atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kas cilvēku maldu cēloņi? Kas cilvēkam liek maldīties?
*Duksis
Iesūtīts: 2008.04.15 12:06:15
Kas cilvēku maldu cēloņi? Kas cilvēkam liek maldīties?

Kā viens no cilvēku maldīšanās celoņiem, nopietns šķērslis patiesības izziņā, tiek akcentēta paša cilvēka ieinteresētība (savtīguma nozīmē?):

"Cilvēku maldu cēlonis ir viņu pašu ieinteresētība. Ieskaties, kādas kļūdas pielaiž cilvēks, un tev kļūs skaidra viņa cilvēcības pakāpe." /Konfūcijs/

"Ja ģeometrijas patiesības tāpat kā morāles patiesības būtu pretrunā ar mūsu kaislībām un interesēm, tad mēs strīdētos par tām un pārkāptu tās par spīti visiem pierādījumiem." /Leibnics/

Jā, cilvēkam ir vajadzīga patiesība, bet ne visa patiesība... .
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.15 12:49:07
Mulders "Vagu, vagu!" (arājs zirgam). Turēsimies lūdzu tuvāk maldīšanās cēloņiem. Budisms šajā sakarā kalpo par piemēru, ka vēlēšanās ir ciešanu cēlonis. Budisms saka - nost ar vēlmēm, lai nebūtu jācieš! Bet ciešanas arī tās, kas atgriež mūs realitātē, pie patiesības. Prieki maldina, bet ciešanas - faktiski nekad. Pie sasistas siles ir vairāk patiesības, nekā uz karaļa ēdamgalda. Bet, tas nu tā... .
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.15 12:49:58
Mulders
Duksis, nu Kristietība nav Budisms... Kristietība māca gribēt šo Patiesību
Tieši to pašu māca budisms - "redzēt lietas tādas, kādas tās ir".

Nav daudz tādu fruktu Vēsturē, kas atklāti un publiski ir atļāvušies apgalvot, ka viņi paši ir šī Patiesība
Jā, jo tas apgalvojums ir N/A, jo dzīva būtne nevar būt patiesība vai nepatiesība, bet tā var tikai runāt, zināt patiesību. Ja saka, ka kāds ir Patiesība, tad tas skan tāpat, kā "mana balss ir zaļa". N/A
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.15 12:56:09
Duksis, tamdēļ man patīk tā sauktais "ignorances tests"... Tieši kā tu saki - ciešanas ir tas kausējamā krāsns, kas atdala zeltu no piemaisījumiem... Ciešanas "izkristalizē" realitāti...
Un šis ignorances tests ir tā... ka ignorē ilūziju un tu necietīsi, bet ignorē realitāti un tu cietīsi!
Problēma ir tāda, ka cilvēki spēj radīt ciešanas arī ilūziju dēļ, tā padarot ilūzijas par realitāti (KN, šeit es runāju par ilūzijām klasiskā izpratnē)

Tamdēļ arī ciešanas kas saistītas ar morāli, norāda uz kādu realitāti, kas ir objektīva un īsta!

Bet sabiedrība, kurā "ciešanas" tiek notušētas ar vēl lielāku opija devu, faktiski sevi "iemidzina" un "anestezē" līdz līmenim, ka PAT īstenu realitāti (salauztu mugurkaulu) vairs nejūt... un vienkārši nomirst vai tiek sadragāta, kad ir jau par vēlu ačohnīties! Tamdēļ kristieši iebilst pret liberālo šļuru, kas kāreiz ir sabiedrības jutekļu piesūcināšana ar materiālo un garīgo opiju!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.15 12:59:59
Mulders ...ka ignorē ilūziju un tu necietīsi, bet ignorē realitāti un tu cietīsi!... Liekas, ka paradokss ir tāds, ka laimei ir vajadzīgs gan viens, gan otrs: gan realitāte, gan arī ilūzija... lai arī cik tās neplūktos savā starpā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.15 13:01:47
jo dzīva būtne nevar būt patiesība vai nepatiesība, bet tā var tikai runāt, zināt patiesību

Lūk un te slēpjās šī Velna viltība!
Ka tu meklē patiesību, bet perfekti zini kas NAV patiesība! Nu tad moš saraksti kas NAV patiesība un būsi to atradis? Tak kā izrādās... tas nav zidevies arī tiem, kas līdz šim bij aizdomājušies...

Jo ar šādu funktieri tu meklē nevis tur kur pazaudēji, bet tur kur gaišāks! Bīstamu filosofiju esi izvēlējies!

Kristietībā Kristus ir Logoss... pats Dieva Logoss inkarnējies... Norādot uz sevi un sakot "Es esmu patiesība, dzīvība, ceļš" Kristus pasaka GIGANTISKUS vārdus un runā par LIELĀM lietām!

Un kā jau teicu... Patiesībai tu vai nu tici vai netic. Nav kriēriju kā pašu Patiesību atpazīt uz vietas. Var mēģināt to dzīvot, un kā jau teicu, saskaņā ar Patiesību tev nevajadzētu uzrauties uz "realitātes šķēršļiem" jo abas šīs lietas ir no viena avota, tamdēļ nav pretrunā!

Bet... kā jau teicu... ja pati Patiesība tev priekšā nostātos, kā tu to atpažītu. Kā redzu, tu to neatpazītu principā, ja šamā tev nenostātos formā, ko tu pats uzskati par "Patiesību"...

Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.15 13:03:18
Duksis, piekrītu! Šai pasaulē ciešanas ir mīlestība valūta!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.15 13:03:22
Mulders
It kā jau ciešanas izkristalizē realitāti, bet te atkal ķeza - kā pateiksi, vai no šīm kārtējām ciešanām jāizvairās, vai arī ar tām ir jācīnās, vai tās jāpieņem?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.15 13:09:53
KarotesNav, te gudrību vajag... ieraudzīt ciešanu avotu. Vai tas ir citu ilūzijas, vai tavas ilūzijas? Ja tās ir svešas ilūzijas, cīnies ar tām. Ja tās ir tavas ilūzijas, tad ļauj ciešanām tevi veidot!
Bet te atkal... cilvēks ir gatavs uzsākt karu, lai mainītu citus cilvēkus, bet lai pats mainītos ne pirxtiņu nepakustinās! Kāpēc? Nezinu! Bet tamdēļ Dievs Kristiešiem ir devis bauslību - šo latmusa papīriņu - ar kuru var izmērīt savu "šķībumu"

Un te nu ir interesants prikols, tamdēļ, ka vienmēr mēs paši vismaz par kripatiņu būsim vainīgi pie ciešanām... vienmēr mums pašiem būs ko pie sevis darīt!

TAMDĒĻ te slēpjās gudrība, ko neredz ateisti, ka Kristietis (īstens rūdīts, kā Pēteris pats raksta) pieņems pat šķietami negodīga Kunga sitienus, jo ikviens šāds sitiens ir iemesls pašam sevi veidot par īstenu mantu... jo arī TU kaut par miljardo daļu esi vainīgs šajos sitienus, vainīgs pie tā, ka pastāv pasaule, kurā tu saņem sitienus!
Tamdēļ īstenam Kristietim vienmēr un visu mūžu būs darbs pie sevīm ko darīt un mainīties, pirms ķerties citu skabargas ravēt!

Protams, tas te tāds ideālistiskais skatījums, bet ceru, ka domu noķēri... Un palīdzot citiem, mēs veidojam šo pasauli savādāku, izravējot ļauno sevī, mēs varam tuvoties Dievišķajam tēlam... jo ticam, ka Kristus IR Patiesība, tad nu mēs pēc tās tiecamies dienu un nakti (it kā)
Lūgšana savukārt būtu sinhronizēšanās ar Patiesību! Un tad nav brīnums, kad Kristus saka - visu ko man lūgsiet tas jums notiks, jo patiesi, ja tu dzīvo saskaņā ar patiesību, patiesība vien no tevis dzims... arī tavā gribas aktā. Bet tepat arī Jēkaba vārdi - Jūs lūdzat un nedabonat, jo ar ļaunām sirdīm lūdzat - ahā saka ateists - kā tad tā - Dievs apsola, bet nepilda... Taču ateists ignorē to, ka 99.99% lūgšanas ir "šķērsām" patiesībai. Bet Dievs nevar melot, Dievs nevar melus par patiesīu darīt, kaut visa cilvēce viņam to lūgtu!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.15 13:15:53
"Elki un maldīgie jēdzieni, kuri jau sen valdzinājuši cilvēku prātus un dziļi tur iesakņojušies, tā pārņēmuši cilvēku, ka apgrūtina patiesības uztveršanu. Taču, pat tad, ja ceļš tiem būs atļauts un atvērts, tie vienalga, atjaunojot zināšanas, aizšķērsos ceļu, ja vien cilvēki, par to brīdināti, cik vien iespējams neapbruņosies." /no F. Bēkons "Jaunais organons" (1620)/ Preduprežģon, značit vooružon!

Sīkāk par "elkiem un maldiem" F. Bēkona interpretācijā:
http://www.e-misterija.lv/modules.php?op=modload&name=News&file=article&si.. d=370&mode=thread&order=0&thold=0
.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.15 13:26:19
Duksis, nevar nepiekrist!

Bet zin kur inčīgi. Ka visi cilvēki, kas reiz izteikušies par elkiem un maldiem un patiesību vai nākotnē izteiksies, nevar iztikt bez paši saviem alu elkiem, uz kuru bāzes tad pārējos iznīcina. Cilvēkam pašam ir grūti atšķirt vai viņš ir savu elku kalpībā, vai sasniedzis patiesību!

Taču pats vārds patiesība un cilvēku nerimstošā tiexme to sasniegt, liecina, ka tāda pastāv. Manuprāt būtu *****iski iedomāties, ka Visumā existē zivis kas tiecās pēc ūdens, bet ūdens neexistē vispār. No kurienes tad šī zivs tiexme pēc tā, kas neexistē?

Tad nu lūk, es ticu un domāju, ka ticēja arī Bēkons, ka patiesība existē un ka viņš pat uzskata ka tā ir izzināma un kā vienu no metodēm norāda uz pirmatnīgo metodoloģisko naturālismu!

Bet ja tā dziļi dziļi ieskatās, tad metodoloģiskais naturālisms jau IR tā metode, ko es saucu "Ignorances Metode"... Īstens zinātnieks ar experimentu mēģina falsificēt pats savu hipotēzi, un tikmēr, kāmēr to nav iespējams falsificēt, mēs to saucam par patiesību! Bēkons to nosauc par "Patiesības indukciju". Jo ilgāk kāda lieta paliek nemainīga, jo lielāka varbūtība ka esam uztaustījuši patiesības stīgu! Un kā vari redzēt, ir daudzas šādas stīgas, ar kurām arī Fiziķi cenšās spēlēt realitātes mūziku!

Jo ja tā filosofiski paskatās... tad vienīgais kas spēs pārdzīvot visu cilvēci ir Patiesība. Bet to arī KRistus pasaka drosmīgi "Debess un Zeme zudīs, bet Mani Vārdi Nezudīs"... Tā norādot, Patiesības trascednenci... jo tā iztur visu!

Būtībā, lai iznīcinātu Patiesību ir jāiznīcina šī realtiāte! Kas cilvēkam nav iespējams...
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.15 13:32:53
"Ir trīs galvenie saprāta maldu cēloņi: iztēle, pieradums un patmīla. Ietekmējot mūsu spriešanas spējas tie dara mūs nespējīgus izzināt lietu patieso būtību." /Blēzs Paskāls/

Mulders Es ar "ignoranci" saprotu "neziņu", ar "hipotēzes falsificēšanu" nesaprotu neko. Par tādu "metodoloģisko materiālismu" vispār dzirdējis neesmu, bet tas mani ne mazākā mērā netraucē reizi nedēļā minūtes piecas justies laimīgam.


Par tādu Fr. Bēkona induktīvo metodi gan esmu dzirdējis: "viens balts gulbis, divi balti gulbji, ... , simts balti gulbji. Fūūū... Visi gulbji ir balti!!! /induktīvais slēdziens/ ... . Bļin!!!!Nu kurienes te viens melns gulbis ir uzradies!!!!"
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.15 14:17:24
Reku KN dod virsuu visiem. Manus ieskaitot

A bet KN mums ir pats pojezdatijs šeit... pac savus pamatus un elkus pat nezin un maskējas par krūmu, a citus māk norullēt viegli Ja šams būtu pupaina smuka garkājaina blondīne, tad viņš man pavisam patiktu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.15 14:18:40
Par tādu Fr. Bēkona induktīvo metodi gan esmu dzirdējis: "viens balts gulbis, divi balti gulbji, ... , simts balti gulbji. Fūūū... Visi gulbji ir balti!!! /induktīvais slēdziens/ ... . Bļin!!!!Nu kurienes te viens melns gulbis ir uzradies!!!!"

Tas par to pieradumu! Tamdēļ Indukcija ir tikai tāds daļējs patiesības izziņas metode - var dot false positive atbildes!
Dedukcija savukārt var dot false negative atbildes!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.15 14:23:29
Ar "alu elkiem" pēc būtības tiek saprasta balstīšanās uz autoritāti, nekritiska autoritatīva viedokļa pieņemšana. Pats Fr. Bēkons vēlāk brīvdomīgi klaigās: "Patiesība - ir nevis Autoritātes, bet gan Laikmeta meita!"
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.15 14:25:26
Mulders "Tas par to pieradumu", to ķidās Hjūms, kas uzskatīs, ka mūsu priekštatus par cēlonību lielā mērā nosaka mūsu pieradums.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.15 14:55:38
Duksis, nu daudzi zobi ir aplauzti pret patiesības meklējumu klinti! Lai puikas meklē... Mēs uzskatām, ka esam atraduši! Ij nafig lauzties atvērtās durvīs!

Kas tad ir viena no centrālajām tēzēm Rakstos - cīņa ar elkiem, ar viltus Dieviem! Bēkons malacis, pēc 1600 gadiem to saprata!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.15 14:59:01
Mulders
A bet KN mums ir pats pojezdatijs šeit... pac savus pamatus un elkus pat nezin un maskējas par krūmu, a citus māk norullēt viegli
Khmm ... a būtu labāk ka palīdzējuši atrast manējos :-)
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.15 15:04:07
KN, tu tak spirinies pretīm... a bet atdeves kā nav tā nav... Vot kā jau teicu - būtu pupaina garkājaina blondīne, būtu motīvs... a tā nebosj izpūris bārdains tēvainis novalkātā džemperī un džinsos (tas neesmu es
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.15 15:05:18
Mulders
KN, tu tak spirinies pretīm...
Tu jau nemeklē manus, bet mēģini iebarot savējos!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.15 15:07:29
Mulders Kas tad ir viena no centrālajām tēzēm Rakstos - cīņa ar elkiem, ar viltus Dieviem! Kas viskaļāk kliedz: "Ķeriet zagli!" (?) Tas tā - par Rakstiem... .
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 37 , pavisam kopa bijuši: 34406