... es saprotu, ko gribēji būtībā pateikt, taču ja es izlasu ar savu kontekstu.... man pat nav ko piebilst - viss saskan ar manām domām. Ibo... nekas nav patiesāks, draudzīgāks, nemainīgāks un stabilāks par izdomāto stipro draugu....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 123 , pavisam kopa bijuši: 35841