atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Mazliet par "lūgšanu grupiņām"
Mulders
Iesūtīts: 2008.02.26 10:37:19
Te citās diskusijās tiek cītīgi runāts un aizstāvētas mazās lūgšanu grupiņas un vairrākkārt dzirdēts, cik tas ir pareizi, bibliski un svētīgi izsūdzēt grēkus publiski, raudāt u.c. "nožēlot" grēkus!

Es būšu šis ļaunais antikrists, kas mazliet pabojās šo skaisto idilli!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
didzis [62.85.89.178]
# Iesūtīts: 2008.02.26 17:54:31
Notiek psiholoģiski sauktā katarse

Mulder, kas ir katarse ?
moritz :)
# Iesūtīts: 2008.02.26 18:00:39
Muldersvilks
man veel gribeetos dzirdeet shiis rekstvietas trakteejumu...
***
jeek.5:16 Izsūdziet cits citam savus grēkus un aizlūdziet cits par citu, ka topat dziedināti. Daudz spēj taisna cilvēka lūgšana, darbodamās savā spēkā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.26 18:01:14
didzis, "psiholoģiska izlādēšanās"...

Filmās bieži to rāda, ka cilvēku spiež spiež spiež, kāmēr šis izlādējas izraudās, "atvieglinās" psiholoģiski...

Nu un dzīvē tāpat... sakāpinātas spriedzes "sprādziens"
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.26 18:03:26
moritz, a kas tur nav skaidrs... grēksūdze ir vienam kristietim pret otru... Bikts! Kā arī gadās, ja mācītājs nav pieejams, tad absolūciju var veikt ikviens kristietis... vispārīgās priesterības konsekvences!

Bet publiska psiholoģiskā "pašizvarošanās" vairāk kaitē, nekā palīdz! Īpaši, ja tas ir apšaubāmas autoritātes vadītos "dievkalpojumos"!

moritz :)
# Iesūtīts: 2008.02.26 18:09:28
Mulders
vienam pret otru, tas ir tikai 1:1, taa tas jaasaprot?
kam kaitee, kam paliidz... viss lai notiek no briiva praata... ir bijusi saskarsme ar atjklaatiibas entuziastiem, parasti ljauju izteikties, peec tam veerteeju, vai taa ir tieshaam saistiita ar atgrieshanos, vai tikai nodeva tradiicijai... reiz izlasiiju labu padomu: jo gruutaak atgriezties, jo lielaaka auditorija... man ir paliidzeejis... turklaat ljoti biezhi mana atklaatiiba ir bijis labs stimuls braaljiem beidzot saakt savas lietas risinaat... kaa paavils teica: kur kaads negreekotu un mana sirds nedegtu?!
didzis [62.85.89.178]
# Iesūtīts: 2008.02.26 18:11:00
Paldies par atbildi, Mulder!
Neuzskatu sevi par specu forumos, vienalga jautājums:
"Kāds sakars ar roku uzlikšanas laikā izdalīto enerģiju (kas nav ne kinētikā, ne statiskā - piemirsusies fizika) ar sakāpinātas spriedzes sprādzienu?"
moritz :)
# Labojis moritz :): 2008.02.26 19:11:15
Vahtangs (misionārs)
viss atkariigas no sapulceejushos gariigaa brieduma liimenja... taapat arii no vadiitaaja... par to maaksliigo un infantiilo tu saki, ka "tev liekas"... ir kaada konkreeta pieredze, vai tikai liekas? par kristiigo dinamiku - viena lieta ir ik paarsveetdienu bazniicaa dziedaat, klaniities un staigaat pa ieziimeetiem marshrutiem (baigaa dinamika), un cita lieta - ilglaiciigi tikties nelielai grupai un peec pasha iniciatiivas saglabaat draudziigas saites (arii konfliktu laikaa), luugt, daliities ar Dieva vaardaa lasiito...
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.26 19:50:22
Manā agrākajā draudzē, kas bija garīgi dzīva, augoša, konservatīva draudze ar vienmērīgi pārstāvētiem visu paaudžu un brieduma kristiešiem, tika veidotas un veicinātas mājas grupas.
Iemesli:
-vajadzība un iespēja tuvāk iepazīties lielas draudzes anonimitātē,
-būt kopīgā Bībeles studiju un aizlūgšanās kopībā,
-iespēja garīgai izaugsmei,
-savstarpēja garīga un praktiska palīdzība.

Katrai mājas grupai bija mācītāja un draudzes vadības aicināti un apstiprināti vadītāji, pieredzējuši draudzes locekļi, kuriem savukārt bija regulāras tikšanās un pārrunas ar mācītāju un savstarpēji par gupās notiekošo.
No šīm mājas grupām pamazām veidojās meitu draudzes, kuras tika ar mātes draudzes svētību un atbalstu pavadītas patstāvīgā eksistencē.
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2008.02.26 20:17:27
Katram sava situācija, es savējā neredzu ne iespēju, bet primāri arī nekādu vajadzību iesaistīties kādā lūgšanu grupā. Apzinos to ceļu, kas man ejams kā man produktīvākais, reizēm pa to paeju kādu brašāku soli, reizēm kustība ir no malas uz malu, reizēm tā ir pavisam lēna virzīšanās uz priekšu. Ir "atbalsta sistēma" arī bez lūgšanu grupas, ar ko pārrunāt aktuālās lietas, kam aizlūgšanu palūgt un arī par kuriem regulāri lūgt. Ir labi un pietiekami.
P.S. Publiski raudāt un grēkus sūdzēt - jā, savam bikstēvam! A draudze lai zīlē, kas tad nu atkal
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.26 20:24:34
Mulder, tikai nepārcenties, jo tas, ka patiesa grēknožēla un Kristus sniegtā beznosacījuma piedošana notiek neatkarīgi no asarām un izjūtām, tas tomēr neizslēdz emocijas un emocijas tiešām bieži arī rodas. Runa ir par to - vai mēs no emocijām meklējam piedošanu, vai no DIeva vārda, tad jā, tad ir vietā aizrādījums par lieku ārišķību, tomēr ir svētīgi, ja šaurākā lokā brāļi un māsas kopīgi lūdz viens par otru.

Piemēram kādā jauniešu vakarā mēs tā gribējām darīt, vienīgi aizrunājāmies, taču pavisam noteikti tā ir svētīga Svētā Gara iedvesta ideja.

Kā jau teicu vienā diskusijā - ne visus grēkus tā vienkārši var cilvēkam izstāstīt, Dievam jā, jo Viņš tikpat visu redz, taču cilvēkam tas ir savādāk, nevajadzētu pārāk spīdzināt nabaga nomocītas dvēseles, kuri tiešām nožēlo. Nav protams runa par bezkauņām.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2008.02.26 20:30:57
Ingars
"Kā jau teicu vienā diskusijā - ne visus grēkus tā vienkārši var cilvēkam izstāstīt, Dievam jā, jo Viņš tikpat visu redz, taču cilvēkam tas ir savādāk, nevajadzētu pārāk spīdzināt nabaga nomocītas dvēseles, kuri tiešām nožēlo. Nav protams runa par bezkauņām. "
Ja patiesi nožēlo, tad uz bikti skriešus skrien (gadījies piedzīvot arī burtiskā nozīmē), lai no grēkiem atraisītos zem mācītājam Dieva dotās pilnvaras. Ja patiesi nožēlo, tad vairāk domā, kā pilnīgāk visu izteikt, ne par to, kā no malas tas mācītājam izskatās un izklausās, un sevi apzinās ne kā spīdzināto, bet kā tādu, kam liela žēlastība tiek dāvāta. Palasi, ko Luters par bikti saka, daudziem tas mūsdienās būtu aktuāli, savādāk par daudz uz sevi centrējamies, lai tikai kaut ko no sava lepnuma nezaudējam un ka tikai mūsu pašapziņai gaisu neizlaiž.
Ingars
# Labojis Ingars: 2008.02.26 20:49:54
tas ir tādam cilvēkam, par kuru tu esi pārliecināta, ka viņš ir spējīgs šādu grēksūdzi pieņemt, nevis sāks šausmināties un vēl atklāti pateiks - negribu vairs tevi redzēt, tu man riebies. Kā tad nez forša sajūta pēc tādas grēksūdzes būtu?

šādā gadījumā nav vairs runa par pašapziņu
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.26 21:58:08
didzis, lasi tak... izlāde ir psiholoģiskā!
Nu kā cilvēkā kāpj kāpj psiholoģiskā spriedze un tad... BUMS... notiek šitā izlāde... izraudāšanās, gar zemi krišana... kas nu kuram! Psiholoģija!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.26 22:02:05
Ingas, Balss...

Es jau neuzstājos principā pret "mazajām grupām". Tā jau draudzes top, ne kā savādāk...

Fīča bij par drīzāk to, ko Vahtangs labi noformulēja - māxlīgs un infantīls dievbijības veidojums... runāju no pieredzes... nepatika, tieši šī māxlīguma un bērnišķīguma dēļ... pietam "bērnišķīgums" negatīvā nozīmē!

Un protams, emocijas un tas viss ir ok... neizpaliks... tak ir atšķirība, vai darbojas Gars ar gara augļiem, kas ir uzskaitīti, vai darbojas psiholoģisks mind-control tehnikas!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.26 22:03:21
Mulder - to var izraisīt arī Svētais Gars, man tādas emocionālas izlādes bijušas vienkārši klusu mājās lasot bībeli, ok gar zemi gan nekritu, bet saviļņojums un asaras gan bij. Šeit varbūt tad arī atšķirās - kas nāk no Svētā Gara un kas no pašu uzkurinātām emocijām.

Tur kur ir Dieva vārds tur ir arī Svētais Gars, ar vai bez emocijām, bet ir
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.26 22:05:18
moritz... par to Jēkabu turpinot...

Nu kad 1:1 tiek izsūdzēts, tad šī Rakstu vieta tiek izpildīta! Atkārtošu vēlreiz... publiska sevis "izplāšana" un vainas kultivēšana ir mind-control metodes... tās var tikt vērstas uz cilvēku pakļaušanu un padarīšanu par bezdomu aitu baru, sīkāk jau rakstīju! Šī iemesla dēļ esmu pret šādu praksi! Ja būtu pārliecība, ka visi grupā tiešām ir augsti izglītoti un pieredzējuši kristieši, tad varbūt tam ir jēga!
Ja runa būtu par Apustuļiem kuriem bariem cilvēki nāk sūdzēt grēkus, tas ir cits kas... un arī ne jau uz skatuves visiem citiem grēciniekiem, bet šiem rūdītajiem aicinātājiem Dieva kalpiem!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.26 22:07:13
Mulder, es jau arī neteicu, ka nepiekrītu, bet ka būtu precīzi jāizšķir. Jēzus piemēram brīdināja, ka nāks viltus pravieši, kas darīs tādas pašas zīmes, kā Viņš, tomēr Jēzus zīmes ir atšķiramas no viltus praviešu zīmēm.

Tāpat kā man arī nav pieņemams KLB striktā nostāja par to kā Svētais Gars runā uz cilvēkiem. Es saprotu, ka viņi domā pareizi, taču vienkāršam lasītājam derētu dziļāks izskaidrojums, ka Gars tomēr ir uzrunājis cilvēkus arī pa tiešo - Mozus, Ābrahams, pravieši, apustuļi un daudzi citi bībeles personāži saņēmuši tiešu atklāsmi, zīmes un brīnumus - vienkārši papūlēties un izskaidrot kāda atšķirība starp bibliskajiem brīnumainiem notikumiem un nebibliskajiem
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.26 22:07:38
Ingars, piekrītu, arī man tā ir bijis... tamdēļ jāskatās kas un kā tiek kultivēts un veidos... un kā jau rakstīju pie Harizmātiem var redzēt precīzu mind-control patternu kad cilvēks tiek novests alternatīvā apziņas stāvoklī... Pēc tam jau šo pakļaut ir viegli! Ij velni viņiem sāk pa lab pa kreisi rēgoties, ij hipohondriķi top dziedināti, ij mēlēs runā ij gar zemi krīt ij krampjos raustās... To visu arī pie Voodoo priesteriem un Evenku Šamaņiem un Āfrikas burvjiem var sastapt! Tehnikas zināmas, izpētītas un pat tiek izmantotas militārajā specnazu apmācībā... tur tas pat vajadzīgs ir... cilvēku sagraut un tad uzbūvēt no jauna... pēc vajadzīgā "ģīmja un līdzības"!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.26 22:10:38
Ja runa būtu par Apustuļiem kuriem bariem cilvēki nāk sūdzēt grēkus, tas ir cits kas... un arī ne jau uz skatuves visiem citiem grēciniekiem, bet šiem rūdītajiem aicinātājiem Dieva kalpiem!

Arī par to gribēju prasīt - tātad kristietis negrēko, ja izvēlas sūdzēt grēkus kam grib (protams ticības brālim/māsai)? Jo varbūt ir cilvēki kam gan viņš uzticas, tomēr nevar zināt kā konkrēts cilvēks uzņems grēksūdzi.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.26 22:13:37
Mulder ir tā, ka velns jau neko jaunu neizgudro, tikai izkropļo un samaitā Dieva dāvanas. Tas pats būtu attiecināms arī uz šādām lūgšanu grupiņām - tās ir pēc Dieva prāta ja sanākam kopā DIeva vārdā, bet tās ir pret Viņa gribu, ja rīkojamies pretēji Viņa gribai
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Jūs nevarat komentēt. Šajā tēmā komentēt atļauts tikai priviliģētiem lietotājiem.

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 97 , pavisam kopa bijuši: 4915