atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Evolūcijai ticošs kristietis
meitene
Iesūtīts: 2011.03.19 16:49:43
Sajā diskusijā jautāju nevis par evolūciju vispār, bet konkrēti par vienu pasaules uzsaktu, proti „Evolutionary Creation” versiju.

Šeit ir tabuliņa ar iespējamiem uzskatiem par pasaules radīšanu.
http://www.ualberta.ca/~dlamoure/1_beyond_handout_b.pdf

Pie kuras grupas piederiet jūs? Un ko jūs sakāt par „Evolutionary Creation” versiju? Vai ir iespējams būt kristietim un ticēt evolūcijai?


Šeit ir video, kur ir paskaidrots, ko tas nozīmē.
http://www.youtube.com/watch?v=Sno9q301qq4
sākot ar 1:09

Evolutionary Creation - A Christian Approach to Evolution
http://www.youtube.com/watch?v=OPZI99cTyio

Šeit ir vel arī laba lekcija, kut vienkāršā valodā paskaidroti ģenētikas pamatprincipi
„Dennis Venema - Can an Evangelical Christian Accept Evolution?”
http://www.youtube.com/watch?v=Of0PjoZY4L0&feature=channel_.. video_title
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 .
AutorsZiņas teksts
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:00:41
Nu ``pilniigi briiva`` buutu taada, ko nenosaka nekaadi ieejas dati. Taatad - nejausja. Tjipa kapeiku mest.
Lieta tāda, ka ``kapeiku mest`` arī atkarājas no zinamiem ieejas datiem. Piem. kapeikai ir 2 puses. Tātad, tādas izvēles iespēja, un ne citas ir 1:2. etc. Vecīt, tava sistēma neatzīst brīvo gribu, cmon.
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:02:05
taatad Lucifers pats par sevi arii nav slikts?
Nu, cik var klārēt, viņa spārniem un ragiem un nagiem nav ne vainas, tāpat kā citu enģeļu spārniem, ragiem un nagiem. Normāli lidot māk un ta tālāk Ir vainas viņa brīvajā izvēlē, vēl vairāk kā jebkura cita izvēlē.
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:04:42
Neesamiiba? tad tev sanaak, ka Lucifers neeksistee?
Lucifera nemateriālā ``forma`` existē, taču viņa izvēle ir vērsta uz neesamību.
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:11:42
Jebkura izveele ir secinaajums no ieejas datiem un funkcija no buutnes struktuuras kjeb uzbuuves.
Brīvā griba nav funkcija. Tas nav kā monētu mest, tas ir pilnīgi neprognozējami.
Pasnaavnieks? Grib sevi padariit neesosju, tas ir - izniicinaat?
Kaut kādā ziņā jā, jo viņš jau zina, kas tas ir, ko viņš dara, un beigas ar nekādas labās nav un tāds ir ikviens, kurš grēko.
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:14:34
Vonnegūtam bija labs stāsts brīvās gribas sakarā. Ķip uz kkādas planētas dzīvo cilvēciņš un runājas ar Dievu. Cilvēciņš katru dienu iet mazgāties, un kad izkāpj ārā, izklaidējas, nobļaujot kko tādu, kas Dievu katru reizi pārsteidz, ko viņš nebija gaidījis.
Un tagad iedomājies Dieva vietā mašīnu, kurā ir iekšā vispārīgā fizikas teorija.
ķip jā, ievadi kkādus datus, bet ārā lec visādi neprognozējami brīnumi
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:16:31
Pag, ko noziimee ``pilniigi neprognozeejami``? Nejausjiiba? taa briivaa izveele ir nejausjiiba? Nu tad jau tas ir tas pats, kas moneetu mest.
Nu ja, bet lieta tāda, ka tā brīvā griba pieder man, nejaušība, kas atkarīga no manis paša. Tikai es zinu, ko es gribu, izvēlos etc. Un tam ir sekas.
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:19:46
Tad kaada jeega dariit to, kas nedod vajadziigo efektu? Nav racionaali.
Āmen!
Tu jau droši vien esi sastapies ar to, ka ļaudis nemēdz būt īpaši racionāli. Pareizāk sakot, viņi ir iekšēji racionāli, vadās pēc kkādiem sagudrotiem principiem etc.
Ja tie neprognozeejamie briinumi nav saistiiti ar ieejas datiem, tad tie ir nejausji. Vnk masjiinaa ir nejausjo skaitlju generators.
Viņi ir saistīti ar ieejas datiem, jo tas liek programmai darboties. Paskaidro sīkāk par to nejaušo skaitļu ģeneratoru, plīz
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:23:10
Nejausjiiba ir nejausja. Ne no kaa nav atkariiga.
Mēs tak nerunājam par nejaušību kā tādu, bet par brīvo gribu. Sauksiem to par nejaušības paveidu - nejaušība, kas pieder man. Šai ziņā es esmu radīts pēc Dieva līdzības, esmu pats savas gribas Dievs.
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:25:00
ja ir saistiiti ar ieejas datiem - tad nav nejausji, jo mtad ieejas dati nosaka izejas datus peec kaadas likumiibas, kas ir funkcija.
kad monētu met, tad taču arī nepieciešams viņu ``pamest``???
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:27:22
tad kaadaa veidaa absoluuti labs engelis vareeja sagudrot sev ieksjaa nepareizus principus?

Tā sasodītā brīvā griba, doh.

Nejausiiba ir invarianta, tas ir - ne no kaa nav atkariiga, tas ir - nekam nepieder. Citaadi taa vairs nav nejausiiba.

Bet mēs tak runājam par brīvo gribu, nevis par matemātisko nejaušību. Mēģini iespiest šādu jēdzienu savā vārdnīcā.
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:30:11
Tagad esam nonākuši pie definešanas. Absolūti precīzi to izdarīt nav iespējams (jo es neesmu absolūtā patiesība). Tavuprāt, jēdzieni ``nejaušība`` un ``kaut kam pieder`` nav savienojami vienā jēdzienā.
Izrietot no mūsu strīdiņa, es teiktu apmēram tā: brīvā griba ir tāda nejaušība, kas pieder man.
trispadsmitais
# Labojis trispadsmitais: 2011.04.07 19:31:47
``iistaas`` nejausiibas ieguust , izmnatojot mikropasaules kvantu objektu iipasjiibas, kas tiesjaam ir nejausas, tb tikai statistiski aprakstaamas.
Wow, paldies par info. Nu pilnīgi brīva griba ir tāda, kas būtu tā ``īstā`` nejaušība, kas atkarīga no manis.
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:33:45
taatad vinjs sabojaajaas nejausji? Neatkariigi no ieejas datiem jeb aareejaas informaacijas un neatkariigi no savas liidzsineejaas struktuuras?
Jā, neatkarīgi no tā visa, bet atkarīgs no savas brīvās izvēles.
Būtībā, mēs jau varētu arī lūgt, lai Lucifers kļūst labs
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:35:14
Un kaa Tu atskirsi nejausiibu, kas pieder tev no nejausiibas, kas nepieder tev?
Tas ir galvenais morāles filozofijas jautajums. Nevarēšu tā uzreiz uzbliezt atbildi, tiešām. Ķipa par visiem ``afekta stāvokļiem`` un tādā garā.
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:49:42
Interesanti. Ko te noziimeetu ``luugt``? ievadiit dievaa informaaciju, ka buuut labi Luciferu izlabot?

Nea, Lucifers jau pats izvēlas. Šeit varētu būt, lūgt Dievam, lai viņš bliež ar āmuru Luciferam pa galvu, ka tas ir stulbi, ko viš dara (ko patiesībā Dievs dara vislaik). Bet nu šamajam ir tādas izvēles, kādas tās ir.

Ja viss atkariigs no sitaas ``briivaas gribas``, lai kas tas buutu, vai tad nesanaak, ka dievs arii var sabojaaties un kljuut ljauns?

Dievs ir labs vienmēr. Tāds nu šis ir. Viņa izvēles un griba ir pareizā vienmēr.

Logiskaa cilpa. Atkal - un kas nosaka to izveeli? Lucifera persona?
No bezgalīgdaudziem, neierobežotiem variantiem ``es`` izvēlos veidu kā reaģēt uz to un to.
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.04.07 19:50:48
vari arī paprasīt, kas ir ``es`` un domāsim kopā
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.04.07 20:05:19
Interesanti, kā jūs lietojat vārdus `labs` un `ļauns`. Jo, pēc taisnības - kas labs kaķim, tas ir ļauns pelei. Kas labs Dievam, ne obligāti ir labs cilvēkam, vai tad ne?
trispadsmitais
# Labojis trispadsmitais: 2011.04.07 20:20:23
παλαιό ανόητος
nu, ne gluži. Dievs jau laikam tas summum bonum iraid, man domāt, tāds labs, kas nav temporāli labs, bet biku ilgāk, ķip mūžību.
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.04.07 20:24:16
trispadsmitais
Vai varbūt ir tā, ka Dievs ir visstiprākais puika šajā smilšukastē un tāpēc visas viņa vēlēšanās ir labas?
Vispār jau tas ir offtops.

Un varbūt ir muļķīgi projicēt visu savu paranoju un aizdomas uz kristiešu Dievu. Bet piekritīsiet - tikpat muļķīgi ir projicēt visas cerības un priekšstatu par labumu. Paša projekcijas ir un paliek tikai projekcijas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 33811