atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kristietis - karatists, brīva izvēle vai aizliegums?
Ingars
Iesūtīts: 2008.01.26 08:49:13
Kā jums šķiet, vai patiesam kristietim ir pieļaujami nodarboties ar cīņas mākslām?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.01.26 21:30:38
Es to redzu kā jautājumu,kas ietilpst atbildē `viss man ir atļauts.` Ja kādam tas šķiet svarīgi un patīk,nedomāju,ka cilvēks ar to grēko. Sporta veids kā daudzi citi.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.26 21:48:29
Atkarībā no tā, kas tiek domās ar "patiesu kristieti". Jo parasti cilvēkiem ir tendence kristieša "patiesumu" definēt kāreiz ar visādiem "tev būs" un "tev nebūs"...

Es īsti neredzu kā austrumu cīņas interferē ar ticību Evanģēlija vēstij! Protams, visas šīs cīņas nāk no austrumu filosofijām, bet mūsdienās jau ir nodalījušās no filosofijas. Un ja ar kaut ko aizraujas par daudz un tas par daudz tevi sāk kalpināt tad arī koka rūķīšu griešana no pagalēm var kļūt par atkarību un grēku!
Ingars
# Labojis Ingars: 2008.01.27 20:42:27
amasiks - pilnībā piekrītu par to prieka un azarta pēc, jo tas ir netikai pretrunā ar kristietību, bet pat ar austrumu filozojfiju, taču diemžēl īpaši mūsdienās daudzi pat treneri uz to iziet - kā sišanas sports, prieks un azarts, manuprāt tas ir pilnīgā pretrunā ar karatē būtību, jo tas kā cīņas māksla radās pašaizsardzības nolūkos, lai tīri fiziski varētu izdzīvot Okinavas nelielā tautiņa, kuru apspieda Japāņi. Ir ļoti liela atšķirība starp cīņas SPORTU un cīņas MĀKSLU, kas ir pašaizsardzība un nekas vairāk.

Tāpat arī Mozus aizstāvēja savus tautiešus fiziski iznīcinot ēģiptieti, nemaz nerunājot par Samsonu un Dāvidu.

Par to otra vaiga pagriešanu - jā, ja vienkārši iepļaukā, tad ok, labi - pat ja tādu kārtīgu āķi ievelk pa aci, taču ja tas ir ne tavs, bet tabva tuvākā - tavas sievas, brāļa vai mātes vaigs, tad ko ja kāds nelietis sitīs tavu māti vaigā, sacīsi - māt, pagriez otru vaigu?
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:54:05
Nu Vanags ir ar karate ir nodarbojies, piemeram Bastiks un R.Balodis ir bijusi desantnieki vai tapec kads var teikt ka vini nav kristiesi....
Sai situacija tiesam ir svarigi izskirt kada limeni ar so lietu cilveks nodarbojas, ja tai visa sak paradities paranormalas lietas ta ir japadoma pie ka tas var novest. bet ja austrumu cinas tiek izmantotas darba vajadzibam vai veseelibas uzlabosanai ta nav nekadu problemu.
Sava zina piemeram jogai akupunkturai , kas nak no austrumu tautam un kas ir lahba lieta miesai butiba jau kristietiba nav neka analogiska.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:58:49
a_masiks, Kristietība nav pacifisms! Tas laikam tev būs kas jauns ne?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.01.28 10:19:35
a_masiks, zin kāda ir korelācija starp diviem Kristus teicieniem "Mīli savu tuvāko kā sevi pašu" un "Mīli savu ienaidnieku"

Tātad... ka nevar pirmo uz otrā rēķina nedarīt Tad to sauc par nodevību! Pacifismam bieži ir raksturīga tieši šīs trūkums... nodevība uz ienaidnieka "mīlēšanas" rēķina!
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.28 11:27:33
a_masiks
Vai nezini starpību starp bīties un baidīties? Tur ir ļoti būtiska nianse!
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.28 19:55:00
a_masiks
Labi, pamēģināsim citādi - vai zini vārdus bijība un bailes ? Vai atšķirību nejūti?
Superkaratists [85.254.179.155]
# Iesūtīts: 2008.01.29 23:08:41
Apmeklēt karate treniņus nav grēks, tāpat kā apmeklēt autovadītaja apmācību kursus. Abu rezultātā var gan atņemt dzīvību, gan nosargāt. Piemēram, ja karate prasmē vingrināts cilvēks aizstāv vājāku fiziska pārspēka priekšā (karate tam dod virkni priekšrocību). Ātrās palīdzības šoferis tāpat var veiksmīgi likt lietā savu prasmi. Patiesībā jautājums un uzstādījums tāds mākslīgs!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.29 23:26:51
a_masiks
Mhm... arī jadrjonās bombas operātors, trenējoties ātri nospiest sarkano pimpačku - trenējas gan atņemt dzīvību, gan nosargāt
Varam izvērst offtopu...
Kurš grēko vairāk?
1) cilvēks, kurš atklāja, ka strauja atomu dalīšanās vai sintēze izraisa ķēdes reakciju?
2) cilvēks, kurš iemācījās bagātināt urānu un izgatavot ņuku?
3) cilvēks, kurš ievadīja koordinātas starpkontinentālās ballistiskās raķetes navigācijas sistēmā?
4) cilvēks, kurš deva attiecīgu pavēli vai pašrocīgi piespieda sarkano podziņu?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.30 00:49:33
a_masiks
Man domāt - jebkurā gadījumā vainīgs un lielākais grēcinieks būs pārmijnieks Potapičss.
Tipa - vīruks, kurš pārslēdza pārmijas, lai dzelzceļa sastāvs ar dimetilhidrazīna (CtH palabos, ja kļūdos, bet tādai vajadzētu būt vienai no raķešu degvielas komponentēm) cisternām nonāktu pie raķešu šahtas un, tā teikt, raķetēm varētu <pieliet bāku>?
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.30 12:47:05
a_masiks
bijība = vārds cieņa senatnīgajā formā.
bailes = bailes ir bailes. Baiļu formā.

Lūk, tu pats esi atradis pareizo skaidrojumu. Tad kāpēc neizlasi? Jeb vai tiešām nesaproti?
Bīties un bijāt - cienīt, dziļi respektēt par sevi cienījamāku, augstāku, gudrāku, cēlāku... vari turpināt... personu.
Baidīties - piedomā pats, no kā Tu baidies.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.01 16:59:26
a_masiks
Man liekas, ka tev gribas skaldīt matus... Tev labāk būtu paticis, ja Bībeles tulkojumā būtu rakstīts nevis bīties , bet, maunprāt, neveiklāko un vecmodīgāko bijāt Dievu?
Ja tu palasītu netikai vienu frāzi un sāktu to ķidāt, bet ja gribētu uzzināt un iepazīt Dievu pa īstam, tu palasītu arī citas vietas Bībelē, kur runāts par bijību Dieva priekšā. Es patiesībā brīnos, ka to nesaproti. Laikam jau drīzāk - negribi... Tikai te asini zobus un blēņojies kā vilcēns Sniegbaltītes skolā... Vai grāmatu lasi?
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.02 13:36:09
a_masiks
Es nonoliedzu, ka vārda bīties, bijāt nozīme ir plašāka, nekā tikai cienīt un godāt. To varētu salīdzināt (atceries, tas ir tikai cilvēcīgs salīdzinājums) - ar cilvēka atrašanos seno laiku ķēniņa priekšā. Tāda ķēniņa, kam ir ne tikai pavalstnieku cieņa, bet arī bijība, jo pat pavalstnieka dzīvība var būt atkarīga no ķēniņa sprieduma. Viņš ir absolūts valdnieks. Līdz ar to ir pamats respektēt un paklausīt Viņam.
Runājot par Dievu - Viņš ir ne tikai absolūts, bet arī mīlošs valdnieks, kas pūlas saviem pavalsniekiem iedot vislabāko, kas Viņam ir - Sevi pašu, Savu tuvumu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.02 15:20:06
a_masiks
Luters katehismā raksta: Mums būs Dievu mīlēt un bīties.
Jā, ir pamats arī bīties. Noraidot Dieva gudrību, Viņa nodomus mums, cilvēks pats sevi notiesā prombūtnei no Dieva. Kas ir visnožēlojamākā un skumjākā eksistence.
Teoloģija ir domāta ateistiem. Parasti pasaulei pietiek ar faktu, ka Dievs ir.
Baida tikai paštaisītā Dieva tēls, nevis īstais.
Tikai ķeceris ir nopietni meklējis Dievu.
Augstākās patiesības priekšā var klusēt. Būt pamācošs var savas muļķības priekšā.
Cilvēks var būt un var nebūt mūžīgs atkarībā no tā, vai viņš ir spējīgs domāt par domu "Dievs ir."
(Rubenis-Subačs)
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.02 19:55:04
a_masiks
Starp citām grāmatām lasu šobrīd Rubeņa-Subača brūvējumu. Ļoti interesantas domas, brīziem paradoksālas, brīžiem jautras - kā dzīve un kā Dievs. Ka tu to sauc par brūvējumu - vai nu tev ir milzu pašapziņa jeb mēle tā vaļīgi veļas...
Bet principā Artosam taisnība - jā, galējā konsekvencē ir jābijā tikai Dievs un jāklausa tikai Viņam. Jo Viņa ceļi ir taisni un patiesi, un cilvēkam par labu v i e n m ē r.
Par šo un daudziem citiem R-S teicieniem ir vērts pameditēt!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.07 04:05:16
Neiesaku. Biju uz tāda ceļa . Būtībā karatē ir agri vai vēlu arī ieiešana spiritisma pasaulē. Jo , kur karatē , - tur arī sākas austrumu filosofija , kas nesaprot pareiz garīgo pasauli un spiritismam nepievērš uzmanību.
ļoti bīstama lieta. Kas tam gājis cauri....vai nu, kļuvuši par kristieti , vai ...kapos guļ. Tas ir tikai laika jautājums...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.02.08 15:42:38
Aivars Lapšāns
Jo , kur karatē , - tur arī sākas austrumu filosofija , kas nesaprot pareiz garīgo pasauli un spiritismam nepievērš uzmanību.
ļoti bīstama lieta. Kas tam gājis cauri....vai nu, kļuvuši par kristieti , vai ...kapos guļ. Tas ir tikai laika jautājums...

Garām kapiem gan pagaidām NEVIENS vēl naff aizgājis.
armilo
# Iesūtīts: 2011.06.15 18:06:05
Šodienas LELB sludinājumu lapā reklamējās kāds brīnumdaris, kas piedāvā dziedināšanu gandrīz no visām kaitēm.
"Dr. Igors Kudrjavcevs - kristīgā netradicionālā medicīna , jaunā psihoterapija u.c. metodes asinsspiedienam, muguras sāpēm, galvas sāpēm, miega un miera traucējumiem, stresa sekām, depresijai, veģetatīvās nervu sistēmas traucējumiem.
Rīgā un Jūrmalā.
Vasaras cenas.
Sīkāk sk. mājaslapā. "

Ko par šo domā kristieši?
sica garlaikota... [46.109.112.98]
# Iesūtīts: 2011.06.15 18:09:32
armilo
Kudrjavcevs ir Stradiņa universitātes pasniedzējs, vada Integratīvās medicīnas nodaļu,. stradā ar topošajiem ārstiem. Gudrs onkulis. Protams, viņam ir aizraušanās ar enerģijām ciguniem utt. bet ja kristietis to atmet, bet paņem to normālo, tad OK... esmu ar viņu vairākas reizes tikusies

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 48 , pavisam kopa bijuši: 2188