atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Viss par glābšanu
meitene
Iesūtīts: 2011.05.31 15:35:55
Un meitene atkal ir atpakaļ ar kārtējiem jautājumiem... (kā vienmēr lūgums būt iecietīgiem :D)
Jautājumi ikvienam , kuri spēj paskaidrot luterāņu nostāju šajos jautājumos. Ja jūsu domas nesakrīt ar luterāņu nostāju, lūdzu pasakiet, ko pārstāviet

1. Kas ir piedzimšana no augšienes un atgriešanās no grēkiem ?
2. Kad un kā tas notiek?
3. Vai tas ir tikai vienreizējs pasākums?
4. Kas ir glābšana ?
5. Kas garantē glābšanu?
6. Kā var zināt, ka cilvēks ir izglābts?
7. Kā var būt pārliecināts, ka cilvēks paliks izglābts?
8. Kāda
• Piedzimšanai no no augšienes
• Atgriešanās no grēkiem
• Glābšanai
ir saistība ar ticību, kristību un Svēto vakarēdienu?

Un vēl nesen ienāca parātā doma (nedaudz oftopiks), kā cilvēki var būt pārliecināti, ka pēc tam, kad viņi būs debesīs, nenotiks atkal kas līdzīgs ar Ādamu un Ievu, un viss nesāksies no jauna, jo cik saprotu pēc Dieva ieceres cilvēki nav marionetes, un vai tad arī Ēdenes dārzā dzīve nebija paredzēta „mūžīgi”?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.06.06 20:15:31
Aivars gan jau tas vēl kādam interesē...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.06 20:17:17
skolnieks.
Domāju, ka interesē gan. Var jau arī citi iet un sarunāt tikšanos.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.06 20:19:49
meitene
Kāda loma tad tajā visā ir cilvēkam?

Nu man jau joprojām šķiet, ka loma ir tikai cilvēka izmisumam.
Vai cilvēks savā izmisumā (lielākā vai mazākā) būs beidzot tik drosmīgs, ka vērsīsies pēc palīdzības pie Dieva, vai arī vēl joprojām baidīsies...
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.06.06 20:21:11
Aivars
Kāpēc neuzrunāt lielāku auditoriju? Un neatbildēt uz jautājumiem, kurus esot acu kontaktā neuzdos, kaut arī tie ir ne mazāk svarīgi.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.06 20:45:39
skolnieks.
jautājumiem, kurus esot acu kontaktā neuzdos

Nu, te nu gan nespried pēc sevis. Ir cilvēki, kuri mierīgi var pajautāt visu, ko vēlas zināt. Arī šeit pat forumā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.06 21:08:29
skolnieks.
Kāpēc gan nesadzirdēt to sirsnīgo ieteikumu, kas varētu būt daļa no atbildes?
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.06.06 22:08:50
Papucs Tu nu mani vectētiņ nepazīsti, tāpēc neizdari secinājumus. es zinu, ka ir tādi cilvēki, bet diemžēl lielākā daļa tādu nav.

Aivars Protams sūtīt, pasūtīt, pārsūtīt... Tā ir ierēdņu daba. Bet varbūt ja ir informācija var arī atbildēt ? Neuztver personīgi.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.06 22:13:51
skolnieks.
diemžēl lielākā daļa tādu nav

Skumji.., bet ir iespēja izaugsmei!
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.06.06 22:18:05
Papucs reizēm nemaz nav tik skumji, jo kad vesela varza visi saka, ko tajā brīdī domā, tad cilvēks vienkārši var neizturēt un tiek aizmirstas visas labās lietas par viņu... laikam tā arī nav labi ko?
svētais
# Labojis svētais : 2011.06.07 09:57:29
meitene
Tur nav pretrunas. Katram no mums ir dots ticības potenciāls, jo Dievs nav netaisns. Citādi tiešām būtu pretruna, vieniem iedod ticību izglābj, citiem neiedod un neizglābj. Tad jau mums cilvēkiem nebūtu jādara nekas, kā vienīgi jāgaida uz Dieva mums doto ticību, lai mēs glābtos. Tādēļ, katram cilvēkam ir tāda sākotnēji ieliktā spēja ticēt un glābties, bet paša varā to izlemt vai sākt to darīt vai nē! Tāpēc nebūs tādas situācijas Dieva priekšā, kad atnāks cilvēks un teiks: Tu man neiedevi ticību, un tāpēc Pats vainīgs! tas nav iespējams. Taču runājot par šo ticības potenciālu, kas dots no Dieva, katram ir savs sirds apcietinātības līmenis, kas vai nu ļauj šai ticībai plūst brīvāk vai nu ierobežo to. Bet tas ir paša cilvēka dēļ, bet nevis Dieva dēļ! Ticībai pašai par sevi nav nozīmes, lai tā ietekmētu glābšanu, kas jau ir izdarīta pilnā mērā Dieva žēlastības dēļ Jēzū Kristū. Mana ticība šai aspektā neko nemaina tā nevar ne pielikt, ne atņem tpie glābšanas darba. Taču, tiklīdz man ir personīgi jāglābjas manai ticībai ir būtiska un izšķiroša nozīme. No vienas puses par visiem pasaules cilvēkiem ir samaksāta maksa-grēku izpirkšanas upuris mūsu Kungā Jēzū Kristū. No otras puses to saņem tikai tie, kas ar savu personisko ticību to pieņem savās dzīvēs un tā glābjās.

Dieva žēlastības darbs Jēzū Kristū ir pilnīgs un pabeigts! Tur nav nekāda sakara ar tavu ticību- tā neko nemaina šai aspektā! Jo Jēzus nomira un augšāmcēlās tev par taisnošanu apm. 2.t. gadus atpakaļ, kad tu vēl nebiji dzimusi un tev ar to nebija nekāda sakara!Taču, lai tas darbotos tavā dzīvē ir nepieciešama šī kombinācija Dieva žēlastības darbs tavā labā + tava ticība tam, ka tas tā ir, tikai tad tas ir derīgs tev glābjoties!

Turklāt Dieva ticība nāk no paša Dieva vārda sludināšanas un dzirdēšanas, tāpēc mēs Jēzū Kristū sludinām labo vēsti- evaņģēliju-grēku nožēlu un ticību uz mūsu Kungu Jēzu, lai cilvēki glābtos! Tā ir labā vēsts, ka gŗēki ir piedoti, mēs pieņemam to savā labā un glābjamies caur Jēzu Kristu mūsu glābēju!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.07 10:01:58
skolnieks.
Redzi, nav runa par ierēdņiem un pasūtīšanu. Paskaties evaņģēliju pēdējo nodaļu. Tur ir sūtīšana sūtīšanas galā - un tieši tur atklājas atbilde.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.07 10:37:46
meitene,

1) Reku interesanta lasaamviela tepat saitaa http://www.lelb.lv/lv/?ct=augsburga
2) Vai tu tici Kristum?
svētais
# Labojis svētais : 2011.06.07 10:45:26
Mulders

Glābšanas darbam Jēzū Kristū nav nekāda sakara ar manu ticību vai neticību. No tā izriet, ka arī turpmākiem darbiem nav sakara, jo Dievs glābj no žēlastības , nevis no darbiem.

Taču pastāv divas galējības:

1) Vieni saka, ka glābties pietiek tikai ar Dieva žēlastību un vairs neko nevajag, nekādus darbus. Tam es varētu piekrist. Bet te ir jāpaturpina, kas notiek pēc glābšanas no žēlastības? Ir jānotiek ticības darbiem, kas apliecina šo žēlastības darbu tavā labā. vai ar to es saku, ka darbi ir tie, kas mani glābj? Nē, to es nesaku! Mani glābj Dieva žēlastība un tikai, ne mani darbi. Bet šiem abiem diviem kopā ir jāsavienojas, jo ticība bez darbiem ir nedzīva! Darbi ir secīgs nākamais solis, nevis primārais, pēc tam, kad glābšana notiek tikai un vienīgi no 100% Dieva žēlastības Jēzū Kristū!

2) Daži apgalvo, ka vajag ticēt, un ar savu ticību panākt to, ka Dievs tevi izglābj! Tā ir otra galējība, kas nav patiesa! Dievs savu glā`bsanu jau ir nodrošinājis pēc savas izvlēles un mīlestības uz mums neatkarīgi no mūsu ticības vai neticības tam! Ticēt par glābšanu bibliskā izpratnē ir ticēt jau Dieva notikušam 100% žēlas`tibas darbam mūsu labā Jēzū Kristū un tā mēs šo glābšanu iemantojam, jo tā ir jau nopirkta no Dieva žēlastības! Tāpēc mana ticība nekustina Dievu ne par mata tiesu. Dievs nemanipulējas ar manu ticību vai neticību! Bet mana ticība nospēlē nozīmīgu lomu pie tā, kad es varu ar savu ticību pieņemt jau izdarītu Dieva darbu manā labā un tā glābties!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.07 10:51:34
svētais
Un ja nu ir tā, ka Tu pats ticību un `pieņemšanu` padari par labo darbu?
Varbūt, vienkāršāk ir atzīt, ka pati neticība ir grēks (uz ko norāda 1. bauslis)Un tālāk saprast, ka arī no tās var glābt tikai Kristus (tāpat kā no visiem citiem grēkiem).
Protams, tas liek arī aizdomāties par flirtēšanu ar šo grēku
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.07 10:55:42
Aivars
nevar pats savu ticību un pieņemšanu padarīt par labo darbu! tas nav labais darbs! Un vispār ir starpība starp labajiem un ticības darbiem!

Neticība ir grēks- neapšaubāmi! Jēzus glābj arī no tā! Bet katrā cilvēkā sākotnēji ir ielikta spēja ( ticības potenciāls) no Dieva ticēt Jēzum, bet cilvēku sirdis ir tik stipri apcietinātas, ka viņi ir to noslāpējuši un tāpēc neredz un nedzird Dievu! Un tā nav Dieva vaina! Tāpēc katrs cilvēks atšķirīgi reaģē uz Jēzus vēsti cits ir vairāk atvēts cits mazāk, ne tāpēc , ka vienam Dievs dod lielāku ticību otram mazāku, bet tāpēc, ka vienam sirds ir cietāka bet otram mīkstāka!
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.07 10:59:06
Ctulhu
tev bija, bet tu esi to noslapejis! jau no bernibas! tu esi savu sirdi apcietinajis un tagad vairs pat nevari nonakt lidz ticibai sava sirdii!!! tacu si tema nav par to un ir neticigajiem dzes vien savu komentu ara. tev patik strideties es zinu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.07 11:01:10
svētais
Nezinu vai tos potencionālus var tā samērīt. Skaidrs ir viens, ka ticība ir atbilde Dieva Vārdam, atsaukšanās, vienzilbīgs, nevis diži paplašināts saliktenis "jā`.
svētais
# Labojis svētais : 2011.06.07 11:05:18
Aivars
Protams, ka ticība ir atbilde Dieva Vārdam. Tā ir Dieva ticība, jo tā nāk no Dieva Vārda! Tā ir atsaukšanās Dieva Vārdam, paklausība, zemošanās Dieva vārda priekšā utt.! Bet potenciāls jeb spēja ticēt ir ielikta katrā cilvēkā, citādi neviens nevarētu glābties! Jo tad Dievs būtu netaisns piešķirdams vieniem, bet otriem ne, un tā nav patiesība! Tā būtu šķirošana no Dieva, par ko Dieva Vārds nekur nesaka un nemāca! Otrādāk, teikts, ka Dievs grib lai visi glābjas, un ka Jēzus nomiris par visas pasaules grēkiem utt...! Tāpēc Pāvils sludināja visiem tiem, kas pieņem un tiem kas noraida, bez šķirošanas!!! Pilns ar tādiem piemēriem!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.06.07 11:20:40
nevar pats savu ticību un pieņemšanu padarīt par labo darbu! tas nav labais darbs! Un vispār ir starpība starp labajiem un ticības darbiem!

Opaa?

nevar pats savu ticību un pieņemšanu padarīt par labo darbu!
Bet tieshi to tu centies izdariit...
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.07 11:23:34
Es nerunāju par ticības darbiem un labajiem darbiem glābšanas kontekstā. Es to pieminēju tikai kā aspektu , ka tās ir divas atšķirīgas lietas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 118 , pavisam kopa bijuši: 35541