atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kontracepcija baznīcas skatījumā
armanda
Iesūtīts: 2007.10.27 18:03:53
Esot laulībā ir vai nav atļauts lietot kontracepciju ? Piemēram, katoļu baznīcā nav atļauts it ne kas, izņemot dabisko ģimenes plānošanu. Pat prezervatīva lietošana ir grēks Es to nesaprotu
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:48:59
Mulders
man viss skadrs , tavu metodi nelietošu !
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:51:57
Brīnumsons, es nesaku ka vieni vai otri ir loozeri. Tak runa jau iet par subjektiivo attiexmi pasham pret sevi. Cilveeks pats var justies kaa loozers, ja nevar realizeet kaut ko... un ja cilveeks pats sevi par loozeri tur, nu nebuus vinjsh diez ko lietojams.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:54:22
Ctulhu, taas pashas privileegjijas, kas jau ir tiem, kas vairojas... tur kaut kaadus juridiskos mantiskaas un mantojuma tiesiibas, pieprasa pret sevi taadu pashu identisku attiexmi no sabiedriibas, tb lai sabiedriiba atziist ka susliku audzeeshana un filateelija ir vienliidz deriigas sabiedriibai... tb vienaadu attiexmi pret dazhaadaam lietaam!

Nu tas taa... gribu lai man Valsts un Sabiedriiba palidiz, ja es audzeeju kartupeljus

Un gribu arii lai man Valsts un Sabiedriiba taapat palidiz ja es kartupeljus neaudzeeju!

Logjika pietruuxt elementaari!

p.s. kam galva betonaa tad es par geju "tiesiibaam" uz "lauliibu"
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:54:23
Mulders
Katrs cilvēks kaut ko nevar, ko var citi cilvēki. Tāpēc labāk ir par to neuztraukties. Vieglāka dzīve.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:55:04
KarotesNav, pareizi... tak visi nav tik ideaali, cilveekam ir tendence gribeet to kas nav, bet ir citiem... un neredzeet to kas IR!
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.10.31 08:32:10
armanda Domāju, ka evaņģēliskās baznīcas mācība pieļauj izsargāties no grūtniecības, bet ne nogalināt (ne ķīmiski ar avārijas tabletām, ne ar spirāli, kur nu vēl ar abortu). BET - ja tas noticis, vecāki to apjauš kā grēku, tad baznīca sniedz Kristus vēsti, kas nes piedošanu jebkuram grēkam un jebkuram patiesi nožēlojošam grēciniekam.
Ctulhu "Nezinu, kas tev taas par depresiivaam sievieteem gadiijusaas." Jebkuras normālas sievietes vēlēšanās ir (kas neparādās varbūt vēl agrā jaunībā, kad vējš galvā) būt mātei, radīt un audzināt bērnus, rūpēties par viņiem. Tas sievietei šūpulī ielikts. Ja sievietei bērnu nav, viņa kādreiz šo vēlmi pārnes uz vīru, kurš tad to var izjust kā nepatīkamu, vai arī savā ziņā pieņem šādu bērna statusu, un te nu sākas nepiepildītu sieviešu evolūcija par "supersievietēm".
KarotesNav "Cik grūtniecības ir vēlamas un kādā vecumā?" Tas jālemj katrai ģimenei pašai - spēks, veselība, vecums, spēja atteikties no dzīves sev un savām interesēm, jo neapšaubāmi - bērnu izaudzināt ir pat vairāk nekā māju uzcelt. Tās rūpes, ko prasa mazulis (ja vecāki gatavi to sniegt) prasa lielu spēku un laika patēriņu, savā ziņā uz kādu laiku - sevis aizliegšanu, savu interešu nolikšanu otrajā un trešajā vietā.
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.10.31 09:30:37
Aizliegums lietot prezervatīvus, man šķiet, ir prasība, kas attiecas tikai uz personām, kas atrodas Romas Katoļu Baznīcas kanoniskajā jurisdikcijā. Uz LELB luterāņiem tas attiecas tikpat, cik aizliegums ēst gaļu piektdienā.
Bet jebkāda "aizsargāšanās" metode, kas nogalina JAU APAUGĻOTU olšūnu, gan ir slepkavība, tāpat kā aborts.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.31 09:34:57
Jebkuras normālas sievietes vēlēšanās ir (kas neparādās varbūt vēl agrā jaunībā, kad vējš galvā) būt mātei, radīt un audzināt bērnus, rūpēties par viņiem.
Rodas jautājums, cik % šādu normālu sieviešu šobrīd sabiedrībā ir.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.10.31 09:38:27
Sheksna
Ne jau visas to demonstrē uz āru... Bet, cik tādu sieviešu ir, to nu laikam varētu izvērtēt tikai smalka psihologu veikta aptauja. Jo seklība un hedonisms svin savu uzvaras gājienu...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 10:39:17
Artos, uz sitienu prātā nāk spirāle un "avārijas kontracepcija"
Spirāle [84.237.214.156]
# Iesūtīts: 2007.10.31 12:55:30
Spirāle nenodrošina olšūnas neapaugļošanos, bet nettīstību gan!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 13:07:16
Artos, tieši tā... spirāle neļauj izdzīvot un attīstīties jau apaugļotai olšūnai! Tas ir, process jau ir sācies, bet mēs radām apstākļus, kad šī apaugļotā olšūna nevar nostiprināties.
Tas pats ir arī avārijas kontracepcijas princips, tā automātā izraisa to dzemdes kārtiņas noārdīšanos, pie kuras piestiprinās olšūna.
Būtībā abi divi gadījumi ir līdzīgi!
Pietam spirāles nav ideālais variants, citreiz tomēr embrijs pamanās iekortelēties un tad ir trubā gan bērnam gan mātei!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 13:16:42
Ctulhu, man patika, šķiet JDiekonta piegājiens.
Vai konkrētā šūna ir dzīva? Ja jā, tad kā dzīvība tā ir? Ja cilvēka, tad mums ir darīšana ar "cilvēka dzīvību". Šis objekts ir aizsargājams ar visām pieejamām metodēm! Viss!
Tu piedāvā kaut kādu dzīvības definīciju izejot no kaut kādām struktūrām!
Es, lai nesabrauktu auzās, demarkācijas līniju novelku pie apaugļošanas brīža.
Ja tu apaugļotu šūnu sauc par vienkāršu struktūru, tad tev īsti nav skaidrība kas ir apaugļota šūna. Es ļoti apšaubu vai sistēmu, kura, ja tai pievada enerģiju un raw materiālus spēj izaugt par tādu sistēmu, kas konstruē kosmosa kuģus un ne tikai, var saukt par vienkāršu! Šāda sistēma JAU ir sarežģītāka par dajebko ko vispār cilvēks jelkad ir radījis! Tā kā pat pēc tavas definīcijas "sarežģīta sistēma" runa ir tieši par jau apaugļotu olšūnu!
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.11.01 11:48:46
Neviens gan veel nav atbildeejis uz jautaajumu, kad cilveeks saakas. Taapeec nevar paarmest, ka ir dazadi viedokli aborta sakaraa.

RKB aizliedz kontracepciju, lai nepaarrautu tradiciju (interesanti, ka luterani, kuriem patik but augustinieshiem, shai jautajumaa, varbut paldiesdievam, tradiciju neturpina). Ja katoli brivpratigu seksu ilgaku laiku uzskatis par labu pasu par sevi, tad gan nezinu, kaa magisterijs vares uzturet un pamatot `baltaas` kontracepcijas aizliegumu. Nu nepatik gauzam sodien cilvekiem ljauties tikt vadiitiem delj tradiicijas, gribas pashiem visu izdomat un izveerteet.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 11:54:39
Kārlis sj, nuja... Luterāņi uzskata, ka cilvēks sākas kad olšūna top apaugļota. Skaidrs konkrēts notikums, kurš ir laba demarkācijas līnija laikā un telpā pa rkuru nav šaubas, ka PIRMS tam, noteikti cilvēks nekādīgi nevar izveidoties un par ko ir SKAIDRS, ka ja process aiziet pēc Dieva iestādījuma, tad pēc 9 mēneši piedzimst bērniņš, par kuru neviens nešaubās, ka tas ir cilvēks!
Visas šitās 12 nedēļas u.c. laika posmi atdurās pret elementāru testu vai 11 nedēļā vēl nekas nav... vai 11 nedēļā un 7 dienā vai 11 nedēļā 7 dienas 23 stundas un 59 minūtes būs tā demarkācijas līnija? U.c.

Manuprāt loģisks, godīgs, skaidrs un sirdsapziņai mierinošs ir Luterāņu piedāvātā demarkācijas līnija!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 11:55:59
Ctulhu, ņemot vērā, ka mēs nezinām kas ir SB, tu nevari inferēt, ka šūnu skaitam ir korelācija ar saprātu! Īpaši ja ņem vērā, ka cilvēkam etaki pus smadzenes var atspridzināt un tomēr viņš ir SB
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.11.01 12:07:00
Mulders: Manuprāt loģisks, godīgs, skaidrs un sirdsapziņai mierinošs ir Luterāņu piedāvātā demarkācijas līnija

Skan, protams, miilji, bet tas ir tikai vieteejas speeles noteikums. Gan jau ari luteraanjiem ir ljoti dazhaadi viedoklji shai jautaajumaa.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.01 12:34:17
>Nu bet kaa gan citaadi.

Tas nozīmē, uzkāpt uz visiem vectēvu grābekļiem no jauna un tad uz vecumdienām saprast, jā vectētiņam tomēr bij taisnība... tak laiks jau pagājis, un nekas cic neatliek ka sāk rinķa danci no jauna, šīs gudrības stāstot skeptiski un kritiski domājošaiem mazbērniem, kas no jauna gribēs to visu pārbaudīt
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.11.01 12:37:07
Mulders
Bij vectētiņam taisnība, kad viņš teica, ka akmeņi no debesīm nevar krist, un ka Ņūtona mehānika rullē visur, arī mikropasaulē, un procesora takts frekvence nevar pārsniegt 33MHz, un pa gaisu lidot nevar ar aparātiem smagākiem par gaisu utt, utt
:-)

Vajag līdzsvaru starp uzticēšanos un pārbaudēm.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.01 12:39:55
KarotesNav, interesantākais jau ir tas, ka reti kurš saprot kāpēc tādi AirbussA30 var lidot Jeb cits variants, reti kurš saprot, kas tajā tik brīnumains, ka tādi dzelzs gabali lido!

Tas es par to, ka ja kaut kas ir "ikdiena" tad mums notiek pretējs efekts, ka cilvēki nespēj apjēgt, ka šo "ikdienu" par iespējamu padara kaut kas visai liels, kaut kas, aiz kā stāvēja milzīgi prāti, lielas cīņas un varbūt pat kari! Ja cilvēks zaudē brīnuma sajūtu, tas ir tāpat kā būt aklam... jo tu gan redzi lidojošas lidmašīnas, tak viss ko tu domā ir "Nu un?"
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 47 , pavisam kopa bijuši: 5276