atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Dārza līdzība
Mulders
Iesūtīts: 2007.12.11 10:53:22
Te kādā tēmā jau to pieminēju, gribējās izcelt atsevišķi!

Ja mēs palūkojamies uz parastu dārzu, kurā ir visdažādākie augi, kartupeļi, gurķi, āboli un bumbieri, jāņogas un dilles, burkāni un tomāti, nu paši saprotat... vis vis visdažādākie dārza augi.
Tie visi ir tik ļoti dažādi, ka apbrīns nāk par šo dažādību. Un tomēr šie augi savā starpā nekonfliktē!

Tīri filosofiski (bez agronomijas) kas ir tas, kas ļauj būt tik milzīgai augu dažādībai un tai pat laikā visam būt harmonijā? Kas ir vienojošais, kas ir sakārtojošais dārzā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:43:52
Mulders
Cilvēku ciešanas - nedziedināmi slimo ciešanas, kuras tiek atvieglotas ar cilvēku izgudrotām zālēm.
Kam tās ciešanas ir vajadzīgas?
Ja sāpes ir kā signāls, ka kaut kas nav kārtībā, tad šeit nekas vairs nav labojams.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:45:15
Ctulhu
Ideaalaa sistemaa ciesanaam vispaar nav jaabuut.
Tas - kā uz to paskatās.
Jāzin, kāds ir sistēmas mērķis.
Kristieši neko daudz nesaka, kāpēc pasaule ir radīta.
Jāskatās citos avotos. Var atrast - treniņu, attīstības vieta. Taču tas automātiski nozīmē grūtības.
Balss
# Labojis Balss: 2007.12.11 15:46:34
Ctulhu
Es kā sieviete, kas IR cietusi dzemdību sāpes, saku tev, vīrietim: cilvēka dabai ir raksturīgi, ka viņu mīlestība visstiprākā ir tad, ja tā mums ir ko maksājusi - ciešanas. Arī negulētas naktis, raudāšanas, sāpošus krūšu galus, smirdīgus autiņus, niķus un stiķus. Varbūt tāpēc vīrieši bieži vieglāk spēj pamest savus bērnus, ka viņiem nav šīs piesaistes caur ciešanām?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:50:17
Balss
cilvēka dabai ir raksturīgi, ka viņu mīlestība visstiprākā ir tad, ja tā mums ir ko maksājusi - ciešanas.
Tad tās ar ķeizargriezieniem nav spējīgas mīlēt? Kur nu vēl tās ar adoptētajiem bērniem?
Bet ja ciešanas ir tik lielas, ka sieviete dzemdībās mirst?

Varbūt tāpēc vīrieši bieži vieglāk spēj pamest savus bērnus, ka viņiem nav šīs piesaistes caur ciešanām?
Drīzāk tāpēc, ka dabā sieviete ir tā, kas dzemdē un baro. Daudziem dzīvniekiem vispār tēvs ir nesvarīgs un nekādu lomu audzināšanā nespēlē. Tiem pašiem kaķiem un suņiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:50:52
> Cieteejs jessno. Ideaalaa sistemaa ciesanaam vispaar nav jaabuut.

Nuja... a vai tad šī sistēma ir ideāla? Būs nākamā, kurai šitā ir prelūdija, vot tur ciešanu nebūs!
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:51:47
Ctulhu
Tu šeit uzstājies pret dzemdību sāpēm kā pret ko sliktu un labojamu. Es norādīju, ka domāju citādi un pamatoju.
Es nedeklarēju, ka sadistu radītās ciešanas būtu labas un vēlamas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:51:47
Šīs pasaules mīlestības valūta ir ciešanas!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:53:05
Mulders
Tev mīlošs ir tāds, kas kāpuru nomērdē, iemidzina un vēl aijā žūžū dziesmiņu nodzied. Nu man mīlošs nesaistās ar kāpuriem bet gan ar cilvēkiem! Kāpuri ir tikai sistēmas bāzes elements, lai cilvēki ērti dzīvot varētu!
Dzīvība tak tipa esot svēta?
YOPT, es Tev jau paskaidroju, atkārtoties negribu. Patin atpakaļ un palasi manus postus vēlreiz.

Gribi risinājumu? Pasaulē ciešanu būtu mazāk, ja VISAS dzīvības formas būtu autotrofas, vairotos dalotos/pumpurojoties utml.

Balss
Arī negulētas naktis, raudāšanas, sāpošus krūšu galus, smirdīgus autiņus, niķus un stiķus.
Tās ir grūtības, nevis ciešanas. Uzrāpties kalnā, saskrāpējot pirkstus un ceļgalus, NAV ciešanas. Ciešanas ir nojobņīties no kalnā lejā un salauzt muguru. Saproti razņicu?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:54:53
Mulders
Šīs pasaules mīlestības valūta ir ciešanas!
Tas nozīmē - nav ciešanu, nav mīlestības?
Vai - jo vairāk ciešanu, jo vairāk mīlestības?
Vai kā?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:55:01
Mulders
Nuja... a vai tad šī sistēma ir ideāla?
Ja postulējam megaģeniālo Aftaru, tad tai tādai vajadzētu būt.

Balss
Es nedeklarēju, ka sadistu radītās ciešanas būtu labas un vēlamas
Nu bet runa jau kak raz sākās par kāpuriem A, kas ēd kāpurus B no iekšpuses...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:55:45
Ctulhu
Ciešanas, sāpes kā avārijas signāli - tas ir normāli. Taču nevajadzīgām ciešanām nav jābūt.
Balss
# Labojis Balss: 2007.12.11 15:56:04
KarotesNav
Man viens bērns ir dzimis ar ķeizargriezienu - arī ciešanas, pat vēl riebīgākas pēcoperācijas fāzē nekā dzemdībās. Protams, ka var iemīlēt un iemīl arī nedzemdējušās un adoptētājas - bet tas tāpat ir par ciešanu cenu. Jo viss pārējais, līdz bērnu izaudzina, jau paliek.
Sheksna
Neskaldi matus par terminoloģiju. Mēs mīlam to, kas nācis caur grūtumiem, kur mēs esam sevi investējuši.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:56:40
Sheksna
Nuja... a vai tad šī sistēma ir ideāla?
Ja postulējam megaģeniālo Aftaru, tad tai tādai vajadzētu būt.

Vēl ir jāskatās, kāds ir sistēmas mērķis.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:57:36
Balss
Bet vai nav tā, ka patīkamā arī ir pietiekami daudz? Parasti pat vairāk nekā ciešanu?
Balss
# Labojis Balss: 2007.12.11 16:00:35
KarotesNav
Protams, ka mūsu ieguldītā mīlestība nes augļus, veidojas tā ciešā savstarpējās mīlestības saite. Vai nesaskati paralēli ar Dievu un Jēzu un mums, noklīdušajiem pārgudreļiem?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 16:02:29
a_masiks
Nu bet pēc Tevis sanāk, ka adoptētos bērnus principā mīl mazāk, kā dzemdētos. Grozies kā gribi.
+ sanāk arī, ka visus savus bērnus nemīl vienādi. Vairāk mīl tos, kas sagādā vairāk ciešanu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.11 16:11:10
KarotesNav
Kas nu izmērīs to mīlestības daudzumu un kvalitāti?... Tā atkarīga no bezgaldaudziem faktoriem. Bet princips nemainās - mīlestība ir tur, kur esi pats sevi ieguldījis.
Jā, zināmā mērā tā mēdz būt, ka tos bērnus - visvārgākos, slimākos, grūtākos vecāki mīl tā īpaši. Lai gan ar daudzuma mērvienībām te rīkoties būtu nevietā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 16:33:18
Ctulhu, sevi ieguldīt kāreiz ir ciešanas, tas ir no sevis ko atraut, lai citam to dotu! Mīlestības ultimate būtība ir pašuzupurēšanās!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 16:34:17
KN, tas nozīmē, ka neviens neticēs tavai mīlestībai, ja nebūsi gatavs ciest! Un otrādi, jo vairāk cietīsi kāda labā, jo vairāk ticēs tavai mīlestībai. Vārdi "Es tevi mīlu" bez seguma netiek šai pasaulē pieņemti!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 16:34:48
Ctulhu, tātad tev nav iebildumu pret to ka kādas sugas kāpurs ieguldās citas sugas lapseņu existences ķēdē! Viss taču kedās
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 52 , pavisam kopa bijuši: 4870