atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Ralfa Kokina viedoklis par situāciju mūsu baznīcā
Eliina
Iesūtīts: 2010.10.09 16:23:15
Jaunākajā "Svētdienas rītā" izlasīju mācītāja, vienlaikus arī LU Teoloģijas fakultātes dekāna Ralfa Kokina pārdomas par situāciju mūsu baznīcā. Daudz kam, nebūdama teoloģiski izglītota, varu piekrist. Mani interesē, vai paredzama kāda diskusija šī redzējuma sakarā? Ārkārtīgi gribētos kaut kādējādā veidā paust savu atbalstu autora viedoklim!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.13 09:52:13
indriķis (labs)
par demokrātiju un tās vietu, manuprāt, ļoti smuki ir uzrakstījis Indulis Paičs.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 09:58:21
indriķis (labs)
Mārcis, šķiet, ko šai sakarā atbildēja. Nedomāju, ka ir kāds, kas meklētu totalitāra un seperātiska kongregacionālisma modeli dzīvē īstenot. Īstenībā jau pēdējā laika runas par 1928. g. satversmi drīzāk ir skatāmas tā, ka īsā laikā jaunā satversme ir uzrādījusi stipri daudz defektus un īpaši šajā laikā nāk vēl kā papildus slogs pie visiem citiem pārbaudījumiem LELB. Ja var atgriezties pie kaut kā pārbaudīta un funkcionējoša, tad labāk paņemt to veco, kas gadu desmitiem kalpojusi, nevis te gaitā vēl mocīties ar kaut ko, ko beigu beigās paši nemaz nespēj pacelt, kaut gan reiz iedomājušies to nest. Tā teikt, lai izvairītos no atkārtotas brukas, nevis te atkal tērgājam par Vanaga modeli un Kokina modeli (žēl, ka Merlins tā arī neatklāja, ko tas nozīmē, jo esmu arī no Vanaga dzirdējis pretrunīgas atsauksmes par šo pašu pēdējo satversmi, kas tiesa, lielā mērā bija viņa lolota), bet atgriešanās notiek pie kaut kā neitrāla, bet pārbaudīta - mantota no LELB sākuma, neradot arī vietu aizdomām, ka jaunā satversme ievada citu Baznīcu, nekā bija pirms tam.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.13 09:59:01
Jā, Indulis raksta smuki.
Bet vai vēlēšanas , kuru arī tagad netrūkst, ir atrisinājums?
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:01:16
indriķis (labs)
vai vēlēšanas , kuru arī tagad netrūkst, ir atrisinājums?
īstermiņā noteikti ne. bet ātru un vieglu risinājumus mūsu situācijā, manuprāt, var atnest tikai Laimes Lācis.

ilgtermiņā savukārt es neredzu citu risinājumu, kā demokrātiskas pārvaldes ceļā audzināt cilvēkos atbildības apziņu par savām draudzēm un baznīcu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:06:21
vilks
Tad no Tevis nāk tā iniciatīva par LELB pāvestu - Laimes Lāci?
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:08:01
Aivars
nē nē, par LELB pāvestu neko nezinu. Manā draudzē gan ir ļaudis, kas gaida mācītāju - Laimes Lāci
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.13 10:10:01
Aivar, bet kāpēc tu domā, ka 1928.gada satversme, kura darbojusies ir tik, cik "melns aiz naga", ir apliecinājusi sevi kā funkcionējošu. Cik gadus per see tā ir darbojusies?
Ja pareizi atceros, Ulmanis to atcēla un iedeva toreizējam arhibīskapam visu varu kā pats sev - tipa, arhibīskaps kā vadonis savā vietā.
Padomju laikā tāpat arhibīskapa varas apjoms drīzāk izrietēja no padomju tradīcijas, ne satversmes - tipa, arhibīskaps kā savas "partijas organizācijas" ģenerālsekretārs.
Nezinu, pēc kādas satversmes darbojas LELBāL, bet dzirdēts, ka draudžu padomju noteikšana visās lietās tāpat top par nospiedošu kalpojošajam garīdzniekam kādā brīdī, kad tās sāk pamācīt , kas īsti mācāms. Rezultāts - draudzes aktīvs kā vadonis.
Un Rozītis par titulāro galvu.
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:10:02
Pīlēns Pēks
a indriķis kā reizi šorīt izrādīja lielāku pazemību kā tu. labi, sapratu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:10:08
vilks
Ak tā? Es atkal tā atcerējos kāda bīskapa pārdomas par to kā no Vilka bēgot var iznākt ar Lāci apsveicināties, un tad nu viss gandrīz pa plauktiņiem salikās
Nez vai maz pašā LELB ir kāds tēvs Lācis. Ka tikai nav jāimportē.
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:11:04
Aivars
nu es nez vai esmu tas vilks, no kura LELB būtu tik traki jābēg
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:13:20
indriķis (labs)
Zini, atvaino, bet ELBL Tu vari veidot kā konstitucionālo monarhiju, tā episkopālo absolūtismu un visu pārējo, kamēr Tevi neierodas arestēt par totalitāras sektas veidošanu. Bet LELB ir Baznīca ar savu vēsturi un saviem patriotiem. Piedod, bet tā teikt, nav ko svešā gultā ar saviem zābakiem lēkāt
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:16:53
vilks
Nu, spriežot pēc idejām par `jaunās` satversmes specifiskiem labojumiem, liekas, ka tomēr dažiem zaķiem ir dūša papēžos, arī no tik rāmiem vilkiem kā Tu
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.13 10:17:43
Aivar, ELBL nav jāveido par kaut ko, tā vnk - ir.
Maza vispārējā priesterībā ar garīgo amatu kalpojoša luteriska baznīciņa bez kāda totalitārisma vai demokrātijas.
---
Nav gluži sveša tā gulta.
Kas vainas labvēlīgam ieskatam no malas?
LELB vēsture ir arī ELBL vēsture un esmu ne mazāks tās patriots par tevi. Ko darīt, ja pa dzīvi ved dažādi ceļi?

Metriņš
# Labojis Metriņš: 2010.10.13 10:23:33
IVOZE Baznīca jau nav uzņēmums. Baznīcā notiek brīnumi...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:25:02
IVOZE
Ja runā par cenām, tad labāk to darīt ar cipariem. Man personīgi arī liekas, ka Doma Laukums 1 ēka ir pārdota it kā salīdzinoši lēti, bet esmu saņēmis skaidrojumu, ka tā bijusi vislabākā cena, jo lūk blakus ēku, kas nu tur bija pārdevuši par mazāk latiem kvadrātmetrā. Tā kā... ja ir konkrēti cipari un vērtējumi, tad tie jāceļ galdā. Ja to nav... visa tāda parunāšanās vien sanāk.
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:44:46
IVOZE Brīnums ir pozitīvs vārds.

Bet gaidīt jau to neviens neliedz, tas vai sagaidīs, tas ir cits jautājums. Ir jau ļaudis, kas izskatās vēl joprojām tic šiem brīnumdariem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 10:50:53
IVOZE
Iedomājos, ka lepnos remontus tur veica par ziedoto vai citu īpašumu pārdošanas naudu.
Nē, šeit nu gan varu droši Tevi labot, jo pēdējos gados jau nekādi diži remonti tur netika veikti, vēl jo vairāk no GASN ziedojumiem. Savulaik gan telpas tika remontētas un iekārtotas, ieguldot arī Amerikas luterāņu Švāna fonda dolāru miljonu. Jāpiekrīt, ka pārdošana nebija sākotnēji iecerēta (vismaz, cik man oficiāli darīts zināms), bet no visiem tirgū piedāvātajiem īpašumiem, pircējs atradies tieši šim, un tieši tajā brīdī, kad finanses bija visspiedīgākās. Kāpēc tā... nu .. iespējams LELB nemaz tik diži `pokera` spēlmaņi nav, kā gribējās sevi pasniegt
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:04:44
I.Paičs raksta:
Baznīca .. spēj veiksmīgi realizēt savu kalpošanu pasaulei tikai tad, ja tā pati paliek vienprātībā un uzticībā Kristus evaņģēlijam.
Āmen. Tikai vai nebūtu pats pēdējais laiks sākt noskaidrot, ko īsti šie vārdi nozīmē? Vai tad gadījumā neatklātos, ka nekādas vienprātības nav un arī uzticība mācībai klibo?

.. garīgajās lietās demokrātija parasti nozīmē izdabāšanu pūļa mirkļa vajadzībām un interesēm..
Kāpēc tad izdabājat un nedisciplinējat šādus izdabātājus?

..lai nākotnē mūsu baznīca būtu vieta, kurā mums pašiem gribētos būt un kalpot, un kuru mēs no sirds varētu ieteikt kā savas garīgās mājas ikvienam, kas meklē ceļu pie Dieva.
Āmen. Atliek tik ņemt savas baznīcas ticības apliecības nopietni, tās mācīties un saskaņā ar tām ticēt, mācīt un apliecināt, tad arī šis novēlējums piepildīsies.


Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:11:23
indriķis (labs) Pīlēns Pēks
Klau, buciņi, beidziet uz līdzenas vietas!
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:14:02
Aivar
Mēs par lietu. Kā tev šķiet, kas bija autors tam uzsaukumam, kas JV sarunas ar romiešiem sauca par nodevību pret luterisko baznīcu? Lasīju to pat kādas LELB draudzes mājas lapā!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 28 , pavisam kopa bijuši: 2440