atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Pēdējo dienu atklāsmes interpretācija (KRISTIEŠU TĒMA)
Ingars
Iesūtīts: 2011.01.04 16:47:05
1935. gadā Dieva Asamblejas konsīlijs apstiprināja sekojošu rezolūciju: Mēs ticam nenovēršamajai Jēzus Kristus Otrajai atnākšanai, un nepiekrītam tam, ka draudzei būs jāiet cauri lielajām ciešanām. Kristus sargās mūs pārbaudīšanas stundā, kas nāks pār visu zemi (Atklāsmes 3:10). Paraušana mūs no lielajām ciešanām pasargās (Lūkas 21:36). Zīmēm, kas liecina par Jēzus Otro atnākšanu, ir jāpiepildās pirms Kristus redzamās atnākšanas. Pēc paraušanas sāksies tā sauktais Lielo Ciešanu laiks.
Protams, kristieši iet cauri grūtībām un arī vajāšanām Kristus vārda dēļ, taču Lielās Ciešanas, kam jānāk, ir kaut kas vēl lielāks un briesmīgāks.


Šī ir viena interpretācija par to, kā norisināsies Pasaules vēstures pēdējie notikumi. Īpaši gribētos uzzināt šīs interpretācijas piekritēju domas – kāpēc jūs uzskatāt, ka kristieši tiks uzņemti debesīs pirms Lielajām Ciešanām? Man ir pamatoti argumenti pret šo interpretāciju, tā neiet kopā ar Rakstu kontekstu. Un tā pēc kārtas
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2011.01.04 16:50:21
1) Atklāsmes 3:10
Tāpēc, ka tu esi turējis Manu pacietības mācību, Es tevi sargāšu pārbaudīšanas stundā, kas nāks pār visu pasauli pārbaudīt tos, kas dzīvo virs zemes.

Šeit nav teikts, ka kristieši tiks paņemti projām, bet gan pasargāti (skatīt arī Jāņa 17:15 Es nelūdzu, lai Tu viņus paņemtu no pasaules, bet lai Tu viņus pasargātu no ļauna.).

2) Lūkas 21:36
Tāpēc palieciet nomodā visu laiku, Dievu lūgdami, lai jūs spētu izglābties no visām šīm briesmām, kurām ir jānāk, un lai jūs varētu stāties Cilvēka Dēla priekšā.

Pirmkārt jau sāksim ar to, ka izglābties no briesmām nenozīmē, ka kristieši tiks aizrauti projām, tas tikpat labi var nozīmēt arī apsolījumu, ka spēsim to pārciest un iziet cauri sveikā. Taču pilnīga skaidrība rodas, kad mēs ņemam vērā pilnu kontekstu un izlasām ne tikai vienu pantu vien

Mateja 24:20 Bet lūdziet Dievu, lai jūsu bēgšana nenotiek ziemas laikā vai sabata dienā.
21 Jo tad būs tādas lielas bēdas, kādas nav bijušas no pasaules iesākuma līdz šim laikam un kādas arī vairs nebūs.
22 Un, ja šīs dienas netiktu saīsinātas, tad neviens cilvēks neizglābtos; bet izredzēto dēļ šīs dienas tiks saīsinātas .

22. pants nepārprotami norāda, ka kristieši Lielo ciešanu laikā vēl joprojām ir uz zemes.

Lasam tālāk

29 Bet tūdaļ pēc šā laika bēdām saule aptumšosies, mēness nedos sava spīduma, zvaigznes kritīs no debesīm un debess stiprumi kustēsies.
30 Un tad Cilvēka Dēla zīme parādīsies pie debesīm, un tad visas ciltis virs zemes vaimanās un redzēs Cilvēka Dēlu nākam debess padebešos ar lielu spēku un godību.
31 Un Viņš izsūtīs Savus eņģeļus ar lielu bazūnes skaņu, un tie sakrās Viņa izredzētos no četriem vējiem, no viena debess gala līdz otram.

Redzam, ka 29. pantā vēlreiz tiek runāts par Lielajām Ciešanām un tad notiek kas pilnīgi pretējs tam, ko vēsta millenārisma mācība, kas māca divas lietas, kas neiet kopā ar 30. un 31. pantiem. 1. kristieši tiks aizrauti prom no Pasaules pirms Lielajām Ciešanām; 2. aizraušana notiks pirms Kristus otrās atnākšanas klusi un nemanāmi. Toties 30. un 31. pantos skaidri rakstīts, ka kristiešu aizraušana notiek brīdī, kad nāk Jēzus un tas notiek iespaidīgi, visiem redzami un skaļi.

Lasam tālāk

3) Mateja 24:36 Bet dienu un stundu neviens nezina, ne debesu eņģeļi, ne Dēls, kā vien Tēvs.
37 Jo, kā bija Noas dienās, tā būs arī Cilvēka Dēla atnākšana.
38 Jo, tā kā tanīs dienās priekš ūdens plūdiem tie rija un plītēja, precējās un devās laulībā līdz tai dienai, kad Noa iegāja šķirstā,
39 un tie nenāca pie saprašanas, tiekāms plūdi nāca un aizrāva visus, tāpat būs arī Cilvēka Dēla atnākšana .
40 Tad divi būs laukā, vienu pieņems, otru atmetīs.
41 Divas mals dzirnavās, vienu pieņems, otru atmetīs.
42 Tāpēc esiet modrīgi, jo jūs nezināt, kurā stundā jūsu Kungs nāk.
43 Bet to saprotiet: ja nama kungs zinātu, kurā stundā zaglis nāks, tad tas paliktu nomodā un neļautu ielauzties savā namā.
44 Tāpēc esiet arī jūs gatavi, jo Cilvēka Dēls nāks tanī stundā, kuru jūs nedomājat.
45 Kurš tad ir uzticīgais un gudrais kalps, ko kungs iecēlis pār savu saimi tiem dot barību savā laikā?
46 Svētīgs šis kalps, kad viņa kungs pārnākdams atradīs to tā darām.
47 Patiesi Es jums saku: viņš to iecels pār visām savām mantām.
48 Bet, ja ļaunais kalps sacīs savā sirdī: mans kungs kavējas nākt, -
49 un iesāks sist savus darba biedrus un rīt un plītēt ar plītniekiem,
50 tad šā kalpa kungs nāks tādā dienā, kurā viņš to negaida, un tādā stundā, kas viņam nav zināma,
51 un to satrieks un tam dos algu ar liekuļiem. Tur būs raudāšana un zobu trīcēšana.

Daudzi aizraušanas mācības piekritēji kā argumentu liek priekšā 40. un 41. pantus, kaut arī tur nekas nav teikts par to, ka šī aizraušana notiks pirms Lielajām Ciešanām, pirms Jēzus otrās atnākšanas klusi un nemanāmi. Tieši otrādi – ja šie cilvēki palasītu mazlietiņ pirms un mazlietiņ pēc šiem diviem pantiem, tad ieraudzītu kontekstu. Tātad – jau sākot ar 36. pantu ir nepārprotami skaidrs, ka runa ir par Jēzus otrās atnākšanas brīdi, kad visas Lielās Ciešanas ir beigušās, tāpat arī 42.pantā un uz priekšu ir runa par to brīdi, par to konkrēto momentu, kad Jēzus nāk tiesāt Pasauli - ņemt kristiešus pie Sevis un nekristiešus sodīt ellē

Un vēl ir argumenti pret šo mācību

1. Tā arī es nekur Bībelē neatrodu skaidru norādi, ka kristieši neies cauri pēdējo laiku Lielajām Ciešanām. Viss, ko šīs mācības aizstāvji liek priekšā ir no konteksta izrauti panti, kas pat stipri cenšoties nav tiešas norādes, bet vai uz dažām netiešām norādēm var celt tik nopietnas dogmas? Ja nu ir tomēr kādas tiešas norādes un es esmu kļūdījies, tad lūdzu pamāciet mani – es arī esmu tikai cilvēks, taču šobrīd es redzu to, ko redzu – bībelē neko tādu neatrodu.

2. Kas tad notiks tajos 7 Lielo Ciešanu gados? Kāds varbūt teiks, ka Dievs tiesās Pasauli. Taču te ir pretruna – Jēzus vēl nav atnācis. Citi vēl saka, ka aizraušanas iespaidās vēl kādi neticīgie atgriezīsies un kļūs par kristiešiem. Pēc adventistu mācības, cik zināms, tad šajos septiņos gados Svētais Gars vairs nebūs Pasaulē – kā tad kāds varētu kļūt ticīgs? Kā vispār draudze var pastāvēt bez Svētā Gara? Ja pieņemam, ka Svētais Gars tomēr vēl ir tajā laika posmā, tad kaut kā sanāk, ka kristieši līdz LC (Lielajām Ciešanām) ir jau debesīs, bet pārējie vēl gaida? Un kā tad ar bērniem - sanāk, ka 7 gadu laikā bērns tikko piedzimis vai pat jau pie ieņemšanas momentā tiek aizrauts? Ja ne, tad kaut kā netaisnīgi sanāk.

3. Nav skaidrības arī ar tūkstoš gadu valdīšanu – man izskatās, ka millenaristu interpretācijā vēl joprojām valda grēks un nāve, bet tas galīgi neiet kontekstā ar to, ko mācīja Jēzus un apustuļi, ka līdz ar Jēzus otro atnākšanu kristieši momentāni kļūst pilnīgi svēti un nemirstīgi

Es protams esmu tikai cilvēks un varu kļūdīties – lūdzu norādiet uz manām kļūdām
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2011.01.04 17:31:14
Ingars tiks uzņemti debesīs pirms Lielajām Ciešanām.

Debesis - ir Visums un visums ir Viens - Dievs ir Visums.
Vienā vārdā sakot - tie, kuri saprot, ka Visumu reliģijā apzīmē ar Dievu
tie, jau tagad ir parauti un dzīvo debesīs jeb visumā, jeb Dievā.

Vienīgi Dievs ir - reliģijā.
Vienīgi Visums ir - zinātnē
Vienīgi Īstenība ir

Viss ir viens.
Un tie, kuri šo faktu saprot - tad ....
Ingars
# Iesūtīts: 2011.01.05 08:51:28
Aiko_Saule

Šķiet tu neievēroji, es tēmas virsrakstā norādīju, ka šī ir kristiešu tēma. Ar to es, protams, negribēju nevienu diskriminēt, tikai norādīt, ka diskusijas mērķis ir tēmu apspriest Bībeles kontekstā un rāmjos.
danar
# Iesūtīts: 2011.01.05 11:19:36
Ingars
vis jau baigi labi,bet ja ta ir kristiesu tema...kurs kristietis tad te aizstav millenaristu idejas
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2011.01.05 11:59:58
Ingars
sorry - mums nav bijusi korekta saziņa :: jo tavā realitātē

KRISTIEŠU TĒMA - apspriest Bībeles kontekstā un rāmjos.

manā realitātē - KRISTIEŠU TĒMA - ja esmu kristietis, tad tā ir mana tēma un tajā drīkstu brīvi izteikties.

Kāpēc aprobežojies tikai ar Svētajiem rakstiem - vai negribi iepazīt visu Dievu ?
Manuprāt Zinātne ir arī daļa no Īstenības - kura ir nozīmīga cilvēces pestīšanai !
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2011.01.05 13:49:00
Ingars

no kurienes tu ņem 7 lielo ciešanu gadus?

7 ... paies viens gads un vēl divi gadi, un viens pusgads, un, tiklīdz svētās tautas postītāja vara būs galā un beigsies svētās tautas klīšana, tad viss tas piepildīsies un notiks! ...
11 Un no tā laika, kad pārtrauks dienišķo upuri, kad sāksies negantība un postīšana, paies tūkstoš divi simti deviņdesmit dienas.
12 Svētīgs, kas to iztur un pārdzīvo un sasniedz tūkstoš trīs simti trīsdesmit piecas dienas!
/Dan.12/

par šo dienišķā upura pārtraukšanu atkārtoti un jau daudz detalizētāk tiekam brīdināti Vassulas atkl.
http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&rid=3&id=3705
tas ir pagaidām stabilākais atskaites punkts, kas mums ticis nosaukts.


līdz ar Jēzus otro atnākšanu kristieši momentāni kļūst pilnīgi svēti un nemirstīgi

vai par tādu Taisno tiesu (kur tiks uz stingrāko izvērtēti arī kristieši) tev neko nav gadījies lasīt?


Ingars
# Iesūtīts: 2011.01.07 10:54:50
Aiko_Saule

Nesaku, ka bez Svētajiem Rakstiem nav citu avotu, taču tiem visiem jābalstās un jābūt kontkestā ar Svētajiem Rakstiem. Ok, tu patieci kā kristietis savu viedokli, labi, bet tagad pamato to ar Bībeli

-Jona-

no kurienes tu ņem 7 lielo ciešanu gadus?

Es ar nezinu, no kurienes tie 7 gadi, tāpēc jau arī un daudzu citu neskaidrību dēļ izveidoju diskusiju, kāds varbūt zina

vai par tādu Taisno tiesu (kur tiks uz stingrāko izvērtēti arī kristieši) tev neko nav gadījies lasīt?

Kur tu to lasīji?
-Jona-
# Iesūtīts: 2011.01.07 12:53:03
Ingars

nu vispār ir tāda Grāmatu Grāmata...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.07 14:03:19
-Jona- mosh runaa skaidru valodu, a to nav skaidrs ko tu domaa, vai Biibeli vai kaadu Delpera sacepeejumu?
Drupie
# Iesūtīts: 2011.01.07 22:17:31
Jošs Mulders

"sacepējumu"
biča
# Iesūtīts: 2011.01.10 21:37:07
Ingars
Kur tu to lasīji?
kā tur bij par tiem, kas sauks "kungs, kungs!" bet tiks atmesti? arī tie sevi par kristiešiem uzskatīs.
Janeta
# Iesūtīts: 2016.05.21 21:22:02
Labdien!

Esmu psiholoģijas studiju programmas, 2. kursa studente, Janeta Jansone, un, sava kursa darba ietvaros, lūdzu aizpildīt aptauju! 
Būšu pateicīga, ja nosūtīsi šo e-pastu vai saiti uz aptauju vēl kādam!

Saite: http://goo.gl/forms/oMNnmV50kwbbeEfP2

Paldies jau iepriekš!
muga34
# Iesūtīts: 2016.07.13 22:47:51
Evanģēlijos un Atklāsmes grāmatā viss ir skaidri pateikts melns uz balta un tur nav ko meklēt apslēpto... mistisko... un to kā tur nav...

Kristieši tāpat kā visi pārējie ies cauri ciešanām, bet netiks pakļauti Dieva dusmībai.
Gaidiet pirmo jātnieku - tad viss sāksies ( kaut gan ūdeņi mutuļojas jau tagad ).

reiz bija [213.226.141.246]
# Iesūtīts: 2016.08.14 12:48:11
Izskatās, ka pēdējās dienas ir pienākušas šim forumam...
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 68 , pavisam kopa bijuši: 4940