atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Baznīcas nodeva
Mods-1
Iesūtīts: 2008.04.16 17:05:03
Foruma lietotājs katolis uzdeva sekojošu jautājumu: LELB tiek iekasēta baznīcas nodeva vai nodoklis. Kas tas par izgudrojumu?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mods-1
# Iesūtīts: 2008.04.16 17:10:57
Tā kā oriģinālā diskusijā nokļuva `neceļos`, atvēru jaunu,kurā runāt par tēmu.
Ivarse
# Iesūtīts: 2008.04.16 17:25:19
Baznīcas nodoklis, man šķiet domāts vairāk,kā tjipa biedru nauda. Ne jau viss ar LELB pārvaldes saistītie izdevumi sedzas no šī nodokļa kopējās summas, tapēc arī notiek lielas izmaiņas, kas ne visiem patīk. Izgudrojums- kā vārds skan diezgan ciniski. Citās Eiropas valstīs visi, kas reģistrējas Baznīcā, maksā Baznīcas nodokli, kas ir salīdzinoši ar LELB noteikto stipri lielāks. Lai gan tajās valstīs Baznīca veic veselu rindu pienākumus pret valsti, piemēram iedzīvotāju reģistru, apbedīšanas pakalpojumus, laulību reģistrāciju, daļu no sociālā dienesta pienākumiem utt. Par cik Latvijā tas tā nav, tad arī šis nodoklis ir vairāk simboliska nodeva, kā piederības apliecinājums konkrētajai konfesijai.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.16 17:30:20
Ivarse, tad tas ir kaut kāds... hmmm... naudiņa Baznīcas laicīgās daļas uzturēšanai! Nu jo Baznīca IR laicīga mazliet šai pasaulē (elektrība jāmaxā) un tad nodoklis it kā šo sedz?

Es arī saprotu, ka tas ir biedra nauda!

Es gan zinu, ka aktīvs Dievgalda dalībnieks, bet kuram rocība neļauj, ne vienmēr tiks izmests...

Pietam manuprāt vai tad notiek exkomuikācija? Manuprāt prosto tiek svītrots kaut kāds reģistrs papīros, kas tikai statistiku ietekmē... bet nedz pestīšanu, nedz tas ir aclēgu varas jautājums! Ne?

Jo es arī īsti nesaproti šīs naudas būtību!

Jo ir ziedojumi, jakobi tā daļa kas domāta mācītāju un draudzes uzturēšanai! A šitais?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.16 18:52:15
Ja cilvēks par kaut ko maksā naudiņu, tad viņš arī grib kaut ko saņemt pretī, kas viņaprāt ir vismaz līdzvērtīgs samaksai. Ja viņš uzskata, ka neko būtisku nesaņem, vai izlietot šo naudas summu citiem mērķiem ir prātīgāk, tad viņš acīmredzot izdara atbilstošus secinājumus - lai baznīca pati risina savas problēmas un viņš pats risinās savējās.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.17 10:44:19
Trilo neuztraucies , cilvēkiem naudas kļūst vairāk , tagad demogrāfiskā krīze kļūst nopietnāka. Gan jau daudz savus mūža ierājumus atdos baznīcai, lai aizlūdz par viņu dvēselēm!
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.17 10:57:32
dzimstības samazināšanos no baznīcas viedokļa nevar uzskatīt par problēmu , bet drīzk par ieguvumu.
veci cilvēki vairāk iet uz baznīcu un vēl nebūs kam atstāt to , kas palicis pāri no bēru un zārka naudas !
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.17 11:00:27
stabilizējoties ekonomikai tie varetu būt ap 100 000
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.17 12:46:38
manuprāt katoļi nepelnīti maz runā par 10 tiesas svētībām. varbūt negrib iebraukt otrā grāvī?
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.17 20:50:30
katoļi naudiņu ziedo aizlūgumiem par nomirušo , ja vajag salaulāt , apbērot , nokristīt !
ziedo arī , ja cienīgtēvs pasaka , ka vajag kaut kam konkrētam , nejau mašīnai , bet 10 % rēķināšanā katoļi gan ir vāji ...
....? [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.05.29 13:21:35
cik liela ir ta nodeva sobrid?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.05.29 13:42:10
Kas par brīnumiem! Baznīcas nodoklis - šis termins man jau pazīstams no tā brīža, kopš iestājos baznīcā un tas nav nekas jauns. cita lieta - kāds tas ir un kā tiek iekasēts.

kaut kur jau to rakstīju, bet varu uzrakstīt vēlreiz: Tā kā virsvaldei tagad maksājam 10% no saņemto ziedojumu kopsummas, tad vairs nav īpaša jēga tur smalki uzskaitīt draudzes locekļus kā tad, kad maksājām virsvaldei saskaņā ar draudzes locekļu skaitu. Tādēļ (tas gan zināmā mērā ir LELB satversmes neievērošana) mēs Ugālē esam atteikušie turpināt šo praksi un jaunajiem draudzes locekļiem mācu, ka baznīcai jāziedo regulāri. Ieteicamais apjoms - 1 līdz 1,5% no saviem ienākumiem (un nav ko te biedēt cilvēkus ar 10-to tiesu). Tā rezultātā mums visādā ziņā nav samazinājies ziedojumu apjoms, par ko esmu dzirdējis citās draudzēs; vecākie ļaudis gan pieturās pie ierastā " baznīcas nodokļa" nomaksas, bet tas jau nav nekas slikts, tik vai tā viņi arī kolektēs ziedo un reizēm vairāk kā no algas pārtiekošie.
Zināma draudzes locekļu uzskaite jau arī pastāv, bet te nu kritērijs ir sv. Vakarēdiens. Reizi gadā pārlapojam savu sarakstu, un ja nu neviens kādu cilvēku jau gadiem nav redzējis, tad noliekam viņu malā; bet visādā ziņā es nekad neesmu šo sarakstu izmantojis, lai kādam atteiktu kristības, laulības vai kaut kā tamlīdzīgi. Es uzskatu, ka mums ir jābūt mazliet atvērtākiem pret cilvēkiem un tas draudzes locekļu saraksts nu nav gluži iesniedzams svētajam Pēterim. Bez tam - ja nu mēs tik ļoti turamies pie tiem sarakstiem, tad ir ļoti nekorekti publiskajā telpā skanošie LELB vadības apgalvojumi, ka mums esot bezmaz vai 500 000 luterāņu Latvijā.
Valentīnis
# Iesūtīts: 2011.05.29 14:41:40
kā jums tagad iet?
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.05.29 15:05:15
Baznīcas nodoklis ... . Papīri, galvenais lai ir kārtībā papīri . Kad krēslu rindas būs pilnas, tad arī pietiks. Un nevajadzēs nekādu nodokli. Skumji ja pietrūkst no tā ko ziedo.
Par draudžu reģistru. vai var kāds paskaidrot priekš kam vajag to zināt? Kad reģistrējās- draudzē dati ir. Kad miris- ar takā parasti tiek mācītājs pieaicināts, tātad informācija ir. Kāpēc vajag šo starpreģistru? Kāpēc? Un ja vajag, tad ko no tā var secināt un kādas tad preventīvās darbības varētu tikt veiktas un tiek veiktas, lai starpība starp draudžu loc skaitu un nodokļu maksātājiem samazinātos.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.05.29 16:19:47
Termins baznīcas nodoklis ir radies un saglabājies Latvijā vācu baznīcas ietekmē. Vācijā tā to joprojām sauc, un valsts to centralizēti iekasē no visiem, kas ir reģitrēti kādas Bznīcas locekļi. Pēc tam šo naudu pēskaita tālāk attiecīgajām Baznīcām.

Jānis Kalniņš
tad ir ļoti nekorekti publiskajā telpā skanošie LELB vadības apgalvojumi, ka mums esot bezmaz vai 500 000 luterāņu Latvijā.

Tie nav nekādi LELB vadības apgalvojumi, bet gan rezultāti, kas iegūti atbildēs no iepriekšējās tautas skaitīšanas datiem.
Tos neviens nav izzīdis no pirksta - tik daudz cilvēku ir uzdevuši, ka uzskata sevi par luterāņiem. Tas nonozīmē, ka viņi ir kādā draudzē vai ka kāds šo skaitli tā interpretētu.

skolnieks.
Draudžu reģistru un šos ciparus pierasa valsts.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.05.29 17:24:07
Vienkārši balss Draudžu reģistru un šos ciparus pierasa valsts.

Iesvētītie - mirušie(apglabātie) = Draudzes locekļi. Vai patiešām valstij interesē kas vairāk?
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.05.29 23:42:18
skolnieks.
cIK ZINU, TAD INTERES`E DRAUDZES LOCEK`LU SKAITS, DRAUDZES PADOME UN VALDE, UN PROTAMS, LAUL`ATIE.
pIEDO`SANU PAR LIELAJIEM BURTIEM.
man liekas, ka [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2011.05.30 00:29:38
"Baznīcas nodoklis" ir aplams termins, kas ir aizgūts no vācu un zviedru baznīcām, kur valsts tiešām iekasē tādu nodokli baznīcas labā vai arī novirza zināmu procentu no ienākumu nodokļa baznīcai. Pie mums to sauc par ikgadējo ziedojumu, kas ir atsevišķa lieta no tā, ko ziedo svētdienās kolektē.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.05.30 07:07:43
Vienkārši balss par tiem burtiem- nekas būs vieglāk salasīt
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.30 12:05:38
hmmm....
laikam tā ir pirmā reize, kad man jāsaka - ja būtu izvēle maksāt esošos valsts nodokļus, vai baznīcas desmito tiesu- es labprātāk maksātu desmito tiesu. Pat kā ateists. tīri izejot no ekonomiskiem apsvērumiem. nodokļi, kas pavelkas virs 30% un apgrozījuma nodokļa uzcenojumi virs 20% - stipri jau nu līdzinās piespiedu klaušu darbiem..... tb -no sava darba augļiem man jāatdod vairāk kā 50%....
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.05.31 12:32:35
Vienkārši balss

Tas, ka cilvēki sevi deklarē kādās tur aptaujās par luterāņiem, tā protams ir viņu darīšana. Es iebilstu pret to, ka šie skaitļi tiek izlietoti, lai uzsvērtu luterāņu baznīcas ietekmi valstī, jo sevišķi argumentējot savas attiecības ar valsti. Un tad nu iznāk kaut kā nejauki: tad, kad mums vajag kaut ko no valsts, tad mēs sakām - redziet, 500 000 sevi uzskata par luterāņiem; kad cilvēkam kaut ko vajag no baznīcas - tad bieži vien pirmais jautājums ir: A kad pēdējo reizi nomaksāts baznīcas nodoklis? Un kas ir divtik skumji - šis jautājum ir pirms jautājuma: kad pēdējo reizi esi bijis pie dievgalda?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 154 , pavisam kopa bijuši: 35577