atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par I.Paiča rakstu Sv.Rītā
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.10.20 15:51:48
Vēl pāris dienas atpakaļ bija diskusija par R.Kokina rakstu Sv.Rītā (elektroniski - https://lelba.org/?p=2500). Tika dotas arī atsauces uz I.Paiča rakstu, kas esot līdzīgas tematikas (elektroniski - https://lelba.org/?p=2542). Uzreiz ierosināju diskusiju arī par I.Paiča rakstu, kas, pretēji R.Kokina rakstam, ir ievērojami argumentētāks un punktuālāks.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.10.25 19:11:03
Merlins

Nu, dīvainā kārtā varu parakstīties šoreiz zem visa, ko tu raksti Tiekai vienu gan laikam esi pārpratis - es nebūt neesmu "prūšu" kārtības pielūdzējs un arī ne lietotājs jau labu laiku; un nevis kaut kādu tradicionāli vēsturisku iemeslu dēļ, bet gan tieši liturģijas loģikas dēļ: man prūšu kārtībā šķiet visai neloģiski vispirms ieiet altārī, nodziedāt introitu un tad attapties, ka vajag tomēr arī grēkus izsūdzēt: mēs taču ienākot mājā arī vispirms noslaukam kājas un tad sasveicināmies ar saimnieku, vai ne tā? Bet tā nu tāda maza ekskursija un vienmēr cenšos diskusijas par problēmām baznīcā novirzīt nost no talāru un vīraka jautājumiem. Ne jau tie ir izraisījuši pašreizējo situāciju.

Man prieks, ka tu atzīsti, ka arī esi meklējumos un dažas prakses atzīsti par nevietā pielietotām. Tātad - tas nav nekas cits, kā kāda garīguma meklējumi, pareizāk formas meklējumi, kas ir loģisks rezultāts postpadomju telpā. Visa šī dažādība mums ir vienkārši tāpēc, ka nav kontinuitātes; kad Vanagu vēlēja par arhibīskapu, vienkārši nebija ko vēlēt šim amatam piemērotākā vecumā, jo tās paaudzes mācītāju mums gluži vienkārši nav! Tieši tādēļ jau mums faktiski vajadzētu daudz aktīvāku teoloģisko diskusiju nekā citās baznīcās un nav jau slikti, ka esam veikuši un joprojām veicam dažādus eksperimentus. Mans tēvs mēdza teikt: "Es neciešu ķiplokus un savu mūžu neesmu tos ēdis" uz ko viens draugs rāmi iebilda: "Kā var zināt, kā garšo lietas, kuras tu savu mūžu neesi ēdis?"

Es palieku pie tā, ka galvenais problēmu cēlonis ir LELB vadības administratīvās neveiksmes, neveiksmīga personāliju izvēle, vieglprātība un pārliecīgais optimisms. Teoloģiskās lietas te tiek piepītas pilnīgi bezjēdzīgi no abām pusēm: gan tagad, dažādas liturģiskās lietas uztverot kā "katolizāciju", gan arī neiztrūkstošā Dieva Vārda piesaukšana Ganiņa memuāros. Tas kaitina. Un tad vēl tie burvīgie argumenti - vai tad mēs neesam baznīca? Vai tu esi tik neticīgs, ka apšaubi Dieva svētību? Līdzko pret kaut ko iebilsti, tā tūlīt tev pārmet nepaklausību garīgajai vadībai un ordinācijas solījumam!

Jā, es arī esmu biznesmenis un šo to saprotu no ekonomikas un vadības menedžmenta, ja jums tīk svešvārdi. Un tādēļ mani tracina bezsaturīgie, ar itkā skaitļiem piebārstītie dokumenti un tabuliņas, kuri pretendē uz finansu plāna statusu, bet patiesībā tiem ir vien tualetes papīra vērtība, jo tie skaitļi jau neko neizsaka, tā īr tīrā acu aizmālēšana; faktiski viss notiek uz buj duj! Tā vien izskatās, ka mācītāji tiek turēti par nezinīšiem (ekonomikā liela daļa diemžēl tādi arī ir) un tie, kas saprot, tiek nosaukti par nemiera cēlājiem! Lūk, tas tracina.
desmaize [80.70.23.187]
# Iesūtīts: 2010.10.25 19:31:54
Ctulhu. Vai jūs ar Ralfu autokursos kopā bijāt?
Merlins
# Iesūtīts: 2010.10.25 23:51:05
Aßpiд

Par vēsturisku uzziņu paldies. Pārējo gan Tu esi rakstījis sliktā garastāvoklī.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.10.26 00:01:09
Jānis Kalniņš

Nu tad ej par Virsvaldes sekretāru!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2010.10.26 02:47:53
Merlins

Neviens jau neaicina
Ja būtu aicinājuši pirms 16 gadiem, tad laikam arī ietu

Ja nu vienīgi piesolītu kādu štuku mēnesī...
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.10.26 06:52:08
RALFS KOKINS [195.13.140.22]

"Uzrakstīju to vienā naktī un tas nav pat īsti pārlasīts."

Nu redzi nu, Ralf, kā ir, kad par tevi emocionāli, neiedziļinoties būtībā un nolūkos un pat nepārlasot saraksta lietas, kuras nekad neesi ne teicis, ne domājis. Jākreņķējas, jātērē laiks, lai izskaidrotos, bet nav no tā ne gandarījuma, ne labuma. Rakstos teikts: Nedari otram to, ko negribi lai dara tev.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.10.26 08:22:41
Merlins

Hm, es gan tādu teicienu neesmu atradis...

Šitādu gan: "Nu tad visu, ko jūs gribat lai citi dara jums, dariet jūs tiem tāpat"!
Merlins
# Iesūtīts: 2010.10.26 08:32:50
Jānis Kalniņš

Paldies, tā ir pat vēl labāk: Tu gribi, lai par tevi raksta godīgi, pamatoti, ar iedziļināšanos, izpratni un iejūtību - nu tad raksti tu tāpat par citiem.
Zane55 [81.198.173.237]
# Iesūtīts: 2010.10.26 09:11:55
Man jāatvainojās, ja Kokina k-gs ir uztvēris uz sevi personīgi par to, ka es teicu par "pasaku" stāstīšanu sprediķī. Es personīgi un pat nepersonīgi Jūs nemaz nepazīstu.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.26 10:39:29
Jānis Kalniņš faktiski viss notiek uz buj duj! Tā vien izskatās, ka mācītāji tiek turēti par nezinīšiem
Kad tevi palasa, rodas iespaids ka tam tā jau arī jābūt, entuziastiski, bet sociāli nenodrošināti mācītāji raujas uz buj duj pa draudzēm.
Es ticu, ka tu šo to saproti no ekonomikas un vadības menedžmenta, kura mērķis, kā zināms, ir nest peļņu īpašniekam, bet vai tu ko saproti no garīgā personāla menedžmenta, tas ir jautājums?
Jo baznīcā kalpošanas rezultāts ne vienmēr ir pārpildīti dievnami, bet mazs ganāmais pulciņš, kā saka Raksti.
Un arī tas no Dieva žēlastības.
siita [89.201.30.217]
# Iesūtīts: 2010.10.26 10:52:09
Paldies Pai`ca kungam par rakstu! Vismaz viens gudrs un patiess unloti miermiiliigs koment`ars, ko varam ar`i m`es saprast - bazniceni. vismaz sapratu, ka pareizi skatu `s`is lietas, jo vadiba censas mums ieskiadrot pavisam ko citu. M`ilie braali, cinieties par Dieva lietam, tad parejas jums tiks piemstas. Pienacis laiks saukt lietas patiesos vardos!
RALFS KOKINS [195.13.140.22]
# Iesūtīts: 2010.10.26 16:20:56
Merlins
HeHe! Lielais Senās pasaules Māgs tomēr dažas lietas nav saskatījis :-)
Emocionāli vai citādi - lietas būtība ir skaidra. Runa ir par paradigmu/pamatprincipu maiņu un par attiecībām. Vienkārši salīdzinot veco 1928. (1996.) gada Satversmi ar jauno Satversmi.
Es vairāk vadījos pēc Jēzus pārformulējuma šim senās pasaules "Zelta likumam" - "ko Tu gribi, lai cilvēki dara Tev, to dari arī viņiem".
Vēlējos, lai raisītos teoloģiska diskusija par lietu - bez apvainošanās, ienaidniecības un dalīšanās. Lai cilvēki mūsu Baznīcā vairs nebaidītos runāt viens ar otru, lai sacītu to, kas patiešām uz sirds. Citādi tāda svētulīga liekulība vien sanāk.
Un arī draudzēm evaņģēliskajā izpratnē ir/jābūt pavisam cita līmeņa atbildībai par visu notiekošo mūsu baznīcā, ne tikai opcijai nobalsot par.
Viena no lielākajām postpadomju problēmām ir nemācēšana sarunāties un ieklausīties, runāšana gud
Merlins
# Iesūtīts: 2010.10.26 16:47:27
RALFS KOKINS [195.13.140.22]

Mīļais Ralf, bet es taču neteicu, ka tavā rakstā viss ir nepareizi un nekas nav pareizi.
Aßpiд
# Iesūtīts: 2010.10.26 19:20:50
Merlins
Ja lasi vāciski, tad par šo tēmu var diezgan daudz interesantu lietu atrast. Pie brālīšiem igaunīšiem tāds Toomas Siitan pat veselu doktordisertāciju sarakstīja - Die Choralreform in den Ostseeprovinzen in der ersten Hälfte des 19. Jahrhunderts (2003)
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.26 19:35:09
indriķis (labs) garīgā personāla menedžmenta, tas ir jautājums?

Klausies personāla menidžment. Cilvēku starpā jo sevišķi Baznīcā ir nevis personāla menidžments, bet gan atklātas un tiešas attiecības-bez represijām. Un ja par naudu un pelnīšanu, tad tas nāks sūri strādājot. Lūk arī viss menidžments. Nav nekādas loterijas, kurā īsto biļeti izvilks"dievbijīgais pravietis"
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.26 20:19:47
Metriņ ,Nu ja, atklātas un tiešas attiecības vajag,...lai zinātu par ko represēt.
Bet par to sūro strādāšanu, vai arī tu piedāvā kādus tipa "atgriezto-cilvēku-koeficientus", no kuriem aprēķināt amatalgu? Kristus ,redz, visiem uz galviņām izdalīja, Jānis Kalniņš varētu teikt, ka tas ir neefektīvi no menedžmenta viedokļa.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.26 21:20:46
draudzes cilvēks
Klau, ko Tu īsti gribēji teikt? Mēģini lēnām un artikulēti. Varbūt izdosies
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.26 21:56:25
draudzes cilvēks
Ņem par labu un liec lietā ikdienā! Pateicību par ieteikumu droši ieskaiti Salgales ev. lut. draudzes svētdienas skolai!
draudzes cilvēks
# Iesūtīts: 2010.10.26 22:25:11
Aivarspar iesākto...

es padomāju artikulēti... tiešām nav ko teikt





asste [81.198.34.77]
# Iesūtīts: 2010.11.01 14:31:55
Paldies gan R. Kokinam, gan I. Paičam!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 67 , pavisam kopa bijuši: 32939