atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par Rīgas Sv.Pētera baznīcas nodošanu
Katolis
Iesūtīts: 2008.06.02 08:40:22
Par Rīgas Sv.Pētera baznīcas nodošanu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.02 11:32:30
Trilobīte
visss pareizi... ir kaut kāds fonds no kura LV katoļi var piesaistīt naudu bazn;īcām priesteriem utt
Katolis
# Iesūtīts: 2008.06.02 11:37:55
a_masiks

LELBam Sv. Pētera baznīca ir vajadzīga, lai ar to manipulētu, bet nevis draudzēs interesēs...
Bet luterāņiem kā konfesijai tiešām ir krize...
lamby [81.198.232.197]
# Iesūtīts: 2008.06.02 11:39:00
Trilobite - nav jau arii taa, ka katolji celtu savas baznicas katraa apdzivotaa vietaa - vairak izskataas pec taa, ka kriterijs varetu butu vismaz 1-2 tukstoshi iedzivotaju (tam atbilst jau mineetas Salacgriva, Skriveri, Saulkrasti), no kuriem zinams procents ir arii katolju (gan jau ka pirms tam attiecigi cilveki bija veikushi izpetes darbu).
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.02 11:40:26
lamby [81.198.232.197]
liec mieru Skrīveriem.... normāls priesteris tur ir.... normāls miests... vo tik vecie iet jauniešu pa mazs.....
nu salaspili aizmirsi... Ogri, saldu visu aizmirsi
lamby [81.198.232.197]
# Iesūtīts: 2008.06.02 11:44:32
sicilia - es nevienu sliktu vaardu nepateicu, tikai mineeju (pec manam domaam) minimalo slieksni, pie kura varetu izskirties par dievnama ceshanu (Ogre, Saldus, Salaspils jau kartigas pilsetas )
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.02 11:46:34
lamby [81.198.232.197]

kad tad tu biji skrīveros.... tā jau drīz būs parasta rĪgas pioevārte..... :d kāpēc lai to neuizmantotu
lamby [81.198.232.197]
# Iesūtīts: 2008.06.02 11:49:36
var jau but, ka driz taa bus - man Rigas pievarte beidzas ar Lielvardes .
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.02 11:52:31
nu un kas tur paliek... Jumprava no kuras visi bvrauc uz Rīgu un Skrīveri.... aizej uz staciju 6 - 7 no rīta redzēsi uz kurienbi kursē liela daļa iedzīvotāju,..... pastaigā apsties jaunās mājas, kas pieder izbijušiem rīdziniekiem
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.02 11:53:34
Trilo, ar Luterāņiem ir prikols... daudzas draudzes, kuras var kvalificēt kā "zem iztikas minimuma" sēž uz lieliem hektāriem neapsrādās, neapsaimniekotas visādu veidu zemes! Tobiš šēž uz dzīvas naudas un kar zobu vadzī!
Tamdēļ jau notiek tagad reforma - tjipa, ja neproti savu zemi apsaimniekot - tad dajoš mēs apsaimniekosim, naudiņu iegūsim un vismaz jūsu mācītājs badā nemirs!
Tak vai tad Latviets jelkad ir domājis ar galvu - labāk sēdēs kā pūpēdis uz sava pleķīša un mirs badā nekā to atdos kādam, kas ar to prot naudu taisīt un kas svarīgi par to pašu naudu uzturēs ij tevi ij kaimiņu mācītāju!

LELB jau ir arī otrs alternatīvais risinājums, draudzes kas pašas māk taisīt naudiņu no savas zemes un to apsaimnieko, tās LELB nabadzīgo mācītāju uzturēšanai iemaxā kādu naudiņu tieši naudā nevis zemēs!

Tā kā par šito operāciju cepties tiešām var tikai "bagātās draudzes" un pat tās... zemi ar varu nerauj nost, ja esi bagāts, veic vienreizēju maxājumu un miers. Taču... pieņemu ka ir visādas draudzes un mācītāji, kuri Baznīcu tik par biznesu uzskata nevis par Dieva Vārda sludināšanu un viņiem - ka tik savu bagātību vairot, a Dieva Vārds var iet ellē ar visiem tiem mācītājiem, kam jāpārtiek no grašiem!

Es jau extrēmists... un man jau vispār šķiet - NAFIG vispār Baznīcai Zemi? Kā tikai cik uzcelt Dievnamus un Izglītības centrus (plašā nozīmē). Ar lauksaimniecību vai rūpniecību Baznīcai nav jānodarbojas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 12:04:19
Trilo, a ko tu man klūpi krāgā... Man jau nav iebildes pret to, ka draudzes kas neprot savus īpašumus apsaimniekot un no tiem naudu taisīt, tad 1/3 atdod tiem, kas no tā naudu taisīs un tie, kas prot naudu taisīt, tie sametās dzīvā $$$ Rezultātā mācītājiem normālas algas, ka šie var veltīties Dieva Vārda sludināšanai un tālāk jau lai Dievs pats organizējas! Nav mums Luterāņiem tādi vispasaules fondi kā RKB mums Imperatori nav lielas zemes dāvinājuši
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.02 12:16:14
Katolis
un tāpat arī var par katoļiem pateikt - nevis draudzes vajadzībām, bet lai manipulētu
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 12:17:46
Trilo, šeit mana vara izbeidzas... varu tikai padžinkstēt un tev piekrist! Tak zin kā ar reliģiju iraid... to arī vari pie savējiem pavērot, bet faktiski jau tas ir visur... kad jautājumus, kas attiecas ar kārtību ar laiku saputro ar jautājumiem kas attiecas uz teoloģiju un tad ir trubā! Luterāņiem acīmredzot vēsturiski ir paniskas bailes ieviest dajebkādu kaut cik stabilu kārtību, jo tieši negrib lai lūgšanas poza noteiktu to vai ieeja debesīs ir liegta vai atļauta!
Tā nu rezultātā tiek iegūts bardags GAN teoloģijā GAN ārējā kārtībā un laicīgajā organizācijā!
Moš pēc gadiem 10-15, kad būšu ArchBīskaps, moš ieviesīšu šitai bardakā kārtību... bet man jau arī šķiet ka kārtība jāievieš no augšas!

Starp Citu Luterāņiem nav tik bēdīgi - mums nav tik paniskas bailes no "Tradīcijas" kā Kalvinistiem & Co, Luterāņu Augstbaznīciskais spārns jau nav nekas jauns - vecā labā RKB liturģija tik Luteriskā mācība!
Tak kā jau teicu, katrs otrā saskata savas problēmas un tā vienmēr būs spārns, kas paniski bēgs no krāšņas liturģijas un vienmēr būs spārns kas uzskatīs, ka melnsvārči ir pārāk sholastiski un sausi un nekam neder!

Otra vaina varētu būt tāda, ka moš cilvēki grib skriet 4os virzienies vienlaicīgi. Izdarīt visu uzreiz, nevis kā Ķīnas Mūri celt - pa vienam ķieģelim... vispirms vienu darbu, tad otru, tad trešo... tak tam vajag plānošanu! A tam vajag talantus, a talantiem vajag ēst...
Tā nu es domāju, ka vispirms ir jāsakārto tās finanses, un tad toč pie dziesmas jāņem visi neluteriskie un nebibliskie prikoli! Un po, kapēc tam mēdiji uz ausīm stāvēs... jāizbrauc cauri tai istabai ar buldozeru vienreiz!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.02 12:20:23
Trilobīte
un tev gan šķiet, ka dēļ pāvesta kritizēšanas? Nē es teiktu ka gluži pretēji - dēļ pietuvināšanās katolicismam un pakāpeniskas atsacīšanās no luteriskām mācībām lūk arī izraisa to bardaku. svešas mācības kā sērgas ienāk luterāņu draudzēs un tās posta

A par to namu - kāda starpība kam tas piederēs? vai tam ir kāda nozīme pestīšanā? Manispēc visas baznīcas var atdot katoļiem un paši palikt uz ielas vai zaļā pļavā noturēt dievkalpojumus. Tā katoļu mantkārība jau sāk krist uz nerviem
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.02 12:23:36
Mulders
Man gan domāt, ka luterismam tuvāk ir harizmāti nekā katoļi. Ne tradīcijas, bet kārtība mācībā un organizāciaj vajadzīga. Lai ar kā man nepatiktos JP, tomēr neskatoties uz bardaku mācībā, visā visumā viņu organizācija ir perfekta tieši organizatoriskā ziņā
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 12:25:55
Ingars, a nevarētu jau draudzi izpostīt, ja paši Luterāņi būtu konsekventi savas mačības sludinātāji! Tač tā kā pie mums pieļauj arī tādu liberāļu attiexmi un mācītāji uz Jezuītu organizētiem izglītības semināriem/konferencēm piedalās, nu tad ko var gribēt?

Nez vai Lutera Akadēmija paspēs aizejošo vilcienu noķert... vai pati nesaindēsies... Vaidzēja tādu štengru Akadēmiju desmit gadus agrāk uzorganizēt... Tagad... tagad nezinu cik luteriskus mācītājus tā sagatavos... Spriežot pēc viena, ko pazīstu, rezultāts ir labs! Bet manuprāt defaultā studenta ultimate uzskati stipri korelēs ar tā mācītāja uzskatiem pie kā viņš būs praksē!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 12:26:58
Ingars, man, personīgi ir visai pofig kārtība... Ja būtu MANA teikšana, man patīk C kārtība un ja man jāizvēlās starp Harizmātu "liturģīju" tad jau labāk A kārtību!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.02 12:29:14
Mulders
Negribīgi bet jāatzīst, ka lielā mērā taisnība ir konfesionālajiem - LA jau sen iet uz grunti. Es gan spriežu tikai pēc citu stāstījuma, varbūt kļūdos, bet esot tur ienācis tāds liberālisma gars.

Ingars, a nevarētu jau draudzi izpostīt, ja paši Luterāņi būtu konsekventi savas mačības sludinātāji! Tač tā kā pie mums pieļauj arī tādu liberāļu attiexmi un mācītāji uz Jezuītu organizētiem izglītības semināriem/konferencēm piedalās, nu tad ko var gribēt?

Un ne tikai mācītāji - paši ierindnieki jau mētājas pa visādām pretstraumēm un vēl nez kur
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 12:30:52
Ingars, tā kā... Dievs Deva un Dievs Ņēma!
Nevar būt lielāks sods baznīcai kā Evanģēlija Vārda atņemšana! Ja Dievs atņem savu Vārdu, tad tur viss jūk un brūk!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 12:55:47
Trilo, o man patika ideja par divām strīpām
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 13:16:13
Trilo, nū ceļu var definēt divējādi
1. Lūk šitais asfaltētais no šejienes un tur - tas ir ceļš!
2. Tā teritorija kas atrodas starp šiem diviem grāvjiem ir ceļš!

Ar #2 ir pāris problēmas, ja incē, varu izklāstīt...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 102 , pavisam kopa bijuši: 4136