atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem J.Rubeņa raksts žurnālā Ir
bitukas
Iesūtīts: 2011.10.22 11:55:33
Gribētos viedokļus no kristiešiem. Ja kāds domā, ka šī ir luterāņu iekšējā lieta tad maldās, jo tas tiek darīts zināms, kā kristiešu viedoklis http://www.ir.lv/2011/10/22/asizes-tiksanas-miers-un-parmainas-no-lugsanas
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
bitukas
# Labojis bitukas: 2011.10.22 12:02:16
Jaunais raksts ir par to pašu un ļoti līdzīgs, tikai netā tas pagaidām ir abonomentiem http://www.ir.lv/2011/10/19/atvertibas-paradokss Ko jūs par to visu domājat?
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.22 15:29:29
Es domāju tikai to, ka tas ir forši
Māris Zelčs
# Iesūtīts: 2011.10.22 15:56:44
Esmu redzējis video ierakstus no Asīzes pasākuma. Patiešām, forši! Atmiņā visvairāk palika kadri, kur kristieši ar Ziemeļamerikas indiāņiem pēc garu izsaukšanas rituāla vienojās kopējā lūgšanā uz tiem pašiem gariem. Starp šiem garu piesaucējiem bija gan Romas katoļi, gan pareizticīgi, gan luterāņi.
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.10.22 15:57:11
SMS nenosūtīju, bet otro rakstu dabūšu drīz.
Komentārs tikai par pirmo.

Tātad, jau sen sen pasaulē ir noticis kaut kas patiešām ievērības cienīgs! To atbalstīja arī Kardināls Pujats un TV par to dažkārt runāja.

Man šķiet, ka esmu to sapratis - runa ir par sākotnējo Dievatziņu, kas pēc grēkā krišanas laika gaitā sadrumstalojās, bet, kā teica Pujats, ir saglabājusies vairāk vai mazāk centrālās idejas līmenī katrā reliģijā.
Runa ir par vienkāršo atziņu, ka cilvēks nav pasaules naba, bet gan tikai radība.

Tālāk jau jautājums bija par brīvo gribu - ikviena cilvēka izvēli, pievērsties labajam vai ļaunajam. Kardināls kā piemēru minēja budistu mūku, kurš iespējams, ir tuvāk Dievam par nedomājošu ierindas kristieti.

To var vienkārši paskaidrot. Mēģinot piepildīt Dieva gribu savā cilvēka dzīvē, reaģējot uz Svētā Gara aicinājumiem caur sirdsapziņu vai lūgšanu, cilvēks ir nesalīdzināmi ciešākā kontaktā ar Dievu, nekā maģiskā veidā mēģinot precīzi izpildīt it kā kristīgus rituālus caur baznīcas apmeklēšanu, bībeles lasīšanu vai kā tamlīdzīgi.

Būtībā pamatjautājums ir: ko mēs vairāk meklējam - Dievu vai maģiju(resp., savu vajadzību apmierināšanu)?
Un jautājums īstenībā ir diezgan sarežģīts...
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.10.22 16:58:21
Māris Zelčs
Starp šiem garu piesaucējiem

Redzi, Māri, viņi lūdza Dievu. Indiāņi, kuriem Dievs nav atklājies caur Savu Dēlu, pielūdza Dievu Tēvu, kādu nu viņi pazīst, bet klātesošie katoļi, pareizticīgie un luterāņi pielūdza to pašu Dievu Tēvu, pazīstot Viņu, iespējams, nedaudz tuvāk.
Zive.
# Iesūtīts: 2011.10.22 17:05:55
Būtībā jautājums ir par to, ko mēs domājam par citu reliģiju pārstāvjiem, kam viņi tic. Es varu tikai pateikt kā es to uztveru. Manuprāt, mēs visi uz Dievu raugāmies kā caur greizajiem spoguļiem. Vienam tas ir šķībāks, līdz ar to Dieva atspulgs neprecīzāks, izkropļotāks, citam labāks, precīzāks un līdz ar to lielāka līdzība tam kāds Dievs ir patiesībā. Mana pārliecība ir, ka kristietība ir visprecīzākais Dieva atspulgs. Bet, manuprāt, tā kā lielākais vairums reliģiju ir vērstas uz labu, uz mīlestību utt., arī tās ir kā Dieva spoguļi, tikai (pēc manas saprašanas) viens vairāk šķībs, otrs mazāk, cits attēlu galīgi sadrumstalo.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.10.22 17:18:59
Zive.
Apbrīnoju, kā Tev vienmēr izdodas visu tik vienkārši un skaidri izteikt, laikam tā būs kāda specifiska dāvana
neielog. [213.102.148.43]
# Iesūtīts: 2011.10.22 18:21:40
Manuprāt, mēs visi uz Dievu raugāmies kā caur greizajiem spoguļiem
Mana pārliecība ir, ka kristietība ir visprecīzākais Dieva atspulgs(c)
___
Spoguļos parasti cilvēks redz savu attēlu. Pēc šīs analoģijas sanāk, ka pašam savs attēls liekas vistaisnākais. Viss jau būtu ok, ja vien visu pasaules reliģiju adeptiem savs spogulis tāds neliktos.
Kristietība no visām mono reliģijām savā struktūrā ir viskomplicētākā, jo apvieno sevī 2 mācības, kas var radīt iespaidu, ka tur ir ieslēgta reālāka desa
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.10.22 18:47:20
neielog. [213.102.148.43]
Saka spogulis , domā stikls - nav jau īsti labāka salīdzinājuma
Ārpusē Kāds stāv un klaudzina, tuk, tuk! Saproti?
dafne
# Iesūtīts: 2011.10.22 18:49:15
tad es sapratu taa,ka visi bija kopa sapulcejusies,lai pielugtu katrs savu Dievu?
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.10.22 18:50:37
dafne
Nevis katrs savu, bet visi Vienu ĪSTO!
(mērķis bija saprast, ka katram savējais jau arī ir tas viens ĪSTAIS)
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.22 18:54:27
dafne
Jā, Tu uztvēri pareizi!
dafne
# Iesūtīts: 2011.10.22 18:54:47
Papucs
tad kas saja lugsana ir vienojoss,pasaki man ludzams?
Papucs
# Iesūtīts: 2011.10.22 18:56:15
Aivars
Nē, dafne uztvēra nepareizi.

dafne
Ja lūdz vienu un to pašu Dievu, tikai katrs Viņu sauc savā vārdā, tad kur problēma?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.22 18:58:27
bitukas
Žēl, ka nav izlasāms tas otrs raksts, līdz ar to ir grūti to kaut kā nokomentēt. Vai nevari ielikt kaut vai pa gabaliem, ka var izlasīt?
Par šito var teikt, ka tas ir mēģinājums aizrādīt, ka teorētiski dažādas reliģijas var atrasties arī miermīlīgā dialogā, un reizēm savstarpējai agresijai mazāk ir saistība ar dievbijību, bet vairāk ar `ķēķa šovinismu`. Cits jautājums, vai tas ko maina?
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.10.22 18:59:57
Aivars
vai tas ko maina?

Jā, maina.

(un, ja kādu nemaina, tad ļoti žēl par to kādu...)
dafne
# Iesūtīts: 2011.10.22 19:01:14
Papucs
cik vardus tu Trisvienigam Dievam zini,kuros to vel varetu saukt?
Papucs
# Iesūtīts: 2011.10.22 19:03:03
dafne
Daži suc par Allāhu, citi savādāk.
Atšķirība tikai, ka tie, kuri sauc pa Allāhu, nezin, ka Jēzus ir Viņa Dēls.
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.10.22 19:04:18
dafne
Tu taču zini, ka papucis ir tālu no Bibliskās Dieva atklāsmes. Nevajag te herēzes apcilāt.
Apustuļu darbi 4:12 Nav pestīšanas nevienā citā; jo nav neviens cits vārds zem debess cilvēkiem dots, kurā mums lemta pestīšana."
Jesajas 42:8 Es esmu Tas Kungs, tas ir Mans Vārds, Savu godu Es citam nedošu, nedz Savu slavu elkiem.
dafne
# Iesūtīts: 2011.10.22 19:04:39
Papucs
jaa,noteikti Papuc vinji nezin..nu tad kristiesiem jauns misijas laucins
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 160 , pavisam kopa bijuši: 1762