atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vatikāna un Aglonas faktors Latvijā
Aivars
Iesūtīts: 2012.08.21 21:50:55
Uzdūros tādam rakstam - http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/432955-aglonas_sovs_un_postmodernisma_efekti
Ko domājam par pašu rakstu? Un vai piekrītam kaut kam no tajā izteiktiem apgalvojumiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.08.31 20:12:12
Saljēri [ar nenoturīgo IP]

slāpes pēc „atziņas dziļumiem” vēl nav pārgājušas?
Labi, ja tā gribēji – vēl skrimslītis tevis izglītošanai …

Tad kad Meinhards Daugavgrīvā no laivas rausās ārā – Jersikā jau baznīcu zvani zvanīja. Tā nu vēsturiski ir iznācis, ka garīgas lietas latvieši pēc noklusējuma pārspriež „pravoslavu azbukas” terminos … ja tev tas nepatīk – vari turpmāk atturēties no vārdu: svēts (свят), grēks (грех), pestītājs (пестовать – glabāt, lolot), bagāts (бог ать – no dieva) … un vēl daudzu citu, lietošanas.

Ja gribēji apgalvot, ka Luters ir lietojs vārdu „hierarhs” (kā tas būtu vāciski: Hierarchin?) – vajadzēja norādīt konkrētu rakstu, kurā tas izmantots …

Necenties ar mani kaut ko sarunāt. To spēj līdzvērtīgas personas … tu šeit esi pikseļu miasma statusā … parunāt ar tevi var – esmu nedēļām ilgi runājis ar plankumu uz griestiem, bet ka tas būtu kaut ko ar mani sarunājis …
Ielogojies ar savu vārdu un bildi … līdz tam - имя твое никто и звать тебя никак.

-----------------------------------------------
Tam, kurš pielūdz sevi, vislielākās briesmas draud tad, kad viņa lūgšanas sāk tikt atbildētas.
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.31 20:30:55
Mīlēt nozīmē darīt otram to ko pats gribi lai tev dara.

Dievs tevi mīl , viņš mani mīl, viņš mūs mīl
Tu Dievu mlīl, es Dievu mīl , mēs abi Dievu mīl.
Es tevi mīl tu mani mīl , re kā mēs viens otru mīl!
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.31 20:39:26
rainars
Mīlēt nozīmē darīt otram to ko pats gribi lai tev dara. - totāla muldēšana! Ja neesi sapratis, ko nozīmē mīlēt, tad vismaz tukši netarkšķi, nelietīgi valkādams vārdu, ar ko pats Dievs raksturots
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.31 20:43:08
P.S. Kāpec skaust un uzbrukt un ķildoties. Nu ja kāds ir un jūtas par otru kaut kādā ziņā pārāks , vai tad var paskatīties Dieva acīm kuram katrs mazais ir ievērības cienīgs un katram atmaksās ar to ko tas darījis VIņa(Dieva) vismazākajam (patiesības meklētājam).
Tu(es) esi ienīdis netaisnību arī otrs ienīdis.
Re ko ķēniņš kāzās dzied:45Ps.: Tavs tronis kā Dieva tronis pastāv joprojām un mūžīgi, un taisns ir tavas valdības scepteris.
Tu mīli taisnību un ienīsti netaisnību, tāpēc Tas Kungs, tavs Dievs, tevi svaidījis ar prieka eļļu kā nevienu no taviem bērniem.
TEvi Dievs ved pa patiesības ceļīemm arī mani un tevi. Nu ja katru mūs ved pa savādāku ceļu par ko mums naidoties.
Tu dziedi tas kungs man dāvāts viss, es arī , arī viņš. Nu tu esi kaut kādi cietis netaisnību no citiem un arī izrādījis netaisnību citam arī viņam tāpat. Nu viņš šauj par strīpu arī es šauju nu gan jau tu ar. Nu Dieva Mīļie pacentīsimies paciest viens otru , jo Dievs tak ciešās ar katru no mums un attada mums pēc mūsu taisnības darbiem arī ne-taisnības. Kāds darbs tāda alga. Ja tu nevari pieņemt , mīlēt un cienīt, nu kaut domās žēlojot , to kas grāvmalī sēd piedzēries un nočurājies , tad tā jau nav tā cilvēka problēma , bet tavējā , jo tu savā lepnumā nespēj ne apžēloties sirdī ne fiziski palīdzēt .
Nu nemelosim pret patiesību jo katrs krītam un ceļamies ar Dieva žēlastības spēku.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.31 20:44:41
mjā … ar savu nevīžīgo attieksmi Saljēri [ar nenoturīgo IP] ir galīgi sabojājis rainaru

žēl, tik labs rainars bija …

bet cerēsim - varbūt tomēr atlabs!
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.31 20:44:53
Dodies cīņā uzvaras apziņas pilns, tad laimīgs būs tavs gājiens, sargājot patiesību, lēnību un taisnību! Un tava labā roka rādīs tev šausmu pilnus brīnumus! Ps.45
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.31 21:34:05
rainars

a)Mīlēt nozīmē darīt otram to ko pats gribi lai tev dara.
b)Ja tu nevari pieņemt , mīlēt un cienīt, nu kaut domās žēlojot , to kas grāvmalī sēd piedzēries un nočurājies

a+b= ja gribi sēdēt grāvmalā piedzēries un nočurājies, un tapt cienīts, cieni to, kas grāvmalē sēž nočurājies. Lūk arī visa bauslība un pravieši mīlestība!
Bet varbūt rainars vienkārši putrojas definīcijās? Varbūt mīlestība ir kas cits, nekā darīt otram to, ko gribi, lai tev dara?
un varbūt tā vispār tā nemaz nav šīs diskusijas tēma?
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.31 21:42:55
a kā var mīlestību nodefinēt Dievs ir mīlestība un mīlestība ir Dievs.
Bauslības piepildījums ir Mīlestība.
Davai krāsim mīlestības nopelnu Debesu Valstībai.
Es atraisu cik nno manis atkarīgs, esi mīļs ej ar mieru un par mieru būs prieks, nu viņš jau ir!
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.31 21:58:43
rainars
nu tad varbūt vispirms ir vērts padomāt par šo tēmu drusku vairāk, un nemētāties vulgārām definīcijām
Dieva mīlestība taču ir gana brīnišķīga un to būtu pelnījusi, vai ne?
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.31 22:13:21
Tu zini?! Arī tu to esi pelnījis saņemt un paust. Un tas tak ir tik forši.
Un tu tak īstenībā esi tāds forš čalis , krš pieklājīgs un nemētājās necenzētiem vārdiem, nu tāds kas ievēro etiķeti(cilvēku izdomātu kārtību)
Man ir arī prieks ka tu centies un ja arī neiznāk tad to nožēlot Jēzus priekšā un tādejādi ejot pa šauro ceļu uz pestīšanu. Tu tak arī mīli sievu un bērnus , reizēm pat traukus nomazgājot. Pieklājīgi braucot ar mašīnu, cienot sabiedriskajās vietās kašķīgās tantes. Tu arī izliecies ka nejūti sievasmātes zāģējienus. Tu tak arī kārtīgi apmeklē kristiešu kopā sanākšanas un tas Kungs tak pie tevis darbu ir iesācis un pabeigs un tu tak arī centies lai tava izredzētības cieņa būtu cienīga.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.31 22:24:01
rainars
beidz nu atkal muldēt
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.31 22:59:24
Tikai farizeji un bauslības mācītāji ir nicinājuši Dieva padomu viņu pašu labā, palikuši viņa nekristīti.
31 "Kam Es šīs paaudzes ļaudis līdzināšu, kam viņi ir līdzīgi?
32 Viņi ir līdzīgi bērniem, kas sēž tirgus laukumā, un cits citam uzsauc un saka: mēs jums esam stabulējuši, un jūs neesat dejojuši; mēs esam jums dziedājuši raudu dziesmas, un jūs neesat raudājuši.

Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.08.31 23:26:15
rainars

Jēzus dzīves laikā bija plaši pazīstama fabula „ Stabulnieks un zivis(Herodotus I.141), kas mūs sasniegusi caur Ezopa krājumiem:

Kāds stabulnieks iedams gar jūras krastu ieraudzīja zivis un sāka pūst stabuli, cerēdams ka kāda izlēks krastā. Kad tas nenotika, viņš ņēma tīklu un ar to noķēra daudz zivju … smiltīs izbērtas tās sāka lēkāt un dejot. Stabulnieks teica: „Pietiek, izbeidziet dejošanu. Jūs negribējāt nākt un dejot, kad es spēlēju.”


Atceries šo, kad domā par vārdiem no Lk. 7:32, - palīdzēs saprast ko tavs vecākais brālis Yeshua bar Yahosef ar to gribēja teikt.
Saljēri
# Iesūtīts: 2012.09.01 23:39:30
Juris Saivars

Laikam augstas gudrības trauks tiešām rāda dibenu, ja man jāpalīdz salikt tik vienkāršu puzli:

Иерарх – общее наименование для ... епископа, архиепископа, ... (J.Saivara azbuka)

"Tādēļ Luters mācījās saskatīt bīskapus Saksijas kūrfirsta valsts mazo pilsētu virsmācītājos (Pfarrherren). Savā liturģiskajā rakstā "Formula missae" (1523) viņš liturģijas vadītāju vairākkārt nosauc par bīskapu. Tas tad konkrēti nozīmēja Cvikavas draudzes mācītāju Nikolaju Hausmanu, kuram viņš šo rakstu tika veltījis. Arī savās vēstulēs viņš arvien uzrunāja Vitenbergas pilsētas mācītājus par bīskapiem." ( G.Kretschmar, Das Bischöfliche Amt )

Lai nebūtu lieki jānododas minējumiem, vienīgi šādā kontekstā nosaucu Tevi par hierarhu. Citādi tas neienāktu prātā. Starp citu, kopš Jersikā zvanus zvanīja, Rīgā un Latvijā notika tāds starpgadījums kā Reformācija. Bet ja pravoslavu eklezioloģija Tev joprojām tuvāka – воля ваша, сударь.

P.S. Ielogojos, lai varētu rakstīt garākus tekstus vienā gabalā, nevis lai ar Tevi ko sarunātu. Ko prasts mirstīgais lai runā ar tik dižu personību, kas vienkārši izmet mēslainē ne tikai visu Latvijas hierarhu visus sacerējumus, bet arī visus Nīkajas Tēvus, kas tiecās pēc mācības tīrības Baznīcas vienotības labad un visu ekumenisko kustību, kas, sākot ar Nātanu Sēderblūmu un beidzot ar Jāni Pāvilu II ir domājuši par Baznīcas redzamu vienību? Kā gan viņiem, dumēkļiem pašiem neienāca prātā ģeniālā doma, ka viņi ir vienoti ar mūžību Kristus lūgšanā un basta? Kas viņiem daļas gar citiem cilvēciņiem?
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.09.01 23:45:48
Saljēri
Kā gan viņiem, dumēkļiem pašiem neienāca prātā ģeniālā doma, ka viņi ir vienoti ar mūžību Kristus lūgšanā un basta? Kas viņiem daļas gar citiem cilvēciņiem?
Kādi stāsta, ka ar Jāni Pāvilu 2 tā arī sanācis, ka beigu beigās attiecības ar pareizticīgajiem viņš tikai pasliktināja, pārņemts ar iedomu par `redzamo Baznīcas vienību` fatimiska misticisma un pāvesta autoritārisma aizrauts. Lai arī Racingera parakstīta `Dominus Iesus` tomēr arī bija zem JPII akcepta un arī Anglikāņi bija sarūgtināti
Varbūt, ka tiešām `redzamā vienība` šajā izpildījumā nav gluži Kristus svētīta iecere, bet traucēklis lielākai vienotībai starp kristiešiem? (Te man kaut kā rodas asociācijas ar ideju par `redzamo ortodoksijas vienību` dievgalda kopībā, kas no LELB nošķēla KLB, kā arī dažu foruma eksluterāni)
Bet joprojām nesaprotu, kāpēc tajā sprediķī tik ļoti gribās saskatīt visādu noliegumu, nevis iepriecinājumu Ņujorkas latviešu luterāņiem, ka viņi ir vienoti ar Kristu
Saljēri
# Labojis Saljēri: 2012.09.01 23:58:07
Aivars

"Bet joprojām nesaprotu, kāpēc tajā sprediķī tik ļoti gribās saskatīt visādu noliegumu, nevis iepriecinājumu Ņujorkas latviešu luterāņiem, ka viņi ir vienoti ar Kristu"

Atceros, bija savā laikā Kurzemē tāds sludinātājs Roslēvičs, kam arī likās, ka iepriecināt savu Dieva draudzi viņš var, tikai nozākājot visus pārējos. Starp citu, Kungs Kristus lika lielu uzsvaru uz to, lai viņa mācekļi būtu vienoti ne tikai ar Viņu, bet arī savā starpā. To neatceļ un neaizvieto tas, ka "mēs esam vienoti ar mūžīgo dzīvību Kristus lūgšanā".
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.02 00:05:18
Saljēri
Ok, tas mani arī tajā sprediķī drusku domīgu padarīja, vai tur neslēpjas kāds nonievāšanas asns (lai gan.. nu skatoties, cik bieži `bauslības pasludināšana` līdzīgi parādās arī citur, kauču tai pašā Stankeviča uzrunā...). Taču tad iedomājos, ka varbūt mācītājs Juris nevis nozākā kādu, bet to visu stāsta kā ilustrāciju, kā līdzību, caur ko Ņujorkas draudzes locekļi var atpazīt sevi dažā labā situācijā.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.06 20:39:41
trāpīju uz vienu, gan ne pirmā svaiguma sižetiņu - http://www.youtube.com/watch?v=3fGEExGdWxg

ja reiz rkb ir tik liela ietekme Latvijā, kādēļ pat Aglonā tik švaki ir ar dzimstību?
Betānija [90.130.175.33]
# Iesūtīts: 2012.09.09 09:32:53
"Kamēr vien cilvēki dzird vienīgi likumus (bauslību) un nedzird neko par Kristu...viņi kļūst vai nu par augstprātīgiem liekuļiem kā farizeji, vai arī krīt izmisumā kā Jūda." (Konkord. Form.479;559. lpp)
rainars
# Iesūtīts: 2012.09.09 11:24:03
Lūgsim un pateiksimies ka Dievs ir visu cilvēku Pestītājs un Glābēj un lai rīta zvaigzne uzlec pār likuma zinātājiem un atprasītājiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 118 , pavisam kopa bijuši: 35990