atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai LELB jāmainās?
Vilis Maldonis
Iesūtīts: 2011.11.03 11:32:28
Ļoti bieži esmu dzirdējis no dažādiem ļaudīm, ka mūsu Baznīca (šeit nerunāju par citām baznīcām un konfesijām) nespēj, nevar, nemāk (negrib?) būt kas vairāk, kā dogmu un cermoniju reproducētāja. Pārsvarā mācītāji ir dzīves negudri un nespēj vadīt (ganīt) ļaudis. Šo nespēju slēpj aiz teorijas zināšanām un ceremonijām un lekcijveida sprediķiem, kas sen jau "nedarbojas". Cilvēki vēlas mūsdienīgus (brīvus no nedzīvas rečitēšanas liturģijas, un nesaprotamu (mūsdienu ausīm, bet pašiem "neaizskarami svētu" tekstu) svētsvinīgumu. Kāpēc nav oficiālu modernu oficiālu dievkalpojumu versijas? Citās luterāņu baznīcās pasaulē (tai pašā ASV Misouri sinodē) ir. Un tie pulcina cilvēkus un sniedz daudziem prieku par viņu ticību... Lūk, tieši prieka trūkums par ticību mums šeit izstrūkst un šķiet, apzināti netiek audzināts un veidots. Viss ir smagnēji... kā arhibīskapa kabinetā... (bija publicēts netā - atvērtajās dienās) Vai nav tā, ka Baznīcas vadība saprot un māk tikai šo smagnējo ceļu? KO IESĀKT?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 23 . 24 . >>
AutorsZiņas teksts
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.11.03 12:59:55
Aivars Kāpēc es nedrīkstu spriest pēc sevis?
Man tā ir. Un mani pilnīgi apmierina dk kārtība un zinu, ka ir cilvēki, kas ir pret to. Un šad un tad manī ir tāds jautājums-vai nevajadzētu iet soli pretī?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:01:01
skolnieks.
Varbūt tāpēc, ka pats saki, ka neadekvāti spried
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.11.03 13:03:16
Aivars Varbūt parādi kādu adekvātu personu. Parādi to personu, kuras spriedumi ir adekvāti.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:05:52
skolnieks.
Ar to gribu teikt, ka ticīgais nespēj adekvāti novērtēt situāciju.

Un vai neticīgais to spēs? Manam prātam to nesaprast kā ārpus baznīcas esošais un baznīcu noraidošais adekvāti novērtēs situāciju baznīcā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:09:21
skolnieks.
Dievs.
Bet, ja reiz uzskati, ka cilvēku spriedumi nav adekvāti, tad ir bezjēdzīgi pārmest draudzes locekļiem neadekvātas simpātijas pret savas draudzes kārtību, ja reiz ārpusē esošiem ir neadekvātas antipātijas pret to.
Es uzskatu, ka visa tā `objektīvu iemeslu` meklēšana tur, kur pamatā runa ir par vienu vienīgu subjektīvismu, ir vienkārši tukša gvelšana.

Teiksim, tā arī no diskusijas autora nesapratu, ko viņš personīgi vēlas darīt, kas varētu tālāk rosināt diskusiju, vai citiem arī tas ir vai nav pieņemams.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:10:48
Mārtiņš Hmm ticīgais kādreiz bija neticīgais. Kas bija tas, kas neticīgajam palīdzēja kļūt par ticīgo? Vai tā bija Dieva balss no debesīm, vai varbūt kāds pasākums, kur satikās ar ticīgajiem vai kas cits?
Atceroties sevi, es redzēju ticīgos un mani kaut kas vilka. Līdz pie manīm pienāca un tad ar dažādiem pasākumiem un izbraucieniem tas turpinājās. Tās bija tā laika aktivitātes. Tātad arī šim laikam ir raksturīgas kādas aktivitātes.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.11.03 13:11:31
Aivars Tev gan ir atklāsme. Būtu labi, ja Tu nenoreducētu sarunu uz īsu - Dievs. Par šīs personas adekvātumu es nešaubos.

Kādam jau tas pirmais solis ir jāsper. Ja katrs sēž savā frontē, tad ir trešais kas piegādā munīciju abiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:16:27
skolnieks.
Un kāds tam visam sakars ar pretimnākšanu? Kam panākt pretī, kā panākt?
Esmu dzirdējis pārmetumus par kādu draudzi, kur redz mācītājs maļot vienu un to pašu, un cilvēki ejot ārā un vairs nenākot. Prasu, ko tad tas mācītājs tur tādu maļ. - Par Jēzu. Un kad pēdējoreiz tur biji? - Īsti neatceros, kaut kur pirms 5 gadiem.
Pareizi Mulders sākumā ironizē, ko tad tauta vēlas. Visa VD ir par to, ka tauta diezko negrib par Dievu dzirdēt.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:20:56
skolnieks.
Domāju, ka daudzi jau ne vienu vien soli ir spēruši. Pazīstu cilvēkus, kurus neapmierina viena vai otra lieta Baznīcā, bet kas tādēļ jau neatsakās no ticības, savas vietas draudzē, sava aicinājuma izdzīvošanas, kalpojot ar tām dāvanām, ko Dievs viņiem uzticējis. Citiem vārdiem sakot, meklē iespējas, nevis ieganstus un aizbildinājumus, kāpēc kas ir pilnīgi garām.
Mani tiešām interesētu, nu kas ir tā satriecoši aizraujošā dievkalpojuma forma, kas tautai liks līdz ģībonim dievnamā spiesties, kā pie lielveikalu atvēršanas. Tad ir tāda, vai tomēr nav?
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:21:50
Mārtiņš kās tad Tavu prāt ir evaņģelizācija? Vai tas nenozīmē to, ka cilvēks iet līdzi laikam un katram laikam raksturīgajā manierē iepazīstina ar Kristu? Vai tas nozīmē ieciklošanos 0- tajā gadsimtā un nemainīties līdz pat šodienai. Paskaties apkārt, kā no tiem laikiem ir mainijušies cilvēki un sabiedrība. viņiem vajag citu pieeju. apskaties, kā bija kad Tu mācijies 1 klasē un kā ir tagad.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:24:29
skolnieks.
o jā, pirmajā gadsimtā cilvēki staigāja uz rokām, bikses vilka paŗ galvu uttt.
tu pats tiešām tam tici, ka būtiskie dzīves jautājumi ir tik fundamentāli mainījušies?
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:24:37
Aivars Mani tiešām interesētu, nu kas ir tā satriecoši aizraujošā dievkalpojuma forma, kas tautai liks līdz ģībonim dievnamā spiesties, kā pie lielveikalu atvēršanas. Tad ir tāda, vai tomēr nav?

Varu Tevi iepriecināt tādas nav

Tāpat kā uz kino vairs neiet tik daudz cilvēku, kā padomju laikā.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.11.03 13:26:27
Aivars tu pats tiešām tam tici, ka būtiskie dzīves jautājumi ir tik fundamentāli mainījušies?

Ticu gan. Cilvēki ir palikuši gudrāki. Nezinu vai tas ir nācis par labu, bet tā ir.
Cilvēki ir palikuši plašāki viņu redzes lauks ir ievērojami paplašinājies un tas ietekmē personu, pie kam ļoti.
Vilis Maldonis
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:28:16
Zinu dažas draudzes Latvijā un ārzemēs, kuras apmeklē it labi. Tur netiek piedāvāts nedz sex, nedz tabletes, bet rocks gan tur ir .. :-) (Zinu, ka Aivaram rocks dziļi sirdī)
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:32:17
Vilis Maldonis Man tas nebūtu pieņemami, bet kādam iespējams tas palīdzētu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:34:17
skolnieks.
Tam gan neticu.
Domāju, ka drīzāk nevis redzesloks ir plašāks kļuvis, bet fragmentētāks, bieži virspusējs.
bet kas attiecas uz prieku, mīlestību, sērām, izmisumu... utt aktualitātes ir tās pašas. Nu nav atšķirība vai par vienīgā dēla nāvi raud Naines atraitne Jēzus laikā, vai Jēkabpils atraitne šodien.
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:40:39
Aivars asaras ir tās pašas, bet mierināšanas metodes piekritīsi tagad ir daudz vairāk.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:46:04
Vilis Maldonis
Jā, roks man tiešām patīk. Bet tieši šī iemesla dēļ es novērtēju arī korāļus, ka izņemot tur Bortņanska `Mīlestības spēku` un nezināmas izcelsmes `Kad redzu Dievs..."", starp tiem nav pārāk daudz apnicīgu šlāgeru
Baidos, ja kāds Latvijā mēģinātu uztaisīt oficiālu roka liturģiju, man tā liktos nepieņemams feiks.
Bet starp citu, nezinu kā ir Rīgas Lutera draudzē ar apmeklējumu pasākumos `citāds dievkalpojums`, bet zinu, ka vienā citā draudzē eksperimentējot ar popmūzikas iekļaušanu liturģijā, ir konstatēts, ka tā interesentu auditorija nemaz tā neatšķiras no parastu dievkalpojumu piekritējiem. Bet ja esi gatavs uzsaukt kaut vai Megadeth, noteikti vari dot savu artavu LELB dievkalpojumu muzikālā `bagātināšanā`
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:49:20
skolniekss [195.8.115.229]
Metodes nav mierināšana. Profesionāli nokopt nelaiķi, iegrūst atraitnei nervuzāles un norīkot pie psihologa varbūt gan ir moderni, bet iespējams, ka vecā paraža ar vāķētājiem līdzās ne vienas vien dienas garumā ir sakarīgāk
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2011.11.03 13:57:54
Aivars Profesionāli nokopt nelaiķi, iegrūst atraitnei nervuzāles un norīkot pie psihologa varbūt gan ir moderni, bet iespējams, ka vecā paraža ar vāķētājiem līdzās ne vienas vien dienas garumā ir sakarīgāk
Kāpēc Tev šķiet, ka ja cilvēki neiet baznīcā, tad viņiem nav sirds un tie tik ka tik iegrūst nogrūst un notīties. Tā nav patiesība.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 23 . 24 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 127 , pavisam kopa bijuši: 34906