atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ēriks Delpers - turpinājums
-Jona-
Iesūtīts: 2010.08.18 12:36:40
http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&rid=2&id=1799

kāpēc dzēsta šī pirmā tēma (un vēl tā norakta starp vecajām ka tik tikko atradu)?
nekas vēl nav beidzies, ziniet, viss pa īstam nupat tikai sākas
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.08.19 10:29:28
Jošs Mulders
vai gadījumā vienam Dievam 3 personas nav 3 reizes par daudz? Ja cilvēkam ir šāda fīča - viņš skaitās smagi slims... pie kam cilvēkam ar savām ierobežotām spējām vienlaicīgi izpaužas tikai viena persona, Dievam brīžiem bija situācijas, kad reizē izpaudās 2....
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 10:37:01
masiks [159.148.73.94]
Ja personas, tas vēl nekas. Var salīdzināt, piem, kā ar firmu no 3 cilvēkiem, te skaidri izdalās, kā 3 var būt viens. Tāpat der arī Muldera piemēri par kubiem un tetraedriem.
Tikai, diemžēl, ir skaidri teikts, ka
"Tēvs ir Dievs, Dēls ir Dievs, Svētais Gars ir Dievs. Tomēr nav trīs Dievu, bet viens vienīgs Dievs."
Ja būtu teikts: "Tēvs ir Persona, Dēls ir Persona, Svētais Gars ir Persona. Tomēr ir tikai viens vienīgs Dievs.", tad tas vēl derētu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 10:39:11
Jošs Mulders
nav probleemas ar to, ka tiek pateikts, ka ledus ir uudens, uudens ir uudens un tvaiks ir uudens... bet mums nav 3 uudenju bet viens uudens
Nu šeit atkal pēc būtības ir A=B=C, tas ir, tie ir viens un tas pats, atkal izpausmes, izvēršanās, projekcijas...
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.08.19 10:39:57
EzītisMiglā
Var salīdzināt, piem, kā ar firmu no 3 cilvēkiem, te skaidri izdalās, kā 3 var būt viens. Tāpat der arī Muldera piemēri par kubiem un tetraedriem.

Nu bet tas taču ir parasts Panteons. Un polideisms. Tieši tas, ko Mulders pats pārmet RKB...
dāvis [134.2.186.4]
# Iesūtīts: 2010.08.19 10:46:08
Problēmas jau ir no tā, ka jūs par personu runājat tā, kā to lieto parasti mūsdienās. Bet pamēginiet iejusties tā laika cilvēku vietā, kas operēja ar citu "personas" jēdzienu, ko visdrīzāk izmantoja tie, kas formulēja 3-vienības dogmu.
"The Latin word persona was originally used to denote the mask worn by an actor. From this it was applied to the role he assumed, and, finally, to any character on the stage of life, to any individual."
http://www.newadvent.org/cathen/11726a.htm
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 10:48:52
dāvis [134.2.186.4]
Nu, ja maskas, tad: tasir viens Dievs, kas lieto 3 maskas? Viens aktieris, kas spēlē 3 lomas?
dāvis [134.2.186.4]
# Iesūtīts: 2010.08.19 10:52:46
EzītisMiglā es mājās esmu tēvs, iekāpjot sabiedriskajā tramvajā es spēlēju pasažiera lomu, aizejot darbu, esmu darbinieks utt. Vienas lomas ir noturīgākas (piemēram, kā tēvs), kas nemainās, jo esot darbā, es nepārstāju būt tēvs, tikai tas ārēji tāneizpaudīsies), citas ne tik ļoti.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 10:57:55
dāvis [134.2.186.4]
Jā, tā es to saprotu. Lomas der vislabāk. Tad arī ir saprotams "Tēvs ir Dievs, Dēls ir Dievs, Svētais Gars ir Dievs. Tomēr nav trīs Dievu, bet viens vienīgs Dievs.", tas ir, "bērna tēvs ir Jānis, pasažieris ir Jānis, darbinieks ir Jānis, tomēr nav trīs Jāņu, bet tikai viens Jānis".

Tomēr, kā kristieši (Mulders) saka, tas neesot pareizi? Modālisms vai kas tur vēl ...
dāvis [134.2.186.4]
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:03:48
EzītisMiglā par to jau arī latīņu baznīctēvi tika kritizēti, ka tie grieķiskos terminus nav spējuši tik adekvāti savā valodā izteikt.
Pa manam, Dievs varētu arī būt 4-vienīgs, 5-vienīgs, 1000-vienīgs, bezgalīgvienīgs (jo 3-vienības formulējums ir par glābšanu); atkarībā no tā, par kādu Dieva "īpašību" runājam.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:17:25
incognito
Ne īpašību, bet "lomu". Caur lomām Dievs izpaužās cilvēkiem saprotamāk. "Tīrais Dievs" var būt pārāk nesaprotams un abstrakts.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.08.19 11:19:33
masiks, preciizi ir - Dievam ir 3 Hipostaazes, vaards "Persona" nemaz nav pareizs...

Pareizaak buutu taa ka Dievs ir HiperPersona... taapa tkaa kubs ir hiperkvadraats, vai arii ir pat taads jeedziens kaa "hiper-kubs" kas ir 4D kubs shamaa projekcija 3D telpaa izksataas nu nepavisam peec kuba

Taakaa personu sakaraa... Dievs ir "Personas Prototips" un cilveeki ir tikai liidziiba un teels...

Tas ir ja par "normu" uzstaada kvadtaatu, tad "kubs" ir "shizofreenisks kvadraats" bet ja prototips ir kubs, tad kvadraats ir tikai kuba teels un liidziiba...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:21:09
Ne īpašību, bet "lomu". Caur lomām Dievs izpaužās cilvēkiem saprotamāk. "Tīrais Dievs" var būt pārāk nesaprotams un abstrakts.

Modaalisms tika noraidiits kaa viena no pirmajaam hereezeem jau 2 gadsimtaa!
dāvis [134.2.186.4]
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:21:39
incognito "īpašība" šajā gadījumā bija domāta glābšana (stingri ņemot, 3-vienības dogmā parādās arī radīšana u.c. tēmas, bet centrālais uzsvars ir uz glābšanu)
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:22:02
dāvis [134.2.186.4]

es mājās esmu tēvs, iekāpjot sabiedriskajā tramvajā es spēlēju pasažiera lomu, aizejot darbu, esmu darbinieks utt. Vienas lomas ir noturīgākas (piemēram, kā tēvs), kas nemainās, jo esot darbā, es nepārstāju būt tēvs, tikai tas ārēji tāneizpaudīsies), citas ne tik ļoti.

Nu un Jēzus? Tā būtu tāda kā loma? Nu tur- tēloja cilvēku, ar cilvēciskām ciešanām, cilvēcisku nāvi, tai pat laikā paliekot savā būtībā Dievs, kuram fiziskās sāpes neko nenozīmē, un kuram nomirt ir neiespējams oximorons... tjipa teātris lētticīgiem cilvēkiem, ibo savādāk apčakarēt viņš neiedomājās?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:24:59
daavis, redzi... masiks paraada probleemu kas sanaak no modaalisma
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:27:24
Jošs Mulders

masiks, preciizi ir - Dievam ir 3 Hipostaazes, vaards "Persona" nemaz nav pareizs...


pielietojot smalkus un tam speciāli radītus terminus, lietas būtība neko nemainās - vai nu ir 3 atsevišķi Dievi, kuri mīt viens otrā, vai vienā LielāDievā, vai ir viens daudzsejains Dievs, kura maskas (kā te norādīja) izvēlas attiecībā no vajadzīgās lomas, taču katra atsevišķā maska nav nekas cits kā tikai tēlošana - līdzība Prototipam.

Tas ir ja par "normu" uzstaada kvadtaatu, tad "kubs" ir "shizofreenisks kvadraats" bet ja prototips ir kubs, tad kvadraats ir tikai kuba teels un liidziiba...

Tak jūs jau katru kvadrātu saucat nevis par Kuba līdzību vai tēlu, bet gan par pašu īstāko Kubu....
dāvis [134.2.186.4]
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:27:28
masiks [159.148.73.94] es tikai atstāstu latīņu baznīctēvu hod misļi. Par to jamiem arī pārmeta, ka, lūk, ar šo līdzību no aktieru spēles parādās aizdomas par falšumu un notika koncils par tēmu "Jēzus cilvēciskā un dievišķā daba".
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:36:12
masiks, mainaas gan... jo TU jeedzienu "Dievs" lieto ekvivoceeti ar jeedzienu "Persona" Taapeec tev sanaak shitais

A vot padomaa no jeedziena "Dievs" kaa lidiziigi "plastaliins" "cilveeks" "uudens" -> kaa buutiiba nevis tituls vai kljichka onkulim
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:37:27
Jošs Mulders
Modaalisms tika noraidiits kaa viena no pirmajaam hereezeem jau 2 gadsimtaa!
Kā tad tiek skaidrots "Tēvs ir Dievs, Dēls ir Dievs, Svētais Gars ir Dievs. Tomēr nav trīs Dievu, bet viens vienīgs Dievs."? Ar vienkārši "tā ir, un cauri, mums tas nav saprotams!"?

Modālisms derēja vislabāk. Tagad sanāk 1=3!

masiks [159.148.73.94]
tur- tēloja cilvēku, ar cilvēciskām ciešanām, cilvēcisku nāvi, tai pat laikā paliekot savā būtībā Dievs, kuram fiziskās sāpes neko nenozīmē,
Nevis tēloja, bet pa īstam bija. Var skatīties uz to nevis kā uz teātra lomām, bet drīzāk kā sociālajām - tēvs, pasažieris, darbinieks.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 11:38:57
Jošs Mulders
jo TU jeedzienu "Dievs" lieto ekvivoceeti ar jeedzienu "Persona"
Abet AT skaidri saka:
"Tēvs ir Dievs , Dēls ir Dievs , Svētais Gars ir Dievs . Tomēr nav trīs Dievu , bet viens vienīgs Dievs ."
Kur tu te redzi vārdu "Persona"?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 51 , pavisam kopa bijuši: 33549