atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai visums varēja rasties no nekā?
Nārvalis
Iesūtīts: 2012.01.26 16:19:16
Tiem, kuri ar interesi seko līdz zinātnes atklājumiem noteikti jānoskatās šī lekcija:
http://www.youtube.com/watch?v=7ImvlS8PLIo
Physicist Lawrence Krauss gives a talk on our current picture of the universe, how it will end, and how it could have come from nothing.

Pavisam īsi: visums radās no nekā, jo tam vajadzēja rasties. Pēc kvantu mehānikas sanāk, ka tur, kur nekā nav, kaut kam vienmēr jārodas.
AutorsZiņas teksts
Nārvalis
# Iesūtīts: 2012.01.26 16:25:29
P.S. Vai šāds izskaidrojums kaut ko mainītu kosmoloģiskajā argumentā?
  • Visam, kas sāk eksistēt, ir tā eksistences cēlonis.
  • Universs sāka eksistēt.
  • Tādēļ universam ir tā eksistences cēlonis.

Ja nu cēlonības princips nedarbojas subatomiskajā līmenī?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.26 16:29:55
pat ja pieņemsim, ka šī Krausa kunga teorijai ir kāds pamats un tā ir kas vairāk par kārtējo mītu, kā pasaule izšķīlās no olas, tas neko nemainītu kosmoloģiskajā argumentā, vien apliecinātu ka Dievs pasauli radījis pārliecinoši, ka arī matērijas subatomārajā līmenī nākas šai Dieva iecerei pakļauties
Nārvalis
# Iesūtīts: 2012.01.26 16:35:16
Es gan domāju citādāk. Kosmoloģiskais arguments, ciktāl runa ir par pirmcēloni, no šādas pirmcēloņa beznepieciešamības vairs nav valīds. Pirmā premisa nav patiesa - visam, kas sāk eksistēt nav cēlonis.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.26 16:38:59
Nārvalis
aplami! tu nespēj domāt ārpus savas materialista smilšukastes. tādēļ cēloni iztēlojies tikai matērijas robežās
Kristieši vienmēr ir sludinājuši, ka Dievs radījis pasauli no nekā , ex nihilo tā teikt
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.01.26 16:44:13
Viss, ko var konstatēt, ir esošās pasaules likumsakarības un vēsture, bet ne tās cēlonību. Ja zinātnieki izpīpē, ka kvantu mehānika apraksta principu, ka tur, kur nekā nav, kaut kas rodas, tad tas tikai norāda uz to, ka šāds mehānisms pastāv un nekā nepierāda pasaules bezcēloņa pašrašanos.
Nārvalis
# Iesūtīts: 2012.01.26 16:47:01
Es tomēr palūgtu visiem noskatīties video kaut vai tāpēc, lai jūs saprastu, pret ko paši argumentējat. Ja es 50 minūšu garu lekciju sasummēju 2 teikumos, tas nenozīmē, ka pārējo vairs nav vērts skatīties.
Nārvalis
# Labojis Nārvalis: 2012.01.26 17:29:04
Ctulhu, aha, cik es saprotu, tad tur, kur ir "nekas" eksistencē tomēr ielec un no tās izlec kaut kādas daļiņas, kuras grūti pamanīt. Jautājums - vai šīm daļiņām ir cēlonis?
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 21 , pavisam kopa bijuši: 33721