atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem jautājums ateistiem
Ingars
Iesūtīts: 2007.11.29 18:13:54
parunāsim par nāvi

vai jūs nebiedē doma, ka reiz nomirsit, sapūsit un viss?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:44:48
a_masik, vērtēt Dievu tu vari dajebkā - kā vien gribi, tak tavs vērtējums būs ļoti subjektīvs un būtībā nu tā... ļurināšana vējā bez reālām sekām! Tu tik uzstādi - kāpēc Dievs nepaskaidro to vai citu rīcību lai tu viņam varētu ticēt. To pašu arī jūdi prasīja no Kristus - kādu zīmi dosi, lai mēs tev ticētu!

Kristus pats teica - nekāda cita zīme nebūs, kā vien Jonas zīme!

Kristus Augšāmcelšanās ir mans pamats uzticībai ka Dievs ir taisns Dievs un ka viņa spriedums bij taisnīgs visās instancēs.

Jo redzi, Dievs var viegli teikt, esmu taisns, tamdēļ tie tur saņēma pelnīto sodu - nāvi!

Kas vēl Dievam bij jāpierāda - ka pie nevainīgā nevar tikt izpildīts nāvessods, ka Nevainīgajam ir Jāmirst! Un Dievs ar vienu šāvienu Divus zaķus nošāva, gan pieļāva Nevainīgā Miršanu, tā implicējot to, ka sods tiek saņemts cita vietā, gan augšāmcelšanos, kā to parezd Dieva Likums taisnīgais, ka Nevainīgais Nemirst!

Tādējādi Kristus Augšāmcelšanās ir zīme, ka Dievs ir taisns! Tātad, ja Dievs nolēma noslīcināt visu pasauli, tad man jaatzīst, ka arī šai jautājumā Dievs bija taisns! Ja es to noraidu, tad es noraidu arī Augšāmcelšanos...

Tamdēļ ateists nevar pastāvēt Dieva priekšā, neticot Kristus AUgšāmcelšanos, tamdēļ visa pasaule visos laikos vienmēr un visur mēģinās kā jau teicu - Kristu dzīvu no krusta nocelt, vai atstāt beigtu kapā!

Kāmēr Kristus ir Augšāmcēlies, tikmēr Dievs ir taisnīgs, arī tad, kad izpilda nāvessodu savai nepaklausīgajai radībai!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:45:59
Ctulhu
Ja viņš ir cilvēka autors un pazinējs, tad kāpēc lai tie būtu kļūdaini?

Pat ne autors, pietiek, ja kaut vai gudrāks. Mēs varam izpētīt suņu dzīvi, un izdot likumus, kas garantē maksimālu suņu izdzīvošanu. Kaut arī daudziem suņiem tie var nepatikt. Nu, tur "uz ielas nedrīkst! (mašīna var sabraukt)", "neēst visu, kas uz zemes! " utt
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:46:11
KarotesNav, nelūdz man tevi tiesāt, es tavu sirdi neredzu!

Karavirs arī vairs nenogalina cilvēkus kaujas laukā, viņš izaug par Ģenerāli un plāno kā veselu Valsti pakļaut!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:48:49
Mulders
Kāmēr Kristus ir Augšāmcēlies, tikmēr Dievs ir taisnīgs
Musulmaņi iztiek bez šī, un uzskata, ka Dievs ir taisnīgs. Hinduisti tāpat. Vispār, jebkuras citas reliģijas piekritēji tā uzskata.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:50:42
Mulders
Karavirs arī vairs nenogalina cilvēkus kaujas laukā, viņš izaug par Ģenerāli un plāno kā veselu Valsti pakļaut!

Cits karavīrs atkal visu mūžu jūtas nelāgi, ka bija spiests nogalināt.

Kāds ir pamatojums tavai tēzei "mazs, ļauns puišelis izaug par lielu, ļaunu veci, ja nekļūst par kristieti"?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:53:32
a_masiks, nepareizi... Dieva Vārds tavā izpratnē. Dievs dodot likumu to dod cilvēkiem attiecībā pret cilvēkiem. Tas ir kā hokeja izgudrotājs dod likumus hokejistiem pret hokejistiem. Tu kā hokejists nevari tiesnesi vai Hokeja Federāciju vērtēt pēc hokeja likumiem. Vēl vairāk, tiesnesi var pārkāpt hokejistiem dotos likumus lai vadītu spēli! Tev kā hokejistam tas var šķist netaisnīgi... un tomēr tas neko nemaina. Kā jau teicu - tev nav Radītāja skatījuma uz lietām!
Savukārt Radītājs nav sevi saistījas ar cilvēku likumiem!

TAD KAD Dievs inkarnējās Cilvēkā un būtībā pakļāva sevi šiem likumiem, viņš tos arī ievēroja līdz pēdējam burta galiņam!

Kā jau teicu - tu pieļauj kategoriju sofistikas kļūdu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:57:27
KarotesNav, manai tēzei pamatojums ir visas Cilvēces Vēsture! Gŗeks pasaulē nav kļuvis mazāk, bet tikai kļuvis izsmalcinātāks! Šodien ieroči ir humāni - nav jāskatās savam upurim acīs! Var nospiest pogu un viss notiek kā Videospēlē - statistika, sprādziens uz ekrāna... nu tā! Sirdsapziņa mierīgāka!

Varu pastāstīt stāstu par morāli! Kādā mežoņu ciltī novērots.

Divas ciltis izdomāja karot, kara pieteikums bij ar bungām, ugunskura dūmiem. Sākās uzbrkums, caur dzunģļiem ar šķēpiem apbruņojušies vīri devās viens otra virzienā. Kāds no cilts karavīriem pamanīja krūmos kaut ko kustamies, viņš meta savu šķēpu un izrādījās, ka ir nogalinājis pretinieku cilts zēnu, kas neko nenojausdams bij rotaļājies krūmos.
Karš momentā izbeidzās, vainīgajam bij zēna vecākiem jākompensē materiāli ar n-tajām cūkām viņu zaudējums. Šis vainīgais bij izdarījis lielu negodu savai ģimenei un ciltij vispār!

Un tie bij mežoņi!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:58:19
a_masiks, naivā iedomība... Dievs pastāvēs neatkarīgi no tā vai ateists viņam tic vai nē. Savukārt ateista existence ir pa tiešo atkarīga no Dieva žēlastības - cik laika viņš tev atvēlēs vēl!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:58:43
sheksna, bet kāpēc tevi tas nebiedē? vai tad tu nemīli savu dzīvi un dzīvību? padomā labi - pēc nāves viss, čau, nekā vairs nebūs, vai tev šī doma patīk?
1) Tāpēc, ka tā ir dabiskā lietu kārtība.
2) Drusku mīlu, bet ne tik ļoti, lai par katru cenu gribētu dzīvot mūžīgi.
3) Atkarīgs no 100+1 faktora, galvenokārt - no situjovinas, kādā es atradīšos tobrīd, kad jautājums par miršanu/nemiršanu kļūs aktuāls. Jeb - šodien te un tagad es diez ko negribu mirt ibo man ir labi, bet starp granātu un nonākšanu inkvizitoru nagos (kuri būtu izteikuši vēlēšanos `izdzīt no manis vellu`) es AR PRIEKU izvēlētos granātu. Vai arī - starp `lēnām sadegt/nosmakt dūmos` vai `izlekt pa 100. stāva logu` es droši vien izvēlētos pēdējo... ciešanu minimizācija, un tikai.
4) Jautājumu var formulēt no tā - vai Tu baidies nogāzties bezsamaņā/noģībt? Jā, es baidos, banālu iemeslu dēļ:
a) krītot var pārsist degunu;
b) krītot var nocūkoties un pēc tam būs lieki jāķēpājas ar drēbju mazgāšanu;
c) mani bezsamaņā var apzagt;
d) ģībonis var liecināt par kādu slimību smadzenēs/sirdī.
Bet pats bezsamaņas fakts (kad es neko nejūtu) mani gan nebaida.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 15:05:19
Mulders
Šodien ieroči ir humāni - nav jāskatās savam upurim acīs!
Ne jau tur ieroči ir humāni. Ir ļoti precīzas tēmēšanas ieroči, kas šauj tieši pa militāro objektu, nevis pa blakus esošo hospitāli. Ir aizliegti dudzi ieroču veidi, visādas tur rotējošas lodes utml.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.03 15:10:56
Ne jau tur ieroči ir humāni. Ir ļoti precīzas tēmēšanas ieroči, kas šauj tieši pa militāro objektu, nevis pa blakus esošo hospitāli.
Kā to ņem... Ok, koriģējāmās aviobumbas var nomest gana precīzi, tak iekš viņām `duras` ir visai padaudz, mazākas par 227 vai 250 kg aviobumbas koriģejamā variantā nemaz nav...
Vispār vieglāku par 350 kg neatradu, krieviem koriģejamās sākas no 500 kg...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 15:21:23
Sheksna
Nu bet progress tomēr ir novērojams. Pat tādā lietā kā karš.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 15:23:52
KarotesNav, vot kad tiks aizliegti jebkādi ieroči, tad to saukšu par progresu! Kad cilvēki iemācīsies kontrolēt noziedzību bez vardarbības, tas būs progres... līdz tam atvaino, bet nogalinātajam ir pilnīgi vienalga vai tu viņu nositi ar rungu vai ar smalku lāzeri!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 15:45:22
Ctulhu, arī derēs! Bet redzi, ja cilvēkos tiktu ieaudzināta pietāte pret dzīvību, cilvēki vienkārši ieročus turētu tālu prom no sevis. Ieroču mērķis ir - sāpināt/nogalināt cilvēkus!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 17:07:05
Ctulhu, zini kamdēļ mūsu ātrās reaģēšanas specvienību sauc - Omega?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.03 17:36:11
Ctulhu, nē apakšā ir filosofiska tēze - tā ir PĒDĒJĀ absolūtī PĒDĒJĀ rīcība tad, kad nekas cits vairs nedod rezultātu!
Tas pats par ieročiem! Tas ir taisnības OMEGA!
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.03 18:34:36
Ctulhu Kur gan cilvēks var aizrunāties...
Sanits
# Iesūtīts: 2007.12.05 22:57:20
vai jūs nebiedē doma, ka reiz nomirsit, sapūsit un viss?

Reizēm palasot šīs diskusijas, rodas iespaids, ka tieši kristieši ir tie, kuri visvairāk baidās no nāves. Kā savādāk interpretēt tik spēcīgu nagiem-zobiem pret eitanāziju, abortiem u.c. tamlīdzīgām lietām. Es tādus vārdus neteiktu, ja tas notiktu ar vārdiem - nav labi nogalināt, nav labi slepkavot, bet ja tas notiek ar vārdiem - nav lielākas vērtības kā cilvēka dzīvība ? Ateistiem var saprast, ka viņi par pašu augstāko vērtību nostāda cilvēka dzīvību, bet kristiešiem? Kristiešiem - tātad it kā cilvēkiem, kuri parasti svēti tic, ka tieši pēc nāves viņus sagaida pilnīga svētlaime.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.06 00:03:59
Sanits
Tu taču sevi it kā apzīmē par kristieti, Sanita...? Ja mēs respektējam Dievu kā dzīvības devēju, Radītāju, tad mums, cilvēkiem, nav tiesības šo dzīvību pēc savām iedomām citam atņemt. Ne abortos, ne eitanāzijā.
a_masiks
HA!!! TEV savā laikā nāksies baidīties ne no monstriem zem gultas, bet no tiem - īstajiem... Diemžēl. Es nepriecājos par to. Tikai tāpēc te vandos, ka man jūsu ir žēl. Tad, kad jums nāksies piedzīvot tās "pasaciņas". Un nevis ballē kopā ar Sniegbaltīti, bet ar daudz drūmākiem presonāžiem...
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.06 09:20:15
nu kā piem, baidīties no Tumsas Monstriem zem gultas...
Kādas muļķības, nekādu Tumsas Monstru zem gultas nav. A vot Maskavas Roka - gan ir! Maskavas Roka ir VISUR!

TEV savā laikā nāksies baidīties ne no monstriem zem gultas, bet no tiem - īstajiem...
Tu taču pati arī no viņiem baidies, vai ne?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 35792