atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Atkal par globālo sasilšanu
Mulders
Iesūtīts: 2008.05.06 10:36:10
Atradu interesantu saitu

http://www.whatyououghttoknow.com/show/2008/04/29/global-warming/

Skat pa labi, tur var vēl daudz tēmas dabūt! Man šamais frukts patīk, kā arī ideja, mēģināt runāt objektīvi par dažādām tēmām!

Konkrētais links ir par globālo sasilšanu, un es, pilnībā piekrītu šim runātājam!

Globālā sasilšana šodien ir kaut kas līdzīgs Holokaustam, jums nedrīxt būt cits viedoklis atšķirīgs no establišotā. Tā vairs nav zinātne, bet sen jau politika, un ja zinātnieks nepūš politikas stabulē, viņa pētījums labākā gadījumā vienkārši tiek ignorēts!

Jūs jau zināt, ka attiecībā uz globālo sasilšanu es esmu skeptiķis... skeptiķis tajā, ak cilvēku darbība ir būtisks faktors un CO2 ir galvenā siltumnīcas efekta gāze... Manuprāt tas ir bullšits, jo esmu lasījis arī citus, ne tikai "pareizos" pētījumus!

Bet tiem, kas grib nopelnīt 25miljonus $ http://environment.newscientist.com/article/dn11146 Varu pačuxtēt šādu devaisu - augi!
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.06 12:32:52
Ctulhu
nekļūsti muļķis un neiedomājies, ka esi supermens. Daudzi ir mēģinājuši tēlot dievus bet visi ir aplauzušies - visi miruši un sapuvuši, neko pasaulei tā arī nav devuši, kā vien jaunas problēmas. Ctulhu spēj radīt kaut ko no nekā? A vot kad spēsi, tad arī parunāsi, bet tagad par šito tēmu labāk galvu nelauzi, tas kumoss tev nav pa spēkam
Ingars
# Labojis Ingars: 2008.05.06 12:36:57
Ctulhu
no NEKĀ nevis NO JAU RADĪTAS MATĒRIJAS.
Tu esi spējīgs saprast elementāras lietas, vai ne? Ko nozīmē kaut ko no nekā? Matēriju vari radīt no vakuuma?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 12:45:37
Ctulhu, nav gan gluži viens un tas pats!

Cīnīties pret CO2 izmešiem nav tas pats kas cīnīties pret svina/radiācijas izmešiem. Kamdēļ aizliegt CO2 izmešus, ja tas nepalielina svinu/radiāciju citas indes? Okey, protams, benzīnu dedzinot rodas GAN CO2 GAN tur indīgas vielas... taču kamdēļ CO2 ir tas mērs, nevis šīs indīgās vielas? Mums ko koku par daudz uz Zemes?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.06 12:50:37
Ctulhu
Tā ir tikai teorija un neviens īsti nezin kā tas notiek, ir tikai minējumi. fiziku mācījos un tās daļiņu plūsmas nerodas, tās jau eksistē, tikai miera stāvoklī masa ir tik maza, ka tās šķietami neeksistē. anyway - galugalā tu pats nesaproti kas ir vakuums. Ideāls vakuums ir tas, kur nekas nav un tur kur nekā tev nav ko polarizēt, bet ja notiek kaut kāda kustība, tas apmēram, kā mazas mazas daļiņas, kuras miera stāvoklī cilvēks nespēj uztvert, bet pie ātras kustības tās izdala enerģiju un cilvēks spēj spriest tikai kad kaut ko uztver. Tā piemēram varētu domāt, ka Āfrika neeksistē, kamēr tu to neesi redzējis, taču tā eksistē, tikai tu šobrīd to neredzi.

Un Fizikā starp citu darbojas enerģiajs nezūdamības likums - nekas nerodas no nekā un nekas nekur nepazūd. Vai esi dzirdējis par tādu lietu, ka elementārdaļiņas pārveidojas, piemēram protons par neitrinu (vai otrādi)?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 12:53:25
Aļo, tēma par citu lietu... par fiziku bris! Uz citu tēmu! Te par globālo sasilšanu un CO2 - belfs, ne blefs, ka cilvēki to ietekmē būtiski?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.06 12:55:35
Mulders
rēķinies ar to, ka ja diskusijā iesaistās ctulhu, tad pilnīgi dorši ka saruna ievirzīsies par kodolfiziku un kvantu teoriju
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.06 12:56:50
Ctulhu spēj būt disciplinēts, ja šo pieklājīgi palūdz! Viņš ir no pieklājīgo ateistu brīda! Bīstamāks, jo tuvāk pienāk
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.06 12:58:32
Ctulhu
S.R...

A kur garantija, ka kaads Gabrieels, Mihaeels, Urieels, Metatrons vai cits no taas kompanijas arii nesadomaa paaleeties?

jādomā, šamie nav tik uzpūtīgi kā kolēģis. un ņemot vērā viņa neveiksmīgo pieredzi - kļūdas neatkārtos.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 13:07:45
a_masiks, nu jā... es par to "cilvēka niecību" runāju tieši tikai un vienīgi globālās sasilšanas un CO2 emisijas ziņā uz doto momentu!

Protams, ja mēs mērķtiecīgi uzstādītu mērķi nolaist no kātiem šo planētu, domājams to patiešām izdarītu ātri un efektīvi!

Es daudz vairāk uztrauktos un ieguldītu kāreiz naudiņu, lai sagatavotu cilvēci neizbēgamajām klimata izmaiņām jebkurā formā - vai tas būtu ledus periods vai globālā sasilšana, antarktīdas kušana vai āfrikas sasalšana, svarīgi būtu apzināties KAS notieki objektīvi un tad arī rīkoties... Tak, cilvēks pēc būtības ir tuvredzīgs kukainis, un ja šamo netraucē nekas šobrīd, tad 3 km tālāk kaut Vezuvs var izvirst, viss pa kāju!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.06 13:12:28
a_masiks
kāpēc ne? šķiet, tā revolūcija jau sen ir beigusies, Dievam uzticamie eņģeļi palika savās vietās - lucis ar pārējiem buntavniekiem tika nogāzts no debesīm un vēlāk arī pilnīgi neitralizēts. lucim acīmredzot pietrūkās apdoma un savu spēku objektīva novērtēšana.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 13:31:36
a_masiks, es te nedomāju tādas problēmas kā "aizbēgt", drīzāk tas attiektos uz globālu ilgtermiņa plānošanu... neceļam tak pilsētas 100 gadiem, bet, ja iespējams, 1000 un vairāk gadiem...
Jautājums, kas ātrāk spēj pārvietoties... civilizācija vai globālās sasilšanas sekas.

Nafta... es domāju, ka cilvēce būs spiesta pāriet uz citu degvielas formu... un manuprāt nekas GLOBĀLS nenotiks... nu nevarēsim braukt ar MegaDžipiem viens cilvēks! Brauksim ar mazām okām 4i vienā Pieradīsim!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.06 13:45:18
a_masiks, ja process ir pakāpenisks, tad nebūs sāpīgs... taču mans "optimisms" ir drīzāk izrietošs no tā, ka mūs jau sen biedē ar fosilā kurināmā izbeigšanos, a šis kā nebeidzas tā nebeidzas... Izstrādā efektīvas tehnoloģijas, efektīvākus motorus, šodien hibrīdauto ir dārgs preiks, bet rīt jau tas būs katram studentam... Tehnoloģiajs attīstās... es domāju, ka pāreja būs visai viegla, ja paši nesataisīsim ažiotāžu, protams, pasaules Valstis, kas faktiski EXISTĒ pateicoties fosīlajam kurināmajam gan būs tas galvenais faktors... tās būs ieinteresētas biedēt, taisīt kvotas, taxēt un sazin ko vēl darīt, lai iekavētu jaunu alternatīvu tehnoloģiju izstrādi!

Kas tad pietrūxt - divas tehnoloģijas - lēts ūdeņradis, viegls tā glabāšanas mehānisms! Otro PAT LV zinātnieki ir atrisinājuši - pietam fiziķe meiča!

Es domāju, ja nesāksim grūstīties ziloņu barā, un gudri rīkosimies, nekas nenotiks...

Piemēram tas pac mans vectētiņš, viņš taču ar tvana gāzi savu gaziku darbināja kara laikā! Ij viss kurināmais bij blakus mežā salauzti koki! Nevajag tač ar apvidus autiņiem braukāt... it kā mums te būtu stāvas klintis pa kurām jāuzrāpjas... Nevajag autiņus uz ielām, kas 100km sasniedz 4 sekudnēs! Jaudu nevajag autiņam, tas nozīmē, ka der kurināmais ar mazāku enerģiju, bet tīrāks un varbūt atjaunojams!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 13:59:01
a_masiks, ņē meiča izstrādāja tehnoloģiju kā tos kaut kādus spec konteinerus padarīt vieglākus būtiski... a to uz doto momentu baigi smags motors sanāk - neefektīvs

Nuja... hidrolīze ir dārga pagaidām! Prasās strādāt šai virzienā!

Nu un tad vēl prasītos kodolsintēzes reaktori, tad varētu uz elektromotoriem pāriet!
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2008.05.06 14:22:57
a_masiks
Otra atziņa ir - cilvēku skaitam jāstabilizējas bioloģiskā līdzsvara robežās. Fosīlais kurināmais svaru kausus nosvēra par labu lielam cilvēkuskaitam. Ja šis spēks pazudīs - skaitam būs jāsarūk.
Nefiga. Izsīkstot fosilajam kurināmajam, acīmredzama pāreja būs megaaccki intensīva AES būve un elektrības izmantošanu. Plus vecie labie HESi.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 14:31:45
znač strādājam kodolsintēzes virzienā... atjaunojamās enerģijas - viļņu, vēja, saules enerģijas!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.06 14:40:01
a_masiks
Lauksaimniecības tehniku pa lauku ar pagarinātājiem un `zagļiem` darbināsi?
Nē... bet akumulatoru attīstība dod zināmu pamatu cerībām. Re ka 90. gadu beigās baigais tehnikas sasniegums skaitījās mobilais tālrunis, kurš gaidīšanas režīmā bez lādēšanas iztur VESELAS 48 stundas, kamēr mana tagadējā Nokia ar ne pārāk intensīvu runāšanu novelk nedēļu.

Megaacko AES izmeši un piesārņojums būs kudi sūnaināks par CO2...
Kuramējie izmeši? Tvaiks no gradētavām, vai Tu domā tos radioaktīvos 1. un 2. kontūra hladagentus?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 14:54:14
Mulders domā ka AES ir visai bēdīga lieta... jo tie mēsli kas paliek, paliek uz ntajiem millēniumiem! Pagaidām nav zināms efektīvs metode tā neitralizācijai... laigan, smieklīgi, bet onkas IR atklājuši kā ietekmē pussabrukšanas periodu (!!!!) dziļā būtība - vajag attiecīga formāta metālu - šamā brīvie elektroni palielina varbūtību izraut protonus no kodoliem, tādējādi samazinot pussabrukšanas periodu (btw šitais ieliek sprunguli radioaktīvās datēšanas ritenī)
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.06 15:10:34
a_masiks
Drošs attālums ir tikai 2X 15-20km. Man vajag bikiņ vairāk...
2x15 = 30 km - jau uz pusi vairāk. A kamēr šancē, tikmēr devaisu pie tīkla un uzlādē aķi mājupceļam :P
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.06 15:16:22
Man ir domas, ka viena no problēmām esošajā enerģijas sistēmā ir cilvēku galvās. Mēs esam pieraduši pie tekošās kārtības! Vai cilvēki būtu ar mieru pielāgoties jaunai kārtībai, kā Šexna leģitīmi saka, vai mēs būsim gana disciplinēti un griboši nodrošināt šādu ikdienas uzlādi? Tas prasītu visai būtiskas infrastruktūras izmaiņas, kas vairāk gan ir politiskas gribas nevis tehnoloģiju jautājums.
Tāpat... Elektroenerģijas sistēma neatrisina problēmu, ja pašu elektrību ražo no kurināmā... nevis ar atjaunojamo elektrību! Vai pavilxim jaudas ar atjaunojamo elektrību?

Man doma, ka tie, kas šodien studē enerģētiku, rīt būs nākamie Šeihi un pavēlnieki pār enerģijām! Enerģija ir nākotnes naudiņa... kurš uzmargos efektīvas sistēmas, tas kāsīs lielu piķi!

Kas būtu Latvijai piemērojams... ??? Vējš? Saule? Snubžļi?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 15:39:29
Tehniku un tehnoloģiju bīda ekonomika nevis politika. Izņemot massu iznīcināšanas ieročus, protams...


Tu to par Latviju?

man ir paliela māja - 300m3 platības. Mani ļoti nodarbina jautājums par enerģiju kaut vai apkurei. Alternatīvu ir ļoti maz. Un ne visas ir ekonomiski pamatotas.


Man vēl nav, bet gan jau ka būs! Un jā... kas tur ir, tīrā elektrība, gāze, malka, ogles, naftas kurināmais... vot un rēķini!

Es domāju ka vajag piesēst un parēķināt, vai neatmaxājas siltuma kolektori un siltuma sūkņi! Tu neesi rēķinājis?
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 39 , pavisam kopa bijuši: 3879