atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem MORĀLE! Kas nosaka morāles normas?
Svētais
Iesūtīts: 2011.05.18 20:04:44
No kurienes tās rodas iekšēji cilvēkā? Kas tur tās ieliek? Kā izskatās sirdsapziņa? Kas nosaka tās parametrus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.05.19 13:26:20
Svētais
tas man neliddz nenieka.

nabagiem tas nāktu par labu, bet tev nenāktu.

tad tava morāle prasa lai tev par to būtu kāds labums?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:29:09
a_masiks
man par labu tajā nozīmē, ka es to daru neliekuļoti no sirds. tad tas ir pareizi, ja tas ir mīlestības motivācijas vadīts.
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.05.19 13:34:47
Svētais
es to daru neliekuļoti no sirds. tad tas ir pareizi, ja tas ir mīlestības motivācijas vadīts.

kāds tam sakars ar morālētiku? Tb - tu te iepin liekus nezināmos.
Tjipa - ja tu to dari caur savu zilo auru - tas ir labi, bet ja caur dzelteno - tas nav pareizi. Kāds aurām (no sirds, mīlestības motivācija) sakars ar morālu rīcību???


pie kam. ko nozīmē "tev par labu"? tomēr ceri uz kaut kādu dīlu un kompensāciju, ja?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:34:57
Ctulhu
Tad jau es ar šādu motivāciju kļūstu par robinu hudu, un ja tev ir nauda , tev to atnemu un atdodu nabagiem. Taču tā būtu nepareiza lieta un rīcība, pat ja motivācija laba. Ir jābūt abiemn pareiza motivācija + pareiza rīcība tikai tad ir tā kā jābut.
pich_
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:58:58
Jošs Mulders
Bet, ja pieņemam, ka viņu atstāj kā maugli mežā, viņu uztur pie dzīvības zvēri, bet nav kas viņā ieliek no ārpuses šīs normas, tad vai cilvēkam tādas būtu arī no iekšpuses?

Taadi gadiijumi ir bijushi, taadi cilveeki ir savaa zinajaa "zudushi" jo vinji neapguust nedz valodu nedz jebko citu, kas vajadziigs cilveekam... un labaakaa gadiijumaa operee audzinosho dziivnieku operaaciju zonaa un uzvedaas liidziigi... bet vinjiem vairs nevar iemaaciit valodu un padariit par pilntiesiigiem sabiedriibas locekljiem.


pats tikko apliecināji, ka morāle ir nevis no Dieva, bet gan no cilvēkiem/vides.

ja morāle būtu kas tāds, ko Dievs dod katram cilvēkam, tad arī tāds mauglis izaugtu par inteliģentu cilvēku
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:02:45
a_masiks
morāla rīcība var sakņoties pareizā vai nepareizā motivācijā, ja tas skar citus cilvēkus. ja skar tevi pašu , tad es nezinu, kā cilvēks pats var izmainīties un kļūt morāli labāks? vai tu zini? Nevienu konkrētu piemēru no savas dzīves neiedod man nekristieši.
pich_
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:03:06
Svētais
Kas nosaka morāles normas? No kurienes tās rodas iekšēji cilvēkā?

miljoniem dažādi iemesli. tieši tāpēc, ka dažādi iemesli ir miljoniem- nav divu vienādu cilvēku. katrs ir unikāls un atšķirīgs (pat dvīņiem nianses atšķirās, lai gan tie audzināti vienā vidē)
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:08:20
pich_
vai tev ir bijis piemērs tavā dzīvē, kur esi bijis morāli sliktāks cilvēks, tad pēc kaut kādiem iemesliem kļuvis par morāli labāku cilvēku? vari minēt piemērus?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:09:25
Ctulhu
macities un domat ir viens, bet vai ar to es klustu moralaks? mazak domaju sliktas domas, kas bija pirms tam? mazak gribas melot kaa pirms tam? mazaak apkrapt, ja ir tadas pasas iespejas kaa pirms tam...utt...
pich_
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:11:19
Svētais

nemācēšu tā pateikt... katra diena ir savādāka, un pat nezinu, kā lai nošķir morāli sliktu periodu no morāli laba.
varu pateikt tikai to, ka ar katru gadu kļūstu morāli labāks (vismaz man tā šķiet)- pilnīgi automātiski palīdzu cilvēkiem, esmu daudz laipnāks nekā agrāk utt. līdz ar to arī jūtos labāk
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:13:39
Ctulhu
bet vai tu vari ar savu konkrētu piemēru to apliecināt?
pich_
ļoti labi.
pich_
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:23:20
Svētais

vecā labā skaidrojošā vārdnīca atbild uz taviem jautājumiem:
morāle- vēsturiski mainīga sabiedrisko normu, principu un noteikumu sistēma, kas regulē cilvēka rīcību sabiedrībā un attieksmē pret citiem cilvēkiem.
sirdsapziņa- pēja īstenot morālu paškontroli, morāli vērtēt sevi; cilvēka morālo uzskatu, principu kopums.
Gnidrolators [213.102.145.180]
# Iesūtīts: 2011.05.19 15:08:54
Ctulhu

Tātad, ja kāds censdamies izdarīt ko ļaunu, nejauši sagādā kādam labumu, tad viņš ir labs cilvēks, bet kāds, kas palīdzēdams nelaimē cietušajam, nejauši nodara skādi ir mērglis? Un nē, es nerunāju par viduslaiku raganu dedzinātājiem vai hitleriem, kas labas nākotnes vārdā vēlas padarīt pasauli tīrāku no untermenšiem, bet par objektīviem centieniem palīdzēt. Piemēram, izglābt autoavārijā cietušu cilvēku, kā rezultātā cietušais savainojas vēl vairāk. Vai piemēram Džeks Uzšķērdējs uzšķērž kādu bagātnieku un pēc tā nāves viņa nauda tiek bērnunamam. Avarējušā palīgs ir nelietis, bet Džeks Uzšķērdējs labs cilvēks, ja?
Gnidrolators [213.102.145.180]
# Iesūtīts: 2011.05.19 15:10:43
Starp citu, pat krimināllikumā un atsevišķos civiltiesību strīdos tiesa vērtē attiecīgo cilvēku motivāciju, lai noteiktu vainas/atbildības pakāpi un attiecīgi piemērotu spriedumu.
Gnidrolators [213.102.145.180]
# Iesūtīts: 2011.05.19 15:12:31
Tur ir tādi jēdzieni kā ``labticība`` un ``ļauns nodoms``. Nez kam tie tur tādi.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 15:18:46
pich_
man tiešām prieks par tevi. tev nav vajadzīgs Dievs, grēku piedošana, Jēzus glābšana. viņs ir vajadzīgs tiem, kas ir neveseli. tie, kas apzinās, ka nevar tikt ar saviem grēkiem galā un nevar kļūt par labākiem morāli cilvēkiem, jo ir grēka vergi. jo viņu daba viņus atkal novelk pie zemes un viņi klūp jau kuro reizi uz vieniem un tiem pašiem grēkime. kuri nevar paši izmainīties.kuriem ir vajadzīgs glābējs Jēzus, kas padara viņus brīvus, piedzimsana no augsienes un mazgāšana Jēzus asinīs.
pich... [82.145.208.171]
# Iesūtīts: 2011.05.19 16:24:49
Svētais

uz brīdi iztēlojies, ka pār tevi nāk apziņa par Dieva neesamību- par kādu cilvēku tu uz šo brīdi kļūtu? vai paliktu ļauns, neiecietīgs, ieriebtu citiem? vai mainītos tava morāle un sirdsapziņa?
Svētais
# Labojis Svētais : 2011.05.19 16:31:11
pich... [82.145.208.171]
es to nevaru iedomāties, jo Dievā mēs dzīvojam, kustamies un elpojam. Tāpēc viņš ir tas, kas ielicis sirdsapziņu un noteicis morāles normas. un ja ir kaut kas labs manī, tad tas ir no Dieva un nav no manis. bet pēc dabas un būtības esmu launs
pich_
# Iesūtīts: 2011.05.19 17:24:12
Svētais
Tāpēc viņš ir tas, kas ielicis sirdsapziņu un noteicis morāles normas.
kā tad paliek ar to pašu maugli? arī viņam?

pēc dabas un būtības esmu launs
kāpēc? tu taču esi radīts pēc Dieva tēla un līdzības
KPax.
# Iesūtīts: 2011.05.19 17:33:54
Svētais

Izpēti, kas par zvēru ir emocionālā inteliģence un būsi atradis atbildes uz saviem jautājumiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 140 , pavisam kopa bijuši: 2930