atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Raksturs.
S.R...
Iesūtīts: 2008.05.09 10:29:24
kā būt? ko darīt?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.09 13:39:17
*Duksis
mjā...murr... kļūstu aizvien apmierinātāka pati ar sevijoks)
vienkārši man ir liels prieks par visiem, par Tevi, Ctulhu,masiku, Vilku,Kundali, Seksnu, Mulderi, grēcinieci,Balsi u.tt. tāda baigi labā sajūta.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.09 13:58:15
S.R...
Tu ar visu savu intelektu un gudrību neesi pamanījis to cik S.R. ir liels draņķis.
Es arī nepamanīju.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.09 14:00:12
"Smalki" cilvēki parasti veido visai noslēgtas kopības. Ir jāpierāda sava piederība pie atbilstošas kastas (kārtas), lai tiktu uzņemts šādās korporācijās. ... . Nu i vot, laiku pa laikam [arī šeit] parādas cilvēki, kas uzsver savu piederību pie "smalko" ļaužu kārtas un sāk regulēt, kas no pārējiem ir šī cilvēka "sociālajam līmenim" vairāk vai mazāk atbilstošs un kāds cieņas/necieņas daudzums pienākas katram no apkārtējiem. ... . Ne man spriest, vai tas ir pareizi/nepareizi. Tā vienkārši ir bijis kopš laika gala. ... . Tikai atzīmēšu, ka kristietība arī šajā jautājumā, kā parasti, izceļas ar aloģiskumu: "nabagiem ar bagātiem ir jābūt kopā jauktiem" (meklējiet bībelē!), tā nostājas pret to, ka vieniem pienākas dzīves saulainā, bet citiem - ēnas puse; nav ne pietuvināto, nedz atstumto. Ja, kāds uzskata sevi par kristieti un tajā pašā laikā rauc savu deguntiņu, ka kāds cits noteikts cilvēks nav priekš viņa pietiekoši smalks, tad acīmredzot šī cilvēka paša deklarētā kristīgā pārliecība nav nekas vairāk par pārpratumu. ... . Par cik šeit visi par kaut ko atvainojas un lūdz piedošanu, tad arī es lūdzu piedošanu par šo off-topiku!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.09 14:15:48
KarotesNav
paldies, jāsaka gan, Tu mani vēl nepazīsti!
*Duksis
es reiz biju nonākusi pie domas - visi cilvēki ir mīlestības cienīgi, neatceros gan, kur to biju pazaudējusi...
sāku šķirot cilvēkus patīkamajos, nepatīkamajos - gudrajos un muļķajos. vajadzīgajos un tā - nekas īpašs. "smalki"
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.09 14:29:34
Par [grēku] nožēlu. Ne suns, ne ebrejs to nekad nedarīs publiski. Pirmais nokaunēties aizlīdīs aiz savas būdas, otrais - atradīs kādu vientuļu vietu. ... . Viņiem ir taisnība: publiska pelnu kaisīšana sev uz galvas ož pēc lēta teātra. Būtu vērts no viņiem šo un to pamācīties. ... . Pārdomām: "Svētība nāk pār cilvēku, kurš nožēlo savus grēkus, pirms viņu ir pametusi vīrišķība. ... . Nožēlo savus grēkus, pirms spēki nav tevi pametuši, pielej eļļu pirms gaismeklis nav apdzisis." /Talmuds/ Tas tā... "esiet paškritiski cilvēki!" (Juliuss Fučiks?), jo paškritika ir kas vitāli nepieciešams cilvēkam pašam. Bet mākat arī to darīt... .
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.09 14:39:45
vilks
Un jūdiem arī ir viena diena gadā, kad viņi atvainojas visiem, kam ko nodarījuši (jom kipur diena, ja pareizi atceros nosaukumu).
Likteņa ironija...
Война началась 6 октября 1973 г. в Йом-Кипур, самый святой день еврейского календаря. Египет и Сирия одновременно вторглись на территории, занятые Израилем в ходе Шестидневной войны (1967); Египет напал на Синай, Сирия - на Голанские высоты. По своим размерам наступавшие армии были равны объединенным силам НАТО в Европе.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.09 14:40:10
*Duksis
lai katrs rīkojās tā, kā prasa viņa saprašana un iekšējā pārliecība - viņa daba. gan suns, gan ebrejs varbūt šo to ir vērts arī no tiem pamācīties.
kristieši no sava vājuma nekaunās, nebaidās.es sitīšu savu lepnību ar grēknožēlu līdz kamēr tā izlaidīs garu!
un kā lai nožēlo, pirms spēki ir mani pametuši? cilvēks ir tik paštaisns un akls uz to - tikai pie zemes notriekts tas ir spējīgs atzīt savu netaisnību un maldīšanos.
tās ir manas pārdomas par tēmu - iespējams, ļoti kļūdainas un vājas.
es neprotu runāt skaisti un pārliecinoši - toties ko daru, to daru no sirds - arī nožēlojot grēkus. un mana grēknožēla bija patiesa.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.09 14:43:17
vilks Ne es kā suns, ne manā sinagogā tā nedara. ... . Lai atvainotos no sākuma ir jājūtas vainīgam, pat dažkārt jānokaunas, labākājā gadījumā, jājūtas neērti, t.i. jāizjūt nožēla. ... . Nu i vot, es jau vairāk par šo fāzi izteicos - par fāzi, kad tiek emocionāli pārdzīvots par šadu vai tādu gļuku. Tehniski atvainoties ne-publiski ir visai grūti, jo ir vajadzīgs vēl kāds, vismaz viens cilvēks, kam atvainoties.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.09 14:56:16
Par "jim-kipur." Mans dēls (ebrejs, esesieša mazdēls) piedzima 1973.g. 6. okt. pl.12.00. Kaut kas pasaulē sagāja šķēršām. Pēc stundas (13.00) sākās iepriekšpieminētais karš.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.09 15:10:58
vilks Nu padomā pati, cik un kādā pakāpē ir pieņemama publiska emociju paušana? Publiska bimbāšana, "netīrās veļas mazgāšana" utml.? Neviens jau nestrīdas par to, ka pamatīga izraudāšanās utml. nes atvieglojumu. Bet vienalga, problēma ir apstāklī, cik ir pieņemama publiska emociju izrādīšana. ... . Katrā kultūrā acīmredzot ir savs mērs šādām padarīšanām. Atzīmēšu tikai to, ka grieķu kultūras helēnisma periods, kad publiska emocionāla atraisītība, salīdzinot ar iepriekšējiem šīs kultūras attīstības periodiem, sita augstu vilni - kļuva par šīs kultūras norieta periodu. Nespēja sevi savaldīt, jūtu bahkanālija, par neko labu neliecina... .
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.09 15:23:43
par šo runājot - ja mana grēkatziņa kādam ir likusies nepatīkama, tukša un banāla, lūdzu piedodiet. es patiesi nevēlējos kādam sagādāt šķērnu dūšu.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.09 15:36:03
vilks
protams, var nelasīt, bet publiskā vietā ir jārēķinās ar apkārtesošajiem līdzcilvēkiem - arī šajā, virtuālajā vidē.
domāju, neko piedauzīgu neesmu nostrādājusi viss bija normas robežās.
vai ir pieņemama publiska cilvēka emociju - bēdu,prieka, izmisuma izpausmes. es domāju - tā ir ne tikai pieņemama bet pat nepieciešama. manuprāt cilvēki cieš no savu emociju aizturēšanas - kaunēšanās tās izrādīt. protams, arī temperaments, kultūra u.tt. spēlē lielu lomu. kas vieniem normāli - citiem, fui.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.09 15:39:08
vilks es īstenībā daudzas emocijas nemaz nemāku izpaust publiski vai pat divatā ar vairumu cilvēku. bet citiem ir savādāk.


Tas varētu būt arī pareizi. Īsts džentlmenis (un īsta lēdija protams arī) nekad nekļūsot par "sirdsdraugu." Acīmredzot ir kaut kāda robeža divu cilvēku intimitātei, kuru it kā nevajadzētu pārkāpt. Vientulība ir dižām (ne tikai kašķīgām un visnotaļ citādi riebīgām un kroplām) dvēselēm nolemtais... . Katram savs krusts ir jānes!

Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.09 15:52:31
*Duksis
Tas varētu būt arī pareizi. Īsts džentlmenis (un īsta lēdija protams arī) nekad nekļūsot par "sirdsdraugu."
I kā lūdzu nekļūšana par `sircdraugu` iet kopā ar cilvēku nešķirošanu labākos un mazāk labos? Ja Tu neatveries NEVIENAM un NEKAD, tas nozīmē ka Tu NEVIENU no saviem draugiem neatzīsti par gana labu esam, kas jau stipri smahivaet uz iepriekš pakritizēto snobismu.

Vientulība naff zemē metama, bet tās nozīmi nevajadzētu arī pārspīlēt vai idealizēt.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.09 15:53:15
par diskusijas tēmu runājot - esiet pateicīgi Dievam par tiem, kas jūs nepieņem, lamā un noraida - caur tādiem cilvēkiem Dievs veido mūsu pacietību, pazemību un lēnprātību.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.09 16:03:28
turpinot par to pašu - bet vai tas man atļauj domāt - būšu ļauna, tas nāks par labu tiem, kam darīšu pāri!?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.09 16:06:33
a_masiks
nu jā, man arī ir kritušas pamatīgi uz nerva pāris kristīgās māsas ar savu saldenō, lipīgo "mīlestību". liekulība... tā ir kā īlēns maisā - nevar nepamanīt. vai man jāizliekās, ka viss ir kārtībā? jāliekuļo līdz?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.09 16:08:35
Sheksna Krievu valodā ir tādi vārdi kā "paņibratstvo", "šaramižņik" (no franču chier(?) ami - dārgais draugs), kam nav ekvivalentu latviešu valodā, bet ar "sirdsdrauga" piegaršu, pie kam - ar emocionāli negatīvu nokrāsu. Tas tā par "sirdsdrauga" jēdzienu, kas latviešu valodā tomēr ir kas cits, pat vēlams un kārots. ... . Angļi saka: "keep your privacy private!", t.i. visu, kas attiecas uz tavu privāto dzīvi, nepadari publisku! Bet, kā gan "sirdsdraugam" nepažēlosies par ko vairāk par kurpēm, kas uzberzušas varžacis! Un, cik gan ērta kļūst dzīve, kad ir kāds plecs uz kā atspiesties un krūts uz kuras paraudāt grūtā mirklī! . ... . Kā saka Rainis dzejolī "Kalnā kāpējs", cilvēks kļūstot vientuļāks gads pēc gada, un, jo šamais augstāk uzrāpjoties, jo tās mantas ir vairāk. ... . Bet, ne jau par vientulību bija runa, bet par vēlamo "sociālo distanci" cilvēku starpā. Tas ir tāpat, kā ar transporta satiksmi uz ielas,- ja neievērosi distanci, tad pastāv risks kādam iebraukt pakaļā - īsti džentlmeņi (un lēdijas) to cenšas nedarīt.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.09 16:15:31
vilks Nu, ja reiz vajag, tad vajag. Tikai nevajagot ļaut draugiem atļauties visādas vaļības. Protams, var arī tā. Tikai tad pastāv risks, ka draugu pulciņš sastāvēs no vienām niecībām.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.09 16:20:54
a_masiks Viss ir normāli. "Mugura - drauga ķermeņa daļa, ko redzi, kad esi nokļuvis nelaimē." /A. Bīrss/
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 61 , pavisam kopa bijuši: 4095