atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību "Pēc mūsu tēla un līdzības". Kas tie "mēs"?
Noasveidīgais
Iesūtīts: 2007.05.22 12:07:31
Esmu dzirdējis, ka šo vietu saprot kā norādi uz Dieva Trīsvienību.
Nupat kādā lekcijā dzirdēju ebrejisku skaidrojumu:
Dievs nupat ir sestajā radīšanas dienā radījis visus dzīvos radījumus - putnus, lopus, rāpuļus (arī zīdītājus! ). Un tad Viņš pēkšņi saka: "Radīsim cilvēku pēc mūsu tēla un līdzības!" Ar ko Dievs sarunājas? Ebreji saka - ar dzīvnieku pasauli!

Ideja tāda:
Cilvēks nes sevī mērkaķa līdzību (ādi, kauli, spalvas) un Dieva līdzību (gars, apziņa, dvēsele).

Otrajā pantā tiek uzsvērts, ka cilvēks nes Dieva līdzību - jo tas ir svarīgākais vēstījumā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:10:17
Kaut...
Atvaino, visa Bībele ir tikai un vienīgi par cilvēka radīšanu! Tas ir vienīgais Bībeles jautājums - cilvēka tapšana!
No pīšļiem - ko tas nozīmē? No mērkaķa jeb apejot?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:12:09
no zemes pīšļiem! kas tad nu?
beidz blamēt LELB
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:14:15
religjiskaa fantastika
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.26 22:15:39
bingo Kārli
eu.. man ir vienprātība ar katoli.. ko nu?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:17:08
1. Mozus 2. nodaļa runā par skaistu tēlu: Dievs samitrina ar miglas palīdzību mālaino zemi, izveido no mīkstā, plastiskā māla figūriņu - cilvēku. Taču cilvēks ir nedzīvs. Tad Dievs iepūš Savu dvašu, un figūriņa kļūst dzīva...
Skaists tēls. Jēzus to izmanto Jāņa evaņģēlijā, kur tiek aprakstīta no dzimšanas neredzīga cilvēka dziedināšana. Mēs lasām, ka Jēzus spļāva zemē, taisīja svaidāmās zāles un uzlika uz neredzīgā acīm, un pēc tam sūtīja mazgāties. Kāpēc Jēzus spļauj zemē? Lai samitrinātu zemi, lai no tās, kā reiz Radītājs, izveidotu trūkstošās acis neredzīgajam.
Jēzus nāk pabeigt Radīšanu, novērst defektus tajā.

Bet ne viens, ne otrs stāsts nav tverams burtiski!
Tad no pērtiķiem jeb pa tiešo - kā tas ir Tavā izpratnē?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:22:14
Jēzus, iztaisīja svaidāmo, svaidīja ar to manas acis
te nav teikts izvedoja acis, bet manas acis
noassviedīgais... nu lasi kas rakstīst, nevis fantazē
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:36:01
Kaut...
Man žēl, ka Tu vēl arvien neatbildi uz jautājumu. Mēs piesārņojam forumu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.27 01:48:45
Noasveidigais
Vai no reliģiskā viedokļa ir nepieņemami uzskatīt, ka esam daļēji cēlušies arī no pērtika?
Varbut te kludaini lietota atgriezeniskaa forma? Varbut ir domats nevis - celushies - bet raditi? Domaju, ka Dievs gluzi labi vareja iepuust meerkakjim paris citus DNS, lai izveidotu mus.
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.27 18:26:17
O, forumā ģenētiķu salidojums!... un šķiet esat pārlēkuši paši sevi. Ja no kāda dzīvnieka paņem kādus gēnus un tos iedabū cilvēkā, tad iespējams ne tikai slimot ar šā dzīvnieka kaitēm, bet arī laist pasaulē dīvainus cilvēciņus vai dīvainus dzīvnieciņus...
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.27 22:22:43
Andis Atvars
Vai tiešām Tu domā, ka mēs uzskatām, ka Dievs ir ģenētiķis ar Universitātē iegūtu augstāko medicīnisko izglītību?...
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.27 22:54:49
Andis Atvars domā, ka Dievs ir ģenētikas pamatlicējs.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.28 08:58:56
Nezinu kā jūs tur, bet mēs šeit IT industrijā ne reti vien izmantojam jau gatavu kodu un moduļus pavisam atšķirīgās sistēmās. Tā kā ja veiktu kaut kādu Word un Excel salīdzinājumu tad kods sakristu tīri daudz. Un tad gudrie evolucionisti stāstītu, ka šitiem abiem ir kopējas "ancestors" a mēs - IT programmu radītāji - smietos.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.28 09:14:10
Pag, pag, Dievs nav ne ģenētiķis, ne IT speciālists. Vai viņš nav absolūti suverēns Radītājs, kas spēj lietot gan mērkaķa izejvielas, gan smiltis un mālus? Tikai man šķiet, ka Dievs ir arī racionāls. Kāpēc gan lai Viņš nebūtu lietojis jau izveidoto materiālu? Tikai tāpēc Viņš būtu ņēmis mālu cilvēka radīšanai, lai gudrīšiem evolucionistiem aizbāztu mutes?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.28 09:28:46
Balss, bet tu nupat pateici tieši to pašu ko es.
Tur jau tas burvīgums, ka Dievs šo pasauli radījis racionālu... Cilvēkam saprotamu. Tas tas prikolīgākais un vislielākais "spļāviens" Darvinistu sejās, kuriem kosmoss ir haotisks bezmērķīgs un būtībā bezjēdzīgs, un tomēr visa zinātne stāv uz šo būtībā teoloģisko premisu pleca, ka Visums ir racionāls.
Skatoties DNSā un vispār pasaulē nevar neredzēt superīga saprāta darbību. Un tas ir tikai normāli, ka Dieva radības cenšās atkārtot sava radītāja darīto... tamdēļ man īpaši patīk mans darbs, jo tā es sajūtos tuvāk savam Radītājam.
Starp citu jau pāris gadus darbojas tāda zinātnes nozare kā bioinformātika. Tā ir IT un Bioloģijas saplūšana un kad beidzot zinātne nometīs Darvinistu murgus un parazītisko domāšanu (tam vajadzīga kāda paaudze, kad vecie izmirs) tad bioloģija beidzot varēs izmantot visus IT sasniegumus un teoriju, lai daudz labāk saprastu to "softwari" uz kuras stāv visa dzīvība. Tā būs revolūcija medicīnā.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.28 10:21:24
Noasveidīgais! Ja tas jautājums ir vai cilvēks ir cēlies no pērtiķa, tad skaidri atbildu: Nē, no zemes pīšļiem.
Mozusveidīgais [62.85.109.250]
# Iesūtīts: 2007.05.28 10:22:51
ak Roland, Roland
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.28 10:24:33
Mozusveidīgai! garām!
Mozusveidīgais [62.85.109.250]
# Iesūtīts: 2007.05.28 11:04:48
ak Dace, Dace
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.28 11:06:05
nu,
ko vajag?
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.28 14:08:40
Katrā ziņā biotehnoloģijas firmas jau darbojas pilnā sparā un ražo vielas un pat, ja nemaldos, cilvēka rezerves daļas pēc individuāla pasūtījuma. Katrā ziņā šī ir strauji plaukstoša nozare ar grūti pārredzamu iznākumu. Tur jau ir sākušies ētiski jautājumi, ko un cik tālu vajadzētu darīt - vai cilvēks drīkst visu, ko viņš var ? Un te nu pasaules zinātnieki jau vēršas pēc padoma pie Baznīcām un teologiem...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 199 , pavisam kopa bijuši: 1991