atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Emanuels Svēdenborgs
muga34
Iesūtīts: 2011.02.08 21:07:34
Emanuels Svēdenborgs jeb sveborgieši ... kāds zina ko pastāstīt ko tuvāk?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.02.12 12:57:36
Svēdenborgs ir herētiķis pēc būtības.
Tas, ka herētiķi var pateikt smukas lietas, tas redzams gan pie jehovistiem, gan mormoņiem, gan pie senajiem herētiķiem.
Tāpēc viņi nepārtrauc būt herētiķi.
Tas ir gluži tāpat, kā παλαιό ανόητος brīžam visai saturīgie ieskati kristietības aspektos vēl nepadara viņu par kristieti.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.02.12 13:01:47
Tas skumjākais ir tas, ka pārāk bieži par herēzi tiek pasludināts tas, kas neiekļaujas ikdienišķi determinētajā domāšanas veidā, kurā viss ir sistematizēts, dogmatizēts un pilnīgi skaidri formulēts.
Manuprāt, sv. Trīsvienības būtība vispār ir viens liels noslēpums un es neticu nevienam dogmatiķim, kurš apgalvo, ka viņam viss ir skaidrs.

Otra skumjā lieta ir tā, ka bieži vien paši neko nav lasījuši, bet jau iepriekš pasludina par herētisku, atsaucoties uz citu viedokli. Es ļoti gribētu, lai kāds te iedod saiti un precīzu norādi uz Svedenborga mācību, kura ir pretrunā ar Rakstiem. Augstāk citētais par augšāmcelšanos jau nekādā veidā nenoliedz miesas augšāmcelšanos, bet gan runā par dvēsēles un gara eksistenci pēc atdalīšanās no šīs miesas. Tas, ko raksta Svedenborgs, Rakstos nav atklāts, bet arī uz rakstu pamata to nevar noliegt! To varētu uzskatīt par viņa fantāziju, ja kādam netīk vārds atklāsme, jo viena lieta nu ir ļoti " luteriska" : ikviena personīga atklāsme varētu būt arī no ļaunā gara, tādēļ labāk iztiksim bez atklāsmēm un pārtiksim no atgremotām baznīctēvu atklāsmēm; tāpat arī ikvienas spējas, piemēram, dziedināt, varētu būt arī no ļaunā, tādēļ labāk iztiksim bez jebkādām spējām; utt.
Skumji.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.12 19:27:30
JK, neiekljauties iekdienas standartos un buut hereetikjim jau viens otram netraucee...

Tikai taapeec, ka kaads neiekljaujaas ikdienaa, vinjsh veel nav jaaieraksta sarkanajaa graamataa... ibo neiekljauties var taapeec, ka ir virs videejaas masas, bet var neiekljauties, jo veel pakalj aatrie nav atbraukushi - objektiivi...
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.12 20:11:50
Un te ļoti autoratīvi Jošs Mulders ar savu neapgazamp patiesību visiem pa priekšu. Uh.

Jānis Kalniņš patiešam skumji ka tik daudzsolosais Lutera Konservatīvais skatījums dažu acīs palicis tads liberaliski reālistisks.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.12 20:15:08
rainars
Vai vari to pateikt latviski?
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.02.14 12:00:31
Jānis Kalniņš ,
Tas, ko raksta Svedenborgs, Rakstos nav atklāts, bet arī uz rakstu pamata to nevar noliegt!
Arī tādām reliģijām kā mormoņi varētu būt līdzīgi argumenti.
Manuprāt, sv. Trīsvienības būtība vispār ir viens liels noslēpums un es neticu nevienam dogmatiķim, kurš apgalvo, ka viņam viss ir skaidrs.
Tāpēc jau mēs TA apliecinām ticību šim noslēpumam,
nevis esam spējīgi to līdz galam izskaidrot.
Tomēr, ne velti Atanazija TA pasludina ticību Trīsvienībai par katoliskas un pestījošas ticības pamatu.
Bet svēdenborgiešus Trīsvienības noliegšanas dēļ savā laikā neuzņēma pat tik ekumēniski atvērtā organizācijā kā Vispasaules Baznīcu Padome. Laikam zināja ko dara.

Un , kā zināms, Luteru Svēdenborgs savās "atklāsmēs" esot novietojis ellē...
Un tiešām, labāk iztiksim bez Svēdenborga tipa "atklāsmēm",
jo mums pa īstam aktuāla ir tikai viena atklāsme -
nomirstot skatīt Dievu vaigā.

Kristofers
# Iesūtīts: 2011.02.14 13:56:08
Jānis Kalniņš Palasi kaut vai satura rādītāju Svēdenborga dogmatikas grāmatai: http://www.garigums.lv/gramatas/es-iss_macibas_izklastijums.pdf un padomā - ir viņa mācība herēze vai nav.
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.14 18:33:23
lurerieši ,svēdenborgieši ....
Vai ta visi lureristi izprot pašu Luteru?
Vai ta visi kada ta sekotaji pilnība izprot konkreto personu.
Domājams ka cilvēks pec savas būtības iekļūst parpratumos, galvenais lai būtu kur parprast -pārpratīs.
Klau vai ir arī tādi rozeniusieši? Droši jau ka nav , nu i labi vien ir ka nav un atliek tik tiekties izprast Dievu caur Svēto Garu.
muga34
# Iesūtīts: 2011.02.15 00:46:29
Es domaju ka mes nevaram kliegt uz visiem pec kartas ka visi kas nav luterani ir keceri - izpratne par Dievu var but dazada un man domat ka es nevaru spriest tiesu kas taisns un kas ne... pirmais ko es jebkura maciba meleju vai ta tiek skaidrota no raktiem - tadiem kadus mes tos zinam... vai raksti ir sagroziti vai ne // mormoni un jehoviesī savu macibu cel uz sagrozitiem rakstim un tamdel pasa sakne jau es vinus noraidu // un otrs ir Jēzus upuris un ta atzisana ka ari Viņa atzisana par Dieva Vienpiedzimušo Dēlu kas ir pasas kristietibas pamats - ja kada no sim komponentem trukst man pat negribas talak so masibu skatit lai cik skaista ta nebutu bet kategoriski pieturoties tikai vienai luteriskai, katoliskai vai baptiskai u.c. dogmai man liekas butu nepareizi jo tadejadi mes zaudejam ticiba daudzskautnainibu - es nesaku ka visam uzreiz japiekrit bet pastisanas uz lietam no cita skatu punkta var tevi bagatinat - tava ticiba jau paliek nemainiga.
Kristus pats ir teicis "Kas nav pret Mani - tas ir ar Mani..."

P.S. - mazliet esmu aiznemts tamdel retak skatu diskusijas bet nu lai ka paldies par viedokliem un ieskatu...
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.02.15 12:03:47
rainairs , kas tur ko īpaši Luteru izprast. Tāpat Dievu lūdza, grāmatas rakstīja, alu dzēra, dziesmas dziedāja , sievu mīlēja un bērnus audzināja. Oponentus kritizējot brīžam pārspīlēja. Kristietis un cilvēks caur caurēm no miesas un asinīm.
Bet Luters ir ortodokss kristietis, bet Svēdenborgs - ne. Par to arī visa runa.
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2011.02.15 12:29:17
Citāts no: http://www.garigums.lv/vestnesi/emanuels_svedenborgs.html

Iesākot savu pirmo un lielāko izskaidrojošo darbu “Debešķīgie Noslēpumi” (Arcana Coelestia), kas izdots no 1749.-56. g., viņš [Emanuēls Svēdenbogs] rakstīja sekojošo:

«Ar Kunga Dievišķo žēlastību man tagad kopš dažiem gadiem atļauts būt pastāvīgi un nepārtraukti garu un eņģeļu sabiedrībā, dzirdēt tos sarunājamies, un savukārt sarunāties ar viņiem. Šādā kārtā man ir dots dzirdēt un redzēt brīnišķas lietas, kuŗas ir nākamā dzīvē, un kuŗas līdz šim nevienam nebija zināmas, nedz ir nākušas kādam prātā. Esmu ticis pamācīts par dažādiem gariem, par dvēseļu stāvokli pēc nāves, par elli jeb neticīgo nožēlojamo stāvokli, par debesi jeb ticīgo svētlaimes stāvokli, un sevišķi par lietām, kas attiecas uz ticības mācību, kāda atzīta visā debesī.»

Viens no diviem - vai nu šis cilvēks ir tuvāk bijis tuvāk Dievam nekā visi Sv. Rakstu autori un Baznīcas tēvi, vai nu šis cilvēks ir nonācis garīgās maldināšanas stāvoklī . Par šādu iespēju runā Pāvils, brīdinot, ka sātans var parādīties gaismas eņģeļa veidā (2. Kor. 11:14). Šādi daudzi maldināšanas gadījumi ir aprakstīti Baznīcas vēsturē. Austrumu Baznīcas tradīcijā šādai maldināšanai ir īpašs apzīmējums no slāvu valodas " prelestj ". Ļauno garu uzdošanās par Dievu, Kristu, eņģeļiem, visādi garīgie pārdzīvojumi rada pieviltajā labsajūtu un pazudinošu lepnību, jo viņš tak, raug, ir pārāks par citiem ierindas ticīgajiem, kam nav nedz atklāsmju, nedz pārdzīvojumu.

Protams, ir vēl trešā iespēja - slimnīcā Tvaika un Aptiekas ielas stūrī ir pilns ar tādiem, kas sarunājas ar gariem un eņģeļiem, plus vēl kontaktējas ar citplanētiešiem un pašu Visumu.
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.15 17:32:39
Tēvs Indriķis vai visi luterāni ir ortodoksali ? Katrs ar to domājam savadāk. Es skatos no skatu prizmas caur hieromūku Serafimu (Jūdžens Rouzs) kas ir ortodoksāla kristietība.
Ta ietver Dieva manifestēsanos pie ticīgajiem un tainstvo(kr. val). Tobiš ne visu varam ar prātu izskaidrot. Piedodiet bet nevar jau šeit aprakstīt visu ko viņs sarakstījis grāmata"Cilvēks pret Dievu".
Te arī daļa atbildei Kristofers . Kādam brālim jau ar drīkst būt pazemīgakam un neskatīties ar skaudību ka Dievs ir kādam pārdabīgi pieskāries. Iespējams savādak ka pašam , ja ir.
Ir viens tads atstāsts kur cilvēks pēc pārdabīgas Gaismas izliešanos pār to ir jautājis kadam luteriskam teologam. Tas apšaubījis ka tas ir no Dieva un cilvēks meklējot patiesību citur nonacis maldināšana un kļuvis par burvi, pie kam nešpetnu.
Secinājuma : sludināt uz zināt par pārdabīgo ir cits ka to piedzīvot.
Par piedzīvota Dieva klatību liecība atkausē cietas un apledojušās sirdis . Plika teorija ir likums(burts) kas nokauj.
dafne
# Iesūtīts: 2011.02.15 18:22:32
rainars
man ir Dievs pardabiski pieskaries..ikreiz kad dzirdu Dieva Vardu un sanemu Sv.Vakaredienu...Dievs man pardabiski pieskaras..un to ar pratu nevar izskaidrot..pie tam,Dievs pardabiski pieskaras katram kristietim,kurs sos zelastibas lidzeklus sanem
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.02.15 19:06:36
Esmu kādreiz domājis, ka tādiem cilvēkiem kā Svēdenborgam vai Saulam uz Damaskas ceļa vai mūsu pašu foruma Papucim jau nav izvēles. Svēdenborgam bija vīzijas un Sauls un Papucs dzirdēja balsis uz sevi runājam. Epifānija viņus visus ir paņēmusi aiz žaunām un šo pieredzi noliegt doktrinālu iemeslu dēļ nozīmētu melot pašiem sev.
Cits jautājums ir, cik noderīgas šādas vīzijas ir pārējiem cilvēkiem un vai paši vizionāri līdz galam saprot, kas īsti notiek.
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.02.16 11:42:57
rainairs , ortodokss luterānis, tāpat kā jebkurš ortodokss kristietis, turas pie kristīgās ticības Svētajos Rakstos un baznīcas apliecībās formulētajiem pamatiem - Trīsvienības, kristoloģijas, baušļiem, sakramentiem. Tas ne vienmēr nozīmē identiskus uzskatus visās lietās.
Rouzs neapšaubāmi ir interesanta persona, bet brīžam no viņa dveš tāāds pravoslavu sektantisms.
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.16 17:53:53
Tēvs Indriķis ieskaties lūdzu Lutera gramata"Sveto rakstu apceres katrai dienai" 16. februara ierakstu. Ja ir piesjams tad arī Rozēniusu vakardienai un šodienai Ceru ka tie ir tev autoratīvi vīri un Svētais Gars noņems tev rozā brilles un ieraudzīsi patiesību kura atrodamies. Lai veicas.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.02.17 11:46:46
Skaista apcere...Bet kāds tam sakars ar rozā brillēm?
Nav nemaz tik rozā, ja lasi diskusiju par Dieva Dēlu.
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.17 14:50:58
Tas tā starp citu, lai vairs nav jasauc kāds brālis par sektantu. Tas balķīts ta paprieksu no savas acs jāizņem .
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.02.17 16:24:00
rainars , tas ko tu saki, nemazina pravoslavu sektantismu, kas brīžam dveš no Rouza.
Jo paliek neatbildēts jautājums, vai viņš tevi uzskatītu par brāli vai par sazin kādu protestantu herētiķi?
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.17 19:42:20
Dažādu cilvēku acīs esam sazin kas. Svarīgi ir apzināties kas mēs esam Dieva acīs.......... .
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 4248