atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luteroļi, jeb katolāņi II
Aivars
Iesūtīts: 2010.10.10 15:19:05
Jaunais katoļu arhibīskaps apgalvojo t :
Ja arī katoļi un luterāņi apvienosies, tad abas puses saglabās savu identitāti, jo nevienu neinkorporēs ar varu vai pret viņu gribu, svētdien pārraidītā intervijā LTV raidījumam "de facto" atzīst jaunais katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
Kā luterāņu un katoļu draudžu locekļi skatās uz šādu variantu?
Iepriekšējā diskusija šeit

(šoreiz megapļurkšķim Pīlēnam aka Latvju Luterānim aka...), kas noraka iepriekšējo diskusiju, ne vairāk kā divi komentāri dienā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.12 13:04:46
A. V.
Kur Tu redzi, ka ir rakstīts, ka tas tā nav noticis? Nu šitas gan tāds dīvains `arguments`. Evaņģēlijā jau arī nav rakstīts, ka uz mēness nedzīvo pingvīns vārdā Andris, vai ka Romas pāvestam nav aste un šķelti nagi
A. V.
# Iesūtīts: 2010.10.12 13:09:55
Evaņģēlijs ir tāda plāna maza grāmatiņa, kurā tiešām daudz kas nav rakstīts. Apustulis ir teicis, ka nepietiktu visas pasaules grāmatu, lai tajās satilpinātu visus Dieva brīnumus. Nu saki, godīgi, vai Tu zini kā tur īstenībā bija ar to Mariju? Es piemēram nezinu, tāpēc nemetos noliegt to, par ko man nav informācijas. Jaunava Marija un svētie ir parādījušies gana daudz kristiešiem. Tadēļ vien nevajadzētu mesties noliegt, ko paši neesam piedzīvojuši.
Krišjānis
# Iesūtīts: 2010.10.12 13:12:08
Applausi par Aivara komentāru!

Bet A. V. varu teikt - laikam es Tevi vairs nepazīstu, ja jau Tu šādi lietas redzi...
Žēl, ka Akadēmijā vairs nemāca šīs ietas ieraudzīt un atpazīt...
Krišjānis
# Labojis Krišjānis: 2010.10.12 13:14:03
A. V.
Jā, jā! Un sātans ar Tev var kā gaismas eņģelis parādīties, ko tad Tu teiksi? Oooo, es svēto eņģeli esmu redzējis!!! viņš man deva īpašu atklāsmi!!!

...evaņģēlijs redz šim esot par plānu...
tāpēc jau ir tik plāns, jo ne Tu ne es nespēsim to visu dzīves laikā apjēgt līdz galam, ko tad Tu vēl sapņo par to, kas tur nav rakstīts.
Krišjānis
# Labojis Krišjānis: 2010.10.12 13:19:46
A. V.

Runājot par Taviem pretjautājumiem, palasi Liber Concordiae, ja vēl neesi to darījis.
A. V.
# Iesūtīts: 2010.10.12 13:21:04
Krišjānis
"Jā, jā! Un sātans ar Tev var kā gaismas eņģelis parādīties, ko tad Tu teiksi?"

Tevi tiešām tas interesē? Nu ja Tu nezini, tad teikšu to pašu ko Jēzus tuksnesī - Stāv rakstīts!

Redzi ar atklāsmēm ir vienkārši. Ja eņģelis iesāk savu vēstījumu ar pagodinājumu trīsvienīgajam Dievam, tad atklāsmei var uzticēties.
Krišjānis
# Labojis Krišjānis: 2010.10.12 13:23:29
A. V.
Tāpēc jau es Tev vēlreiz jautāju - kur stāv rakstīts -

Kur Tu evaņģēlijā redzi Marijas bezvainīgo ieņemšanu un debessbraukšanu? Vai Tu vari parādīt, kur Kristus saka saņemt Vakarēdienu vienā veidā? Kur evaņģēlijā mēs lasām par labo darbu nopelnos iegūtu pestīšanu? Kur pamudinājumu uz svēto pielūgšanu?

Un, runājot par Vakarēdienu - tas, ka RKB jau daudzviet ir atgriezusies pie abiem veidiem nav nekāds arguments, jo oficiālā mācība nav tāda.
A. V.
# Iesūtīts: 2010.10.12 13:35:27
Krišjānis
Es Tev nevēlos uzspiest Romas katehismu, arī man tas pilnībā nav pieņemams. Tāpēc jau esmu luterānis. Es nemācu ļaudis par tevis minētajiem jautājumiem. Arī Tu, paliec savā atziņā, un sludini saskaņā ar savu ticības mēru. Taču esi uzmanīgs kritizēt tos, kas ticībā ir guvuši atšķirīgas pieredzes. Lai neizplūstu bezgalīgu jautājumu jūrā, atcerēsimies par ko sākās saruna. PP apgalvoja, ka visi luterāņu mācītāji parakstās zem LTA, kas viņaprāt visus RKB pāvestus pasludina par antikristiem. Es publiski atzīstu, ka tā ir kļūdaina LTA interpretācija, jo LTA runā par viduslaiku pirmsreformācijas situāciju.

Ja vēlies, tad varam turpināt runāt par LTA izpratni par antikristīgo pāvestību. Visus pārējos jautājumus citā reizē, ok?
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.12 13:52:44
Kas i Bračiņi? Netiekat skaidrībā par mācīto?
Krišjānis
# Iesūtīts: 2010.10.12 14:05:27
A. V.
LTA runā par viduslaiku pirmsreformācijas situāciju.

Vot i nekā, LTA runā tāpat par mūsdienu situāciju. Ne Romas, ne luterāņu attieksme vienam pret otru nav mainījusies.

Tāpēc mēs esam luterāņi, nevis luteroļi, lai kā arī kāds to gribētu.
A. V.
# Iesūtīts: 2010.10.12 14:31:10
Krišjānis
"Ne Romas, ne luterāņu attieksme vienam pret otru nav mainījusies."

Nerunā lūdzu visu romiešu un visu luterāņu vārdā. Ja tev ar romas katoļiem ir sliktas attiecības, tas nenozīmē, kā tā tas ir visiem.

"Tāpēc mēs esam luterāņi, nevis luteroļi, lai kā arī kāds to gribētu."

Mēs esam katoļi. Ceru, ka zini šā vārda nozīmi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.12 18:15:37
A. V.
Nu par jums tad viss būtu skaidrs. Jūs tātad katoļi. Krišjānis - luterānis. Tāpēc jau jums tās domas dalās gan par Mariju, gan vai gandrīz par visu pārējo
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.12 18:24:24
Žēl gan, ka jūs nevarat savam Dievam paprasīt, kā tad tur īsti ir ar to Mariju un citiem nesakaidriem jautājumiem. Tas ir, paprasīt jau varat, bet skaidru atbildi diez vai saņemsiet.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.12 19:26:47
AV Bet par to, ka B16 nesludinātu evaņģēliju, ir skaidri jāpaska, ka tie ir meļi, kas to apgalvo. Paņemiet, un izlasiet kādus Benedikta rakstus un publiskās runas. Tad nāciet un bļaustieties, ka antikristu esat atraduši.
Šite ( par B16 ) es tev varētu piekrist. Neantikristīgākais Romas bīskaps kopš vēl ne antikristīgo Romas bīskapu Leona&Gregora Lielo laikiem.




Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.13 06:45:26
A. V.
Lūdzu, paskaidro, ko LTA izpratnē nozīmē Evaņgēlijs un vai tu tam tici? Tikai nesajauc to ar bauslību.
Ko tu domāji, sakot, ka pāvests sludina evaņģēliju? Vai to, ka viņš publiski izlasa gabaliņu no JD?
luterānis [62.75.211.32]
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:13:41
Sakiet lūdzu, vai visi lāsti pret luterāņiem ir atcelti? Vai ir kāds dokuments internetā atrodams, kur to var izlasīt? Paldies.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:16:21
luterāni, pamēģini atcelt visus lāstus, domājot par šodienas "luterāņiem" ,zviedru vai ELCA, piemēram.
luterānis [62.75.211.32]
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:17:29
nu, tas ir skaidrs, bet kā ir ar Latvijas ev. lut?
luterānis [62.75.211.32]
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:20:09
Vienu vārd sakot domu sapratu - nav iespējams atcelt lāstus tik neviendabīgai konfesijai, kādi ir pasaules luterāņi. Laikam piekrītu Jums. Paldies.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:20:19
indriķis (labs)
Ak tad tev ir zināmi kādi specifiski lāsti pret zviedru luterāņime vai ELCA?
Otrs... nu ieteiktu tev paskatīties acīs tiem pašiem kristiešiem Zviedru luterāņu baznīcā vai ELCA, un tad palādēties...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 53 , pavisam kopa bijuši: 35476