atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Ko Jūs saprotat ar terminu jeb definīciju svēts cilvēks?
Svētais
Iesūtīts: 2010.10.22 20:24:08
Vai tas ir kāds kas ir svētāks par citiem, mazāk grēko utml.? Vai tas ir kāds kas ir vairāk ko izdarījis citu labā, nekā citi?

Dievs saka, ka sevi mērot ar sevi pašu, proti, savā starpā salīdzināties nav pareizi, un Viņš mūs sauc par svētiem, mīļotiem, pieņemtiem - vai tas ir nepareizi no Dieva puses? Sakiet, ja Dieva viedoklis par mums ir tāds, vai tā nav augstprātība no mūsu puses, ja mēs to pazeminam jeb noniecinam?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:35:36
Papucs
nu tas labi, ka tev tā. es ar nejūtos slikti, kad nostājos Dieva priekšā kā viņa svētais. Es domāju, ja mēs domājam par to, ka esam grēcinieki, tad tas var traucēt mums pašiem, kad tanī pat laikā Dievs mūs nenosoda, nepārmet, nešausta ar sirdspaziņas parmetumiem, neliek justies slikti utt., jo grēks un grēcinieka problēma ir jau atrisināta uz krusta Jēzū.
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2010.10.24 20:38:54
Svētais značit man jāliekuļo pret sevi? Ja jūtos sūdīgi, tad saku-viss ok...es esmu svēts. Tas neož pēc zombēšanas?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:45:03
Džonijs
Nē tu neliekuļo. Es ja skatītos uz sevi pēc miesas, tad esmu nesvētāks sal`dzinājumā ar citiem, kas dzīvo svētāku dzīvi par mani. Taču es izvēlos skatīties uz sevi, to jauno cilvēku, kas esmu garā, un garā esmu svēts, taisnots, mīļots, pieņemts Dieva bērns. Viss jautājums no kura "es" tu uz sevi skaties, jo tu esi trīsdaļīgs. Ja skaties pēc miesas, tad tā drīzāk varētu tikt nosaukta par liekulību, jo ja esi jaunpiedzimis no auhgšienes, tad esi garā patiešām un ne miesā. Jautājums ir par dvēseli ( prāts, griba, intelekts, emocijas, jūtas) . Jā tā ir atjaunota pēc Dieva vārda, tad divi pret trim ( gars+dvesele pret miesu) un viss nostajas savā vietā. Ja neesi atjaunojis, tad miesa+dvesele pret garu un pec taviem vardiem tad tu nejuties kaa liekulis, ja neredzi sevi par svētu. Bet šo patiesību mēs pieņemam caur ticību un atklāsmi , kas mums pausta rakstos.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:48:52
Džonijs
Sajūtas it kā nav izšķirošās, tur Svētajam taisnība tik, par cik to māca visas puslīdz ievērojamās konfesijas. Gluži ignorēt tās laikam nevajadzētu, jo tā var noignorēt arī sirdsapziņu, bet pareizo balansu es nezinu.
Attiecībā uz Dievu zinu, ka Viņš tā nemaz nenorobežojas no mums, neatkarīgi no mūsu grēcīguma, jo pateicoties Jēzum, mūsu grēcīgums vairs nav šķērslis tuvām personiskām attiecībām.
Šajā brīdī gan vajadzētu papētīt tuvāk, vai tieši mūsu sajūtas (piem., dusmas uz Dievu) nav sķērslis tuvam kontaktam.
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:50:25
SvētaisPēc tevis teiktā es saprotu, ka nēesmu jaunpiedzimis no augšienes...interesanti ko par to teiks Mulderdžans
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:51:51
redzi sirdsapziņa nav noteicošā arī. Nosodījums ar kādu šaustam sevi, jo esam uzstādījuši sev kaut kādu sirdspaziņas standartu arī nav noteicošais. Noteicošais ir tas, ko saka Dieva Vārds. SIrdspaziņa no ši aspekta var mūs viegli ievest maldos, jo viņa nav patiesības kritērijs un rādītājs. Mēs paši to "ieprogrammējam" kā vēlamies.
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:53:03
Papucs Es domāt ka dusmas man nav...drīzāk sajūta tāda kā pamestam gaisā...ne uz augšu lidoju, ne zemē krītu...iestājies zināms pofigisms
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:53:19
Džonijs
Es neteicu, ka neesi jaunpiedzimis no augšienes. ( es arī nezinu vai esi, ja kas) . Tas tā nebija domāts. Es saku tikai to, ka ja tev ir atziņa par šīm lietām no tā aspekta kā to māca Dieva Vārfds, tad tu vari sevi uzlūkot caur šo prizmu.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:54:33
Džonijs
saprotu, ka nēesmu jaunpiedzimis no augšienes...interesanti ko par to teiks Mulderdžans
Es vairāk pievērstu uzmanību tam, ko teiktu Masikdžans, jo viņš šķiet tālāk šo jautājumu izpīpējis par Mulderdžanu
Vecīt, nemiez botā!
Ja ļoti vēlies, varu izstāstīt no personīgās jaundzimušā pieredzes
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.24 20:57:25
Svētais
Nejauc sirdsapziņu ar pienākuma apziņu.
Diemžēl to dara vairums mūsdienu eiropiešu.
Sirdsapziņa viennozīmīgi ir Svētā Gara balss mūsos, neatkarīgi no mūsu reliģiskās vai politiskās pārliecības!
P.S. Saskaņā ar Rakstiem!

Mēs tiešām bieži vai pat parasti jaucam sirdsapziņu ar zombēto pienākuma apziņu.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:59:10
Papucs
es nejaucu. Kur ir teikts Rakstos, ka sirdsapziņa ir Sv.G. balss mūsos?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.24 21:03:44
Svētais
Visskaidrāk Rom. 2:15
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2010.10.24 21:05:08
SvētaisPapucskurš no jums tagad runā garā , un kurš miesā?

Starp svētais un papucs ir komats...a to sanāk svētais papucs
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 21:05:25
Sirdsapziņa ir tā lieta, kurai mēs sev paši uzstādam "standartu" morālo un jebkādu citu pēc kura dzīvot. Bet tā nav Dieva balss mūsos. Mēs izejot no tās vai nu izjūtam prieku vai skumjas, vai nosodījumu par kaut kādiem izdarītiem vai neizdarītiem darbiem, un reizēm jaucamies, jo domājam, ka tieši tāpat mūs vērtē Dievs izejot no mūsu sirdsapziņas liecības, taču tā nav patiesība, kas apstiprinās Rakstos.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.24 21:08:24
Džonijs
Nezinu, mans gars ir visai vienots ar manu miesu

(vai arī otrādi)
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 21:10:07
Papucs
Redzi Rom.2:15 sirdsapziņa apliecina to svētuma pakāpes standartu pēc kāda tā ir uzstādīta cilvēka sirdī. To katrs var gan pacelt , gan pazemināt. Turklāt, ja sirdspaziņa uzrādītu visu bauslības standartu kā Dieva ielikta, tad neviens nevarētu mierīgi naktīs gulēt, jo ir teikts kas grēko pret vienu bausli grēko pret visiem un kas zina labu darīt un nedara tam tas ir par grēku. Tas nozīmē, ka mums nepārtyruakti būtu jādzīvo vienā nosododījumā, tāču Dievs to nav vēlējies.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.24 21:11:27
Svētais
Domāju, ka šajā jautājumā Freids labāk saprata Rakstus par Tevi.
Man ir zināms pamats tā domāt.


Svētais Gars pazīst katru cilvēku personiski, tāpēc runā viņa sirdī ļoti personiski, atbilstoši katra individuālajam svētuma līmenim, resp., tuvībai ar Dievu.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 21:12:19
No tā izriet, ka sirdsapziņas morāles standarts, kuru sev uzstāda cilvēks pats tikai kalpo tādā mērā, lai palīdzētu šo standartu piepildīt ( izjūti vai nu prieku par izpildi vai nu nosodījumu par neizpildi) Es nesaku, ka sirdsapziņa ir nepareiza un nevar kalpot labām lietām. Es saku tikai to, ka viņa nav patiesības mēraukla, jo tas ir Dieva Vārds.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.24 21:15:21
Svētais
sirdsapziņas morāles standarts, kuru sev uzstāda cilvēks pats
viņa nav patiesības mēraukla, jo tas ir Dieva Vārds

Tipiski protestantiska kļūda.
Vai arī ļoti greiza terminoloģija.

Arī Dieva Vārdu katrs cilvēks filtrē caurs savu sirdsapziņu.

P.S. Varbūt tiešām klibo terminoloģija, iespējams, mums vispirms jāizrunā citi jēdzieni.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 21:15:57
Tas , ka SV.G. mūs uzrunā par to nav šaubu, viņš var izmantot sirdspaziņu kā līdzekli, lai mums piekļūtu, un vestu piem., uz grēku nožēlu un pie Kristus, bet sirdspaziņas balss nav Sv.G. balss mūsos.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 66 , pavisam kopa bijuši: 32938