atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Evolūcijai ticošs kristietis
meitene
Iesūtīts: 2011.03.19 16:49:43
Sajā diskusijā jautāju nevis par evolūciju vispār, bet konkrēti par vienu pasaules uzsaktu, proti „Evolutionary Creation” versiju.

Šeit ir tabuliņa ar iespējamiem uzskatiem par pasaules radīšanu.
http://www.ualberta.ca/~dlamoure/1_beyond_handout_b.pdf

Pie kuras grupas piederiet jūs? Un ko jūs sakāt par „Evolutionary Creation” versiju? Vai ir iespējams būt kristietim un ticēt evolūcijai?


Šeit ir video, kur ir paskaidrots, ko tas nozīmē.
http://www.youtube.com/watch?v=Sno9q301qq4
sākot ar 1:09

Evolutionary Creation - A Christian Approach to Evolution
http://www.youtube.com/watch?v=OPZI99cTyio

Šeit ir vel arī laba lekcija, kut vienkāršā valodā paskaidroti ģenētikas pamatprincipi
„Dennis Venema - Can an Evangelical Christian Accept Evolution?”
http://www.youtube.com/watch?v=Of0PjoZY4L0&feature=channel_.. video_title
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
meitene
# Iesūtīts: 2011.03.19 16:50:42
jūsu domas
pich_
# Iesūtīts: 2011.03.19 18:19:05
pieļauju, ka tieši dēļ 1. Mozus grāmatas kristietis nedrīkst piekrist evolūcijas teorijai.

Memekija
# Iesūtīts: 2011.03.19 19:02:42
BŪŪŪŪŪ!! atkal par to pašu. Nu cik var grillēties par vienu tēmu. Varbūt gudri ļaudis to kaut kad noskaidros, varbūt arī ne, bet par to nejēgā spriest katrā trešajā diskusijā jau nu ir pilnīgs BŪ, laikam darīt nav ko.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.19 20:53:04
Es tas otrs... Progressive Creation.

To vai Kristietis var ticēt evolūcijai, ir atkarīgs no tā, kas tiek saprasts ar šo evolūciju un kādas implikācijas tiek zīmētas.

Manās ausīs "Evolūcija kā Dieva radīšanas metode" ir apaļš kvadrāts - respektīvi absolūts oxiomorons, bet pārdefinējot evolūcijas jēdzienu, var viskautko sazīmēt.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.03.19 21:16:20
meitene
interesanti - un kas nav iespējams? Vai par kristieti, vispār, būt ir iespējams?
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.19 21:20:39
Maza piezīme:
man liekas, evolūcija nav nekas tāds, kam būtu nepieciešams ticēt - tā ir zinātniska teorija.
Faktiski jautājums ir plašāks - ko darīt ticīgam cilvēkam, ja tas pasaules apraksts, kas atrodams viņa svētajos tekstos, izrādās nepareizs. Nu, piemēram, ja izrādās, ka rakstos ir teikts, ka debesis ir apmēram kā telts jumts, novilkts pāri zemei, bet izrādās, ka dabā nav nekā tamlīdzīga.
Populārākā atbilde ir - tulkot Rakstus alegoriski. Tad arī evolūcija liekas savietojama ar Genesis stāstu par radīšanu. tā sakot, viena diena kā tūkstoš gadi un tā tālāk.
slinkums reģistrēties [85.115.107.21]
# Iesūtīts: 2011.03.19 21:41:15
opā a romas katoļi jau skaitās evolutionary creation?

es neticu, ka cilvēks ir radies evolūcijas gaitā, bet pieņemu, ka tā attiecās uz dzīvniekiem un dzīvo dabu vispār, taču tās rezultātā nav un nekad nebūs iespējams lēciens no dzīvnieka uz cilvēku.
slinkums reģistrēties [85.115.107.21]
# Iesūtīts: 2011.03.19 21:48:34
vēl es ticu, ka ar cilvēka tagadējām zināšanām par to, kas ir laiks, telpa un mūžība, un kādas ir attiecības starp šīm lietām, ir par īsu, lai saprastu, ko nozīmē tas, ka Dievs radīja pasauli no nekā 6ās dienās. Tāpēc jā - pilnīgi mierīgi ticu, ka tā arī ir.
pich_
# Iesūtīts: 2011.03.19 23:01:34
Jošs Mulders
To vai Kristietis var ticēt evolūcijai, ir atkarīgs no tā, kas tiek saprasts ar šo evolūciju

nu un kā tad ir jāsaprot evolūcija, lai kristietis tai varētu ticēt?
pich_
# Iesūtīts: 2011.03.19 23:36:01
Trilobīte
NU A TEVI TAS UZTRAUC?

NE GLUŽI UZTRAUC... TIK VIEN, KA GRIBU ZINĀT
Valentīnis
# Iesūtīts: 2011.03.19 23:53:03
katoļu baznīca nespiež ticēt radīšanai 6 x 24 h.
bitukas
# Iesūtīts: 2011.03.20 00:00:58
παλαιό ανόητος
man liekas, evolūcija nav nekas tāds, kam būtu nepieciešams ticēt - tā ir zinātniska teorija.
Uzsvars uz vārdu TEORIJA
neielog. [90.130.171.161]
# Iesūtīts: 2011.03.20 02:04:52
Uzsvars uz vārdu TEORIJA/c/

Nē. Uzsvars uz vārdu ZINĀTNISKA. Zinātniskas teorijas bastās uz hipotēzes, bet hipotēze - uz datiem.

Var "neticēt" teorijai, bet aiziet uz muzeju un apšaubīt eksponātus, ja vien esi adekvāts - tu nevari - no kā šī teorija izriet. Tie kauli, fosīlijas tur ir. Tu vari pat izvēlēties - uzskatīt, ka tie kauli ir nepareizi interpritēti, vai ka tie ir globālo pārvaldnieku sazvērestība, bet no tā tie nepārstāj eksistēt no īstiem kaulaudiem, nevis plastmasas mulāžām. Īleni maisā, ko nevar paslēpt. Dievs galvā, kauli - uz galda.
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.03.20 08:37:55
Lai ticētu evolūcijas teorijai, ir vispirms tai jānotic...tas nozīmē, ka jābūt priekš manis tādai informācijai, ka nenoticēt nav iespējams. Bet pagaidām tā ir tikai teorija...kaut arī zinātniska.Nu tam, ka evolūcija pastāv sugu līmenī, es vēl piekrītu, bet ka viss ir radies no kaut kāda mistiska buljona...sory
pich_
# Iesūtīts: 2011.03.20 09:54:48
Džonijs
jābūt priekš manis tādai informācijai, ka nenoticēt nav iespējams.
vispirms ir jābūt ieinteresētam vismaz palasīt un uzzināt ko vairāk. kad es tev iedevu linkus- neko no tā tu neatvēri, vai ne?

Bet pagaidām tā ir tikai teorija
tā uz visiem laikiem paliks "tikai" teorija. a kā tu gribi- lai tā pārtop par kaut ko citu?
ir taču mūzikas teorija. tad kā sanāk- tik ilgi, kamēr tā būs "tikai" teorija, mūzika būs kaut kas tāds, kam tu netici? tā pat ar literatūras teoriju, komunikācijas teoriju utt
bitukas
# Iesūtīts: 2011.03.20 10:02:15
neielog.
Nē. Uzsvars uz vārdu ZINĀTNISKA. Zinātniskas teorijas bastās uz hipotēzes, bet hipotēze - uz datiem.

Var "neticēt" teorijai, bet aiziet uz muzeju un apšaubīt eksponātus, ja vien esi adekvāts - tu nevari - no kā šī teorija izriet. Tie kauli, fosīlijas tur ir. Tu vari pat izvēlēties - uzskatīt, ka tie kauli ir nepareizi interpritēti, vai ka tie ir globālo pārvaldnieku sazvērestība, bet no tā tie nepārstāj eksistēt no īstiem kaulaudiem, nevis plastmasas mulāžām. Īleni maisā, ko nevar paslēpt. Dievs galvā, kauli - uz galda.
Piedod, bet atzīstiet, ka jums pašiem galvā liela putra - evolūcija vai sugu izcelšanās, kauli vai zīlīšu knābji, ko vajag "zinātniskai" hipotēzi to paņem, kas neiederas to ignorē. Un arī zinātniekiem ir dažādi viedokļi, tikai dažiem aizbāž muti. Manis pēc domājiet, ko gribat, vienkārši esiet godīgi - to mēs nezinām, un tas nav skaidrs. Es ar savu viedokli nepretendēju uz zinātni, kaut man(ak, kāds brīnums) ir biologa izglītība, taču riebjas, ka mani uzskata par debīlu, ja es ticu, ka visu radījis Dievs.
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.03.20 10:25:33
pich_Ir viena baigi liela problēma...nu nemāku es to angļu mēli. Centos mācīties, bet nelien man galvā. Ir šausmīgi daudz infas angļu valodā ko gribētu saprast, bet...
pich_
# Iesūtīts: 2011.03.20 10:31:30
Džonijs
ok
neielog. [213.102.150.86]
# Iesūtīts: 2011.03.20 11:05:33
(...) ja es ticu, ka visu radījis Dievs./c/

Kaut ko radīt var tikai evolūcijas princips. Ja dievam ir kaut kāda darīšana pie visuma radīšanas TIKAI caur VĀRDU (kā tas stāv rakstīts), tad sanāk, ka dievs pasauli UZBŪRA. Ti. - notika maģiski - okults akts. Būsim konsekventi. Un dievs ir nevis radītājs, bet burvis.
neielog. [213.102.150.86]
# Iesūtīts: 2011.03.20 11:21:21
Maziet ne par tēmu, bet diezgan jautrs ir fakts, ka visas saules sistēmas planētas lepni nes pagānu dievu vārdus (saturns, neptūns, utt.), un planēta zeme ir planēta Zeme, nemazākā mājiena uz Jahvi. Ar to neko negribu teikt, tikai tas liekas amizanti šīs sarunas gaismā.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 9676