atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Sods Mozum
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.10.26 11:52:58
Kā jūs domājat, par ko Dievs sodīja Mozu, neļaudams viņam ieiet apsolītajā zemē? 4.Mozus 20 aprakstīti sādi notikumi: pēc Mirjamas nāves ebreju tautai nav ūdens, viņi sāk kurnēt un sūdzēties, pārmetot to Mozum un Āronam. Viņi pie Saiešanas telts un lūdz Dievu. Tas Kungs liek Mozum iet pie klints un apsola, ka tā izdos ūdeni. Mozus tā arī dara. Ūdens iztek. Tad pēķšni Dievs saka; "12 Un Tas Kungs runāja uz Mozu un Āronu: "Tādēļ, ka jūs neesat Man ticējuši un neesat Mani svētījuši Israēla bērnu acu priekšā, tādēļ jūs arī neievedīsit šo draudzi zemē, ko Es tiem esmu devis!" Man nav īsti saprotams ko tieši Dievs pārmet Mozum un Āronam šajā situācijā?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.29 14:57:49
a_masiks, uz konkrēto momentu Izraēls bij informēts... kā arī Mozus bij informēts un brīdināts... Tā kā, sods nebij no zila gaisa, bet jau post-factum apsolītas sekas iepriekš noteiktām darbībām.

Dievs nekad nesoda pirms ir brīdinājis.

Arī Kains netika nogalināts no Dieva, jo nebij pat likums - tev nebūs nokaut. Es teiktu - neadekvāta žēlastība pret kainu! Vēl vairāk, Dievs uz viņu uzlika protekciju, ka ja kāds atriebsies, tad to arī Dievs sodīs... Redz kā... Dievs vispār ne kā tev pierasts rīkojas... un vienmēr konsekventi konkrētajos apstākļos!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.29 15:00:52
Ctulhu, nejēdz... jo tad tās būs Dievs
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.29 15:08:25
a_masiks, netēlo muļķi... Izraēls un arī Mozus bij informēti par to, ka jāpaļaujas uz Dievu vien... skat 1o bausli. Vēlāk gan Mozus gan Izraēls vairrākkārt pārkāpa šos Dieva dotos likumus, un atrāvās tā vai citādi sekas.

Tātad konsekvence ir - tika informēti tā vai citādi, pārkāpa, tika sodīti!

Būtu Mozus paša izdomāts, gan jau atrastu atmazku, a vot tā kā likumdevējs un sodītājs bij ārpus Mozus, tad likumi Izraēlam attiecās arī uz Mozu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.29 15:52:34
Ctulhu, redz visas radītās lietas ir ierobežotas... līdzko lietai ir robeža, tā tā vairs nav perfekta, jo pārkāpjot šo robežu parādās radītās lietas nepilnība, tātad tā nav perfekta!

Perfekts ir tikai Dievs!

Būtībā jēdziens "perfekts automobīlis" ir oximorons, vai arī tev vārds "perfekts" būs jāsašaurina līdz kaut kādai māxlīgai robežai!

p.s. oximorons - pretruna, piemēram, apaļš kvadrāts!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.29 16:20:05
Ctulhu, nepareizi... skaidrs, ka "perfekts" sevī neietver pretrunas, tb oximoronus.

Perfekts nav pretrunīgs. Tamdēļ, tas, ka perfektais sevī neietver pretrunas, nekādīgi nemazina perfektumu!

Dievs nekļūst ierobežots tikai ar to, ka nevar melot vai nevar uztaisīt akmeni ko nevar pacelt... Pretruna ir izslēgta no jēdziena "perfekts".

Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.29 16:25:54
Ctulhu, argumentu nesapratu!

Radītā pasaule ir Dieva radīta... Nepretrunīga, cik nu man zināms, tad neviens fizikas likums pagaidām nav pretrunā loģikai! Bieži gan mēdz būt pretrunā cilvēka makropasaules expektācijām, bet loģiskās pretrunas pasaulē nav novērotas!

Iļi es nesapratu?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.30 09:15:43
Mulders
Kā tur mikropasaulē, entanglētie fotoni? Kad iznāk secinājums, ka novērojums tagadnē ir cēlonis tam, kā fotons uzvedās pagātnē?
Vai daļiņa un lauks, kas rada viens otru? Neviens nav pirmais, abi ir vajadzīgi, kā tajā Eshera bildē, kur divas rokas zīmē viena otru.
Pēdējo izlasīju Siliņa "Lielo patiesību meklējumos".
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 09:47:26
KarotesNav, bet taas nav logjiskaas pretrunas. Cilveeki biezhi logjiku jauc ar fiziku.

Savukaart ar Siliņu vajag uzmanīties, viss forši, grāmata no pop-zinātniskā viedokļa, interesants lasāmgabals, taču taču taču... kad gudrs cilvēks kādā jomā iedomājas, ka viņš ir gudrs arī citā jomā, var sanākt ieberzties līdz pašiem tomātiem. Nē es nesaku, ka Siliņš muļķības gvelž, jo neesmu tik gudrs lai visu iztestētu, taču uzmanīties vajag, kad fiziķi par liriķiem kļūst un vice versa.

Vislabākais piemērs ir Muldašovs ar savām atklāsmēm un expotīcijām. Nu kā acu ķirurgs ir ok, tak, kad ķerās pie vēstures u.c. disciplīnu interpretācijas, tad ir trubā.

Es šaubos, vai kāds no mums ļautu perfektam vēsturniekam un austrumu filosofam operēt mums aci bez attiecīgā pamatojuma!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.30 10:01:51
Mulders
Tos Siliņa pigorus esmu šur tur citur lasījis.
Es arī nevaru tos iztestēt, visa tā padarīšana ir pāri manai saprašanai. Vai nu neesmu atradis pietiekoši zema līmeņa lasāmvielu, kas man visu paskaidrotu.

Par pirmo - vai nesanāk loģiskas pretrunas, nenojūk cēloņsakarības?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.30 10:06:50
KarotesNav, ceelonjsakariiba nav logjikas likums! Tas gan ir viens no fundamentaalajiem shii Visuma likumiem, cik nu ir zinaams... bet ne logjikas likums.
Jo ceelonjsakariiba ir temporaals fenomens, logjika ir atemporaala - trascendenta.
Tie kvantu fenomeni tiiri no matemaatiskaa viedoklja paraada, ka laiks tur neexistee, jeb tie mat-vienaadojumi darbojas gan uz naakotni gan pagaatni (lai ko arii tas noziimeetu, es te atkaartoju lasiito).

Ir svariigi atshkjirt logjikas likumus no dabas likumiem, biezhi tie ir tik cieshi, ka iisti jau nevar atshkjirt...



Kaa arii ar laiku un telpu saistiitu fenomenu noveeroshanai ir jaapieveersh iipasha uzmaniiba. Jau reiz Einshteins sagaaza kaajaam gaisaa visus priekshstatus. Mazums kas veel ir sagaazhams!

Piemeeram telpu var defineet bik no IT viedoklja... taa ir veertiibu kopa, ko kaads objekts var ienjemt kaa savu koordinaashu parametrus. Mees sho koordinaatu definiicijas apgabalu uztveram kaa telpu!
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 121 , pavisam kopa bijuši: 35993