atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Ko jūs zināt par `koučingu`?
Aivars
Iesūtīts: 2011.02.04 20:48:07
Vai ir kāda pieredze? Kādi iespaidi? Kā tas savienojams vai nav savienojams ar kristīgu dzīvi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.06 19:47:00
Padziļināta līmeņa kouchers apgūst NLP. šī lieta man nepatīk, jo es neticu, ka tā ir pēc Dieva prāta. Tāpēc es pret to izturos ļoti rezervēti. Bet normāla pirmā līmeņa couchings ir ļoti noderīgs un praktisks pielietojumā.
vilks. [82.145.210.155]
# Iesūtīts: 2011.02.06 19:47:05
Svētais
ā, nu smalki, labi, ka tu pasaki, kas īsti tas ir. Lai gan es pieņemu, ka tie pakalpojumi par 15 un 25 ls var būt viskautkas, arī manipulācija v.tml.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.06 19:56:19
vilks. [82.145.210.155]
Koučers nemanipulē ar cilvēku un neispaido to. Koučeram, kam nav bijis saistības ar noteiktu biznesa sfēru ir pat ieteicams un labāk, ja viņš kouče cilvēku no sfēras, kuru viņš pats nepārzin un nepārvalda. Ietekmēties gan koučejamais var, bet tā nav manipulācija. Tas ir viens no koučinga likumiem nemanipulēt ar cilvēku. Koučings var notikt arī pa tālruni, bet tikai pēc noteikta skaita sesijām, kas sniegtas ar personisku klātbūtni.
danar
# Labojis danar: 2011.02.06 20:18:02
Svētais
tad nokouceret var jebkuru cilveku..ja tikai var samaksat...?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.06 20:27:15
Svētais
Tavs komentārs Iesūtīts: 2011.02.06 19:40:53 ļoti atgādina iepriekš dzirdēto un lasīto. Nekādas konkrētības, bet pretenciozi paziņojumi, jeb tāda agresīva reklāma, ko `tikai muļķis nesaprot`. Ja esi tēmējis uz koučeri, tas pat būtu saprotams.
Bet nu .. ok. Izstāsti, konkrētāk, kam tu esi palīdzējis kā koučeris, ko tie cilvēki reāli ir sasnieguši! Otrs, kā tu kā kristietis raugies uz cilvēku norakstīšanu `neveiksminiekos` , kas nejēdz ieguldīt līdzekļus `savā attīstībā`? Kas Tavuprāt ir `attīstība` no koučera un tad no kriestieša skatupunkta?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.06 20:52:07
Aivars
Reāli esmu palīdzējis kā koučeris saviem padotajiem. Viņu izaugsme ir definājama kā savu talantu izkopšana konkrētā virzienā attīstot sevi kkonkrētā sfērā. Esmu strādājis apmācību jomā un tirdzniecības sfērā. Lūk šajās sfērās esmu arī redžejis cilvēkus izuagam, ko esmu koučējis. Lai gan neesmu to darījis profesionāli, tomēr piedzīvojis pozitīvus rezultātus.

Strādājot vienā no lielākajiem Latvijas zuņēmumiem esmu pieredzējis kā augstākā līmeņa vadītāji koučē vadības praktikantus ( management trainee) , kas atnāk kā baltas lapas uz uzņēmumu, un pēc pāris gadiem ir spējīgi strādāt jau vadības līmenī sasniedzot augstus rezultātus.

Es kā kristietis nevienu cilvēku nenorakstu neveiksminiekos. Par līdzekļu ieguldīšanu attīstībā nebiju domājis arīdzan to tā, ja neieguldi tātad esi vai nu norakstāms vai neveiksminies. Vienkārši oponēju vispārpieņemtam stereiotipam.

No kristieša skatu punkta attīstība ir tāda, ka katram ir jāatklāj kādam nolūkam viņš ir radīts un paredzēts. Tikai to atklājot cilvēks kļūst gandarīts darbojoties pa dzīvi.

No koučera skatu punkta ir tas pats, bet tikai bez kristīgās motivācijas. Koučers atklāj talantus un spējas, kas ir cilvēkā un cilvēks viņas izmanto saviem nolūkiem, bet ne Dieva vasltības celšanai.
Svētais
# Labojis Svētais: 2011.02.06 21:12:50
danar
nokoučēt var gan ar samaksu , gan bez. tomēr maz kas ar labdarību nodarbojas.

tad nokouceret var jebkuru cilveku..ja tikai var samaksat...?

var tādu, kas saprot tā jēgu un nozīmi un pats grib un iet uz to apzināti. Tāpēc, ka kouchings nav padomdošana, ko bieži jauc.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.06 21:16:03
Svētais
Klau, nu ja pieredzējis darbinieks ievada darbā jauniņo, tas tik un tā sanāk meistara un zeļļa, jeb `studenta` modelis, ne? Jeb tas, ko Vilks pieminēja kā mentoringu.
Vai nav tā, ka koučings savā veidā ir metode, kā knābāt zemākstāvošās vistas, jeb, kā manipulēt, jeb `vadīt` citus, bet teiksim grāvracim, virpotājam, dārzniekam utt tas īsti nespēj neko dot?
Otrs, Tu te pieminēji vienu no koučeru iestādēm, ko gūgle izmet. Vai zini kaut ko par citām, un kādas domstarpības ir radījušas alternatīvās?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.02.06 21:35:33
vilks. [82.145.210.155]
tomēr domāju, ka nlp koučings nav nekas labs. Ja pozitīvā nozīmē tas palīdz cilvēkam atraisīt pašam savas spējas un pieņemt savus lēmumus un analizēt savu rīcību, tad nlp ir vairāk vērsts uz pareizās programmas ielikšanu cilvēkā. Ja nu cilvēks kādā brīdī izlemj, ka šī programma viņam vairs neder, viņš tik un tā nevar no tās atbrīvoties, līdz ar to sanāk tāda kā paverdzināšana.

Par NLP klātesamību kādos kursos vai apmācībās vēl nevajadzētu panikot kā par klaju ļaunumu, jo kā jau daudzas lietas, tā labums/ļaunums atklājas pielietošanas motīvos.
NLP pamatu zināšana var būt noderīga kaut vai tamdēļ, ka var palīdzēt saprast kāpēc lietas (piem., komunikācija) notiek tā kā notiek un dod konkrēto rezultātu. Vai arī vienkārši kā mainīt savu uzvedību, lai novērstu nepatīkamu iespaidu, vai arī ko veicinātu. Var skatīties uz to arī tā, ka caur NLP apgūšanu vai iepazīšanu, var apgūt iemaņas, kas daudziem citiem cilvēkiem ir iedzimtas vai citādi (nesistemātiski) iegūtas.

Patiešām slikti manuprāt ir tādi pasākumi, kuros praktiski māca NLP metodes, bet slēpti - varētu teikt, ka cilvēkiem dod iemaņas, kuru darbību vai pat pašu apgūšanu viņi neapzinās. Citiem vārdiem - zombē.

Par koučingu gan neko nezinu.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.02.06 21:37:41
Aivars
Ir dažādi amati, profesijas un cilvēki. Ne visiem ir nepieciešamas vai pat noderīgas kādas atsevišķas prasmes vai zināšanas.
Par koučingu joprojām neko nezinu Ja nu vienīgi kaitina mani šitie angliskie nosaukumi, aiz kuriem var ērti aizslēpt jebko, un kā reizēm izrādās - neko.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.06 21:55:20
Mārtiņš
Piekrītu par to, ka ne visiem visas prasmes ir nepieciešamas. Un tomēr, līdz šim gūtā informācija liek domāt par to ka šis koučings ir vairāk saistīts ar cilvēku ietekmēšanu, ne tik daudz ar savu dāvanu maksimālu attīstīšanu. Nu būtu interesanti uzzināt, vai kāds koučeris ir palīdzējis teiksim kādam autosportistam, vijolniecei, zvejniekam
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.02.07 08:38:57
Izklausās, ka koučings ir tāds pasākums, kurā cilvēks var bez riska iegūt gandarījumu, ko rada lielas naudas summas iztērēšana veidā, kas raksturīgs `veiksmīgiem cilvēkiem`.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.02.07 09:23:17
Nu, un kāpēc tas koučings tik dārgs? Pašizmaksa vienam seansam jau neko lielā taču nav. Vai arī "kouču" ir pārāk maz? Kāpēc viņu nav vairāk? Ne katrs spēj kļūt par tādu? Vai arī apmācības maksā tik dārgi, un izveidojas apburtais loks?
Vai arī ir vēl tāds moments, kā saentologiem, spēle uz to, ka - ja esi par kaut ko dārgi samaksājis, tad tavās acīs tā vērtība automātiski palielinās?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.07 10:25:10
nav mēģinājis iestāstīt kā atrast sevī dzīves aicinājumu un tuvāko 3 gadu laikā tikt pie ienākumiem 1000 ls mēnesī

Varu pachuxteet...

Apguusti kaadu pietiekami sarezhtjiitu softu - autoCad, Max3D augstaa liimenii un tad 1000Ls buus taa... haltuura... 3 gados to apguut var tieshaam augstaa liimenii.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.07 10:47:08
Aivars

Gadījumā ar "baltu lapu" jeb " studenta " modeli var piekrist, ka mentora jeb darbaudzinātāja loma tiek spēlēta. Tomēr manā praksē tie bija cilvēki, kas mācījās dažādos departamentos, un lai atklātu kādā virzienā viņiem jāiet, tika piestirpināts augsta līmeņa vadītājs kā koučers, un tas atklājās tikai procesā kādā amatā turpmāk būs jāstrādā. tas ir savādāk , nekā ja kurpnieks atnāk pie kurpnieka un mācās uz konkrētu amatu kurpnieku.

Vai nav tā, ka koučings savā veidā ir metode, kā knābāt zemākstāvošās vistas, jeb, kā manipulēt, jeb `vadīt` citus, bet teiksim grāvracim, virpotājam, dārzniekam utt tas īsti nespēj neko dot?

Tas noteikti nav tā. Arī runa nav par vadīšanu vai manipulēšanu. parasti, ja kāds strādā tevis pieminētajā profesijā, kas ir cienījama un atzīstama, taču nevēlas savā dzīvē neko vairāk sasniegt un nekādu izaugsmi karjeras dzīvē, tad viņam tas protams neko nedos. Turklāt, vēlreiz uzsveru, ka koučinga pakalpojumu izmanto tikai tie, kas to saprot un iet uz to apzināti.

Coaching Academy, kas atrodas Anglijā ir viena no prestižākajām iestādēm Eiropā, uz kurieni brauc mācīties cilvēki no visas Eiropas. Mani savā laikā pazīstams koučeris uzaicināja uz turieni mācīties. Es to vēlējos, bet firma neapmaksāja šīs mācības, un tādēļ, ka tās ir ļoti dārgas es tā arī uz turieni netiku. Par īpaši alternatīvām daudz nezinu, jo biju pētījis šo, kas ir ir visatpazīstamākā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.07 10:48:41
Jošs Mulders
Aha. Un tad visam pagastam var projekt`et strazdu b`urus.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.07 10:51:26
Svētais
Un ar ko at`skiras t`a International Couching Academy?
Un cita starp`a, vai LMT interneta rekl`ama ar GL piedal`i`sanos ir kou`cinga seansa ilustr`acija?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.07 10:52:16
Aivars, stradzu buurus... , filmu specefektus, reklaamas rulliishus... vai AES reaktoru... your choice.

Aciimredzot, kaameer projekteesi strazdu buuriishus, tikmeer arii dziivosi kaa taads, kas projektee stradzu buuriishus.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.07 10:54:48
Aivars
šobrīd neesmu pētījis. neesmu arī iedziļinājies tai ilustrācijā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.07 11:01:06
Aivars, principaa jebkura hi-tech apguushana (3 gadi ir gana pieitekams laiks) var yieldot >1000Ls meenesii ienaakumus.

Cits pachuxteejiens...

Apguustiet viedtaalrunju programmeeshanu - Android vai iOs (ieteiktu Android, jo tas saak domineet tirguu) - uzprogrammeejiet lietderiigu softu, geimu whatever... un nopelniisi miljonu ne tikai tuukstoti...

Bet nu tam laikam tieshaam vajag tos 3 gadus briiva laika
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 6158