atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem NLP
Donachka
Iesūtīts: 2008.06.05 10:02:02
Ko juus domaajat par NLP kursiem. Veeleetos uzzinat , galvenokaart, to domas, kuri ar to ir saskaarushies pashi, nevis tie, kuriem viena tante teica.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
S.Rrrrrr... [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2008.06.05 18:59:18
Wow! būs jāuztaisa pašai sev tāds psihotreniņš - nauda mani mīl, nauda mani mīl, nauda mani mīl...! a kur zelta lietus?>
ehhh.... labāk iet nomaksāt 10to tad arī piepildās Dieva apsolījums par līdz malām pilnu mēru. ticu, ka NLP organizatori varētu būt labi iepelnījuši uz šito joku.
S.Rrrrrr... [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2008.06.05 19:00:22
Artos [78.84.136.64]
tiešām pat tā? es cerēju ka tur iet izglītoti ļaudis.
Artos :) [78.84.136.64]
# Iesūtīts: 2008.06.05 19:08:31
S.Rrrrrr... [80.232.241.61]
iešām pat tā? es cerēju ka tur iet izglītoti ļaudis.
Kas ir izglītots ļaudiņš? Atbildi skat. Ps. 111:10
S.Rrrrrr... [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2008.06.05 19:19:00
10 Bijība Tā Kunga priekšā ir visas gudrības sākums. Tas visu labi izjūt un saprot, kas tā dara. Viņa slava paliek mūžīgi.
nu, neteiksim ka visi izglītoti cilvēki ir arī dievbijīgi ļaudis un otrādi.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.06.06 00:55:51
Donachka, visu šo penteri nelasīju, atbildēšu uz sākotnējo jautājumu.

Visupirmkārt, iesaku uzklausīt to cilvēku viedokli, kuri ar NLP kursiem ir saskārušies netieši. Jo, tā kā NLP atstāj iespaidu uz apziņu, paši kursanti nereti mēdz būt deformēti.

Pats NLP nav ne labs, ne slikts. Tā, manuprāt, pat nav nekāda dzīves gudrības, sevis apzināšanās, attieksmes maiņas utt. bla-bla-bla mācība vai skola, vai vienalga kā to nosauc. NLP - ir precīzi tas, kas ir nosaukumā - neiro lingvistiskā programmēšana. Tātad, cilvēka apziņas un vadības mehānismu izpratne un prasme apzināti ietekmēt. Jāsaka, ka NLP "skolām" patīk skalot visādu skaistu filozofisku pamatojumu, tāpat kā ezotēriķiem un tamlīdzīgiem.

Esmu diezgan tuvu saskāries ar dažiem līderistiem. Cik zinu, viņi (vismaz daļēji) sasniedza nospraustos mērķus, taču par kādu cenu? Piem., pārsteidzošs moments bija, kad konstatēju, ka viņi neapzinās, kādus mehānismus ļoti cītīgi pielieto. Pats no sevis uzprasās secinājums - nozombēti. Tāpat arī par panākumiem - šamie ticamākais domā, ka pasaule viņiem aplaudē, taču realitāte ir skarbāka - apkārtējie redz viņu īpatno cirvismu (atvainojos par izteicienu) un pamazām novēršas. Esmu redzējis arī visnotaļ nepievilcīgo situāciju, kad līderists konstatē, ka ir aplauzies un mērķi nav sasniedzis. Sajūta ir pabaisa - nevari saprast, kas sekos (agresija, sabrukums, ...???).

Labi, ne jau visi šie pasākumi ir dramatiski un tikai negatīvi. Taču iesaku būt uzmanīgiem. Gribot negribot paralēles ar maģiju uzprasās teju vai pašas - tas ir ārkārtīgi spēcīgs instruments, un tā apgūšanas procesā skolnieks ir spiests tam pakļauties. Snāk kaut kas līdzīgs narkotiku testēšanai.

Esmu pats bijis kursos, kuros tiek izmantotas NLP metodes. Zini, tāda jocīga sajūta. Tev sanāk, tu tur forši darbojies, taču prāts fiksē kaut kādu trauksmi - un pats nesaprotu, vai tas ir brīdinājuma signāls, vai negatīvā skepse (tipa Ctulhu "zinātniskā skepticisma metode". Praksē sapratu, ka lai kaut ko sasniegtu NLP-istu stilā, ir liels risks pārkāpt neredzamo laba-ļauna robežu.

Tagad dzīvē sasniegumus cenšos būvēt tur, kur Dievs to man ir atvēlējis. Tik tas nenormālais kārdinājums katru mazo panākumu piedēvēt pašam sev
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.06 08:30:00
Paldies masikam un mulderam par atbildeem, domaaju tieshi taapat un taapeec cilveekam, kursh meklee paliidziibu, droshi varu ieteikt laba psihologa paliidziibu. Iipash paldies mulderam par info paarbaudiishanu.
Amēlija
# Labojis Amēlija: 2008.06.06 09:02:25
Donachka tavs labs psihologs var palīdzēt tikt galā ar ilgstoša stresa sekām vai tomēr pašai labāk cīnīties? ja var, tad atsūti numuriņu.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.06 09:03:59
Amēlija
Man nav psihologa, es intereseejos par NLP un tie nodarbojas ar dziives meerkju nospraushanu. Par stresa sekaam iisti nezinu. Man laikam pashai tadu vajadzeetu
Amēlija
# Iesūtīts: 2008.06.06 09:06:44
aaa nu žēl...
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.06 09:11:24
Es nezinu kā jums ar tām pieredzēm, bet man, kad es apmkelēju psihologu it īpaši pēc tam, kad pirmie puņķi un asaras bija beigušās un kad viņa sāka palīdzēt man spriedelēt par savu dzīvi, tad man reāli sāka likties, ka viņa nemaz nevar uzdot pareizos jautājumus, jo viņai ir svešas tādas lietas kā ticība, grēks, utt. . Jo ir situācijas, kad tikai ar uzvedības modeļiem un rīcības iemesliem vienkārši nevar izskaidrot to, kas ir noticis cilvēka dzīvē.

Secinājums, ja psihologs ir neticīgs, tad viņš vienā mirklī vienkārši netiek vairs pacienta domu gaitai līdzi, sanāk, ka pacients "operē"ar daudz plašāku pasauli nekā psihologs. Un vēl man likas drusku dīvaini, jo psihologa attieksme bija "vo jums ir ticība, tas ir ļoti labi, tas jums noteikti palīdzēs". Ja viņš nezina, kas ir ticība, kā viņš var zināt, ka tas palīdzēs. Tas man atkal lika domāt, ka psihologiem da jebkādas metodes ir labas, ar kurām cilvēks sevi var ietekmēt.

Bet manā konkrētajā gadījumā, protams, ka palīdzēja ticība un izrunāšanās ar mācītāju, jo ja rok dziļi, tad nekur citur kā pie pamatien nonākt nevar.

Protams, arī psihologiem ir daļa pie maizītes pelnīšanas, ja man būtu jājautā viņiem palīdžiba, tad domāju tādās lietās kā cilvēka attīstības fāzes un vīriešu/sieviešu domāšana, un tad tie visi komercprodukti kas saistīti ar vadību, pārdošanu, komandu un tml.
Tā psiholoģe, pie kuras gāju bija/ir laba, patiešām

Par NLP dzidēju kādā vadības seminārā, kur mani ārzemju kolēģi ieinteresēti jautājā mūsu komunikācijas speciālistei par NLP izmantošanu. Viņa rauca degunu un teica, ka tas īsti nav labs stils un ar to izmantošanu var iebraukt auzās.

Lai veidotu veiksmīgu komunikāciju, piemēram, darbā pietiek ar mazāku ūn nekaitīgāku psiholoģijas zināšanu un metožu bagāžu. Bet principā galvenais secinājums bija, nekatoties uz to kādas psihmetodes tiek izmantotas, cilvēka dabiskumam/atklātībai neviens nespēj "pretoties", pat tad, ja šis cilvēks ir pēc dabas īgņa. Galvenais, lai viņš būtu godīgs un nemanipulētu, jo maniulāciju baigi labi var manīt, ja ne uzreiz attieksmē, tad vēlāk, spriežot pēc darbiem.

tie nodarbojas ar dziives meerkju nospraushanu
ar šito arī bija smieklīgi. firma organizēja šādu semināru (ne NLP, kā jau teicu, tas neskaitās labs stils, visamz par to atklāti nerunā), visnotaļ derīgu, lai cilvēki saprastu, kas ir viņu spēcīgās un vājās puses un no tā izdarītu paši secinājumu. Tikai rezultāts bija tāds, ka daudzi apjauta, ka patiesība nemaz negrib vairs strādāt šajā jomā (ne firmā, bet tieši jomā) un statistika liecināja, ka vairāki darbinieki pirms promaiziešanas bija apmeklējuši tieši šo semināru.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 10:31:22
Dončik, bet nu pati jau saproti kā vienmēr - visu pārbaudiet, kas labs to paturiet. Var 99 cilvēkiem šī lieta derēt un tava draudzene būs 100 kam tas neder... piekodini, lai pati filtrē bazaru... neatkarīgi vai mācās NLP vai knipelēšanu! Bet nu tā jau ir parastā cilvēcīgā piesardzība par dajebko!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.06 10:32:29
Mulders
Mani draugi nav nedomaajoshi nuugji....ja tadi buutu, tad diez vai buutu izraavushies no NLP draudzes PV kjetnaam,.
Kundali
# Iesūtīts: 2008.06.06 10:45:19
Cik jauks apzīmējums Viļņa Glēškes vadītajai organizācijai : "NLP draudze" A tikmēr Baštika meita gleznojās uz jauniešu žurnāla SHAPE vāka - kā populāra supermodele.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 10:45:57
Donačka, viņiem ir gudras draudzenes... Donačkas, kuras, protams, ir tuvumā stāvējušas īsteniem gigantiem - Mulderiem

Jā ko sevī mīlu tas ir skaistums, gudrība un garīgā pieticība
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.06 10:46:58
Mulders
Jaa, Mulder, paldies, ka tu atljauj man gozeties tavas spilgtaas personiibas sauliitee
Kundali
# Iesūtīts: 2008.06.06 10:49:22
Kaut mums Latvijā būtu vairāk tādu godīgu un pašaizliedzīgu cilvēku
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.06 10:49:43
Donačka... jā... eja ar mieru, meit! Un negrēko vairs!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.06 11:19:57
a_masiks
masik, diez vai tu vari mani no kaut kaa atbriivot? Ja nu vieniigi reizeem no slikta garastaavoklja
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.06 12:42:50
vilks
Aamen!
vasara
# Iesūtīts: 2008.06.06 13:27:15
vilks, bet lūdzu vari nepiekrist.
es neesmu gājusi un arī neiešu. man zināmie 3 piemēri iz dzīves ir par cilvēkiem, kas gāja, jo vēlējās iet, taču vīlās.
pašai savulaik palīdzēja dažas sarunas ar mācītāju divatnē. kopš tā laika mēdzu teikt, ka labākais psihologs ir mācītājs.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 1039