atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību jauna atklāsme = jauns Evaņģēlijs?
-Jona-
Iesūtīts: 2010.09.02 13:43:29
vai patiesi?

19 Neapslāpējiet Garu,
20 nenicinait pravietošanu;
21 pārbaudait visu; kas labs, to paturiet!
22 Atraujaties no visa, kas ļauns.
/1.Tes.5/
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
draudzes cilvēks [87.110.52.144]
# Iesūtīts: 2010.09.02 16:02:43
vai ir iespējams kļūdīties, ja tu pielūdz Dievu, bet tevi piemāna velns,?
- tāds ir šā cilvēka jautājums, kad run�ājam par tevi interesējošo tēmu..

reiz kāds cienījams vīrs teica: - nespried pēc cilvēka jaukuma.
draudzes cilvēks [87.110.52.144]
# Iesūtīts: 2010.09.02 16:08:27
Jošs Mulders
paldies par jokiem.

katrā jokā daļa patiesības

nu redz kuru Dievu? izrādās šo jautājumu arī saprot dažādi...

kad jautāju kādam Dievam tici? tad atbilde skan- vai tad mums katram savs Dievs?

kad saku ticības apliecību - atbilde skan - tas ir cilvēku izdomāts...

kad situ ar Bībeli, tad otrs dod man pretī

vai vēl turpināt...

eh, šie kari
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.02 16:30:41
kad jautāju kādam Dievam tici? tad atbilde skan- vai tad mums katram savs Dievs?

Bet ir tach redzams ka ticam dazhaadiem Dieviem... tad tik atliek saliidzinaat ko shie Dievi sludina... nu Kristieshi tic tam Dievam, kura Vaards ir Raksti... Visaadi citi Dievi kuri, protams, arii kaadu Vaardu sludina arii pa pasauli blandaas... Taakaa... Dievus var salidizinaat peec vinju sludinaataa... un tad arii izlemt kursh ir tavs Dievs, kursh Vaards ir tas ar kuru tu saisti savu likteni un dveeseli... Kristieshi sevi ir saistiijushi ar Kristus Vaardu kaa tas ir atklaajies Rakstos... shiem vaardiem ir apsoliijumi un tos arii paturam... visaadus citus vaardus... paarbaudaam pret shiem jau pasludinaatajiem vaardiem... taakaa... lai tas tavs cilveeks pasaka, kursh no Ticiibas Aplieciibas artikuliem ir pretrunaa Rakstos sludinaatajam?

Bet lai kautos ar Biibeli, taa ir jaapaziist...
draudzes cilvēks [87.110.52.144]
# Iesūtīts: 2010.09.02 16:44:31
Bībele ir jāpazīst, lai ne tikai kautos, vai ne
pladies
draudzes cilvēks [87.110.52.144]
# Iesūtīts: 2010.09.02 16:49:11
lai tas tavs cilveeks pasaka, kursh no Ticiibas Aplieciibas artikuliem ir pretrunaa Rakstos sludinaatajam?
- tur jau tas sāls, ka cilvēkam šķiet, ka tic visam 100% kā Bībelē tekts, Kristus ir Kungs - nu kas tas pa jautājumu vēl papildus paskaidro - ka Vaitad Dievs , ja tu viņam dod maizi, tev dos akmeni... Tad es gribot teikt ka dod akmeni? ahhha tad ar mani nav viss kārtībā. bet noliegt jau ticības apliecību cilvēks nevar... var neticēt
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.02 19:34:23
Gnidrologs mans kā sievietes komentārs: gadās sievietes ar gandrīz matemātiski dzelžainu loģiku un vīrieši - stipri neloģiski savās runās un darbos.

protams, vidējās aritmētiskās sievietes loģiskie spriedumi biežāk mēdz būt emociju ietekmēti toties viņas to bieži kompensē ar intuīciju.

un nevar vēl zināt, kuram pašās beigu beigās būs taisnība
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.09.03 11:56:18
18. gs ar savām atklāsmēm apjukumu izraisīja zviedru luterāņu teologs, vēlāk visionārs Emanuēls Svēdenborgs, 19. gs. Jakobs Lorbers.
Par Lorbera atklāsmēm zinu, ka tiem, kas viņas lasa, pašiem dzīve ievirzas jaunā dimensijā personīgu atklāsmju saņemšanas dēļ. Šīs grāmatas ir "dzīvas", tās lasot, uz lasītāju iedarbojas tas pats vai tāda paša veida gars, kas iedvesmojis rakstītāju.
Lorbera dēļ neliela šķelšanās izcēlās mūsu pašu LELB. Tagad mums ir uzradies pašmāju pravietis - Delpers.
Domāju, ka draudzes cilvēks [87.110.52.144] liecība skaidri pasaka, kāds gars te darbojas.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.09.03 14:07:53
-Jona-
Džīzes, nu kur vēl vienkāršāk... tomēr mēģināšu...
vai algebra/ģeometrija, tavuprāt, būtu aritmētikas sagrozījums? vai abiturienti būtu tie paši pirmklasnieki, tikai melīgi? vai tavas bikses varbūt ir viltoti pamperi??
jeb tomēr - tikai un arvien tālāk, ar to pašu - sīkāk, smalkāk, dziļāk, pilnīgāk...?


Tu mini piedomātas līdzības, bet iesaku nopietni padomāt Rakstu kontekstā, vai dažādās jaunās atklāsmes tiešām papildina Rakstos teikto. Pie kam jo vairāk jāuzmanās, vai kaut kas Rakstus papildinošais ir paskaidrojums tur paustajam (piem., uz personīgas pieredzes, lokālu / globālu notikumu kontekstā utt.), vai pauž jaunas idejas. No tā arī izriet mans skarbais vērtējums taviem vārdiem "Dievs devis atklāt nākamās lietas - tas ir tas, kas Evaņgēlijos vēl aizzīmogots, pilnīgi vai daļēji." - ideju līmenī Evaņģēlijā ir pateikts viss Pestīšanai nepieciešamais, nav tādu jaunu aizzīmogotu lietu, kuras mums līdz Kristus otreizējai atnākšanai būtu atklājamas mūsu pestīšanai.

Attiecībā par grūti pārbaudāmu vai pat nepārbaudāmu personīgo atklāsmju sludināšanu arī ir jāuzmanās, vai (pie nosacījuma, ka tās tiešām nāk no Dzīvā Dieva) tās ir piemērojamas citiem cilvēkiem - un padomāt, vai ne velti Dievs to ir devis kā personīgu atklāsmi nevis publisku.

Novēlu neapmaldīties savos garīgajos meklējumos un vienmēr turēties pie Kristus
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.09.03 16:33:00
Mārtiņš ideju līmenī Evaņģēlijā ir pateikts viss Pestīšanai nepieciešamais, nav tādu jaunu aizzīmogotu lietu, kuras mums līdz Kristus otreizējai atnākšanai būtu atklājamas mūsu pestīšanai.

jā, JD ir ārkārtīgi koncentrēts Paša Galvenā izklāsts. tāpēc jau pravieši nemitīgi to visu atgādina atgādina atgādina... tomēr, ja tajā pašā Bībelē skaidri lasām

4 Bet tu, Daniēl, paglabā labi slepenībā šais atklāsmēs sacīto un apzīmogo šo grāmatu līdz pēdējam beigu laikam; daudzi to tad izpētīs, un atziņas vairosies! -
9... ej, Daniēl! Jo atklāsmēm jāpaliek apslēptām un aizzīmogotām līdz pašam laiku galam.
10 Daudzi tiks izraudzīti, šķīstīti un tīrīti, un pārbaudīti, bet bezdievīgie paliks bezdievīgi, un tie to nesapratīs, bet sapratīgie to sapratīs.
/Dan.12/


, tad nevaram vis vieglprātīgi atmest atklāsmēm ar roku, tev neliekas?
man piem. liekas gana svarīgas sīkākas ziņas par Baznīcas vienotības tīri praktiskajiem aspektiem, par patieso Pēteri, par pēdējo viltuspravieti kas celsies Baznīcā pēdējās dienās, par Krievijas likteni...
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.09.03 16:40:28
Mārtiņš Novēlu neapmaldīties savos garīgajos meklējumos un vienmēr turēties pie Kristus

nu es cenšos, un man (mums - kā jau pats labi zini) ir patiešām labi mācītāji!
kuri savu mācītāja misiju jau ne pirmo gadu apliecinājuši augļos/darbos, tāpēc arī nekļūdīgi atpazīst Kunga Balsi šodien:

"... Es esmu Vārds ... Es esmu Mūžīgais Vārds, un Mans Vārds ir Mūžīgā Dzīvība...
... ja Es nolemtu katru dienu ar visdažādāko instrumentu starpniecību atgādināt radībai par Savu Mīlestību un aicināt jūs uz atgriešanos, tad ne jau šai radībai, kas ir tikai pīšļi un putekļi, būtu tiesības pastumt malā kaut vienu no Manis teiktajiem vārdiem..."

http://www.tlig.lv/content/view/559/109/
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.03 16:55:54
PAT Daniela graamatas piepildiijums ir Kristuu Kristuu ir visu laiku beigas... un bezdeiviigie juusmotaaji to nespeej atziit, bet sapraatiigie to saprot.

Jan 19:30 Etiķi ņēmis, Jēzus sacīja: "Viss piepildīts!" Un, galvu nokāris, atdeva garu Dievam.

Gal 4:
4 Bet, kad laiks bija piepildījies, tad Dievs sūtīja Savu Dēlu, dzimušu no sievas, noliktu zem bauslības,
5 lai izpirktu tos, pār kuriem valdīja bauslība, ka mēs iegūtu bērnu tiesības.


Papeeti to pashu Danielu... kaa vinjsh lieto "laiku beigas"

Otraas nodaljas 28 pantaa...

"bet ir Dievs debesīs, kas atklāj noslēpumus. Un tas ir ķēniņam Nebukadnēcaram darījis zināmu, kas notiks laiku beigās; tavs sapnis un parādības, kuras tu guļot redzēji, ir šādas: "

Taalaak seko izklaasts par shiem notikumiem "laiku beigaas" kas attiecaas uz pashas Babilonas, Asiirijas, Griekjijas un Romas laikmetu... un shiis Laiku beigas ir Kristus naakshanas laikmets... Vecaas Deriibas laiku beigas.

Taalaak atkal 8 nodaljaa... Daniels runaa atkal par "laiku beigaam" un uzraada... veesturiskos notikumus - Meedieshu un Persieshu kjeeninji, tad naak Griekju valdiishana ar Alexandru lielo un peec vinja sekojoshaas 4as mazaakaas valstis ko sadaliija vinja kalpi... Taalaak veesturnieki ir vienispraatis ka tiek paregjots briesmiigais kjeeninjsh par kura plosiishanos varam lasiit Makabeju graamataas...

Taalaak atkal 11 nodaljaa skat 40 pantu un taalaak... Daniels paredz Romas impeeriju... un tas atkal ir attiecinaats uz "Laiku Beigaam"

Taakaa... bumbul, tevi ir apchakareejushi kaa mazu ezi... Daniels runaa par notikumiem lidiz Kristus atnaakshanai kas arii ir no vinja viedoklja Laiku Beigas... jo saaksies pavisam cits laikemts, cita pasaule... Kristus Valdiishana kurai nebuus gala!


Arii Jehovas Liecinieki u.c. sektas taapat kaa tu meegjina shos pravietojumus ziimeet kaa "2kaarshos pravietojumus" un kaa likums... "laiku beigas" ir attieciigais laikmets... taa tas bij Jehovas Liecinieku iesaakumaa 19 gadsimtaa un 20 gadsimta saakumaa.. taa tas ir arii tagad 21 gadsimtaa... Un tu turpat...

Tieshi taa... bezdieviigie paliks bezdieviigi un to nesapratiis, bet sapraatiigie to saprot! Zheel... labs biji cilveeks, bet nu esi pievilta un maldu apmaata... jo Dieva Vaardam klausiit negribeeji, Cilveeku vaards un Cilveeku lieciibas tev shkjita miiljaakas... Ceru ka reiz atgrieziisies...
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 16:46:32
No šī visa sapratu, ka viena no lietām, kas Delpera mācībā atšķiras no Bībeles, ir reinkarnācija. Bet kas vēl - no tādām nopietnām lietām?
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.09.06 13:17:40
Drupie No šī visa sapratu, ka viena no lietām, kas Delpera mācībā atšķiras no Bībeles, ir reinkarnācija. Bet kas vēl - no tādām nopietnām lietām?

pirmkart, tā nemaz īsti nevar teikt, pareizāk būtu - rk noliedz vairums teologu. pašā Bībelē tas nav gluži tik viennozīmīgi. bet, lai kā tur arī nebūtu, ir mācītāji, t.sk. luterāņu kas rk iespējamību pieļauj ,vai pat vienā mierā atzīst, un jau sen (M.Plāte) un tas tātad nav bijis par iemeslu, lai viņus kaut kādīgi represētu, atskaitītu no mācītājiem vai tml.
tas nav mūsu pestīšanas jautājums, un kā te vienviet Merlins pareizi atzīmēja: Vai tad luterisms nav pietiekami plašs, lai teologi varētu būt ar atšķirīgām prioritātēm, nezaudējot savu luterisko identitāti?
vēl pēc Delpera atkl. noteikti ir šķīstītava, un vispār - pilnīga saskaņa ar katoļiem u.c. dotajām atklāsmēm (Valtorta, Lašanss, Vassula), es piem. vienādi cienu visas nosauktās. atšķiras tikai atsevišķas, vēl daudz sīkāk skaidrotās lietas/akcenti - atkarībā no paredzamās auditorijas.


Trilobīte Bet es tomēr gribu zināt par tiem uztura bagātinātājiem -vai tiešām kāds tic, ka tiks debesīs tapēc, ka lietos pareizos (nu tos, kas pie ē.d. pirkti).

zini, man vēl ne reizes nav nācies dzirdēt ko tik stulbu jautājam tos, kuri apmeklē Delpera lekcijas. viņi saprot, kā tas domāts. vienkārši saprot. bet laikam jau jāmācās dikti augsti smalkās skolās, lai no viena konkrēta, nu nekādi nepārprotama konteksta izlobītu ko tāadu.
tas tikai uzskrūvēti karojoši ateisti līdzigā kārtā mēdz laiku pa laikam tincināt kristiešus - ārpus katras loģikas, ārpus jebkāda elementāra konteksta, bet pat tie ar laiku tomēr saprot.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.09.06 13:19:39
Drupie

ja tev nav pieeajamas D. grāmatas, tad pagaidām lasi vismaz šeit, tomēr no pirmavotiem
http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=172736&t=172736
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.09.06 13:28:31
Ctulhu

nē, viņš pats netirgo, bet ja arī tirgotu - vai tas pats par sevi būtu kas apkaunojošs? nelikumīgs?
skats no malas [94.101.239.37]
# Iesūtīts: 2010.09.06 13:31:21
Jona
pirmkart, tā nemaz īsti nevar teikt, pareizāk būtu - rk noliedz vairums teologu. pašā Bībelē tas nav gluži tik viennozīmīgi. bet, lai kā tur arī nebūtu, ir mācītāji, t.sk. luterāņu kas rk iespējamību pieļauj ,vai pat vienā mierā atzīst

1. Vai tu Jona pati tici reinkarnācijai?
2. Vai tavuprāt mācība par reinkarnācija ir tikai nianse, kuras pieņemšana/noraidīšana neietekmē pestīšanu?
3. Vai kādu atsevišku mācītāju autoritāte ir lielāka par baznīcā gandrīz 2 tūkst. gadu mācītās macības autoritāti?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.09.06 14:37:35
skats no malas [94.101.239.37]

1. ticu cilvēkiem, kas to atzinuši, izrietoši - jā.
2. mācība par rk.? vnk Delpera u.c. atklāsmēs darīts zināms, ka mēs jau esam bijuši radīti un dzīvojuši garā, vēl pirms šīs Zemes dzīves. vienlaicīgi arī pieteikts par to īpaši neprātuļot, lai it nekas nenovērstu mūsu domas prom no galvenā - no Evaņģēlija.
nekādu kaitējumu es tur pie labākas gribas nesaredzu, tas vienīgi izskaidro kāpēc mēs esam šeit tik neiedomājami dažādos apstākļos, resp., ka Dievs tomēr ir Taisnīgs, pat ja mums tā neliekas.
(ka piedzimstot neesam gluži tabula rasa, līdz tam gan domājoši cilvēki parasti paguvuši aizrakties jau paši)
3. uz pastāvošās baznīcas pieredzi raugos piesardzīgi, tas vienmēr bijis kuģis kas atpaliek nu tur... par nieka pāris gadsimtiņiem! nav laikam bijis neviena pravieša nedz svētā, kas vispirms nebūtu ticis no galvas līdz kājām apspļaudīts (un labi vēl ja ne nozūmēts).

holy warriors kā vienmēr - uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi, bīskapi košoni kā vienmēr - pārpilnībā.
skats no malas [94.101.239.37]
# Iesūtīts: 2010.09.06 15:04:06
-Jona-

2. vienlaicīgi arī pieteikts par to īpaši neprātuļot, lai it nekas nenovērstu mūsu domas prom no galvenā - no Evaņģēlija.
Kas tavuprāt ir šis galvenais - Evaņģēlijs ?
Vari lūdzu izklāstīt Delpera reinkarnācijas mācību? (jo es nesaprotu kā tu sasaisti to, ka neesam tabula rasa ar reinkarnāciju)

P.S. Kas ir bīskapi košoni?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.09.06 15:06:54
-Jona-
uz pastāvošās baznīcas pieredzi raugos piesardzīgi, tas vienmēr bijis kuģis kas atpaliek nu tur... par nieka pāris gadsimtiņiem!

Šo ideja, ko tu paud par kaut kādu attīstību, vajadzētu paskaidrot, kas tad šajos gadsimtos, ko baznīcas kuģis kavē, attīstās? Tiek iegūta pieredze, mainās sabiedriskā iekārta u.c. lietas, bet no Baznīcas skatpunkta - man šķiet, nekādas attīstības, kas būtu jāsaķer, vienkārši nav.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.09.06 15:13:20
Ctulhu
Tātad tu šos sasniegumus piedēvē Baznīcai?
Bet vai tas ir -Jonas- viedoklis?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 69 , pavisam kopa bijuši: 4056