atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luteroļi, jeb katolāņi II
Aivars
Iesūtīts: 2010.10.10 15:19:05
Jaunais katoļu arhibīskaps apgalvojo t :
Ja arī katoļi un luterāņi apvienosies, tad abas puses saglabās savu identitāti, jo nevienu neinkorporēs ar varu vai pret viņu gribu, svētdien pārraidītā intervijā LTV raidījumam "de facto" atzīst jaunais katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
Kā luterāņu un katoļu draudžu locekļi skatās uz šādu variantu?
Iepriekšējā diskusija šeit

(šoreiz megapļurkšķim Pīlēnam aka Latvju Luterānim aka...), kas noraka iepriekšējo diskusiju, ne vairāk kā divi komentāri dienā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:23:12
Aivar Zināt ta zināt, bet vai arī saprotat un ņemat tikpat nopietni, kā tie, kas tam visam vienprātīgi "ticēja, mācīja un apliecināja"? Var jau mocīt vārdus un mētāt muļķi, bet jautājuma būtība ir un paliek, ka luterānim viņa ticībā satvertā taisnība gan sākumā, gan beigās ir tikai un vienīgi Kristus, turpretī romieši prasa paša cilvēka darbus un tā rada cilvēkos neticību Kristus vārdiem: "Kam tic Viņam, netiek tiesāts."
"Kas tic Dēlam, tam ir mūžīgā dzīvība," saka Jānis Kristītājs, nevis - "kas dara labus darbus." Vai tu liec kaut jel drusku cerību Dieva priekša uz saviem darbiem?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:28:46
Vai nav tā, ka tad, kad es esmu noticējis Jēzus vārdiem par pestīšanu no ticības, man ir šī ticība jāapliecina ar saviem darbiem? Tas nenozīmē to, ka es ar šiem darbiem nopelnu pestīšanu, taču, ja man to nav, kā gan lai es pierādītu tad savu ticību?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:29:05
Latvju Pēks
Tu laikam tomēr nespēj analizēt tekstus, tikai apsūdzēt un bez pamata aizdomās turēt.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:31:53
Svētais
Štuks gan ir sarežģītāks, proti, labie darbi bez ticības ir neiespējami, tie ir ticības augļi, kas izriet no atjaunota sirdsprāta utt. Taču tos var arī imitēt bez ticības (it kā pierādot ticību), bet tad tie nav nekādi labie darbi un drīzāk ir par klupšanu pašam
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:32:08
Un tas pats Jēzus, kas ir teicis, kas tic Viņam netiek tiesāts, ir teicis, ka tiksim tiesāti pēc saviem darbiem un pēc savām runām. Un šīs lietas ir savā starpā jāharmonizē ( jālīdzsvaro jeb jāsaskaņo)
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:33:06
Aivars
es tev piekrītu, savu komentāru biju vairāk adresējis Pēkam.
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:36:47
Aivar Ja kāds mierīgi noskatās, kā zālēm cits jauc klāt indi, tad man ir pamats domāt, ka vienaldzīgais vērotājs ir vai nu muļķis farmācijā, vai arī ļaundaris. Nu tu taču mierīgi neskatītos, kā kāds ļaundaris ģiftē tavus līdzcilvēkus, vai ne?
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:38:31
Svētais Uz ko tu paļaujies Dieva priekšā - tikai uz Kristus taisnību vai arī vēl papildus uz savējo?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:38:54
Latvju Pēks
Tikai uz Kristus
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:41:26
Latvju Pēks
Un Tu esi tik pārliecināts, ka pat nepaanalizējot un neizsverot sit pa nagiem un apsūdzi slepkavībā? Par saindēšanos ar zālēm pārdozēšanas gadījumos neesi neko lasījis?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:42:06
Latvju Pēks
Saki, ja tu nedari labus darbus, vai Kristus tevi pieņems paradīzē Viņa taisnības dēļ ( ka tu tici Kristus taisnībai savā labā) , un bez labajiem darbiem ko tu nebūsi darījis Viņa vārdā šeit virs zemes, apliecinot savu ticību?
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:51:39
Aivar Kurš būtu saindējies vai pārdozējis no Kristības, Evaņģēlija, Absolūcijas vai Svētā Vakarēdiena?
Bet kurš gan ņemtos apgalvot, ka cilvēka dvēseles pestīšanai ir droši šos žēlastības līdzekļus sagrozīt, mācīt un izdalīt pretrunā ar Rakstiem?
Ja neredzi, ka romiešu mācība daudzējādā ziņā ir drauds dvēseles pestīšanai, tad neesi sapratis vai nu LTA, vai romiešu mācību, vai abas.

Svētais KF Epitpme/VG 480:

"Mēs noraidām un nosodām tādus izteikumus, ar kuriem tiek mācīts un rakstīts, ka labie darbi ir nepieciešami pestīšanai. Tāpat to, ka neviens nekad bez labajiem darbiem nav ticis pestīts, ka nav iespējams bez labajiem darbiem tikt pestītam."
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:52:57
Latvju Pēks
es tev uzdevu cita rakstura jautājumu, nekā tu man atbildēji, jo ar tavu atbildi es nestrīdos, tāpēc, ka piekrītu tai.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.21 12:55:38
Latvju Pēks
Šoreiz gan tas bija mājiens, ka Tev pašam, vai nu aiz nemākulības vai ļaunprātības, tei bieži izdodas luteriskās drapes par nāvekli pārvērst.
Pietrūkst Evaņģēlija Tavos vārdos. Oi kā pietrūkst!
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.21 13:06:57
Svētais Zģelaj odolžeņije. Pasaki skaidri un gaiši, ko es pret LTA mācu.
Aivars Vai tavuprāt mūsdienu pasaulē vēl ir tādas seno laiku parādības kā maldu mācības, ķecerības, viltus pravieši?
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.10.21 13:08:12
Latvju Pēks
Apskaties manu jautājumu rūpīgāk, jo tas bija cita satura jautājums, nekā tu man atbildēji, jo tavam apgalvojumam( ko tu man sniedzi savā atbildā es 100% piekrītu.)
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.21 13:08:51
Aivar , deru, ka šo nezināji, LP ir a priori uzstādījums tiem , kas "ārā" ( kas nepieder viņu grupai ) ,
sludināt tikai bauslību.
Tas izriet no viņa teoloģiskās izpratnes. Tad arī sanāk šī perversija,
tu klausies labos LTA tekstos, kas ir normāls Evaņģēlijs, un domā, par kādiem murgiem tos pārtaisa ar šādu attieksmi.

Bet Romas katoļu taisnošanas izpratnei zināma empātija patiesi nepieciešama, ne jau viņu teologi savējo izdomāja, tikai lai luterāņus paķircinātu.
( Es nerunāju par smagiem viduslaiku taisnošanas ar darbiem - svētceļojumiem, maksājumiem, mesām etc. maldu gadījumiem, kurus tiešām aizstāvēja savā garīgajā lepnībā ieslīguši antikristi )
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.21 13:16:58
Latvju Pēks
Protams, ka ir. Viltus Pīlēnu katru piektdienu būtu jāgrillē
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.21 13:17:14
Latvju Pēks
Es pārfrāzēšu jautājumu.

Ja tu tagad būdams ticīgs un taisnots no 100% žēlastības Jēzus nopelna dēļ, vari doties uz debesīm, visu atlikušo dzīvi nodzīvojot bez labajiem darbiem?
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.21 13:28:42
Svētais , gan jau LP arī priekš tevis kādu citātu atradīs.
Viņa kristietība = pareizo tekstu adorācija.
Romas katoļi adorē svētos, bet viņš tekstus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 3645