atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem "Cenu dēlis"
Mekletajs
Iesūtīts: 2008.06.26 20:48:02
http://www.ogres.lelb.lv/?ct=ziedojumi
Vai tas ir pieņemami, ja baznīcā par visu ir noteikta samaksa, var teikt uzlikts "cenu dēlis par salona (baznīcas) pakalpojumiem"? Ja kādai ģimenei ar maziem ienākumiem ir vēlme iesvētīt 3 bērnus draudzē, kurā noteikta tāda samaksa, ir pavisam pagrūti? Man sāp sirds, ka katras draudzes uzskati šajā jautājumā atšķiras- Kristības ir Jēzus pavēle, par kurām, manuprāt, nevar prasīt noteiktu samaksu. Šajā gadījumā sanāk tā- ja Tev nav 10 Ls, uz kristības sakramentu neceri. Mūsdienu cilvēki ir tādi, ka diez vai viņi ies mācītājam vai kādam citam draudzes darbiniekam lūgt, lai ļauj saņemt kristības sakramentu vai iesvēti par mazāku samaksu vai par velti.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:12:16
Ingars, nu jāa! Es vēl saprastu, ja viņš apvainotos par kaut ko cit, bet ja nu Tu domā par to, tad lai vainojas vesels!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:13:06
Mulders
Klau, a kāpēc mēs zvanām draugiem un sakām - klau, man ir sūdīgi, aizlūdz par mani? Tāpat arī tie Jēzus vārdi par to, ka kur 2 vai 3 lūdz manā vārdā.
Pietam, kā tu zini, ka viņš maz tevi dzird?
Kā Tu zini, ka Dievs Tevi dzird? Tikai ticības jautājums. Un vēl piedevām, varbūt tiešām nedzird, bet Dievs sadzird manu kārpīšanos un tik vai tā uzklausa
P.S. Šitas viss ir sekundārs un nekādā gadījumā nedrīkst būt tā, ka cilvēks tikai lūdz citu aizlūgšanas un pats neveido attiecības ar Dievu.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:14:25
lamby [81.198.232.197]
kamēr viss tiek vērtēts tīri pēc mācības, neiejaucot baznīcpolitiku un adiaforas tradīcijas, tikmēr nav nekāds rasisms.

RKB katehisms ir labāks par luterāņu katehismu tajā ziņā, ka piemēram tur kur ir jautājumi un arī skaidrojumi - vairāk un konkrētāk tieši attiecībā uz mūsdinām, arī plašāk apskatītas visas problēmas.

Piemēram luteriskā katehisma baušļu skaidrojumā prasītos papildinājumi
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:15:30
Mekletajs
nu kā - būtībā tas ir tu norādi, cik savtīgs un mantkārīgs viņš ir un kuram gan tas patīk

Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:17:03
Aļo, luterānīši, ja sanāk laiks, iemetiet lūdzu aci diskusijā par sakramentu...
Katolis
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:18:05
Luteraņu lielajā katehismā ir viens pamatmoments: "ir pagajuši pāvesta laiki..."
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:20:55
Zive.
kurā sadaļā ir tā diskusija?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:21:20
Katolis
jā piekrītu, to vajadzētu vairāk pielāgot mūsdienām
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:22:06
Ingars
Viņa šobrīd ir 8 no augšas Es īsti neatceros, kurā sadaļā viņa bija...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:27:38
Klau, a kāpēc mēs zvanām draugiem un sakām - klau, man ir sūdīgi, aizlūdz par mani? Tāpat arī tie Jēzus vārdi par to, ka kur 2 vai 3 lūdz manā vārdā. (C)
Tāpēc ka runājot pa telefonu es zinu, ka draugs manu lūgumu dzird, viņš faktiski ir pozīcijā mani dzirdēt un saprast kā arī pat tad tā nav garantija, ka mans draugs to tiešām darīs, vai ka Dievs viņa lūgšanu pieņems!

Pietam, kā tu zini, ka viņš maz tevi dzird?
Kā Tu zini, ka Dievs Tevi dzird? Tikai ticības jautājums.

Nē. Dievs mani dzird, jo pats savā Vārdā ir apsolījis mani dzirdēt. Tad kad es lūdzu Dievu es balstos Jēzus Kristus vārdos, kur viņš man apsola, ka, ja es lūgšu Viņa Vārdā, tas man notiks saskaņā ar Dieva prātu. Man ir šis drošais apsolījums, ka Dievs mani dzird jebkur, jebkurā situācijā un jebkurā laikā... Tieši tāpēc, ja es varu lūgt draugam par sevi lūgt, es drīzāk Dievu lūdzu. Draugiem aizlūgumu es lūdzu tad, kad zinu, ka būšu situācijā, kad nevarēšu pats lūgt (teixim ja man ar visu prātu un apziņu būtu jāaizstāv Diplomdarbs)... bet vienalga pirms šī darba es noteikti pats lūgšu!

Un vēl piedevām, varbūt tiešām nedzird, bet Dievs sadzird manu kārpīšanos un tik vai tā uzklausa (C)

Tas gan... taču vismaz manā prātā... šī paļāvība uz radību Dieva lietās piedod kaut kādu nedrošību šim pasākumam. Manurpāt situācijas, kad mums pat nav spēka lūgt Dievu - man prātā nāk ka tas varētu būt milzīga grēka gadījumā - mēs tomēr griežamies pie Radības, tas savā ziņā ir tāda "izvairīšanās" no Dieva... bet tieši tamdēļ Kristus mums ir dots... Manuprāt RKB teoloģijā Kristus bieži pazūd kā starpnieks starp Dievu un Cilvēku, Kristus ir kā soģis un nosodītājs - tādējādi meklēdams patvērumu, grēcinieks, griežās it kā pie radības, pie cilvēkiem, kuri tak it kā "savējie" ir "labaķ sapratīs"... bet tieši tamdēļ mums Krsitus dots, jo pie viņa mums ir droši apsolījumi, ka tieši viņš noteikti sapratīs, noteikti sadzirdēs un NOTEIKTI Dieva priekšā par mums iestāsies ar savām asinīm rakstot pār mūsu grēkiem - "piedots"... Man kā Luterānim tādējādi šī katoliskā prakse šķiet pavisam neloģiska un jocīga, kāpēc cerēt uz šaubīgu bez apsolījumiem balstītu aizbildināšanos, ja turpat ir drošs, nešaubīgs, garantēti žēlsirdīgs un saprotošs kā arī lūgšanu dzirdošs starpnieks un aizgādnieks? Kāpēc cerēt uz smiltīm, ja ir dota klints?

P.S. Šitas viss ir sekundārs un nekādā gadījumā nedrīkst būt tā, ka cilvēks tikai lūdz citu aizlūgšanas un pats neveido attiecības ar Dievu.

Nuja... bet nu vismaz no malas skatoties (droši vien jums tas ir savādāk) tiešām rodas iespaids, ka attiecības ar Dievu jūs veidojat ar citu cilvēku starpniecību, faktiski baidoties iet pie Dieva tieši tad, kad Dievs visvairāk būtu vajadzīgs, kā arī visvairāk būtu spējīgs palīdzēt... tieši tad kaut kā izskatās, ka no Dieva novēršaties un mēģināt meklēt savdabīgu "pašpiedošanu" pie tiem, par kuriem esam droši, ka tie mūs sapratīs - bet vai tad Dievs nesapratīs? Vai tad Dievs vislabāk nespēj redzēt tavu sirsniņu un satriektību?

Nu jocīgi... nesaprotami!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:34:20
Zive.
I got it
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:35:50
Mulders
tas jau nebūt nekas slikts ja palūdzam kādu aizlūgt par mums, bet problēma iekš tā, ka šito viņi izmanto kā attaisnojumu, lai tāpat arī prasītu mirušiem svētajiem - viņi takš dzīvi Dieva priekšā
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:41:54
Mulders
Zini kāds ir mans funktieris. Par to, kur Tu rakstīji par grēku. Man liekas, ka ja esi savārījis *****s, tad piedošanu lūgt caur kādu citu ir pilnīgs *****isms Un arī pārliecība, ka par Dievu neviens nebūs žēlsirdīgāks. Tak što tādā variantā manai gaumei tas ir garām.
Man patika Tavs piemērs par diplomdarbu. Vot apmēram tāda attieksme man ir par to, ka citi varētu par mani aizlūgt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.30 15:55:11
Man patika Tavs piemērs par diplomdarbu. Vot apmēram tāda attieksme man ir par to, ka citi varētu par mani aizlūgt. (C)

Nuja... un tad vismaz es tāds racionāls un uz Dieva Vārdu orientēts Luterānis lūdzu to tiem, kuriem zinu, ka šie manu šādu lūgumu dzird.

Vēl jau ir tāds joks, kas laikam Luterāņiem ir mazāk, jeb nav vismaz tā tik izplatīts, ka mēs zinām ka ir daudzi klosteri, svētie un citādi svēti dzīvojoši cilvēki, kuros AIZlūgumi par daudziem cilvēkiem un lietām nerimst ne dienu ne nakti... tam jau arī ir nozīme. Bet mani tas mierina un silda tikai par tik par cik es zinu, ja šie lūgumi ir vērsti uz Dievu, tad es zinu ka Dievs to dzird un nešaubos, ka arī paklausa!

Acīmredzot kas man nav saprotams un izbrīna (un manuprāt RKB adeptos rada dažkārt savdabīgu māņticību) ir kāreiz šī nepārliecība un nezināšana, ka tas mans vectētiņš dzird manus lūgumus te uz Zemes, jo tas no Vectētiņa prasītu, lai viņam vismaz daļēji piemistu Dieva atribūti - tur kaut vai omnipresence - kad mans Vectētiņš var visu savu mazbērnu lūgumus dzirdēt un translēt Dievam vienlaicīgi... Par šādām spējām radībai es neesmu nedz informēts nedz pārliecināts... par Kristu gan to zinu - un zinu tamdēļ, ka par Kristu ir teikts Dieva Vārdā, kam uzticos bez ierunām...
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 16:07:13
Mulders
Ņemot vērā to, ka tie, kas vairs šiten nedzīvo, nav ierobežoti ne laikā ne telpā man tas netraucē
Kaut ko sīkāk pamatot es Tev šobrīd toč nespēšu, jo neesmu tajā īpaši iedziļinājusies.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.30 17:00:38
Ņemot vērā to, ka tie, kas vairs šiten nedzīvo, nav ierobežoti ne laikā ne telpā man tas netraucē

Kā tu to zini? Kā tu zini, ka viņu stāvoklis vispār jelkā korelē ar mūsējo? Šāds spriedums pamatojas cilvēku pašizgudrotā metafizikā. Tas ir, par dogmu pasludinot to, ko Dievs pats ir noklusējis! Vēl ņemot vērā, ka Raksti nereti lieto jēdzienu "aizmidzis" attiecībā uz mirušajiem Kristū...
Manuprāt šāds spriedums ir kaut kāds mazliet balstīts primitivizētā kosmoloģijā... ar domu, ka Dieva Valstība ir tāda pati kā šī pēc savas topoloģijas, tik "paralēla"... kas nav manuprāt acīmredzams!

Kaut ko sīkāk pamatot es Tev šobrīd toč nespēšu, jo neesmu tajā īpaši iedziļinājusies.
Bet tu iedziļinies. Jo ikviens ticīgais ir aicināts izpētīt un saprast kam un kāpēc viņš tic, no kurienes nāk tā vai citā mācība, kurai viņš tic, vai tā ir Dieva Vārdā balstīta, jeb tikai kārtības labad ieviesta kāda tradīcija, jo ja tu nezināsi no kurienes katra mācība nāk, tad extrēmos (pasarg Dievs) vajāšanas brīžos var iekrist šaubās... bet šaubas var ievest izmisumā!

Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 17:42:00
Par to laiku un telpu man ir savs funktieris un tam nav nekāda skara ar paralēlām telpām. Bet tas funktieris ir atvērts izmaiņām ņemot vērā, ka tas balstās tikai manos prātuļojumos. Tāpēc es atļaušos tajā sīkāk neiedziļināties un nedalīties.
Par otro rindkopu. Ir lietas, kas man ir būtiskas un ir lietas, kas man ir mazāk būtiskas. Līdz ar to papriekš es cenšos noskaidrot lietas, kas man tiešām liekas būtiskas. Tas vai svētie var par mani aizlūgt vai nevar nemainīs to faktu, ka es ticu Jēzum kā Dieva Dēlam. Abet vispār patīk Tev dramatizēt situāciju!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.30 18:04:46
Zive, okey, es te "paspārdīju" tevi... kā jau teicu, praksē jūs esat kudī jēdzīgāki un ticīgāki nekā uz papīra!

Tagad paspārdi mūs - kas tev, tavuprāt, Luterismā šķiet nepieņemams, vai nesaprotams Luterāņu dievbijībā un attiecībās ar Dievu?
Zive.
# Iesūtīts: 2008.06.30 18:12:59
Mani mulsina luterāņu doma, ka cilvēki tiek pestīti tikai ticībā. Bet, tā kā es neesmu lasījusi nekādu oficiālo Jumsimējo literatūru, tad es neņemos spriest kā tad tur īsti ir. Daudzi niknie ir ar svētu pārliecību pasludinājuši, ka visi neticīgie aizripos uz elli, ka nošvikst vien. Vienīgā iespēja, ka viš pirms nāves atgriežas. Šitas bija funktieris, kas man visvairāk nepatika. Bet ļoti iespējams, ka tā ir tikai Jūsu biedru interpretācija
Eseja [80.232.129.226]
# Iesūtīts: 2008.07.01 08:51:35
Vilkam
Katrs cilvēks var izvēlēties draudzi un, ja kāda mācītāja rīcība škiet neatbilst Svētajiem Rakstiem, cilvēkam taču nav visu mūžu jāpaliek tajā draudzē.Un tas cilvēks nebūt nebija tas, kurš tik ļoti gribēja būt par krustvecāku un vēl jo vairāk , lai bērns tiktu kristīts konkrētajā draudzē. Vārdu mācītājam neminēšu. No tās draudzes jau vairāki ir aizgājuši. Lai Dievs visu izlemj un iztiesā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 153 , pavisam kopa bijuši: 6574