atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kristietis un demokrātija
Papucs
Iesūtīts: 2008.06.09 10:16:13
Kāpēc arī starp kristiešiem ir demokrātrijas piekritēji?
Vai tam tā vajadzētu būt?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:17:42
Vienīgais man zināmais Bībelē aprakstītais demokrātijas gadījums ir pieminēts visos četros Evaņģēlijos, un tas beidzās ar: "Sit Viņu krustā!"
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:21:38
Ne gluži, papuci. Kā tad ar apustuļa vēlēšanām pēc Jūdas atkrišanas?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:24:28
Balss... metot meslus?
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:25:53
Mulders
Mjāāāā........ nošāvu greizi!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:36:20
Balss, Rakstos demokrātija parādās dažādās formās... Piemēram pie bīskapu iecelšanas, draudze izvirza kandidātus un tad Pāvils tur apstiprina vai lūdzot noskaidro kurš tad būs. Tevis teiktais jau arī... pirmos kandidātus paši izvirza, vēlāk jau citi procesi nosaka kurš tieši!

Bet fīča jau tāda, ka Kristietība nepaģēr Valsts pārvaldes formu, tik vien var saprast, ka Kristietība to paredz kā hierarhisku kaut kādā mērā! Bet tieši konkrētu pārvaldes formu Kristietība nedefinē, ja vien neņem pašu pēdējo instanci - teokrātiju!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:38:59
Mulders
Ne jau tikai par valsti. Vispār.
Mani īpaši saskumdināja viens Vilka komentārs par to sinodi.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:40:47
bija viens teiciensm, apmeeram ta - demokratija nav nekas labs, bet nekas labaks, diemzheel, veel nav izdomats.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:43:10
Papucs, un tagad latviski un pilnos teikumos?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:43:24
Donačka, it kā Čērčils to esmot teicis!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:53:31
Mulders
Jaa, jaa, visnh teica smukaak, es tik jeegu atceros.
Man, godiigi sakot, taa muusdienu "jaukaa" demokratija arii kaitina, bet ko citu? Teokratija pagaidam vel nav iespeejama
Balss
# Labojis Balss: 2008.06.09 10:55:52
Mulders Palasi tēmā par sinodi vilka komentāru...
Papucs
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:56:26
Mulders
Piemēram, Vilks: sekot lēmumiem, kādus pieņem manas draudzes pārstāvis Sinodē, lai zinātu, vai citugad var viņu vēlēt draudzes padomē
Būtu jau bijis labi, ja Vanags minētu patiesos iemeslus, kāpēc jātirgo tie īpašumi, bet to droši vien viņš nedrīkst teikt. Bet tagad sanāk, ka demokrātiski viss ir pareizi - nobalsoja, pieņēma. Nabaga Vilkam jādomā, ko darīt nākamajās vēlēšanās. Man šāda demokrātiska pašpaverdzināšanās nav saprotama.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:57:27
Donačka, man pieejams ir diplomēts politologs, kurš pietam tuvu šīm lietām worko... pavāvuļoju, šis arī atzīst, ka mūsdienu demokrātija ir īstenībā sen jau masu vadīšanas diktatūra!

Nu kaut vai šādi faktori
1. Ja tauta nobalso "nepareizi", tad pēc ļoti īsa perioda tiek atkārtots tas pats jautājums, tik mazliet pārfrāzēts, un tas atkārtojas, līdz tauta nobalos "pareizi" - aceramies Eiroppas konstitūciju!
2. Tautas "lēmumiem" nav termiņš definēts, ja šodien tauta nobalso šitā, tad nekas netraucē rīt uztaisīt citu tautas nobalsošanu kas vakardienas balsojumu atceļ
3. Tautai nav iespējas nekādīgi atteikties no piedāvātajām "opcijā". Nu kā maziem bērniem - tu dersi tēju vai sulu - un tādas opcijas kā "kafija" vai "coca-cola" netiek piedāvātas nemaz, retais kurš vispār aizdomājas, ka var jau gribēt ko citu ne tikai to ko tev no augšas piedāvā
4. To cilvēku viedoklis, kas nepiedalās vēlēšanās tiek apzināti ignorēts...

nu tā... tikai daži "trūkumi"
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:58:33
Papucs, laikam nesapratu iebildi. Nu ja sinodāļi balso ne tā kā vilks gribētu, tad vilks nākamajā reizē par viņiem savu balsi neatdod!
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.09 10:58:59
Papucs
Tu ar to gribi teikt, ka ir kādi slepeni iemesli šai algu sistēmai un ka arhibīskaps tos slēpj?!?!?!?!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.09 11:00:00
Balss, bet protams... kurš tad nezin ka ++Jānis sev pagrabā montē kodolsintēzes reaktoru sadarbībā ar Selenītiem
Balss
# Labojis Balss: 2008.06.09 11:04:23
Mulders
Lai nu politologi kur politologi, bet sinodes uzdevums ir pieņemt vai noraidīt iepriekš izdiskutētus lēmumprojektus.
Daži no šiem lēmumprojektiem tika demonstrēti uz ekrāna ar vietām un datumiem, kur, kādos datumos, kādās sanāksmēs un par ko šie projekti ir izdiskutēti, laboti un papildināti vai mainīti. (arī ieteiktie labojuma varianti dažreiz parādījās uz ekrāna.)
Bet par tiem Selenītiem tu gan laikam būsi trāpījis desmitniekā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.09 11:05:33
Mulders
Aizmirsi piebilst pašu galveno - tauta neko nesajēdz, par ko īsti balso un kāpēc.
Demokrātija ir metama miskastē, kā sliktākā pārvaldes forma. Tauta vienmēr bija, ir un būs nekompetenta. Ja nu to varētu nedaudz labot, pielaižot pie vēlēšanām nevis visus, bet tikai tos, kas sajēdz, ko dara - tas ir, būtu jākārto kas līdzīgs eksāmenam par tēmu "politika, valsts pārvaldes pamati".

Bet par tēmu - "kristietis un demokrātija", manuprāt, saite ir līdzīga tipa kā "kristietis un pankūkas", tas ir, praktiski nekāda.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.09 11:06:35
Citu kļūdas un vājības nav jākritizē un jācenšas tās labot. Tieši otrādi, citu kļūdas un vājības ir jāizmanto savā labā. Piemērām, pieņemsim, ka LELB neveiksmīgas finansu politikas rezultātā nostāda sevi uz bankrota sliekšņa. OK! Pieņemsim, ka es esmu LELB nedraugs un es pieņemu lēmumu notērēt 40 milj., bet ar nolūku, lai tie vērtspapīri, kuros ieguldīti 20 milj. LELB naudiņas, vienkārši pārvērstos tukšos čaukstošos papīriņos. Protams, ārpus Latvijas šādu finansu operāciju realizēt ir krietni vienkāršāk. Tad atliks tikai nahrenizēt gaiļus baznīcu smailēs, uzlikt kārtīgus un smukus krustiņus un pacelt kausus par kontrreformācijas pilnīgu un neatgriezenisku uzvaru Latvijā!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.06.09 11:08:20
Dažiem desmitiem miljonu vienmēr ir vairāk vai mazāk slepeni iemesli. Tā ir dogma. Tajā diskusijā jau arī daži atklājas, bet ne par to.

Ideja ir tāda - ja es kaut kam piekrītu, tad piekrītu, ja ne, tad ne, un kaut kādus kopīgi pieņemtus lēmumus neuzskatu par īpaši saistošiem principā. Un pakļaujos tikai vadoties no savām vājākajām spēka pozīcijām, vai arī nepakļaujos, ja tās ir pietiekoši stipras.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 129 , pavisam kopa bijuši: 971