atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kas ir Dievs ?
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2007.07.23 13:25:55
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 14:44:46
> Mulders
Dzīvi no dzīves tu labojies, mainies, audz - ja gribi. Pat vienā cilvēka dzīvē ir tādi piemēri, kur noziedznieks izlabojas, saprot, ka ir darījis sliktu, un vairs nezog tāpēc, ka vairs negrib. Un neviens no malas viņa vietā neizauga vai mākslīgi viņam smadzenes neborēja.
Skati tās budistu vairākas dzīves līdzībā kā viena cilvēka dzīve, tas ir dienas vai gadi kā dzīves. Tu taču nepieļauj vairs tās kļūdas, ko pieļāvi bērnībā, jo esi izaudzis.

Kāds bija tavs jautājums, ko es 999 reizes nevarēju paskaidrot? Formulē pēc iespējas vienkārši, es mēģināšu vēl. Vai arī pats sapratīšu, kur kļūdos.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 14:52:19
> Ēvalds Bērziņš
16 Tātad ne no cilvēka gribēšanas vai skriešanas, bet viss no Dieva žēlastības.
17 Tā raksti saka uz faraonu: uz to Es tevi esmu nolicis, lai pie tevis parādītu Savu spēku un lai Mans Vārds tiktu daudzināts visā pasaulē.
18 Tātad, kuru Viņš grib, to Viņš žēlo un, kuram grib, tam apcietina sirdi.
19 Tu varbūt man iebildīsi: ko tad Viņš vēl pārmet? Kas tad spēj pretoties Viņa lēmumam?
20 Cilvēka bērns! Kas tu tāds esi, ka gribi ar Dievu tiesāties? Vai gan veidojums drīkst teikt savam veidotājam: kāpēc tu mani tādu esi radījis?
21 Jeb vai podniekam nav vara no tā paša māla darināt vienu trauku godam un otru negodam?
22 Un ko tu teiksi, ja Dievs, gribēdams parādīt Savu dusmību un zināmu darīt Savu varu, lielā lēnprātībā ir panesis pazušanai radītos dusmības traukus,
23 lai atklātu Savas godības bagātību pie žēlastības traukiem, ko Viņš iepriekš radījis godībai?
*
Podniekam ir vara darināt trauku negodam. Tātad tas trauks jau ir darināts ar mērķi "negodam" - pazušanai radīts. Te nekur nav teikts, ka trauks varētu mainīties. Ir teikts, ka podniekam ir vara darīt, ko grib.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 15:30:13
KarotesNav, redzi, Baznīcā netaisa doktriņu uz vienu rakstu vietu. Tagad īstenam patiesības meklētājam būtu šīs abas rakstu vietas jāsaliek kopā un tās jāharmonizē. Tak vēl vairāk, tās būtu jāharmonizē ar visu ko māca Pāvils!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 15:32:08
KarotesNav, nē nu pati situācija un dzīves uzstādījums... mēs nezinām no tavas hipotēzes izejot, kuro reizi mēs šo situāciju jau ejam cauri! Nevar būtību mainīt no ārpuses, būtība ir jāmaina no iekšienes! Pagaidām es Karmoloģiju redzu kā metodi kā lācim iemācīt uz moča braukt un pērtiķim rakstīt šexpīra lugas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 15:40:30
> Mulders
Nezinu, ko tu nesaproti. Uzdod jautājumus, varbūt lācis tad nokāps no motocikla. Turklāt es tev devu drīzāk krišnaītu karmas izpratni, jo viņiem ir Dievs, bet budistiem nav.
Tā es arī kristietību redzu kā brīvprātīgas zombēšanas mācību, kur tev vienā paņēmienā izskalo smadzenes un pataisa par sava veida mehānisko apelsīnu. Praktiski iznīcina veco un rada jauno, pavisam citu būtni.
Vai nu arī vienkārši piedod grēkus, bet būtība, tieksme grēkot nemainās. Tad staigā pa paradīzi, kamēr apnīk.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.25 15:41:41
KarotesNav, nu jā... ja cilvēks kas grib zagt ir cits nekā tas kurš negrib zagt, tad Kristietība ir šāda brīvprātīga zobmēšana... Cilvēka atbrīvošana ne tikai no grēka un vainas, bet arī no pašas tiexmes un vēlmes grēkot, izmainot iekšējo cilvēku!

Tāpēc jautājums, vai tavs TU, EGO ir šis grēka cilvēks, vai jaunais Kristus radītais cilvēks? Un kā tu vari pieprasīt pret sevi mīlošu un labu attiexmi, ja tu pats atzīsti, ka tavs EGO ir šis ļaunais, grēcīgais, jo tu atsakies būt kaut kas cits! Jā Kristietība ir vecā EGO nogalināšana, un jauna EGO radīšana... pietam nāvējošais cirtiens tiek dots vienā mirklī, bet miršana notiek lēnām un bieži caur ilgstošām mocībām! Sadistiska reliģija!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 15:47:07
> Mulders
Kad notiek atbrīvošanano sliktajām tieksmēm? Tagad acīmredzot nē, citādi mums te būtu vērojamas ideālas kristiešu valstis.
Visas tās mocības būs pēc nāves?
Vai arī pēc nāves būs viena ātra operācija?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 16:08:30
KarotesNav, atkal nepareizi!

Salīdzini Kristīgo civilizāciju un Nekristīgo... ētikā, morālē, ZTP, attiexmē pret citiem un tad paskaties... kā tur sanāk! Vērtēt indivīdus - viegli - a kā ar sabiedrībām?

Salīdzināt tu vari tikai tādas sabiedrības, kurās Kristietība ir un kurās nav! Jo tu atkal... esi kaut ko iedomājies kā vajadzētu būt, un ja nav tā kā TU gribi, tu saki - nekā tur nav!

Kristietība negarantē, ka tu jau šajā dzīvē 100% izmainīsies... pac tak zini, lai izaudzinātu slepkavu recedīvistu vajag pāris dekādes. Tāpat ir lai viņu novāktu un nomērdētu un vietā uzaudzētu labu cilvēku! Mūžs var būt par īsu!

Jāvērtē ir pozitīvā tendence... vai tāda ir vai nav!

Šodien Kristietība jau tiek marginalizēta, vietā nāk sekulārisms, materiālisms un līdz ar to arī nākotnē sagaidāmais pagrimums, anarhija, totalitārisms un haoss... vēl kādu laiku Rietumu civilizācija ies uz esošās inereces, be tad kritīs... ja neatgriezīsies pie savām kristīgajām saknēm!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 16:16:48
> Mulders
Pēc kā salīdzināsi, vai ar kristīgo mērauklu? Tad tev vienmēr būs pareizi!

Man tā prātā ir psrs, ateistu valsts. Uz papīra morāle bija dikti laba. Tieši tāpat kā ideāliem kristiešiem. Realitātē? Kā nu bija, tā bija visiem. Neteikšu, ka kristiešu valstīs bija labāk. Vai tik īsto komunistu un īsti kristiešu procents nav aptuveni vienāds?

ZTP psrsā bija augstā līmenī.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 16:30:45
KarotesNav, nē nu vot paņem USA, Vācija, Itālija, Francija, Britānija un Ķīnu, Indiju, Irānu, Japānu!
Salīdzini ZTP, morāles, ētikas, cilvēku attiecību un "laimes" faktorus! Jā tie visi ir subjektīvi, bet nu vot tāda ir socioloģija... neprecīza zinātne... taču kaut ko tomēr tā pasaka!

Interesants, lai gan atzīšu no ID puses tendenciozs secinājums, ko labāk pasniegt kā kuriozu ir sekojošie divi linki!

http://www.youtube.com/watch?v=59Ga5PuckA0&eurl=http%3A%2F%.. 2Fwww%2Eevolutionnews%2Eorg%2F
http://www.sciencemag.org/cgi/data/313/5788/765/DC1/1

Pirmajā linkā parādīts kā Franču miljonāra spēlē puiss izgāžas kā veca sēta paļaujoties uz auditorijas viedokli, kurš attēlo interesantu fenomenu. Otrs savukārt links ir pētījums par teisma/ateisma attiecību dažādās valstīs, tai skaitā arī Francijā, kur parādīts ka francijā ir 80% pozitīvi noskaņota Darvinisma virzienā. Secinājums, kā valsts, kuras zinātniskā izglītotība ir kā tajā miljonāra spēlē, var kaut cik adekvāti novērtēt zinātniskās disciplīnas!

Tas tā... atkāpe... tak vot tādi pīrāgi ar to socioloģiju!
Jocīgi, bet vairums hinduistu, islāmistu, ķīniešu no savām valstīm pie iespējas raujās uz rietumiem kā uz apsolīto zemi. Kurpretī pretējais efekts ir stipri mazāks... Nu kāpēc tās citas kultūras tomēr tās Rietumu civilizācijas labumus grib sev? Un tai pat laikā tos mēģina mīdīt ar kājām, ja nevar tiem klāt tikt!
Tas tā jocīgi... kā CCCP laikā, attīstīties gribam, bet kibernētika maita ir amerikāņu zinātne...
Tāpat ar vērtībām... Rietumu materiālos labumus gribam, bet uz saviem noteikumiem... taču ir naivi domāt, ka Rietumu ZTP progress ir atraujams no Rietumu politiskā, morālā, ētiskā un kulturālā progresa... viena pati USA neatkarības deklarācija jau ir ko vērta un parāda tā laika valdošās vērtības! Šodien USA ateisti mēģina pat šo zaru zāģēt, to zaru uz kura viņu kultūra uzcelta...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 16:52:41
> Mulders
Raujās jau visi, kur labāk. Tāpat no Latvijas raujas prom uz īriju un vēl kur citur. Tikai musulmanis atrāvies uz Eiropu, nemaina savu ticību, un dabūs labumus uz saviem noteikumiem.
Tam taču nav sakara ar reliģiju. Īstie ticīgie, kuru visās reliģijās ir maz, ne sevišķi uztraucās par materiālajiem labumiem.
Dzīves apstākļi tai pašā ASV un Meksikā stipri atšķirās, bet abas ir kristīgas valstis.

ZTP progress bija stipri vērojams psrsā, ateistiskā valstī. Tā ka to var atraut no kristīgā pamata un darbināt atsevišķi ar panākumiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 17:27:52
Iekš CCCP tas ZTP bij tāds uz urrā pacēlumu, bet ātri vien izbeidzās... CCCP ne par velti atpalika pamatīgi IT jomā un bioloģijā! Gŗuti ir atrasts varenus krievu vārdus šajās disciplīnās tajā laikā! CCCP ir vēl viens labs piemērs kā ideoloģija traucē ZTP!

Starp USA un Mexiku kristietībā ir būtiska atšķirība... tāpat arī Latīņamerika! USA pārsvarā ir protestantiska, bet Latīņamerika Romas Katoliska... Īpatnējs Patterns!
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 3166