atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Atkal par KN prezentēto karmoloģiju
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.05 13:25:01
Tēmu izcelsim, lai nesaputrotu atkal!

KN ir aicināts precizēt vai pareizi esmu izpratis uzstādījumu - mēģināšu maximāli abstrakti, lai nepaspruktu kādas detaļas, kas nav būtiskas, KN precizēs!

1. Ir "augstākais" existences līmenis, kuru ir radījis Dievs, kurš ir ar savām predefinētajām likumsakarībām, kuras nav pakļaujamas nekādai izvēlei vai debatēm, tās tā sacīt tiek "uzspiestas" ikvienai Radībai, kas ienāk existencē... Nosauksim šo vietu par "Īsto Realitāti"
2. Šajā realitāte tiek saštancētas dvēseles, kuras nekādīgi nav pretrunā šiem predefinētajiem "Īstās Realitātes" likumsakarībām un šo likumsakarību kontextā šīs būtnes ir kā mazi fanātiski zinātāri bērni, pietam spējīgi procesēt jebkuras sarežģītības sistēmas parametrus un varbūtības.
3. Šīs būtnes ir absolūti brīvas savā rīcībā Īstās Realtiātes likumsakarību kontextā un tā kā nekas cits īsti nav radīts, tad šīs būtnes metās apgūt dažādas zināšanas predefinētās "skolās" jeb "spēlēs"
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
AutorsZiņas teksts
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.06 10:10:03
Mulders
Tā ir "patīkamāka" tieši šiem elles kandidātiem. Bet tā ir elle tiem, kam paredzēta Paradīze
Tu gribu teikt, ka ja paradīzē sev blakus ieraudzīsi, teiksim, hinduistu, tad sajutīsies kā ellē? Kāpēc?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.06 10:20:03
Tu gribu teikt, ka ja paradīzē sev blakus ieraudzīsi, teiksim, hinduistu, tad sajutīsies kā ellē? Kāpēc?

Esmu visai drošs, ka hinduistu Paradīzē neieraudzīšu Vismaz tādu hinduistu, kas noliedz Jēzu Kristu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.06 10:24:40
Mulders
Bet kad tu saproti, ka ar savu rīcību tu radi mūžībā viļņus, kas ietekmē miljoniem cilvēku, tad divreiz padomāsi pirms ko sastrādāt.

Realitātē, kā jau tu pats to pierādīji sarunā par Hirosimu, tev ir daudz svarīgāk, kas notiek ar pašu un tiešajiem tuvākajiem, vai ne? Runāšana par miljoniem cilvēku ir tikai tukša skaņa, ja tiek apdraudēti (pat varbūtēji) paša mīļotie. Tu nevis domāsi divreiz, bet lāgā nedomāsi pat vienreiz, bet metīsi jadronjo bumbu uz civilajiem!
Patiesībā tev nav svarīgi tie viļņi mūžībā, ja tevi un tavus tiešos tuvākos tie neskar. Karmologiem ir savādāk, jo katra viņu rīcība atnāk viņiem atpakaļ. Tev - nē, tev visu piedod, pašus sarkanākos grēkus izbalina un noraksta skurstenī.

Tā ir tā mūsdienu attiexme - ļauj man darīt ko vien es gribu un pofig, kas pēc tam notiek!
Tavā saprastajā kristietībā tieši tā arī ir - "daru visu ko sliktu, jo pēc dabas esmu slikts, bet pofig, Jēzus visu izpirks manā vietā!".
Reinkarnācijas sistēmā tu dabū savas rīcības sekas, praktiski tā ir nonākšana tajās situācijās, kurās tu pats esi kādam darījis pāri. Piemēram, tev kā civilistam met virsū jadrjono bumbu, tava ģimene iet bojā tavu acu priekšā, bet tu vēl dzīvo kādus mēnešus, kamēr mirsti no staru slimības.

Vainīgs nevis tas, kas ļaunu dara, bet tas kas ļaunumam ceļā gadās!
Lielāka netaisnība vēl ir jāpadomā vai iespējama!

Ja cītīgi ignorē to, ko es saku par augstākiem un zemākiem līmeņiem, tad tev sanāk tāda salmu cilvēka bakstīšana.
Vienreiz jau gan biji diezgan tuvu sapratnei, kad vienā diskusijā devi piemēru par draugiem, kas uz sporta spēles laiku ir pretējās komandās, tipa "ienaidnieki".
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.06 10:27:13
Mulders
Esmu visai drošs, ka hinduistu Paradīzē neieraudzīšu
... jo būsi viens no tiem, tajā istabā, kurā pārējie iet garām, ievērojot vislielāko klusumu.
Anekodte: Tūristi Paradīzē, un Dievs pats tos izvadā un visu izrāda. Tikai gar vienām durvīm jāiet ļoti klusu garām. Kāpēc? Tur atrodas tie, kas iedomājas, ka viņi bij vienīgie pareizie un ka neviena cita, izņemot viņus, Paradīzē nav, jo nevar būt! :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.06 10:39:13
Realitātē, kā jau tu pats to pierādīji sarunā par Hirosimu, tev ir daudz svarīgāk, kas notiek ar pašu un tiešajiem tuvākajiem, vai ne? Runāšana par miljoniem cilvēku ir tikai tukša skaņa, ja tiek apdraudēti (pat varbūtēji) paša mīļotie.

Bet loģiski. Katrs izvērtē kas viņam svarīgāks, kas ir vērtība utt utjp, un mēs ikviens esam atbildīgi par šīm savu izvēļu radītajām sekām. Tu joprojām gribi gan izvēlēties vilcienu gan izvēlēties gala staciju. Bet ļoti reti, kad sakrīt ērts vilciens ar visām extrām un par velti un kanāriju salām vai citu paradīzi kā gala staciju! Vienmēr ir kādas neertības, vienmēr mēs esam atbildīgi par to, kurā vilcienā kāpjam... Kā amerikāņi izvēlējās šādu kursu WWII izskaņā, tā viņi šīs sekas baudīs visu mūžu... Kā Japāna izvēlējās iestāties Antantes pusē, tā Japāna vienmēr baudīs šādas izvēles sekas...

Tu nevis domāsi divreiz, bet lāgā nedomāsi pat vienreiz, bet metīsi jadronjo bumbu uz civilajiem!
Sorry, es neesmu atbildīgs par tavām fantāzijām par to kā es domāšu vai nedomāšu kurā situācijā! WWII ir pagājis un nedz tu nedz es vairs nezinām un nekad nezināsim kā tu vai es rīkotos Trūmena vietā!

Karmologiem ir savādāk, jo katra viņu rīcība atnāk viņiem atpakaļ. Tev - nē, tev visu piedod, pašus sarkanākos grēkus izbalina un noraksta skurstenī.

Redz karmologu uztrauc tikai viņa paša pakaļa, bet Kristieti vismazāk uztrauc viņa paša pakaļa (es te par ideālajiem runāju) tieši otrādi, pašas Kristietības pamatā ir paša Dieva nāve un nokāpšana ellē, lai glābtu citus. Tas ir sevis pilnīga iztukšošana un atdošana citiem, neskatoties uz to, kas ar tevi pašu notiks... Tā kā... jā piekrītu Kristietība un Karmoloģija ir divas stacijas diametrāli pretējos Visuma nostūros!

Tavā saprastajā kristietībā tieši tā arī ir - "daru visu ko sliktu, jo pēc dabas esmu slikts, bet pofig, Jēzus visu izpirks manā vietā!".

Nē tas ir tavā karikatūriskajā Kristietībā! Neputro savas iedomas par Kristietību ar Kristietību kāda tā ir. Bet to, kāda tā ir, tu nezini... tu to nekad neesi dzīvojis!

Rom 3:8 Vai tad nedarīsim labāk ļaunu, lai nāk labais, kā daži, mūs zaimodami, apgalvo, ka mēs tā mācot? Viņi saņems pelnītu sodu.

Ne jau tu pirmais, kas šādi redz Kristietību jau pašā sākumā bij tādi kas tā saprata Žēlastības jēdzienu! Tu to joprojām neesi sapratis, neesi apjēdzis, kas ir Žēlastība, tavā pasaulē pastāv tikai darbs-samaksa!

Reinkarnācijas sistēmā tu dabū savas rīcības sekas, praktiski tā ir nonākšana tajās situācijās, kurās tu pats esi kādam darījis pāri.

Paldies Dievam, es neesmu tavā netaisnīgajā pasaulē!

Ja cītīgi ignorē to, ko es saku par augstākiem un zemākiem līmeņiem, tad tev sanāk tāda salmu cilvēka bakstīšana.

Protams ka ignorēju. Es runāju par te un tagad, nevis par kaut kādu pasauli, kur tas viss izskatās savādāk un īstenībā viss ir kedās! Taisīt taisnību ar iestāstīšanu, ka tavas ciešanas ir taisnīgums... nu to tu vari, tik es tam nedz ticu nedz pieņemu.

Vienreiz jau gan biji diezgan tuvu sapratnei, kad vienā diskusijā devi piemēru par draugiem, kas uz sporta spēles laiku ir pretējās komandās, tipa "ienaidnieki".

Man arī nav grūti izgudrot racionālas māxlīgas konstrukciajs, lai racionalizētu dajebkuru nelietību vai netaisnību! Nu un? Vēl tikai atliek tev pierādīt, ka tas tā ir īstenībā un viss būs kedās!
Tā kā es neticu taviem "augstākajiem līmeņiem" tad nekā... tu tam tici, es tam neticu. Tu netici Kristus Vēstij, es tai ticu! Mēs esam divās pretējās pusēs, kas otras "sistēmu" uzskata par netaisnīgu!

Nu tad atliek gaidīt un skatītīties, cik tad atlicis... nu 40-50-60 gadi? Nav daudz!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.10.06 10:52:12
KarotesNav
Patiesībā tev nav svarīgi tie viļņi mūžībā, ja tevi un tavus tiešos tuvākos tie neskar. Karmologiem ir savādāk, jo katra viņu rīcība atnāk viņiem atpakaļ. Tev - nē, tev visu piedod, pašus sarkanākos grēkus izbalina un noraksta skurstenī.

Tak visiem cilvēkiem no dabas (t.i., grēcīgiem) tie mūžības viļņi ir pofig.
Grēcinieks vienlīdz gļūko kristietībā (daru ko gribu, Jēzus piedos), tā arī karmistiem (šajā dzīvē vēl paplosīšos, nākamajā labošos).
Taču praktiski tikai kristietība cilvēku izvelkt no grēka (vai karmas pēc Tavējām definīcijām) purva tagad un (pa tavam) šajā dzīvē.

It kā to pašu var arī hinduismā, teorētiski. Gandijs tā arī teica, ka kriestietības vēsts ietilpst hindusimā, tamdēļ tā nav vajadzīga. Bet tikai teorijā, pat saskaņā ar kuru varbūtība tam notikt ir niecīga (bezg. tuvu nullei).

Praksē cilvēks visbiežāk ir vienā no pozīcijām:
1) esmu gana labs
2) esmu (ļoti) slikts

Scenārijs karmismā:
1) domāju, ka nākamā dzīvē būšu labākā pozīcijā, turpināsies augšupeja; praktiski - risks, ka neatzīstu savu grēcīgumu un daru ļaunu, paradīze iet secen;
2) šajā dzīvē neko labot vairs nevar; praktiski - ļaunums turpinās, grēku nožēla nav, rezultātā elle.

Tas pats kristietībā:
1) man tikai liekas, kas esmu labs, patiesībā grēkoju, tāpēc nožēloju un lūdzu piedošanu ticībā uz Jēzu, rezultātā paveras mūžība kopā ar Dievu;
2) nav tāda grēka, ko Jēzus nevar piedot, sekojoši grēku nožēla, piedošana, dzīve ticībā uz Kristu, rezultātā mūžība ar Dievu. It īpaši nopietnos gadījumos, kad cilvēks domā, ka "esmu nenormāli slikts", "man nevar piedot", "tas nav labojams, izlietu ūdeni nesasmelsi", Jēzus ir vienīgais ceļš, kurš ir tieši te pie katra cilvēka kājām, nevis aiz trejdeviņiem kalniem.

Pie reizes neticīgajiem:
1) līdzīgi kā karmistiem (izņemot cerību uz nākamo dzīvi);
2) it kā palīdz psih- zinātnes. Ja palīdz --> 1), ja nē - tad nē
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.06 10:56:20
Mulders
Sorry, es neesmu atbildīgs par tavām fantāzijām par to kā es domāšu vai nedomāšu kurā situācijā!
Abet tu tak skaidri un nepārprotami deklarēji savu nostāju! Kādas tur manas fantāzijas!

Redz karmologu uztrauc tikai viņa paša pakaļa, bet Kristieti vismazāk uztrauc viņa paša pakaļa (es te par ideālajiem runāju)
Tātad, ja runā par neideālajiem, tad karmologi ir efektīvāki, jo galu galā visu saņems uz savas pakaļas!
Savukārt, ja par ideālajiem, tad varam ņemt budistu Bodhisatvas - būtnes, kuras ir sasniegušas personīgo atbrīvošanos un apgaismību, un tātad tām nav vairs atkal jāpiedzimst šeit, taču tās brīvprātīgi izvēlas piedzimt (un atkal uzņemties visas nepatikšanas), lai palīdzētu citām būtnēm iegūt to pašu atbrīvošanos. Piedevām, neko par to neprasot pretī.

Nē tas ir tavā karikatūriskajā Kristietībā!
Uz tavu karikatūrisko Karmoloģiju kā loģiska atbilde ir karikatūriska Kristietība! :-)

neesi apjēdzis, kas ir Žēlastība, tavā pasaulē pastāv tikai darbs-samaksa!

Tas ir tev darbs-samaksa! "Atzīsi Jēzu - tiksi Paradīzē"!

Protams ka ignorēju. Es runāju par te un tagad, nevis par kaut kādu pasauli,
Ja par Karmoloģiju, tad - tikai par "te un tagad", bet ja par Krietietību, tad par "te un tagad"+ "Debesu Valstība"? Vienai sistēmai skatamies tikai daļu, bet otru pilnībā, un tad brēcam, ka tā pirmā nepareiza?

Taisīt taisnību ar iestāstīšanu, ka tavas ciešanas ir taisnīgums
Tu jau tā dari! Tev sistēma, kurā grēki un sačakarētība pārmantojas paaudzēs, bet cilvēkiem jācieš, it kā viņi paši pie tā būtu vainīgi - skaitās nez kāpēc taisnīga!

tu tam tici, es tam neticu.
Ta neticu es ne tam, ne šitam! Lai ticētu, vajag pārliecinošāku informāciju! Pagaidām ir tikai - mazāk neskaidrību un pretrunu (pretruna ir arī "mīloša, visvarena Būtne" un "mūžīgas mocības".
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.06 11:01:28
Mārtiņš
Slikts karmologs tomēr sanāk efektīvāks par sliktu kristieti, jo karmologs nekur nevar tikt vaļā no "ko sēsi, to pļausi, saņemsi visu atpakaļ", bet sliktam kristietim tādas domas nav, viņam "Jēzus visu piedos". Kā nekā nav tāda stāvokļu spektra pēc nāves, ir binārs rezultāts - Paradīze vai Elle, pa labi vai pa kreisi.
Rodas atbalsts domai, ka - ja jau Jēzus visu piedos, tad piedos arī šo te, bet ja uz elli tad kāda starpība, viens noziegums vairāk vai mazāk.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.10.06 11:08:01
KarotesNav
Slikts karmologs tomēr sanāk efektīvāks par sliktu kristieti, jo karmologs nekur nevar tikt vaļā no "ko sēsi, to pļausi, saņemsi visu atpakaļ", bet sliktam kristietim tādas domas nav, viņam "Jēzus visu piedos".

Kāda starpība, ar kāda kalibra pistoli tu nošaujies?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.06 11:12:35
Mārtiņš
Starpība ir tajā, cik tāds cilvēks ir bīstams pārējiem. Visi viņa sliktie darbi.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.06 11:15:30
Abet tu tak skaidri un nepārprotami deklarēji savu nostāju! Kādas tur manas fantāzijas!

Sorry, bet lasi vēlreiz WWII ir beidzies. Vēlreiz tas nekad neatkārtosies... Es gan saprotu ka tev patīk virtuālas alternatīvās realitātes par pierādījumu un vadlīniju šajā realitātē izmantot, tak... man ta kas no tā?

Tātad, ja runā par neideālajiem, tad karmologi ir efektīvāki, jo galu galā visu saņems uz savas pakaļas!
Un kā tas ir efektīvāk par to, kad nedabon uz savas pakaļas, bet tiek salabots, lai var turpināt darboties? Efektīvāk ir nomainīt automašīnai saplīsušu riepu, nevis pēc kāzusa vēl šo riepu atspārdīt!

Savukārt, ja par ideālajiem, tad varam ņemt budistu Bodhisatvas - būtnes, kuras ir sasniegušas personīgo atbrīvošanos un apgaismību, un tātad tām nav vairs atkal jāpiedzimst šeit, taču tās brīvprātīgi izvēlas piedzimt (un atkal uzņemties visas nepatikšanas), lai palīdzētu citām būtnēm iegūt to pašu atbrīvošanos. Piedevām, neko par to neprasot pretī.

Tik fīča tāda, ka Vēsture klusē par šādām personām praksē! Savukārt ievilkt Jēzu šajā statusā būs pagrūti!
Manuprāt efektīvāks kāreiz ir viens tāds Bodhisatva, kas atnāk vienreiz un paņem visus pasaules grēkus uz sevīm! Kudī efektīvāk! A tev sanāk kaut kā jocīgi... it kā visiem jācieš katram par saviem nodarījumiem, bet tomēr dažreiz var tikt vaļā, ja paveicās uz tādu apgaismoto uzdurties un šis piekrīt tavas ciešanas mazināt! Varbūt Hinduisti ir sapratuši, ka bez piedošanas un grēka atpirkšanas hrenova tā sistēma darbojas - klibo, tik baidās noticēt un novest to līdz loģiskam iznākumam - Vienreizējam šādam ciešanu un piedošanas aktam, kas apklāj visas pasaules grēkus! Tam nespēj noticēt neviens cilvēks, jo neviens cilvēks pats nekad nespēj aptvert tāda līmeņa žēlastību un piedošanu. Cilvēkiem nepatīk Dievs, kas praksē pārspēj cilvēku arī mīlestībā, piedošanā, žēlastībā un arī izciestajās ciešanās, ko tas paņem uz sevīm! Priecē, ka vismaz līdz Bodhisatvām esat aizdomājušies, tad varbūt tik bezcerīgs jūsu stāvoklis nemaz nav!

Tas ir tev darbs-samaksa! "Atzīsi Jēzu - tiksi Paradīzē"!

Nezinu vai uzskats "Debesis ir Zilas" skaitās darbs Bet nu ja tas tev izraisa tādu piepūli, moš tad toč tev tas izskatās pēc darba. Man tas izskatās vispār pēc haļavas un riktīgas bezdarbības... kur visu darbu dara Dievs!

Ja par Karmoloģiju, tad - tikai par "te un tagad", bet ja par Krietietību, tad par "te un tagad"+ "Debesu Valstība"? Vienai sistēmai skatamies tikai daļu, bet otru pilnībā, un tad brēcam, ka tā pirmā nepareiza?

Nepareizi! Kristietībā piedošana, nāve, dzīvošana ir te un tagad. Paradīze ir tikai turpinājums, sekas, un gala rezultāts šai dzīvei! Nevis paralēli tai!
Kristietība darbojas arī tad, ja par Paradīzi vispār neko nezina... kas interesanti, Jaunajā Derībā vārds "Paradīze" šķiet ir tikai 3 reizes pieminēta!
Un tie mehānismi, motīvi un likumsakarības nemainās pārejot no šejienes, turienē... Kas bij ļaunums šeit, tas ir ļaunums arī tur, kas ir labais šeit, tas ir labais tur, kas šeit ir tavas izvēles sekas, tas arī tur ir tavas izvēles sekas, kas šeit ir citu ļaunuma vai žēlastības sekas, tas arī tur ir citu žēlastības vai ļaunuma sekas!
Tev viss ačgārni, šeit to izraisa ļaundaris, bet tur tas izrādās ir tava izvēle. Šeit tu paglāb kādu bērnu no nelaimies, bet tur izrādās, viņš pats to bij pelnījis un sev sagādājis! Tavā pasaulē - pie ļaunā, vainīgs esi tu pats, bet pie labā, citi paši to nopelnīja! Viss pa 180 grādiem otrādi!

Tu jau tā dari! Tev sistēma, kurā grēki un sačakarētība pārmantojas paaudzēs, bet cilvēkiem jācieš, it kā viņi paši pie tā būtu vainīgi - skaitās nez kāpēc taisnīga!
Kur es teicu, ka tas ir taisnīgi?
Tā ir vislielākā netaisnība kas ir pasaulē!

Tieši tamdēļ Kristus ir nācis, cietis un miris un augšāmcēlies, lai šo netaisnību izlabotu! Pietam izlabo ar tieši tādu pašu taisnību un pārāko žēlastību, ka to var saņemt pat tie, kas pēc taisnības tiešām elli ir pelnījuši!

Tev interesanti sanāk... tu cepies par to, ka kāds cieš citu dēļ, bet neievēro, ka kāds šīs ciešanas kompensē. Un tomēr, kad šis labdaris kādam ļaundarim dod vairāk laba, nekā tas pelnījis, piedod tam ļaunumu un šo ļaunumu nepieskaita, tad to tu ievēro un par to cepies. Tieši tāpat kā Kristus līdzībā par dārza strādniekiem, kur nāca strādnieki un katrs tika nolīgts par 1u denāriju strādāt, nāca viens 1ajā stundā, otrs otrajā - tā kāmēr kāds nāca 11ajā stundā un arī strādāja par to pašu samaksu. Tad pirmie kurnēja, ka tas pēdējais saņem tādu pašu samaksu... Jā pasaule ir pilna ar kurnētājiem tāpēc, ka Dievs ir labs! Cilvēkiem nepatīk, ka Dievs var būt tik labs! Cilvēki necieš žēlastību, viņi grib "stingrus kritērijuis" - zobs pret zobu, acs pret aci, neskatoties KAM pa zobu sit, KAM aci izrauj, KURU aci vai KURU zobu!

Pagaidām ir tikai - mazāk neskaidrību un pretrunu (pretruna ir arī "mīloša, visvarena Būtne" un "mūžīgas mocības"

Labi varu pārformulēt. Es nepieņemu tavus kritērijus un lineālu ar kuru tu mēri sistēmas. Tu nepieņem to ar kuru es nosaku `taisnīgumu` Nu neko! Dzīvo savā sistēmā... es dzīvošu savā... šķiet, ka pagaidām tas neizraisa mūsu starpā agresīvu vardarbību... tātad varam turpināt...

KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.06 12:03:53
Mulders
Mulders
Es gan saprotu ka tev patīk virtuālas alternatīvās realitātes par pierādījumu un vadlīniju šajā realitātē izmantot, tak... man ta kas no tā?
Nu nekas, tikai tava patiesā attieksme. Ja jau esi gatavs mest jadrjonās bumbas uz civilajiem...

Un kā tas ir efektīvāk par to, kad nedabon uz savas pakaļas, bet tiek salabots, lai var turpināt darboties?
Labošanai jābūt brīvprātīgai. Ar iespējamu izolāciju, lai nenodara kaiti apkārtējiem. Mainīsi riepas, a šis tik brauks pa naglām?
Bet tas tomēr labāk nekā mūžīgi mocīt tos šoferus, kas riepas nemaina.

Savukārt ievilkt Jēzu šajā statusā būs pagrūti!
Nu kāpēc pagrūti? Visi ievērojamie tā laika vēsturnieki klusē par tādu Jēzu. Arī zemestrīces, tumsas un miroņu piecelšanos neviens nav pamanījis...

it kā visiem jācieš katram par saviem nodarījumiem, bet tomēr dažreiz var tikt vaļā, ja paveicās uz tādu apgaismoto uzdurties un šis piekrīt tavas ciešanas mazināt!

Par nodarījumiem jācieš, bet visu laiku Dievs piedāvā tos apgaismotos un visādos citos veidos vilina pie sevis. Un ne katra uzduršanās apgaismotajam nozīmē, ka tavas ciešanas mazinās. Tur pašam daudz ar izpratni jāpiestrādā.

tik baidās noticēt un novest to līdz loģiskam iznākumam - Vienreizējam šādam ciešanu un piedošanas aktam, kas apklāj visas pasaules grēkus!
Nē, šeit ir liela atšķirība - kristietībā ir piedošana un tai sekojoša personības izmainīšana. Hinduismā - paša izaugsme un saprašana, tāpat ar Dieva palīdzību, bet netiek čakarēta personība. Hinduismā nav tādas cilvēka sabojāšanās jau no dzimšanas, tā vietā ir maldīšanās, kļūdīšanās.
Bet mēs te aizbraucām no temata. Vajadzēja ierobežoties tikai ar ņūtonismu. Tātad - ir mācības, un izaugsme. Kāda te var būt piedošana? Piedot, ka neiemācījies uzdoto vielu? Piedot, ka vēl neesi sapratis, ka otram nesavtīgi palīdzēt ir labi? Neklapē šajā sistēmā!

Nezinu vai uzskats "Debesis ir Zilas" skaitās darbs
Maza lidzībiņa ne par tēmu? Tavā sistēmā taču piedāvā dažādas iespējamās debesu krāsas, bet īsto tu redzēsi tikai tad, kad jau būs par vēlu. Jānotic uz vārda!

Nepareizi! Kristietībā piedošana, nāve, dzīvošana ir te un tagad. Paradīze ir tikai turpinājums,
Ko tad darām ar mazajiem mirušajiem? Nekādas dzīvošanas te un tagad šiem nesanāca. Pie kam - tādu ir pietiekami daudz! Ja vēl skatās vēsturē atpakaļ... Kaut kā tie mazie neierakstās kristietības bildē.

Kristietība darbojas arī tad, ja par Paradīzi vispār neko nezina... kas interesanti, Jaunajā Derībā vārds "Paradīze" šķiet ir tikai 3 reizes pieminēta!
Abet motīvs "paradīzē būs labi, abet ellē slikti" visu laiku atkārtojas un atkārtojas. "nāciet ar mani un iemantosiet labumus, bet ja nenāksiet, tad sāpēs!"

šeit to izraisa ļaundaris, bet tur tas izrādās ir tava izvēle.
Jā, tava izvēle piedalīties pasākumā, kur pastāv iespēja, ka dabūsi pa degunu. Kur zināms, ka dalībnieki nav ideāli, bet gan paši mācās, tieši tāpat kā tu.
Dzīvē mēs daudzus tādus piemērus redzam, kaut vai tas pats vienkāršākais ar sporta spēli un draugiem.

Šeit tu paglāb kādu bērnu no nelaimies, bet tur izrādās, viņš pats to bij pelnījis un sev sagādājis!
Kā tu to zināji, tu esi tas, kurš pārzin visas karmiskās sistēmas un droši zini, kas un kāpēc notiek?

Kur es teicu, ka tas ir taisnīgi?
Tā ir vislielākā netaisnība kas ir pasaulē!

Nu lūk, un tās netaisnās sistēmas autors ir - kurš? ;-)

Tieši tamdēļ Kristus ir nācis, cietis un miris un augšāmcēlies, lai šo netaisnību izlabotu!
Te atkal parādās jau neatbildētie jautājumi:
1) kāpēc Kristus nenāca daudz agrāk un nesalaboja visu uzreiz?
2) kāpēc vispār tādā veidā kaut kas jālabo, ja var vienkāršāk un bez sāpēm? Kāpēc kaķa saplēsto vāzi var salīmēt tikai kaķis?

Tev interesanti sanāk... tu cepies par to, ka kāds cieš citu dēļ, bet neievēro, ka kāds šīs ciešanas kompensē.
Tev sanāk vēl interesantāk .. tu cepies, ka kāds tur ko kompensē, bet neievēro, ka kompensē ne visiem, kaut gan sistēma sabojā pilnīgi visus bez izņēmuma!

Tieši tāpat kā Kristus līdzībā par dārza strādniekiem
Nē, es ne par to, es par tiem, kas dārzā nestrādāja un pēc tam tika mūžīgi mocīti.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.06 12:32:44
Nu nekas, tikai tava patiesā attieksme. Ja jau esi gatavs mest jadrjonās bumbas uz civilajiem...

Nu viens gatavs uz civilajiem mest jadronās bumbas kaut kādā virtuālā situācijā. Cits gatavs managēt mūžīgu karu un šos civilos mērdēt badā un slimībās lēnām... Nu visa atšķirība ir kā tajā filmiņā par Emīlu - Plukš vai Trrrrr

Jo ir divi veidi kā izbeigt karus, ātri un lēni! Tu uzskati, ka lēni vajag izbeigt, es saku ka ātri. Protams ideālais variants ir karus neuzsākt - tak tas te nav dots!

Labošanai jābūt brīvprātīgai. Ar iespējamu izolāciju, lai nenodara kaiti apkārtējiem. Mainīsi riepas, a šis tik brauks pa naglām?
Nu tad ko tu čīxti. Vot arī izolēs tos, kas negrib mainīties no tiem, kas grib! A tu brēc, ka tas ir netaisnīgi.


Bet tas tomēr labāk nekā mūžīgi mocīt tos šoferus, kas riepas nemaina.

Nepareizi! Riepa ir cilvēks... sabojājās, var viņu salabot, bet var viņam spert. Protams, ja salabos, tad tie būs zaudējumi Auto Radītājam... bet ja spers pa riepu, nu jā... taisnīgi, jo maita riepa saplīsa! Taču labs šoferis salabo esošo riepu, nevis saplēsto vēl atspārda, jo tā to pati sev sagādājusi tādu sūdīgu karmu!

Nu kāpēc pagrūti? Visi ievērojamie tā laika vēsturnieki klusē par tādu Jēzu. Arī zemestrīces, tumsas un miroņu piecelšanos neviens nav pamanījis...

Nuja... ja nav pamanījis, tas nav noticis. Ja nav uzrakstījis, tas nav noticis! A tomēr viens uzrakstīja gan... bet tas tomēr KN neapmierina, viņš grib, lai par to VISI raksta... un arī TAD KN tas neapmierinās, jo tad šie Visi būs sazvērējušies.
KN vajag, lai par to raksta tie, kas to nav redzējuši, dzirdējuši un klāt bijuši... un kuri vispār tam nemaz netic. Tad tas būs ticami! Tiešām domā, ka tais laikos cilvēki bij godīgāki nekā šodien un pierakstīja liecības, kas viņus diskreditētu?

Maza lidzībiņa ne par tēmu? Tavā sistēmā taču piedāvā dažādas iespējamās debesu krāsas, bet īsto tu redzēsi tikai tad, kad jau būs par vēlu. Jānotic uz vārda!

Neticēt varētu tad, ja būtu pieķerts Melos!

Ko tad darām ar mazajiem mirušajiem? Nekādas dzīvošanas te un tagad šiem nesanāca. Pie kam - tādu ir pietiekami daudz! Ja vēl skatās vēsturē atpakaļ... Kaut kā tie mazie neierakstās kristietības bildē.
A kas ar viņiem jādara... Viņu te vairs nav, tātad automātā ārpus tavas kompetences un jurisdikcijas. No tevis prasa godīgu dzīvi šeit! Ir bezjēdzīgi spekulēt par to, par ko tev nav informācijas!

Abet motīvs "paradīzē būs labi, abet ellē slikti" visu laiku atkārtojas un atkārtojas. "nāciet ar mani un iemantosiet labumus, bet ja nenāksiet, tad sāpēs!"
Un tas ir slikti? To sauc par "liekam ceļazīmes uz ceļa, lai satiksmi regulētu un pasargātu satiksmes dalībniekus no bēdīgām sekām". Tev acīmredzot nepatīk zīme "Dodiet Ceļu" ja tev šķiet, ka tev ir Galvenais Ceļs... Tev nepatīk brīdinājumi "Uzmanību Krastmala" vai "Ass pagrieziens" jo redz, tas ir netaisnīgi, ja kāds neievēro zīmes un tamdēļ beidz ratiņkrēslā dzīvi!
Tāpat kaut kā par netaisnīgu tu uzskati gan brīdinājuma plakāatus par nepiesprādzēšanos, gan reklāmas par ceļa galā sagaidāmo foršo pilsētu! Nu tava brīva izvēle! Es pagaidām braucu saskaņā ar ceļazīmēm un man ir labi un esmu laimīgs! Un man nav skaudība, ja kāds šai foršajā pilsētā nonāk pirms manīm!

Jā, tava izvēle piedalīties pasākumā, kur pastāv iespēja, ka dabūsi pa degunu. Kur zināms, ka dalībnieki nav ideāli, bet gan paši mācās, tieši tāpat kā tu.
Dzīvē mēs daudzus tādus piemērus redzam, kaut vai tas pats vienkāršākais ar sporta spēli un draugiem.


Nevaru palīdzēt, ja tev sačakarēta cēloņu-seku uztvere! Tavējo nepieņemu un noraidu! Tu arvien apstiprini, ka tev par taisnīgāku un mazāk pretrunīgu šķiet "blame the victim" pasaule. Lai tā būtu... tad kamdēļ tu brīnies, ka jau tagad starp mums veidojas barjera... un tu domā, ka tu turpinot savu ceļu un es savējo mēs mūžīgi varēsim sarunāties? Tā būs tā izolācija! Un tāpat kā tu nevari tagad izmainīt savus uzskatus, tu to nevarēsi arī tad, kad būsi mūžībā.... Ja tu šos manus argumentus nepieņem tagad, tad nav nekas tāds, kas tevi pārliecinās mūžībā, tur šie argumenti nemainīsies!

Kā tu to zināji, tu esi tas, kurš pārzin visas karmiskās sistēmas un droši zini, kas un kāpēc notiek?
A man pie pakaļas, kāpēc viņš cieš. Es viņu glābju un viss! Tāpat kā mans Dievs neskatās kāpēc es *****s savārīju, viņš vienkārši mani glābj... jo mīl. Tas aprēķina cilvēks, ļauns rēķinātājs meklēs iemeslus... un faktiski - meklēs iemeslus, kāpēc varētu nemīlēt... gan jau ka pats vien vainīgs.
Pietam ja "Pats Vien Vainīgs" ir VIENMĒR izskaidrojums jebkura cilvēka ciešanām... tad tiešām... ērtāku sistēmu par Karmoloģiju vairs nevar vēlēties - ērtāku priekš egoistiskas veģetācijas!

Nu lūk, un tās netaisnās sistēmas autors ir - kurš? ;-)
Brīvas Autonomas Gribas Aģents - Velns un Cilvēks

1) kāpēc Kristus nenāca daudz agrāk un nesalaboja visu uzreiz?

A kāda šķirba kad atnāk izdarīt to, kam ir mūžīgas sekas un iedarbība, neatkarīgi no laika dimensijas! Pestīšana trascendē laiku un telpu!

2) kāpēc vispār tādā veidā kaut kas jālabo, ja var vienkāršāk un bez sāpēm? Kāpēc kaķa saplēsto vāzi var salīmēt tikai kaķis?

Var vienkārši un bez sāpēm... un tad cilvēks tā arī paliks nekad neuzzinājis, ka brīva griba nenozīmē - visatļautība un tas nenozīmē, ka tu izvēlies gan vilcienu gan gala staciju!

Tu tā gribētu... bet cilvēkam jāiemācās vienkārša lieta - Cilvēks nav un nekad nebūs Dievs! Tev gribās būt Dievam, darīt ko vien ienāk prātā un arī sekas izvēlēties... Gribās gan eglītē uzkāpt gan pakaļu nenodrāzt, un tas būs eglītes uzdevums palikt mīxtai un patīkamai

Tev sanāk vēl interesantāk .. tu cepies, ka kāds tur ko kompensē, bet neievēro, ka kompensē ne visiem, kaut gan sistēma sabojā pilnīgi visus bez izņēmuma!

Nezinu... a kur tāda sistēma!

Kristietībā gan labāk - Tur Kristus kompensē visiem. Ikviens var saņemt kompensāciju par sev nodarīto, vēl vairāk - viņš var saņemt piedošanu arī par to, ko pats nodarījis + vēl bonusus, kas vispār nekur nepienākās... prosto tak, jo Dievs mīl mūs!

Nē, es ne par to, es par tiem, kas dārzā nestrādāja un pēc tam tika mūžīgi mocīti.
Kāpēc mūžīgi mocīti. Viņiem pietrūkās viens dukāts! Tas arī viss!
Tu kaut ko piedzejoji, kas nestāv rakstīts!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.06 13:02:50
Mulders
Cits gatavs managēt mūžīgu karu
No kurienes uzradās "mūžīgs"?

Jo ir divi veidi kā izbeigt karus, ātri un lēni!
Kāpēc tagad tavu ātro veidu neviens vairs nelieto?

Riepa ir cilvēks... labs šoferis salabo esošo riepu
Kur tad palika, ka riepa negrib laboties, un viņu par to mūžīgi cepina?

Tiešām domā, ka tais laikos cilvēki bij godīgāki nekā šodien un pierakstīja liecības, kas viņus diskreditētu?
Kādas problēmas pierakstīt notikumu un izskaidrot ar Olimpa dievu vai kādu tur citu dievu gribu? Arī piecelšanās no mirušajiem, t.i. atnākšana no Aīda valstības nav nekas neiespējams no viņu redzes viedokļa.

To sauc par "liekam ceļazīmes uz ceļa, lai satiksmi regulētu un pasargātu satiksmes dalībniekus no bēdīgām sekām".

Jautājums - kurš savilka tādu ceļu sistēmu, un kurš pieļauj uzstādīt alternatīvas ceļazīmes?

Neticēt varētu tad, ja būtu pieķerts Melos!
Kā var pārbaudīt? ;-)

Nevaru palīdzēt, ja tev sačakarēta cēloņu-seku uztvere!
Nevaru palīdzēt, ja tu neatšķir spēli no īstenības, un turpini ar motorzāģi dzīties pakaļ savam draugam, kas spēlēja pretējā komandā. :-(

Ja tu šos manus argumentus nepieņem tagad, tad nav nekas tāds, kas tevi pārliecinās mūžībā

Tas ir:
1) neviens nerunā pārliecinošāk par Mulderu
2) es neesmu spējīgs pieņemt jaunu informāciju un pārskatīt veco.?

A man pie pakaļas, kāpēc viņš cieš. Es viņu glābju un viss!
Kā dara arī jebkurš Karmologs.

Tas aprēķina cilvēks, ļauns rēķinātājs meklēs iemeslus... un faktiski - meklēs iemeslus, kāpēc varētu nemīlēt...
piemēram, rēķinās, kāpēc varētu mest jadrjono bumbu uz civilajiem. ;-)

Brīvas Autonomas Gribas Aģents - Velns un Cilvēks
Velns un Cilvēks uztaisīja sistēmu, kurā Būtne var tikt bezgalīgi mocīta? Kāpēc mīlošais Dievs atļāva viņiem tādu sistēmu taisīt? Ja teiksi - brīvās gribas dēļ, tad uzreiz jautājums - kāpēc viņiem neļauj taisīt dajebkādas sistēmas? Piem, tādu, kurā mūžīgi var mocīt mazus bērneļus?

A kāda šķirba kad atnāk izdarīt to, kam ir mūžīgas sekas un iedarbība
Vienkārši - ja salabo visus laika momentā t0, tad pārējos laika momentos viņu pēcnācēji dzimst nesabojāti.

tad cilvēks tā arī paliks nekad neuzzinājis, ka brīva griba nenozīmē - visatļautība

To jau tāpat var iemācīties, bez mūžīgas mocīšanas.

Nezinu... a kur tāda sistēma!
Kristietībā, piemēram.
Katrs, kas piedzimst, ir sabojāts.
Ne katrs tiek izlabots.

Tu kaut ko piedzejoji, kas nestāv rakstīts!
Jā. Tā bija ilustrācija, tam, ka nav tik būtiski, ka mazāk pelnījušais tāpat tiek glābts (ugunsgrēkos un plūdos tāpat glābj visus), bet gan ka ir tādi, kas netiek glābti!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.06 13:46:49
No kurienes uzradās "mūžīgs"?

No imperatīva, ka nekādos apstāķļos nedrīxt pārtraukt karu, ja tas prasa vienreizēju pilsētas iznīcināšanu! Tātad JA neviena no pusēm nepadodas un abām teorijā ir bezgalīgi cilvēku un tehniskie resursi, tad "mūžīgs karš". Otra alterantīva, karš tik ilgi kāmēr vienai pusei izbeidzas kāds no resursiem vitāli svarīgiem - karā kā likums šāds resurss ir cilvēki. Tātad... loģiski mums ir divas alternatīvas

1. Kara izbeigšana tūlīt ar lielu absolūtos skaitļos, bet relatīvi nelielu civiliedzīvotāju skaitu
2. Kara turpināšana līdz viena no pusēm "nokaunās" jeb kādai no pusēm izbeidzas cilvēki, tātad VISI civiliedzīvotāji iet bojā!

Es saprotu, ka viss tavs arguments pret šo #1 scenāriju ir kārts likšana uz "nokaunās" pirms abās pusēs ir vairāk līķu nekā #1 gadījumā! Cerība jauka... skaista... tik vēsturē neapmatota! Kari nekad neizbeidzās no `nokaunēšanās` bet gan tieši tā, kad viens otram iegāž tā ka piecelties vairs lāgā nevar (scenārijs #1) jeb tad, kad oponents tiek iznīcināts pilnībā! Citus Karu izbeigšanās scenārijus vēsture nezin! Nu zin... tad kad starp diviem kaušļiem ienāk trešais daudz spēcīgāks par jebkuru no abiem kaušļiem un tos izšķir. Pasaules Kara gadījumā šāds scenārijs nepastāv!

Kāpēc tagad tavu ātro veidu neviens vairs nelieto?
Jo tāpēc, ka tagad nenotiek pasaules karš! Kad notiks - tad lietos!

Kur tad palika, ka riepa negrib laboties, un viņu par to mūžīgi cepina?
Līdzība bij kontextā par to, vai riepa dabon ar lauzni jo saplīsa, vai riepu salabo uz šofera rēķina! Tu uzskatīji, ka dabūt ar lauzni, jo pats vainīgs, ir taisnīgāk! Nu varbūt taisnīgāk, tak vispārīgi tas neveicina konstruktīvu auto ražošanu

Kādas problēmas pierakstīt notikumu un izskaidrot ar Olimpa dievu vai kādu tur citu dievu gribu? Arī piecelšanās no mirušajiem, t.i. atnākšana no Aīda valstības nav nekas neiespējams no viņu redzes viedokļa.
Nekādas! Problēmas būs TEV pierādīt, ka viņš murgo, ir traks vai jucis! Kāmēr tu to neesi izdarījis, tikmēr tava subjektīvā attiexme pret Aīda Valstību ir irrivalenta, tu tur klāt nebiji, tamdēļ tev uz rokām ir tādas liecības kādas ir... take it or leave it!
Vienmēr Vēsturnieks var gribēt arvien vairāk un dažādu avotu liecības par notikumiem, kas ir vitāli svarīgi, unikāli un reti... taču tā ir vitāli svarīgo, unikālo un reto notikumu sliktā īpašība - tie reti notiek Vēstures Speciālistu forumos un acu priekšā, situācijā, kad Vēsturniekiem visiem ir līdzi fotoaparāti! Tamdēļ nākas izlīdzēties ar relatīvi skopām un interpretētām vēstīm! Tad arī Vēsture nebūtu vajadzīga, ja Vēsturs liecību interpretācija būtu tā prosto - izlsīt pāris textus un atbilde būtu "izrēķināma".
Tu atkal gribi tikt vaļā no personīgās atbildības, vienalga gala beigās TEV jāpieņem lēmums, vai tu pieņem šo vēsti vai nepieņem, un TEV būs jāatbild par saviem lēmumiem. Un tu NEVARĒSI atmahāties, ka tu redz nezināji, vai ko nesaprati, ja kāds cits uz TĀS PAŠAS infas fona būs pareizo lēmumu pieņēmis. Jo tā būs liecība, ka nevis infa vainīga, bet TU esi bijis defektīvs pieņemot nepareizu lēmumu no tās infas, kurā cits pieņem pareizu lēmumu!

piemēram, rēķinās, kāpēc varētu mest jadrjono bumbu uz civilajiem. ;-)
Jā!

Velns un Cilvēks uztaisīja sistēmu, kurā Būtne var tikt bezgalīgi mocīta? Kāpēc mīlošais Dievs atļāva viņiem tādu sistēmu taisīt? Ja teiksi - brīvās gribas dēļ, tad uzreiz jautājums - kāpēc viņiem neļauj taisīt dajebkādas sistēmas? Piem, tādu, kurā mūžīgi var mocīt mazus bērneļus?
Kāpēc Mīlošs Dievs ļauj aizdedzinātam sērkociņam nodedzināt šķūni! Jo tāda ir brīvības cena! Brīvība nepareizi lietot rada elli! Alternatīva ir - atņemt šo brīvību, tad visa atbildība ir uz robota programmētāja pleciem!
Saprotu, ka etv nepatīk sistēma, kur TU esi atbildīgs par VISU ko TU sastrādā... un ja TAVS sērkociņš nodedzina kaimiņam šķūni un iznīcina viņa biznesu un viņš tamdēļ pazaudē visu, ko ar savu darbu ir darījis, tad TU gribētu lai viņš tzīst, ka pats vien vainīgs, ka cēla māju un šķūni tur, kur tev ar sērkocīniem labpatīkās mētāties. Tu noteikti negribi būt atbildīgs par Kaimiņiem, kas ceļ šķūņus, tur kur tu sērkociņuis dedzini!
Bet pasaule tā iekārtota, ka TU esi vainīgs un TEVI liks cietumā, nevis kaimiņu!

Vienkārši - ja salabo visus laika momentā t0, tad pārējos laika momentos viņu pēcnācēji dzimst nesabojāti.

Dievs nevar padarīt par neesošu, to kas ir noticis. Ja Grēks ienāk pasaulē, Tad tas tur paliks līdz pasaules galam kopā ar cilvēku un visu kas pasaulē ir! Iznīcinot grēku, Dievs iznīcinātu visu pasauli! Un tad prosto nekas vairs nebūtu!
DIevs izlēma citu ceļu - pasauli izglābt, un aizvest no pasaules prom tos, kas pieņem Kristu tādējādi apmaina savu grēka dabu pret Kristsu taisno dabu!

To jau tāpat var iemācīties, bez mūžīgas mocīšanas.
Tu pagaidām savos cik tur gados vēl neesi iemācījies, kur cerība, ka rīt būsi gudrāks? Vai rīt konvertēsies? Bet ja nē, tad kamdēļ tev vispār rītdienu dāvāt, ja tu nekļūsti gudrāks?

Kristietībā, piemēram.
Katrs, kas piedzimst, ir sabojāts.
Ne katrs tiek izlabots.


Nu... neizglābj tos, kas paši negrib tapt glābti! Vai TU gribi tapt glābts? Jeb tu liec priekšā Dieva vardarbīgu cilvēku konvertāciju... tev tak tāds scenārijs nepatika Viduslaikos

# Iesūtīts: 2008.10.06 13:02:50
Mulders
Cits gatavs managēt mūžīgu karu
No kurienes uzradās "mūžīgs"?

Jo ir divi veidi kā izbeigt karus, ātri un lēni!
Kāpēc tagad tavu ātro veidu neviens vairs nelieto?

Riepa ir cilvēks... labs šoferis salabo esošo riepu
Kur tad palika, ka riepa negrib laboties, un viņu par to mūžīgi cepina?

Tiešām domā, ka tais laikos cilvēki bij godīgāki nekā šodien un pierakstīja liecības, kas viņus diskreditētu?
Kādas problēmas pierakstīt notikumu un izskaidrot ar Olimpa dievu vai kādu tur citu dievu gribu? Arī piecelšanās no mirušajiem, t.i. atnākšana no Aīda valstības nav nekas neiespējams no viņu redzes viedokļa.

To sauc par "liekam ceļazīmes uz ceļa, lai satiksmi regulētu un pasargātu satiksmes dalībniekus no bēdīgām sekām".

Jautājums - kurš savilka tādu ceļu sistēmu, un kurš pieļauj uzstādīt alternatīvas ceļazīmes?

Neticēt varētu tad, ja būtu pieķerts Melos!
Kā var pārbaudīt? ;-)

Nevaru palīdzēt, ja tev sačakarēta cēloņu-seku uztvere!
Nevaru palīdzēt, ja tu neatšķir spēli no īstenības, un turpini ar motorzāģi dzīties pakaļ savam draugam, kas spēlēja pretējā komandā. :-(

Ja tu šos manus argumentus nepieņem tagad, tad nav nekas tāds, kas tevi pārliecinās mūžībā

Tas ir:
1) neviens nerunā pārliecinošāk par Mulderu
2) es neesmu spējīgs pieņemt jaunu informāciju un pārskatīt veco.?

A man pie pakaļas, kāpēc viņš cieš. Es viņu glābju un viss!
Kā dara arī jebkurš Karmologs.

Tas aprēķina cilvēks, ļauns rēķinātājs meklēs iemeslus... un faktiski - meklēs iemeslus, kāpēc varētu nemīlēt...
piemēram, rēķinās, kāpēc varētu mest jadrjono bumbu uz civilajiem. ;-)

Brīvas Autonomas Gribas Aģents - Velns un Cilvēks
Velns un Cilvēks uztaisīja sistēmu, kurā Būtne var tikt bezgalīgi mocīta? Kāpēc mīlošais Dievs atļāva viņiem tādu sistēmu taisīt? Ja teiksi - brīvās gribas dēļ, tad uzreiz jautājums - kāpēc viņiem neļauj taisīt dajebkādas sistēmas? Piem, tādu, kurā mūžīgi var mocīt mazus bērneļus?

A kāda šķirba kad atnāk izdarīt to, kam ir mūžīgas sekas un iedarbība
Vienkārši - ja salabo visus laika momentā t0, tad pārējos laika momentos viņu pēcnācēji dzimst nesabojāti.

tad cilvēks tā arī paliks nekad neuzzinājis, ka brīva griba nenozīmē - visatļautība

To jau tāpat var iemācīties, bez mūžīgas mocīšanas.

Nezinu... a kur tāda sistēma!
Kristietībā, piemēram.
Katrs, kas piedzimst, ir sabojāts.
Ne katrs tiek izlabots.

Tu kaut ko piedzejoji, kas nestāv rakstīts!
Jā. Tā bija ilustrācija, tam, ka nav tik būtiski, ka mazāk pelnījušais tāpat tiek glābts (ugunsgrēkos un plūdos tāpat glābj visus), bet gan ka ir tādi, kas netiek glābti!

Netiek glabti, tie kas pretojas glābšanai un varbūt pat mēģina zem ūdens pavilkt tos, kas glābj citus vai kas paši grib glābties un steidzas pēc glābšanas rinķa!

Zin kā... visi sakrituši uz vientuļas salas... tad nu kāds uzdodās par abigo šefu, visus organizē, māca, dresē, pakļauj savai gribai jo "Tā prasa izdzīvošana" ja vajag, var kādu upurēt citu labā... ja vajag, kādu var apēst, ja vajag kādu var nogalināt, apzagt, apspiest, izvarot... "lai izdzīvotu"
UN šaize parādās, kad atbrauc glābēju kugīs... tad kaut kā sanāk, ka šis "komandieris" kas dzīvē ir bijis nekas, bet izmantojis citu izbīli uzkudnzējies par karali, tagad pēkšņi sastopās ar īsto realitāti, kur viņš joprojām ir "nekas", saprot, ka viņu vienalga tiesās pēc cilvēku likumiem, tāds mūdzis ne tikai negribēs kāpt uz kuģa, kas atgriezīs viņu viņa mizerablajā tukšajā dzīvītē, bet vēl vairāk, nolaupīs visus viņa "padotos"... tāds arī citiem neļaus, un vilks viņus atpakaļ, lai tikai viņam būtu padotie!

Lūk... šādus arī neglābj! Neglābj arī tos, kas ar viņu labprātīgi paliek... jo tas nozīmētu pakļaut riskam un pakļaut ciešanām tos, kas grib tapt glābti, kas grib atgriezties savā zemē!

KRistiešus tamdēļ tā neieredz, jo viņi Velnam laupa cilvēkus.
Velns zin, ka viņu neglābs, Velns zin, ka viņš ir izmests... un visvariāk viņš grib paturēt savus padotos, visvairāk viņš grib sagrābt tos izbijušos cilvēciņus, solot viņiem "kārtību" un "taisnību" un mēs iegūstam klasikso dzīvnieku fermu vai mušu pavēlnieku! Precīzi šīs tēmas...

Un Kristus atnāca un Velnam sasēja rokas... un tagad ved prom no viņa Domeina visus, kas grib tapt glābti... un Velns trako... un kas interesanti, izmanto tos, kas paši negrib glābties, kā argumentu, ka "visi jau netiek glābti"!

Vēlreiz saku - Ellē nebūs neviena, kas gribēja būt Paradīzē Ellē nebūs neviena, kas mīl patiesību vairāk par savu dzīvību. Ellē nebūs neviena, kas Dievu mīl vairāk par maldiem. Ellē nebūs neviena kļūdas pēc!
Ellē būs tikai tie, kas tur grib būt, kas sev šo elli ir sataisījuši, kuri NEGRIB būt Paradīzē, kuri NEGRIB draudzēties ar Kristus kalpiem, kuriem draudzība ar Kristiešiem pati par sevi ir elle!
Jo ja kādu elles iemītnieku ieceltu Paradīzē, viņš tur tāpat būtu kā ellē, jo Paradīze netaisās "pielagoties" grēcinieku vēlmēm

Lai kā tu gribētu Dievs nepārveidos realitāti, lai tā atbilstu Ņūtona sapņiem! Tādējādi... Realitātē nepastāv tāds domeins, kur laimīgs jutīsies tas, kurš nejūtās laimīgi Realtiātē

Elle rodas no cilvēka negribēšanas un nespējas pieņemt īstenību un patiesību! Brīvās nepareizas lietošanas gribas sekas!

Tādējādi... jā var teikt... Cilvēks un Velns pats sev rada Elli kurā viņš mokās... jā Dievs radīja tādu pasauli, kur akmņi ir cieti, ūdens šķidrs un gaiss mīxts... un ja tev tas nepatīk, tad tu šadā pasaulē cietīsi un tā būs tava elle!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.06 14:01:34
Tad jau sanaak, ka ir nevis paradize un elle, bet 2 dazaadas paradiizes-dazaadaam gaumeem. Un viss stokkos.

Šaize ir tāda, ka tur tikai nav iespējams maldīties... Tb tur visu redzi tāds kāds ir!

Tamdēļ tie kas ir Ellē REDZĒS skaidri, ka viņiem nav bijusi un nav taisnība un NEBŪS taisnība... Tieši tās arī ir tās mokas... cilvēka iekšējā pārliecība un faktiski viņa ateistiskā būtība pret REALITĀTI... kur starpā nav mīxtais žēlastības spilventiņš, kas tagad... bet gan skarba realitāte pret tavām expektācijām kādai tai jābūt!

Nu teixim... kāds abortu aizstāvis (es nesaku ka tu tas esi) un izpildītājs tiks konfrontēts ar tiem simtiem bērniņu, ko šis noslepkavojis! Viņš nevarēs aizvērt acis, viņš nevarēs to padarīt par neesošu, viņš nevarēs sev izgudrot "Cilvēktiesību" aizbildinājumus... jo tur patiešām Empīriskais būs Reālais!

Šodien tu vari novērot lietu un maldīties, tur tas nebūs iespējams!
Tur cilvēks redzēs pats sevi tādu kāds viņš ir īstenībā... bez "rozā brillēm"!

Mocības radīsies, kā jau teicu, no kognitīvās disonanses un nespējas neko mainīt! Jo tā teikt... ja šeit tev ir rokas, ar ko tu vari sev aci izraut, lai neredzētu šausmas, tur tev tas nebūs dots... jo tu pats ar savu rīcību būsi sevi "imobilizējis" jeb "iecementējis" tajā iekšējajā realtia`tē, kuru šeit tev iespēja ir veidot un pārveidot...

Šeit tev iespēja šķību stūri labot, tur tu riposi pa bezgalīgu ceļu ar šo šķībo stūri bez iespējas apstāties un salabot stūri, jo visi citi arī ripos tik pat šķībi, tur sāksies īstā dzīve... ĪSTAIS process un ĪSTĀS slūžas būs vaļā! Šobrīd tu rotaļājies ar kontrolētu ūdens tērcīti, tur būs vaļā visa realitāte visā pilnībā... vai tu to spēsi sagremot, ja tavs uztveres aparāts būs šķībs? Vai tu spēsi izrēķināt uzdevumu, ja tava aritmētika ir nepareiza?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.06 14:15:58
Mulders
JA neviena no pusēm nepadodas un abām teorijā ir bezgalīgi cilvēku un tehniskie resursi, tad "mūžīgs karš".
Bezgalīgi resursi - tas no kuras fantastikas? Bumba tak meta reālajā pasaulē.

kādai no pusēm izbeidzas cilvēki, tātad VISI civiliedzīvotāji iet bojā!
Esi dzirdējis par tādiem kariem? Paskaties karu vēsturē.

Jo tāpēc, ka tagad nenotiek pasaules karš!
Kāpēc vajag pasaules? Formula der jebkuriem kariem.

Tu uzskatīji, ka dabūt ar lauzni, jo pats vainīgs, ir taisnīgāk!
Kur tu tādu izsecināji?

Netiek glabti, tie kas pretojas glābšanai
... jo neapzinās, ka tāda glābšana notiekās. Toties sabojāti ir visi, neatkarīgi no apziņas līmeņa.

KRistiešus tamdēļ tā neieredz, jo viņi Velnam laupa cilvēkus.
Kas tā īpaši neieredz tieši ekskluzīvi kristiešus?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.06 14:20:56
KarotesNav
kādai no pusēm izbeidzas cilvēki, tātad VISI civiliedzīvotāji iet bojā!
Šitais ir principiāli neiespējams... ibo vispirms izbeigsies karaklausībai derīgie cilvēki...
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.10.06 14:21:08
Mulders
Tamdēļ tie kas ir Ellē REDZĒS skaidri, ka viņiem nav bijusi un nav taisnība un NEBŪS taisnība...
Un kāpēc tad viņi tad nedrīkstēs pārdomāt un laboties?
Piem, ateists bija pārliecināts, ka Dieva nav, bet pēc nāves redz, ka ir Dievs! Kāpēc tad ir kaut kāds tur "par vēlu"?

izpildītājs tiks konfrontēts ar tiem simtiem bērniņu, ko šis noslepkavojis!
Pēc tavas mācības, tiem mazajiem tak ir pat labāk, pa taisno nonākt Paradīzē.
Karmoloģijā, tur gan ir problēmas - nāci ar kādu dzīves uzdevumu, un tevi izmeta ārā, atkal viss no gala. Par ko bērneļi pārmetīs kristietībā? Par to, ka droši tika Paradīzē? Priekš kam viņiem šī dzīve, ko viņi zaudēja? Taču tikai ieguva!

Un tu NEVARĒSI atmahāties, ka tu redz nezināji, vai ko nesaprati, ja kāds cits uz TĀS PAŠAS infas fona būs pareizo lēmumu pieņēmis.
A tas kāds cits varbūt uz cūceni uzminēja!
Tobiš, ja kāds uz kauliņiem uzmeta 12, tad tu nedrīksti atrunāties, ka tev neuzkrita 12, bet 7!

Iznīcinot grēku, Dievs iznīcinātu visu pasauli!
Kāpēc? Kāpēc ne - izlabotu visu pasauli?
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.06 20:27:36
Nevarēju nepamanīt ka abām pusēm - gan kristiešiem, gan "karmalogiem" ir noniecinoši priekšstati par oponentiem. Karotes Nav izsakās, ka kristieši grēko, tad nolūdzas, saņem grēku atlaidi un tad turpina grēkot.
Mulders saka, ka reinkarnācijas piekritēji vispār neko nedara, jo tic, ka nākošajā dzīvē varbūt būs labāk, ka viņi uztraucas tikai par sevi un ka reinkarnācija ļauj būt vienaldzīgam pret citiem, domājot, ka ja kāds cieš, tad pats vainīgs un izpērk savu slikto karmu.

Jāatzīst, ka šie apvainojumi ir vienkārši melīgi. Protams, jebkuru reliģski filozofisku sistēmu var izmantot ļaunprātīgi. Bet kāpēc nerunāt par labākajiem piemēriem?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 33664