atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem MORĀLE! Kas nosaka morāles normas?
Svētais
Iesūtīts: 2011.05.18 20:04:44
No kurienes tās rodas iekšēji cilvēkā? Kas tur tās ieliek? Kā izskatās sirdsapziņa? Kas nosaka tās parametrus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.19 17:50:27
Svētais
morāla rīcība var sakņoties pareizā vai nepareizā motivācijā, ja tas skar citus cilvēkus.

daļēji piekrītu. Pareiza motivācija būtu nesavtīga palīdzība, necerot uz atalgojumu vai savas dvēseles glābšanu. Tb - palīdzot citiem lai tiem citiem palīdzētu. Nevis nemitīgi domājot par savu labumu un savas kautkādas dvēseles kvalitātes celšanu. Attiecīgi reliģiski motivētu palīdzību vērtēju kā amorālu. Jo tā ir emocionāli motivēta tirgošanās. Amorāla no altruiskas palīdzības viedokļa.


ja skar tevi pašu , tad es nezinu, kā cilvēks pats var izmainīties un kļūt morāli labāks? vai tu zini? Nevienu konkrētu piemēru no savas dzīves neiedod man nekristieši.

sāka sāpēt zobi. aizgāju pie zobārsta. viņš ļoti daudzus saurba, pāris izrāva. sapratu, ka vajag cītīgāk sekot zobu veselībai. sāku biežāk mazgāt zobus, lietot živeni pēc ēšanas, zobu diegu. Tb - attiecībā pret sevi kļuvu morāli labāks, rūpēties vairāk par savu veselību. Dīvaini, bet bez Dieva līdzdalības. Tikai un vienīgi caur savu pieredzi un veselo domāšanu.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 22:59:46
Pareiza motivācija būtu nesavtīga palīdzība, necerot uz atalgojumu vai savas dvēseles glābšanu. Tb - palīdzot citiem lai tiem citiem palīdzētu. Nevis nemitīgi domājot par savu labumu un savas kautkādas dvēseles kvalitātes celšanu. Attiecīgi reliģiski motivētu palīdzību vērtēju kā amorālu. Jo tā ir emocionāli motivēta tirgošanās. Amorāla no altruiskas palīdzības viedokļa.

ļoti pareizi, un pilnībā piekrītu.

Par zobiem slikts piemērs, jo tā nav morāle.
KPax.
emocionālās inteliģences semināru veselas dienas garumā esmu noklausījies un tev par to man nav jāstāsta. tas nav tas par ko es prasu, ja tu gadījumā nezini.
pich_
es ticu, ka arī mauglim. Lai gan tas ir vairāk izņēmums. ir skaidrs, ka es vairāk ticu Rakstiem, nekā jebkam citam. un tur ir teikts tā vienā vietā:
Rom. 2:15 Jo ar to viņi pierāda, ka bauslība ierakstīta viņu sirdīs. To pašu apliecina viņu sirdsapziņa un viņu domu spriedumi, kas cits citu vai nu apsūdz, vai attaisno, -
Pēc Dieva līdzības esmu radīts, taču ādamā es sagrēkoju ( savā vecajā cilvēkā) , bet Jēzū tapu taisnots, tāpēc manī pašā nav nekas labs, bet tikai Jēzū, kas manī dzīvo.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.19 23:53:07
Svētais
ļoti pareizi, un pilnībā piekrītu.
tas gan bija tikai viens no morālas rīcības aspektiem. tb -palīdzība citam cilvēkam. ar to vien morale nesākas un protams arī nebeidzas. bet nu, es refencējos uz motivāciju. protams, no sava zvanu torņa.


Par zobiem slikts piemērs, jo tā nav morāle.
kapēc ne? gāja runa par morālo rīcību pret sevi. man ko - vajadzētu beigt lekāt no 9 stāva - tb palenām pārtraukt sevi slepkavot, vai izbeigt pārlikt naudasmaku no vienas savas kabatas otrā - tb pārtraukt sevi apzagt?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.20 00:17:14
KPax.
daļēji piekrītu.
a_masiks
nevis morālo rīcību pret sevi. bet kā lai uzlabo morāli sev pašam salīdzinājumā pret iepriekšējo savu paša morāli? Kā apklusināt vai pastiprināt sirdsapziņu?
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.20 02:00:22
Svētais

Svētais
Iesūtīts: 2011.05.19 10:28:32
a-masiks [67.159.36.19]
ok, tad jaut. Kā es sevi varu padarīt par morālāku cilvēku? Ar šo palīdzību? Iemesli - labi attīstīta domāšana, loģika, analīze.

a_masiks
Iesūtīts: 2011.05.19 12:32:30 IP: 95.154.230.254
Svētais
. ar alternatīvām metodēm varēsi tikai pacelties līdz viduslīmenim, un ne kapeiku augstāk.



vai vēlies vēl kādas piecas vai sešas reizes pajautāt vienu un to pašu?
kā tu pats domā - ko tu ar to par sevi liecini?
neielog. [213.102.149.123]
# Iesūtīts: 2011.05.20 03:16:08
Sirdsapziņa tikai skan liriski un cēli. Sirdsapziņa sak darboties, kad tava rīcība tev pašam radijusi diskomfortu (emocionālu vai fizisku), jo rīcības sekas nebija tev labvēlīgas vai tiek nosodītas no bara vai autoritāšu puses. Būtībā ļoti egocentriska emocija. Elementārs pašnosodijums. Vai spēja pašnosodīties. Kad cietis tavs ego.
Neredzu nekā "dievišķa". Cēlas rīcības ir tikai šķietami nesavtīgas, jebkura cilveka rīcība ir pakārtota ego. Savādak nemaz nevar būt. Indivīda un bara interešu mūžīgā konflikta dinamika, dzīvības degviela, kuras elementi arī ir šīs sirdsapziņas, paškontroles, pārgalvības un oportunisms. Nothing special.
p.s dažos kontekstos pilnīgi lieka un paverdzinoša emocija.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.20 09:59:49
a_masiks
nu ja pārpratām viens otru, tad tas nekas. jo es uzdevu jaut.tapec, ka neticu, ka moralu labak nevar pataist ar labi attistitu domasanu, logiku , analizi. tāpat par tavām alternaticvam metodem runajot.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.20 10:00:31
neielog. [213.102.149.123]
nepiekrītu.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.20 10:01:22
KPax.
jautājums nav pa tēmu.
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.05.20 10:30:15
Svētais
jo es uzdevu jaut.tapec, ka neticu,........tāpat par tavām alternaticvam metodem runajot.

alternatīvās metodes kā reiz ir TAVĒJĀS! Tb - tava morāle ir gatavas klišejas (baušļi), kas nav jāsaprot, bet jāiemācās no galvas un jāatkārto. Baušliem nav pamatojuma. Vienkārši Dievs tā lika. kapēc - hvz. Viņš tā gribēja. Kapēc gribēja - tāds jautājums ir TABU. Tb - domāšanu neprasa, tikai labu atmiņu un uzcītību. Vai tu varēsi kļūt morāli labāks, nekā to prasa baušļi? Nekādā gadījumā! Tu vienkārši varēsi labāk vai sliktāk izpildīt baušļus. Kļūt vēl labāks nespēsi, jo tev nebūs nekāda cita atskaites punkta un citas metodes. Tikai replicēt jau esošo struktūru.
Taču apstākļos, kas būs nestandarta - tu ieberzīsies. Jo tādi netiek apskatīti un netiek dotas morāles normas. Tb - tava morāle buksēs un lidos pa pieskari, ibo pats tu morāli nebūsi spējīgs izvērtēt, kā vien izmisīgi pielāgot esošās normas nestandarta situācijai.
Nu, piemēram - vai ir tiesības cilvēkiem nogalināt mākslīgi izveidotus cilvēku kloņus?
/cilvēkus nedrīkst, jo tiem esot dvēsele, par kloņu dvēseli bībele klusē/
Es reiz izveicu tādu aptauju: piemēram Mulders & Co atnāk ciemos pie manis. Mēs, hohmas pēc noklonējam Mulderi vairākos eksemplāros. Viņi visi ir identiski, bet tikai viens ir īsts. Kad hohma beidzas - iestājas jautājums - ko darīt ar kloņiem? Likvidēt, vai atstāt?
Mulderam ir tikai viena sieva un viena ģimene, viena dzīve, viens darbs. 3 vai 4 Mulderiem tur nav ko darīt. Morālētiska atbilde uz šo dilemmu neatradās. Vienīgi Cth uzstāja, ka visi Mulderi ir SB un tāpēc viņiem pienākas dzīvot.
KPax.
# Labojis KPax.: 2011.05.20 10:46:16
Svētais

jautājums nav pa tēmu.

Vai tiešām?
Tēma Tev ir izcelta ar kliedzošiem burtiem - MORĀLE! Tava atbilde uz konkrēto jautājumu, iespējams, izgaismotu Tavu izpratni par to, kas nosaka morāles normas un vai šai izpratnei ir pamatojums reālajā dzīvē.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.20 12:31:51
a_masiks
Piedod , ka pārpratu Tevi par alternatīvām metodēm, kas izrādās ir manējās. es nekur neteicu, ka mana morāle ir baušļi.

Vai tu varēsi kļūt morāli labāks, nekā to prasa baušļi? Nekādā gadījumā! Tu vienkārši varēsi labāk vai sliktāk izpildīt baušļus. Kļūt vēl labāks nespēsi, jo tev nebūs nekāda cita atskaites punkta un citas metodes.Tikai replicēt jau esošo struktūru.
Taču apstākļos, kas būs nestandarta - tu ieberzīsies. Jo tādi netiek apskatīti un netiek dotas morāles normas. Tb - tava morāle buksēs un lidos pa pieskari, ibo pats tu morāli nebūsi spējīgs izvērtēt, kā vien izmisīgi pielāgot esošās normas nestandarta situācijai.



Bet man patīk Tavs domu gājiens, un lielos vilcienos es pa lielam tam piekrītu.Arī turpinājumā to, ko tu saki, es daudz piekrītu tam.Arī piemērs labs.
pich_
# Iesūtīts: 2011.05.20 12:36:52
Svētais
Rom. 2:15 Jo ar to viņi pierāda, ka bauslība ierakstīta viņu sirdīs. To pašu apliecina viņu sirdsapziņa un viņu domu spriedumi, kas cits citu vai nu apsūdz, vai attaisno

bet tur jau nav teikts kā šī bauslība ir ierakstīta. tik pat labi tā var būt ierakstīta tajā brīdī, kad cilvēks izlasa vai dzird rakstus. un tas tā pat paliek no cilvēka, nevis no Dieva.

kā ir, piemēram, ar musulmaņiem- arī viņiem morāle ir no Dieva? un Amazones indiāņiem vai Āfrikas kanibāliem?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.20 12:38:27
pich_
konteksts liecina par to, ka tie, kas nekad nav dzirdējuši par Dievu un viņa baušliem , tiem ir ierakstīta bauslība viņu sirdīs caur sirdsapzinu kas vai nu apsudz vai nu attaisno vinu domu spriedumus. to ir izdarijis Dievs.
pich_
# Iesūtīts: 2011.05.20 12:46:05
Svētais

tai skaitā visām amazones un āfrikas ciltīm, kuras nekad nav dzirdējušas par Dievu, ir ierakstīta bauslība? kāpēc tad viņi bez emocijām nogalina cilvēkus un pielūdz amuletus?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.20 12:52:09
pich_
jo šo sirdsapzinu var notrulinat ar audzinasanu, vidi, sabiedribu. bet no berna kajas ta ir ieksa visiem. tapec bez emocijam dara tā tie, kas no mazam dienam ir taa audzinati.
pich_
# Iesūtīts: 2011.05.20 13:02:05
Svētais

nu tad pričom tur Dievs, ja tu pats apgalvo, ka viss ir atkarīgs no audzināšanas, vides un sabiedrības?
arī tie, kas pielūdz citus Dievus (tātad apzināti vēršas pret kristiešu Dievu) vai nepielūdz nevienu, tiek izaudzināti par morāli labiem cilvēkiem
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.20 13:08:40
pich_
Dievs ir pritom, ka viņš ieliek sākotnēji to iekšā. par morāli labu cilvēku izaug varbūt arī no sabiedribas , vides, audzinasanas, bet sakotnejo morales vertibu jeb kriteriju ieliek Dievs, kuru vai nu pēc tam samaitā vai nu attīsta.
pich_
# Iesūtīts: 2011.05.20 13:10:32
Svētais
sakotnejo morales vertibu jeb kriteriju ieliek Dievs

kāda tā ir? raksturo
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.20 13:16:20
Svētais
es nekur neteicu, ka mana morāle ir baušļi.
tas jau nemaz nav jāsaka! ja esi teists - tev morāle defaultā ir Dieva predefinēta. Kristietībā un jūdaismā morāle ir ietverta bauslību punktos. Kristietība tikai atļauj dažus no tiem nepildīt, pieļaujot mazliet brīvāku to interpretāciju.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 124 , pavisam kopa bijuši: 34351