atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Patiesā reliģija
meitene
Iesūtīts: 2011.05.17 22:52:24
Tēma veca kā pasaule, bet tomēr...

Jautājums kristiešiem. Kas ir tie iemesli, kas jūs pilnībā pārliecina, ka no visām reliģijām kristietība ir tā īstā.

Jautājums citādāk domājošajiem , kas ir tie iemesli, kas to liek apšaubīt. Un kurai Reliģijai jūs vairāk piekristu? Kapēc?

Pilnīgiem ateistiem šoreiz lūdzu atturēties
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.19 09:37:32
Pirmais arguments- par solipsismu, cik esmu dzirdējis, nav loģiski atspēkojams

Nu luuk... taatad viss novaaras uz to, ko mees barinjaa norunaajam/nobalsojam saukt par realitaati.

Otrais - nu, zinātniskā metode ir pierādījusi sevi kā tāda, kas sniedz rezultātus.

A par "rezultaatu" kaut ko kvalificee kas? Vesels leerums astrologjijas piekriteeju sitiis roku pie kruuts un zveerees, ka arii vinju metode dod rezultaatus. Un tad tu vinjus meegjinaasi atspeekot ar savu metodi, a vinji tevi ar savu metodi... tas arii viss...
Ctulhu vai tu kaut kaadus zinaatnes sasniegumus uzskata par "rezultaatu", cits to uzskatiis kaareiz par degradaaciju vai regresu...

Nu hipoteetisks piemeers... datoru izgudroshana ir degradeejusi un nogriezusi cilveekam iespeeju attiistiit savas analiitiskaas/digitaalaas smadzenju speejas un shodien pat pieaugushie pirmaa simta robezhaas neprot opereet bez kalkulatora.

Kaa arii novienaadojot "zinaatnes metodi" ar "realitaates meeru" tu saputro realitaati ar to, ko par sho realitaati ar sho metodi tu vari uzzinaat... jau kaut kur ar Ctulhu diskuteejaam, vai fenomeni, kas neietilpst zinaatniskaas metodologjijas "operaaciju zonaa" automaatiski kvalificeejas kaa neatbilstoshi realitaatei? Tobish... paljaujoties uz zinaatnisko metodi, tu labpraatiigi izveelies ignoreet dalju realitaates... to dalju, kas ir aarpus zinaatniskaas metodologjias iespeejaam - piemeeram - unikaali fenomeni.

Te 1dien braucot uz Darbu secinaaju, piemeeram... ka es noveeroju lielu korkji jau Teikaa... taadeejaadi izveeleejos apvedcelju... Man no savas poziicijas nebij iespeeja noteikt kas par vainu bij, kas izraisiija korkji, tomeer shis korkjis izraisiija manu celja mainju (un arii citu vadiitaaju izveeli braukt pa citu celju) kas principaa ir savdabiigs fenomens.

Pienjemsim, ka bij kaut kur avaarija... kuru man nebij iespeejams noveerot, peec kaada laika avaarija tika likvideeta un korkjis "uzsuucaas" tachu efekts, ka daudzi vadiitaaji aizbrauca pa citu celju palika...

Tagad atnaak kaads "peetnieks" un vinjsh grib noskaidrot kaapeec vadiitaaji brauc pa shaadu trajektoriju... un vinjam principaa nav iespeejams noteikt avaariju kaa ceeloni shim fenomenam... un viss... zinaatniskaa metode bankrotee... tachu tas nepadara sho notikumu par nereaalu... jo nereaaliem notikumiem nav reaalu seku

Taakaa... jautaajums paliek, kaa tu nosaki atbilstiibu realitaatei.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.19 10:04:18
reksis... Redzi, taatad tev ir vienkaarshi karikatuurisks priekshstats par Kristietiibu. Ibo tai ir leerums shiis dziives apsoliijumu... kuri muusdienaas varbuut shkjiet pat pashsaprotami, tachu tad kad tie tika izteikti nemaz ne tik aciimredzami nebij un daudzi arii shodien nav nekaada autoritaate, lai riikotos pareizi.

Un Kristieshi pa lielai daljai tic tieshi sho... shiis zemes paarbaudaamo apsoliijumu deelj, jo ir empiiriski paarliecinaajushies un paarliecinaas ik dienas, ka shie apsoliijumi patieshaam tiek pildiiti...

Noveerojumi ar neticiigajiem liecina, ka vinji Dievu girb uztvert kaa kosmisko wish-maker vai dzhinu.

Piemeeram par taam chuuskaam un indeem... taads neticiigais bez Sv. Gara izlasa Rakstus... saprot to kaut kaa pa savam... un tad pieprasa no Dieva, lai Dievs pielaagotos neticiigaa izpratnei par Rakstiem.

Tieshi tas pats, ko dariija Velns ar Kristu tuxnesii... jaa Velns citee legaalu apsoliijumu par to ka Dievs suutiis savus engjeljus lai tu savu kaaju pie zemes nepiesistu... un saka - nu davai puiss... lec zemee... paskatiismies cik Dievs ir apsoliijumus pildosshs... un ir Kristus atbilde shim.

Te ljoti labi paraadaas neticiigaa skatiijums un izpratne par Dieva apsoliijumiem un Ticiibas skatiijums un izpratne par Dieva apsoliijumiem...

Tu tieshaam iedomaajies, ka mees Kristieshi esam tik stulbi, ka shaads tavs arguments mums "atveers acis"? Ka mees nekad neesam sho rakstu vietu lasiijushi un par to domaajushi. Ka mees akli dziivojam un paartiekam no apsoliijumiem par kaut ko tik taalu un netaustaamu kaa Paradiize, kuras vaards rakstos vispaar 2-3 reizes tik piemineets...???

Reksi, vareeji jau buut izaudzis no shii leeto karikatuurisko kristietiibas teelojumu vecuma.


Reiz Einstheins teica interesantu textu... dziivot var diveejaadi. Vai nu skatoties uz pasauli kaa uz pashparsevi saprotamu lietu un ne par ko nebriinitiies. Vai dziivot ar taadu skatu, kas visu uztver par briinumu. Luuk un Mulders, piemeeram, dziivo ar otro principu... un taapeec vinjam visai gruuti ir komuniceet ar Harizmaatiem, kuri nesaskata nekaadu briinumu aarstos, seetniekos un maizes cepeejos... vinjiem tas shkjiet pashparsevi saprotams, bet Dievs tachu apsoliijis "paardabiskas" lietas... un vinji taas meklee, un ja nevar atrast, tad pashi gjeneree... un ir paarliecinaati, ka nu tie ir tie iistie Dieva briinumu un apsoliijumu aplieicnaajumi.

Mulders (un zinu ka daudzi citi kristieshi) Dieva apsoliijumu piepildiijumu sastop katru dienu... - katru dienu ja ne savaa, tad citu cilveeku dziivees... un es burtiski staigaaju Dievaa un briinos kaa var neredzeet to, kas ir deguna galaa... bet nu te neko dariit... par to arii Naarnija Hronikaas bij interesants sizhets ar ruukjiem, kas redzeeja tikai tumsu.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.05.19 10:26:30
reksis, nu redzi... aciimredzot probleemas rodaas tajaa, ka neticiigie velna, cilveeku u.c. greeku darbus meegjina atributeet Dievam un tad saka - fui!

Nu tas ir kaa es nosapnjoju ka tu rozaa zekjbixees dejo pa riigas centru un pamodies saku - kaads tu perverss...

Shii `redzeeshanas speeja` aciimredzot ir kaut kaada internaala kvalitaate kas atshkjir muuseejos no juuseejiem... Piekam... droshi vien cilveeks redz apkaartnee pats savu atspulgu... tu nevari izbeegt pats no saviem filtriem.

Beediigaakais ir tad, kad tavi filtri tev saak raadiit tik izkropljotu bildi, ka tu savu beernu sadur (skat neseno gadiijumu lv, kur maate savu beernu saduura deelj halucinaacijaam).

Un... iespeejams... ka neticiigo `Dieva redzeeshana` ir... kaa es saku - holivudas izkropljota. Jeb vecajiem labajiem juudiem bij savs racionaalais grauds teezee, ka nevajag meegjinaat Dievu uzziimeet, citaadi cilveeki vinju taadu arii iedomaajas... un tad arii atributee, piemeeram, Sv. Garu kaa "spoku" aka holivudas filmaas teelotu maakoniiti kas nezkaa interaktee ar realitaati... Kas ir visai pataals teelojums tam, kas ir Sv. Gars.


Ateistiem u.c. neticiigajiem ir probleemas apzinaaties sho subjektiivo komponenti realitaates uztveree... un taapeec vinji nereti sajauc to kas ir ar to ko pashi redz un interpretee... jeb interpretaaciju un realitaati putro... un putro jo ir uzaduzinaati, ka vinju domaashanas un pasaules noverojuma veids ir tas iistais un pareizais...

Un tachu pac gan pie sevis gan citiem esi noveerojis... lasaam tak vienu un to pashu textu - Sv. Rakstus... bet vienus tas pamudina spljaudiities un saskatiit vienu vieniigu karus, slepkaviibas un netaisniibu... bet citus pamudina uz ceelu dziivi, miilestiibu, skastio un labo...

Ja texts tas pats... lasiitprasme taa pati... tad kaapeec neticiigie Rakstos saskata tikai naavi, nolemtiibu un elli, bet ticiigie ceriibu, dziiviibu un miilestiibu?

Vieniem iebarojot Rakstus aaraa naak negatiivais citiem iebarojot Raksuts aaraa naak pozitiivais? Kaa taa?

Man kaa IT fruktam ir visai skaidrs, kur jaameklee apraktais suns, ja pie vieniem un tiem pashiem ieejas datiem, aaraa naak dazhaadi izejas dati.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.19 10:41:22
Tas ir akcentu jautājums. Vieni skatoties uz mūsdienu pasauli saka - cik jauki, lietas kļūst lielākas un labākas; otri - labi ir tikai vienam miljardam no Zemes 7 miljardiem iedzīvotāju, pārējie dzīvo trūkumā un nabadzībā.
Kristieši skatās uz savu Dievu un Rakstiem ar "zelta miljarda" acīm.


Nuja... un shie pashi filtri arii izskaidro, kaapeec otri oponenti bildi redz atshkjiriigaak

Vai pats savus filtrus apzinies? Vai esi tos analizeejis? Vai esi domaajis par to, kaapeec TU kaut ko redzi taadu kaadu to redzi.

Vakar vai kaut kaadaa te dienaa citaa diskusijaa (vai shajaa?) Gnids arii ielika bildiiti ar badaa mirstoshu beernu un to atributeeja Kristieshu Dieva "neizdariibai"...

Zini kas ir komisks shajaa piegaajienaa... ka tas ir meegjinaajums veerts uzmaniibu un argumenteet par to, ka Kristieshu Dieva nav, vai arii vinjsh ir ljauns un taapeec nav pieluugsmes veerts. Pienjemsim, ka tas ir labs pieraadiijums tam, ka Dieva nav... un tad sanaak kas... Tad KAS ir vainiigs pie taa, ka shis beerns mirst badaa, bet Gnids seezh gana eertaa videe pie augstaako tehnologjiju datora, kura cena vareetu sho beernui un visu vinja gjimeni uztureet paaris meeneshus?

Prikols sanaak taads, ka ateists ar sho argumentu ieshauj sev preciizi kaajaa... jo ja Dieva NAV... tad shis 6 pret 1 miljardu ljaunums ir absoluuts pieraadiijums tieshi tam, par ko runaa Kristietiiba - Greeks ir reaals... un rada reaalu postu... un shii greeka avots ir cilveeki...

Kad es izteicu nozheelu par to, ka Gnidrologa suutiitaa paliidziiba nav sasniegusi sho beerninju... vinjsh neatzina savu neizdariibu... vinjsh saskatiija vainu manaa IT kompaanijaa, kas vinja suutiijumu esot kaut kur pazaudeejusi...

Taatad... ateists absoluuti akls ir pret greeku sevii, bet to labpraat saskata visapkaart sev... un visvairaak Kristieshos... bet Krsitieshu Dievs ir visa Greeka Avots... un... aciimredzot, ja Kristieshi un Dievs neexisteetu... tad shaadi izbadejeushies beerninji nebuutu... jo visi Ateisti to vien dariitu kaa vinjiemk paliidzeetu, bet shodien... neko dariit... Kristieshu bastions paartver visu paliidziibu un aprij lai uztureetu tos 2us miljardus Krisieshu uz paareejo 5u miljardu reekjina... nabaga ateisti, kuriem Kristieshi neljauj dariit labu.

Luuk un to es saucu par visai konkreeti sachakareetu redzi uz realitaati... absoluts kritiskaas skatiijuma neesamiiba attieciibaa uz seviim... bet ko dariit, acs pati sevi neredz.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:01:06
reksis,

Par ko... par cilveeku ljaunumu?
Kaapeec tu gribi Dievu padariit par vainiigu tavaas ljaunajaas izveelees?

Tas ir preciizi tieshi tas kas paraadaas tuuliit peec greekaa krishanas. Pirms tam... Aadams priecaajas par Ievu un pateicas Dievam, ka devis partneri, kas vinjam atbilst.

Peec Greekaa Krishanas... Aadams vaino Dievu, ka hulji tu man shito raganu iesmeereeji, kas man tagad shaizi ir uztaisiijusi!

Greeka daba... palikt nepamanaamam... sleepties...

Piekam shis tavs arguments nedarbojas pasaulee, kuru gribeetu Ateisti - pasaulee bez Dieva... Tad izlemjiet... vai Dievs IR bet ir tik varens un ljauns, ka nabaga Ateistu labaa sirds un darbi nespeej caursist vinja ljaunuma impeerijas bastionus... jeb Dieva NAV... un tad ir jaaizlemj, KAS ir ljaunuma avots.

Jeb varbuut taads jautaajums... vai Ateists speej akcepteet taadu realtiaati, kuraa vinjsh personiigi ir ljaunuma avots?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:05:58
Ar to badu un argumentaaciju no "evil" poziicijas ar Ateistiem ir jociigi.

Ja Dievs ir, tad Dievs vainiigs pie nelaimeem, nevis Ateists
Bet ja Dieva nav, kam tic pats Atesits, tad kaa Ateisti skaidro, kas vainiigs pie badacieteejiem?
meitene
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:06:35
Jošs Mulders
Kaapeec tu gribi Dievu padariit par vainiigu tavaas ljaunajaas izveelees?

Un kāda loma šajā visā ir sātanam? Tad ļaunums rodas tikai no cilvēku izvēlēm?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:08:06
Un kāda loma šajā visā ir sātanam? Tad ļaunums rodas tikai no cilvēku izvēlēm?

Dievs piedāvā savu , velns savu, cilvēks ir pa vidu un izvēlas, ko viņš pieņem. Ne Dievs , ne velns neuzspiež cilvēkam neko.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.05.19 11:11:01
Un kāda loma šajā visā ir sātanam? Tad ļaunums rodas tikai no cilvēku izvēlēm?

Saatans var tikai "ieteikt idejas"... vinjsh - kaa teica Luters - pat putekljus uz skapja nespeetu paarbiidiit. Vai tad velns to kjirsi ievai/aadamam riiklee iestuuma? Bet textus biidiija gan dikti krutus.
meitene
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:20:07
Svētais
Jošs Mulders

Skaidrs Paldies
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.19 12:22:05
Jošs Mulders
Saatans var tikai "ieteikt idejas"... vinjsh - kaa teica Luters - pat putekljus uz skapja nespeetu paarbiidiit. Vai tad velns to kjirsi ievai/aadamam riiklee iestuuma? Bet textus biidiija gan dikti krutus.

tāds apgalvojums nav gluži biblisks. tas ir takā vēlamā uzdošana par esošo. Bībele saka ka zātans ļoti daudz ko sliktu var sadarīt:


7 Un Tas Kungs sacīja sātanam: "No kurienes tad tu nākdams?" Un sātans Tam Kungam atbildēja un sacīja: "No ceļojuma un no klejojuma pa visu zemes virsu."
8 Un Tas Kungs sacīja sātanam: "Vai tu esi ievērojis Manu kalpu Ījabu, ka nav virs zemes neviena tāda kā viņš? Šis vīrs ir sirdsskaidrs un taisns; viņš bīstas Dieva un vairās no ļauna."
9 Tad sātans atbildēja Tam Kungam un sacīja: "Vai Ījabs Dievu velti un bez kāda apsvēruma bīstas?
10 Un vai Tu pats arī neesi gan ap viņu, gan ap viņa namu, gan ap visu, kas tam pieder, uzcēlis aizsargžogu? Tu esi viņa roku pūliņu svētījis, un viņa ganāmpulki ir izpletušies pāri visai zemei.
11 Bet izstiep Savu roku un pieskaries visam tam, kas viņam pieder, - tiešām atklāti viņš no Tevis atsacīsies."
12 Tad Tas Kungs sacīja sātanam: "Labi, viss, kas tam pieder, lai ir tavā varā, tikai neizstiep savu roku pret viņu pašu." Un sātans aizgāja projām no Tā Kunga vaiga.
13 Un notika, kādu dienu, kad viņa dēli un viņa meitas ēda un dzēra sava pirmdzimtā brāļa namā,
14 tad kāds vēstnesis atsteidzās pie Ījaba un sacīja: "Patlaban vērši vilka tīrumā arklus, bet ēzeļu mātes atradās līdzās viņiem ganos.
15 Pēkšņi lopiem uzbruka sabieši un tos paņēma, bet jaunos kalpus viņi nokāva ar zobena asmeni; es viens pats izglābos, lai tev to paziņotu."
16 Un, kamēr tas vēl skaidroja, ieradās kāds cits un sacīja: "Dieva uguns krita no debesīm un sadedzināja gan sīklopus, gan arī jaunos ganu zēnus, tos pilnīgi aprīdama; es viens pats izglābos, lai tev to paziņotu."
17 Un, kamēr šis vēl stāstīja, nāca kāds cits un sacīja: "Kaldeji izvirzījās trijos pulkos, un tie uzbruka kamieļiem un tos aizveda, bet kalpus tie nogalināja ar zobena asmeni. Es viens pats izglābos, lai tev to paziņotu."
18 Kamēr tas vēl runāja, atnāca kāds cits un sacīja: "Tavi dēli un tavas meitas ēda un dzēra vīnu sava pirmdzimtā brāļa namā.
19 Un redzi, liela vētra nāca no tuksneša un sagrāba namu aiz visiem tā četriem stūriem; tas sagruva uz jauniešiem, un tie bija pagalam. Es vienīgais izglābos, lai tev to paziņotu."


neba nu Dievs to Ījabam, viņa kalpiem un bērniem darīja...
Gnidrolators [213.102.145.180]
# Iesūtīts: 2011.05.19 12:56:40
Jošs Mulders
Kad es izteicu nozheelu par to, ka Gnidrologa suutiitaa paliidziiba nav sasniegusi sho beerninju... vinjsh neatzina savu neizdariibu... vinjsh saskatiija vainu manaa IT kompaanijaa, kas vinja suutiijumu esot kaut kur pazaudeejusi...

Atkal aizrāvies ar manu necilo personu. Cik glaimojoši.
Un tagad pastāsti cik bieži TU pats izpārdod savas mantas, lai sūtītu iegūto naudu trūkumcietējiem? =]
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.19 17:01:34
Un tagad pastāsti cik bieži TU pats izpārdod savas mantas, lai sūtītu iegūto naudu trūkumcietējiem? =]

Visai reti... un taapeec es nevainoju citus, tai skaitaa Dievu, sho beernu liktenjos

Ij uzskatu, ka ja kaads kritizee dajebkuru par citu cilveeku nelaimeem, kaameer pats ir poziicijaa paliidzeet, bet nepaliidz... tad es to kvalificeeju kaa liekuliibu!
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.19 17:32:50
Jošs Mulders
Ij uzskatu, ka ja kaads kritizee dajebkuru par citu cilveeku nelaimeem, kaameer pats ir poziicijaa paliidzeet, bet nepaliidz... tad es to kvalificeeju kaa liekuliibu!

es gribētu būt klāt, kad Lielajā Tiesas Dienā Mulders šos vārdus teiks Lielajam Soģim! Ibo tieši Soģis ir pozicijā, pat mazo pirxtiņu nekustinot - palīdzēt jebkura cilvēka nelaimē... (abet kritizēs tieši Mulderi, par viņa neizdarību....)
Gnidrolators [90.130.167.69]
# Iesūtīts: 2011.05.19 18:21:28
Jošs Mulders
Visai reti... un taapeec es nevainoju citus, tai skaitaa Dievu, sho beernu liktenjos

Vai tad es to darīju?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.20 11:27:41
es gribētu būt klāt, kad Lielajā Tiesas Dienā Mulders šos vārdus teiks Lielajam Soģim! Ibo tieši Soģis ir pozicijā, pat mazo pirxtiņu nekustinot - palīdzēt jebkura cilvēka nelaimē... (abet kritizēs tieši Mulderi, par viņa neizdarību....)

Un es girbeetu lielajaa tiesaa redzeet sho textu no a_masika sakot Kristum... tu biji poziicijaa paliidzeet,bet nepaliidzeeji Oi buus jautra atbilde!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.05.20 11:29:14
Svētais
kristietība nav reliģija, tās ir attiecības ar personu Jēzu Kristu.
bezmaz to pašu saka krišnaīti, ka Krišnas apziņa nav reliģija, bet attiecības ar Dieva Augstāko Personību. Pie kam arī attiecības ar Jēzu Kristu te iekļautas, tā ka kristietis, kas pareizi izprot Dievu, pēc būtības ir krišnaīts, kaut arī nelēkā un nesit bungas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.20 11:29:21
reksis, taa manupraat ir taada... "pasaku budisma" prieksstats rietumniekiem par budismu.

Iepaziit budismu var arii, pabraukaajot pa to pashu Nepaalu un to rajonu paskatiities, kaa budisms tiek praktizeets... un kaa taada vai citaada riiciiba attieciibaa pret citiem cilveekiem izriet tieshi no budisma konceptiem, nevis ka cilveeks slikti pielietotu budismu.

Bet nu labi... laikam jau kaa saka "par gaumi nestriidaas"
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.05.20 11:37:26
Jošs Mulders
Tikpat labi ir "pasaku kristietība", realitātē gan novērojams "izzūdošā kristieša efekts". Te pāris miljardu, te atkal neviena.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.20 11:45:48
Tikpat labi ir "pasaku kristietība", realitātē gan novērojams "izzūdošā kristieša efekts". Te pāris miljardu, te atkal neviena.

Shodien - paaris miljardi!

Bet neviens nekad nevar buut - ibo es vienmeer esmu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 102 , pavisam kopa bijuši: 32709