atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem puspatiesības
Zaurs
Iesūtīts: 2008.02.18 13:20:18
Zaurs te mazliet aizdomājās par to, kāpēc puspatiesības darbojas labāk par klajiem meliem vai vienkāršu, pliku patiesību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.18 16:26:32
KN ne jau šajās diskusijās tu to sapratīsi
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.18 16:27:32
KarotesNav, esam par to runājuši!

Kā noskaidrojām, tev interesē subjektīvi nevis objektīvi kritēriji, kurus tu principā neatzīsti! Tas arī viss!

Tā kā tu & Co. ultimately par vienīgo pierādījumu vispār atzīsti tikai tavam Intelektam saprotamu empirisku fenomenu, kas ir atkārtojams un pārbaudāms pēc tavas brīvas izvēles tevis brīvi izvēlētā laikā, tad nē... tad neexistē pat pierādījumu ka vakardiena bij īsta
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.18 16:29:29
Ctulhu
Pienaaceejam no malas vienalga sanaak variants ` pats vainiigs` N-1 gadienaa, kur N - religiju skaits.
Vispār, ir reliģijas, kur "pats vainīgs" ir ne tādā mērā, kā paradīze/ftopka. Ņem vērā patiesās tiekšanās līmeni, tā ka, piemēram, ja taisnība krišnaītiem, tad krietna daļa kristiešu, musulmaņu utml, var sasniegt to pašu rezultātu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.18 16:31:44
Ingars
Esmu runājis arī aci pret aci ar katoļu priesteri, un ar dažiem harizmātiem. Neko neatšķirās.
Šādas diskusijas ir labākas ar to, ka vari lēnām visu pārdomāt, un nav tās "harizmātiskās ietekmes", jūsmīgu, pārliecinošu runu, utml.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.18 16:31:53
Ctulhu, man ir... tev nav! Man nav problēmas, piemēram, Vēsturi par zinātni uzskatīt un tās rezultātus par ticamiem ņemt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.18 16:33:15
Mulders
KarotesNav, esam par to runājuši!
Kā noskaidrojām, tev interesē subjektīvi nevis objektīvi kritēriji,

Runājām, bet neizrunājām, pat līdz "neizšķirtam" netikām.
Tev ir zināmi objektīvi kritēriji? Vai arī tavi subjektīvie - tie var nebūt labāki par maniem!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.18 16:34:54
KN, savukārt tev ir tā slimība, ko jau reiz detektēju... tu gribi tādu sistēmu, kur pie jebkuras tavas izvēles ir iespējamas jebkuras sekas pēc tava paša izvēlēm.

Tevi neapmierina sistēma, kur pie nepareizām izvēlēm ir negatīvas sekas, tevi neapmierina sistēma, kur pie ultimate kļūdām ir ultimate sekas! Jeb citiem vārdiem sakot, tev nepatīk sistēma, kurā darbojas 3ais Ņūtona likums! Nepatīk pasaule, kurā tu neesi Dievs! Tas pats, kas Ctulhu... noraidām pasauli, kurā neesmu Dievs vai kurā nepastāv iespēja par tādu kļūt
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.18 16:37:42
KN es nedomāju par sarunām ar sektantiem, bet par to kā Dievs darbosies tavā dzīvē, Viņš tev liks caur notikumiem un situācijām apjaust par ko mēs te galugalā cepamies. Nejau tev kāds grib ko uzspiest vai izskalot smadzenes un es saprotu, ka tu varbūt mēģini vienkārši saprast to kristietības fenomenu, tu meklē kur ir patiesība un daudzās reliģijas kuras visas apgalvo, ka ir vienīgā patiesība tevi mulsina, tici man es tevi ļoti labi saprotu, jo pats to esmu piedzīvojis.

Tāpēc es tev saku - turpini meklēt un tu atradīsi. Visa tā sāls nav jūsmīgā pārliecinošā runā, jo tici man - ar mani tā harizmātu jūsmošana neaizkustina. Ne es ne Mulders nedz kāds cits tevi nepārliecinās, bet to spēj un to darīs Dievs, Viņš vienīgais spēj ar pamatotiem argumentiem pierādīt patiesību
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.18 16:38:10
>Runājām, bet neizrunājām, pat līdz "neizšķirtam" netikām.

Nē kad tu Vēdu textu autentiskumu uzskatīji par autentiskāku un "īstāku" nekā JD textu, tad es sapratu, ka tev apjēga par objektīviem vēsturiskiem kritērijiem ir visai miglaina!


Tev ir zināmi objektīvi kritēriji? Vai arī tavi subjektīvie - tie var nebūt labāki par maniem!
Ne tikai man... visa vēsture uz tiem stāv! Te tad nu izdari izvēli... vai nu mēs izvēlamies Vēstures zinātni (vismaz, kā vienu no disciplīnām) lai pētītu kādu notikumu īstumu kuriem mēs nevaram būt aculiecinieki, vai paļaujamies uz tavu ārkārtīgi bērnišķīgo filosofēšanu par dažādu textu autentiskumu un tajos aprakstīto notikumu īstuma noteikšanas metodi!
Šoreiz es būšu ļoti sekulārs, un kāmēr tu nestādīsi priekšā kādus savus kredentāļus, kas pārist modernās Vēstures celmlaužus, tikmēr es paļaujos uz Vēstures Zinātni vairāk kā uz tavām expektācijām
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.18 16:40:53
Mulders
KN, savukārt tev ir tā slimība, ko jau reiz detektēju...

Tas bij tavs salmu cilvēks, ko tu detektēji :-)

tu gribi tādu sistēmu, kur pie jebkuras tavas izvēles ir iespējamas jebkuras sekas pēc tava paša izvēlēm.
Nē, "jebkurš" šeit izraisa haosu.
Es gribu tikai godīgu spēli, kur es neesmu spiests spēlēt, bet gan esmu izvēlējies spēli pats pēc savas gribas, būdams informēts par visām iespējamajām sekām.

tevi neapmierina sistēma, kur pie ultimate kļūdām ir ultimate sekas!
Jeb citiem vārdiem sakot, tev nepatīk sistēma, kurā darbojas 3ais Ņūtona likums!

Nav korekts salīdzinājums, jo 3 ŅL ir akls likums.
Turpretī pasaulē, kuras autors ir visuzinoša, mīloša Būtne, kaut kādas fatālas izvēles ar mūžīgu degšanu ftopkā nevar būt pieejamas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.18 16:52:03
Turpretī pasaulē, kuras autors ir visuzinoša, mīloša Būtne, kaut kādas fatālas izvēles ar mūžīgu degšanu ftopkā nevar būt pieejamas!

Lūk šis tavs apgalvojums man liek domāt, ka jēdziens "objektīvi kritēriji" tev tomēr nepastāv!

Tevi neapmierina pasaule, kurā Dievs nav pēc tava ģīmja un līdzības! Varbūt tas patiešām aug no nezināšanas vai negribēšanas zināt, pārāk ērtajā ar gaisa kondicionieriem apgādātajā Ritumu pasaulē, kur cilvēki nav sastapušies ar patiesi lielu un ilgstošu ļaunumu personīgi. Tas ko redz i-netā vai pa TV ir figņa, salīdzinot ar to, kā būtu tad, ja pašam tas būtu jāpārdzīvo!

Es uzskatu, ka tikai šāds "neifnormēts" prāts var ticēt, ka reiz Aušvices ebrejs kopā ar Hitleru varēs draudzīgi sarunāties!


Pārfrāzējot, tas ko es tevī redzu.. ticību, ka reiz nonāksi paradīzē, tb pasaulē, kura atbilst visām tavām prasībām, neatkarīgi no tā kas notiks...

Jo tu par godīgu uzskati tikai tādu sistēmu kura NAV tāda, kā tu to negribi! Tu aiz loģiskas vārdu konstrukcijas esi noslēpis tieši to ko Ctulhu runā atklātā textā - dajoš man pasauli, kur ES visu diktēju, un nav nekā tāda, kas mani var ierobežot vai uzlikt man restrainus...

Piedo, ja skarbi! Bet tas ko tu uzdod par objektīviem kritērijiem ir no tevis paša izaudzēti subjektīvas expektācijas - mēs kristietībā to saucam par elkiem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.18 17:01:24
Mulders
Tevi neapmierina pasaule, kurā Dievs nav pēc tava ģīmja un līdzības!
Tevi apmierinātu jebkurš Dievs, arī tāds, kas mazus bērnus dzīvus dedzina vara vērša vēderā? Ka tik ir kādas nebūt vēsturiskas norādes, ka ir bijuši viņa sekotāji?
Tas izriet no "Dieva neapspriežamības".

Es uzskatu, ka tikai šāds "neifnormēts" prāts var ticēt, ka reiz Aušvices ebrejs kopā ar Hitleru varēs draudzīgi sarunāties!
Ja Hitlers būs mainījies, un pāraudzinājies, tad kāpēc ne?

Jo tu par godīgu uzskati tikai tādu sistēmu kura NAV tāda, kā tu to negribi!

Man ir sava izpratne par godīgumu. Ja vēlies, varam par to parunāt.
Esmu gatavs mainīt savus priekšstatus, ja izrādīsies, ka man nav taisnība.

Bet tas ko tu uzdod par objektīviem kritērijiem ir no tevis paša izaudzēti subjektīvas expektācijas - mēs kristietībā to saucam par elkiem!
Hei, kur es teicu, ka man ir objektīvi kritēriji???
Es prasīju, kur ir tavi objektīvie.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.18 17:03:38
Mulder, objektiivi kriteeriji ir tad, ja visu nenosaka viena persona ( piemeeram, JHVH).

Pilnīgi pietiek ar vienu spēles izgudrotāju, lai viņa noteikumi šajā spēlē būtu objektīvi!

Tātad - tev nav taisnība!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.18 17:05:35
Mulders
Tad tavi objektīvie kritēriji ir vēstures liecības?
Tas ir, tu uzskati, ka 40 gadus pēc notikumiem pierakstītas liecības ir:
1) neizpušķotas, nemainītas
2) var ticēt katram citātam, ko Jēzus esot teicis. Ja jau pēc 40 gadiem kāds pierakstīja, tad tieši tā vārds vārdā Jēzus arī bija runājis.
3) Ja kaut kādā vēstījumā kāda daļa saskan ar patiesību, tad arī visas pārējās daļas automātiski saskan. Piemēram, ja dabā eksistē Zaļais Mežs, lielumā 5,5x9,35 ha, un tajā ir 30 taciņas, kas sakrīt ar kartē iezīmētajām, un arī avots ir apmēram tajā vietā, tad - viss par mežā dzīvojošiem rūķiem automātiski ir patiesība?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.18 17:08:28
Ctulhu
Jautaajums - kaapeec Mulders manus noteikumus neuztver par objektiiviem?
Tāpēc, ka pēc Muldera uzskatiem, tu tagad spēlē cita Autora spēli, pēc šī Autora uzspiestiem noteikumiem, bez izvēles spēlēt ko citu. Pie tam tev jāuzmin, kuras durvis ir pareizās. Tādas ir vairāki duči, un aiz vienas ir paradīze, bet aiz pārējām mūžīgas mokas.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.18 17:11:52
Mulders
Kur Jēzus kā neparasts, pārdabiskām spējām apveltīts cilvēks ir pieminēts ievērojamu tā laika Romas vēsturnieku darbos, tādu kā Josefs Flāvijs?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.18 17:12:21
Tevi apmierinātu jebkurš Dievs, arī tāds, kas mazus bērnus dzīvus dedzina vara vērša vēderā? Ka tik ir kādas nebūt vēsturiskas norādes, ka ir bijuši viņa sekotāji?

Redzi man nav dots Dievus izvēlēties... Realitāte ir tāda kāda tā ir, un es tur neko nevaru darīt... Ja izrādītos, ka realitāte ir tāda, kā tu to apraksti... tad rodas jautājums, no kurienes manī riebums pret šādu realitāti? Kā zivs var alkt pēc ūdens, ja visa realitāte ir tuksnesis!
Tavs šis piemērs implicē tieši to, ka existē par tevi augstāki realitātes kritēriji, morāle, pret kuru pat tu un es esam vienādi jūtīgi! Bet tad tu to noreducē uz kaut kādu neskaidru vai nebūtisku lietu, jeb pārprastu un abas saliec vienā līnijā!

Tieši tu liec domu, ka tas, kurš šādi rīkojas... nu kļūdās... nu šim nāksies vēlreiz mācīties šo skolu... a bērni tikmēr citīs, kāmēr viņš mācās! Tavā pasaulē jau tieši viss ir kārtībā... tas izvārītais bērns pats izvēlējās to pasauli kurā viņš var tapt izvārīts, un tas kas viņu vāra... nu ir tāds ņedatjopa, kas nejēdz elementāras lietas, tamdēļ viņam nāksies laboratorijas darbu atkārtot reizes 50 kāmēr iemācīsies to ka cilvēkus nedrīxt upurēt!

Ja Hitlers būs mainījies, un pāraudzinājies, tad kāpēc ne?
Ko nozīmē "Hitlers Būs Mainījies"! Šai gadījumā tas būtu tā, ka, ja Hitlers vairs nebūs Hitlers! Tu vēl neesi sapratis, ka to kas ir cilvēks nosaka viņa būtība... Ja tā mainās, mainās pats cilvēks... Tas vairs nav vecais cilvēks!
Hitlers ir jānogalina, un vietā jāliek cits "hitlers" kuram ar iepriekšējo būs kopīgs tikai nosaukums.
Pie reizes arī aušvices upuris tev būs jākompostrē, jo būs no viņa atmiņas jāizdzēš tas, ka šis cilvēks bij tas, kas tevi nomaitāja gāzes kamerā (jeb tas, kurš pavēlēja nomaitāt tavus bērnus gāzes kamerā)! Te ir jāmainās diviem cilvēkiem, pietam vienam ir jāaizmirst kas viņš bija un ko darījā, otram jāaizmirst kas tas otrs bij un ko viņš nodarīja! Jo tavas atmiņas, tavi lēmumi tavas izvēles esi TU! To tu nevari mainīt... Ja tu reiz zagi ābolus, tad tu mūžīgi esi ābolu zaglis!

Hei, kur es teicu, ka man ir objektīvi kritēriji???
Es prasīju, kur ir tavi objektīvie.

Vēsture! Vismaz!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.18 17:12:51
Ctulhu
Bet ja es taadas mulkjiibass peeleet neveelos, tad ko? Esmu saguustiits un paverdzinaats?
Pēc Muldera - jā. Tev nav izvēles.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.18 17:13:32
KarotesNav, nē... aizej pastudē Vēstures notikumu ticamības kritērijus un to kā tiek izvērtētas vēstures liecības un dažādi papīri, kas pretendē uz vēsturisku patiesumu! Tā pati wikipēdija visai labi der!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.18 17:14:37
Bet ja es taadas mulkjiibass peeleet neveelos, tad ko? Esmu saguustiits un paverdzinaats?
Pēc Muldera - jā. Tev nav izvēles.


Sorry, tā kā tu neesi Dievs, tad tu neizvēlies realitāti! Realitāte ir tāda kāda tā ir... vari izvēlēties spēlēt teijātri šajā realitātē, spēlītes spēlēt... ebt pašu Realitāti tu neizvēlies!

Tātad jums abiem vienkārša lieta nav saprotama... tas laikam mūs šķir - jūs neesat Dievs!

Tādējādi jūsu existence nav jūsu lēmums, bet Dieva lēmums! Dievs suverēni izlēma, ka jums labāk būs, ja jūs existēsiet... Varat uzskatīt to par netaisnību... Taču neexistējošas personas nevar būt uzskatītas par Tiesību subjektu, tādējādi, pārmetums Dievam, ka viņš iepūš realitātē kādu cilvēku, ir bez satura!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 115 , pavisam kopa bijuši: 34484