atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Viss brīnišķīgais, ko cilvēks radījis ar Dieva palīdzību
elements
Iesūtīts: 2017.12.29 20:54:04
Vai varētu padalīties ar informāciju par to ko brīnišķīgu, ģeniālu, vienreizēju ... ir radījuši tieši ticīgi cilvēki. Vienalga kādā sfērā mākslā, mūzikā, zinātnē, medicīnā ... Varbūt var ieteikt kādu linku, grāmatu ... kur to var atrast?
Reizēm es domāju - ja reiz mums ir tāds sabiedrotais un palīgs kā Dievs, vai mēs katrs savā vietā varētu radīt kaut ko unikālu? Vai kaut kas pietrūkst?
AutorsZiņas teksts
elements
# Iesūtīts: 2017.12.29 22:51:34
Johans Sebastians Bahs

The Best of Bach
Aivars
# Iesūtīts: 2018.01.01 12:49:30
elements
Tādu piemēru jau ir ļoti daudz.
Bet kā tev šķiet, vai neticīga mediķa darbā arī nav Dieva palīdzība?
Pieņemu, ka tu tici, ka Dievs atbild lūgšanām, un cilvēki saņem dziedināšanu. Slimībās kristieši bieži vien vēršas šajā jautājumā ar lūgšanām pie Kristus, un reāli piedzīvo palīdzību. Vai varētu būt tā, ka Dievs tajā brīdī darbojas ne tikai caur kristiešiem? Vai tomēr uzskati, ka, ja teiksim farmaceits ir bezdievis, tad Dievs atsakās dziedināt to kristieti, kas šāda farmaceita zāles iedzer?

Ja reiz Dievs savulaik pagānu pravieša Bīleāma ēzeli varēja izmantot kā vēstnesi, kādēļ lai Dievs nevarētu vienu stūrgalvīgu ateistu izmantot kaut kādā veidā, lai svētītu Savus mīļos bērnus?

Es saprotu tavu diskusijas ieceri, kas ir ļoti laba. Vienīgi vēršu uzmanību uz to, ka visas labas lietas nāk no Dieva (kā Rakstos teikts). Un arī tas neticīgais neko nespētu, ja Dievs nebūtu vispirms jau viņu dzīvu darījis utt... Cita lieta, ka cilvēks var Dieva dotās dāvanas lietot pret Dievu, kā tas noticis jau no Ēdenes laikiem.
Bet diez vai mums būtu jāatturas Dievam godu dot par visu brīnišķīgo arī tur, kur kāds neticīgais pa vidu pamaisījies.
elements
# Iesūtīts: 2018.01.01 14:42:59
Es negribētu rīkot nekādas sacensības starp ticīgiem un neticīgiem, bet būtu patīkami, ja es varētu nosaukt pēc iespējas vairāk liecības par saviem ticības brāļiem, ko viņi ir sasnieguši un nekad neaizmirst to.
Man liekas, ka kristiešiem pietrūkst cīņas spara - mīļā miera labad palaižam pa priekšu neticīgos, tāpēc viņi mūs arī pārvalda un viņi var teikt: “Redziet, mums nemaz Dieva nevajag”.
Protams nav jēgas cīnīties par niekiem, bet būtiskās lietās neatkāpties.
Aivars
# Labojis Aivars: 2018.01.01 18:35:14
elements
uzgūgļo! Vari palasīt Lī Strobela `Case for Creator", pameklēt Hjū Rosa komentārus par zinātnes atklājumiem (tas tā, lai jaunākās aktualitātēm pasekotu). No jaunības gadiem atceros, ka Aleksandrs Meņs (postpadomju auditorijai bija vienā no savām grāmatām bija kaut kādu kristīgo zinātnes korifeju listi veidojis, kas toreiz likās interesanta, lai gan no šodienas skatu punkta gana nepilnīga.
Tepat Latvijā `alķīmiķis` Kalviņš ar `metafiziķi` Kaščejevu ir piemērs kristīgiem zinātniekiem, lai gan šiem savā starpā domas dalās par pasaules uzbūvi, bet , cik saprotams, ne par Kristu (kas arī varētu būt tas īstais modelis patiesai ticībai un patiesai dabaszinātnei, kur cilvēki uzdrīkstas apšaubīt arī `dabaszinātnes` dogmas, meklējot un atzīstot Dieva patiesību)
Sportā vari lasīt intervijas no Irbes līdz Briedim (pat ja man kā kristietim grūti sagremot otra cilvēka klapēšanu izklaides un pelņas vārdā, lai gan Briedis ar Usiku abi demonstrē kristīgā ticībā balstītu pašcieņu un cieņu pret otru cilvēku, pat ja `spēlē` viņš ir tavs `pretinieks`)

Ja gribi ko uzzināt par kristiešiem mūzikā, to arī nav īpaši grūti sagūglēt. Te forumā arī atradīsi dažu labu diskusiju šajā sakarā.

Bet, redzi, man tomēr kaut kā ar gadiem tā formula "Viss brīnišķīgais, ko cilvēks radījis ar Dieva palīdzību" šķiet arvien bezjēdzīgāka, jo arvien aizraujošāk ir domāt par to, kas varētu būt "Viss brīnišķīgais, ko Dievs radījis ar cilvēka palīdzību"
Proti, ir tāda anekdote (kas iespējams ir parafrāze par Mozus laika Ēģiptes burvjiem) par to kā viens lepns zinātņu vīrs sader, ka nav vajadzīgs Dievs, lai no zemes pīšļiem tiktu radīts cilvēks. Brīdī, kad čalis grasās to demonstrēt, Dievs saka: "Kā būtu, ja tu pats pamēģinātu radīt zemes pīšļus, nevis ķērnātos ar manis radīto materiālu."
Manuprāt, neticīgie `mūs pārvalda` tikai tik ilgi, kamēr esam fokusējušies uz to, kā pierādīt `kādēļ Dievs viņiem vajadzīgs", bet pārāk maz brīnāmies par to, `kādēļ Dievam cilvēks šķiet vajadzīgs". Vismaz man liekas, ka Bībele ir stāsts par to, ko brīnišķīgu Dievs spēj paveikt caur cilvēkiem, nevis reklāmas džingls, par tēmu "Izvēlies Jēzu, kurš `red bull` piešķir enerģiju". (te atsaucos uz spoguļreklāmu)
dafne
# Iesūtīts: 2018.01.02 16:28:56
"Ar vaļėjam acīm caur Dieva pasauli"Dr.Tihamers Toths ..gramatas beigas minēti ievērojami zinatnieki,mākslinieki,dzejnieki u.c
dafne
# Iesūtīts: 2018.01.02 16:42:14
Ir ari kaut kadi paris zurnaali iznakusi"Dzīves stāsti"par populariem musdienu mūziķiem,sportistiem,aktieriem,modelēm u.c(.Iespejams,ka nopērkami tikai kristigās lit.grāmatnīcā.)Pašu slavenību liecības.
elements
# Iesūtīts: 2018.01.02 22:36:51
Woow, ko es atradu! Te būs ko rakt
Gunars
# Iesūtīts: 2018.01.03 00:23:30
Kam pierakstīsim Friča Habera (Fritz Haber) zinātni? Einšteina, Bora, Čanderšakara, Heizenburga? Dievam, velnam, abiem...
Ķīmija ir gan nervus paralizējošās gāzes, gan slāpekļa minerālmēsli t.i. pārtika 50% pasaules iedzīvotāju.
Fizika, kvantu mehānika = kodolieroči, datori, GPS, visa modernā medicīna utt.
Viens bez otra nekādi, jo teorija apakšā viena un tā pati.
elements
# Labojis elements: 2018.01.03 10:10:15
Es šajā tēmā vairāk biju domājis pieminēt kristiešu sasniegumus. Kuri no Tevis pieminētajiem ir kristieši. Neticu, ka normāls kristietis apzināti varētu radīt masu iznīcināšanas ieročus.
Cilvēces attīstību apturēt nevar. Tikai jautājums, kādi cilvēki un uz kuru pusi virza šo attīstību - jautājums ir, kam viņi tic...
Gunars
# Iesūtīts: 2018.01.26 23:16:29
Ja katoļi top atzīti par kristiešiem un Zemes vecums ~6000 gadu netiek uzsktīts par dogmu tad:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Georges_Lemaître

elements
# Iesūtīts: 2018.01.27 11:15:28
Ļoti labs piemērs, paldies!
Konfesija nav būtiska
elements
# Iesūtīts: 2018.02.25 15:03:37
Pasaulslavens arhitekts Antonio Gaudi
Alexis [109.110.17.19]
# Iesūtīts: 2018.04.14 23:22:20
Viss, kas mums apkārt, ir tā Kunga radīts un visi cilvēki pamatā kaut kam tic.

Rekur daudz iedvesmas ar unikāliem foto par tēmu - God`s Creation Ir arī daudzi dokumentālo filmu kā šī - YouTube

Arī mājaslapas CreateIT ir mūsu pašu radītas.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 183 , pavisam kopa bijuši: 6525