atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai matērija ir viss kas ir?
Mulders
Iesūtīts: 2007.09.10 13:27:24
Ctulhu,

Mulder - tas viss, ko mineeji ir materijas iipasiibas . Vai materijas iipasiibas ir materija? Atbilde - taas no materijas nav atdalaamas.

Bet pēc būtības... 1) Nepiekrītu 2) Var pajautāt, vai matērijas īpašības ir šī matērija? Ja tu saki ka ir neatdalāmas, ta kas definē mateŗiju... tās īpašības, tātad infa, jo to var uzrakstīt uz galīga papīra daudzuma, vai bez "matērijas īpašībām" ir vēl kaut kas!

Jo citādi mums sanāk, ka matērija ir tās definējošās īpašības...

Taču argumentējot pret to, ka matērija ir īpašības, pasaki man kādas īpašības ir skaitļi? Kuras matērijas formas kuras īpašības tās ir! Kādas matērijas īpašības ir skaitlis PI teixim 1000 cipari aiz komata?

Ja es salieku sprunguļus taisnlenķa trīstūra formā, vai šis trīstūris ir šo sprunguļu īpašība? Bet ja es trīstūri definēju ar 3 punktiem plaknē? Kuam piemīt šī "trīsstūrības" īpašība?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:05:25
KarotesNav, nu es apzināti braucu Budistu virzienā... šie tak dažkārt ir postulējuši, ka spēj materializēt lietas, vai vismaz netriviāli uz matēriju iedarboties (ar pēdu cietu akmeni kā mālu iemīcīt)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:06:05
> Mulders
Varbūt ka visa informācija nemaz nav vajadzīga, mums pietiek ar daļu. Nu, kā grāmatā, no viena burtiņa var atņemt nost ļoti daudz molekulu, bet burts mums būs vēl saprotams.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:06:28
KarotesNav, jautrākais, ja tiks atklāts Higgsa Lauks, tad tas tieši to arī nozīmēs imho!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:08:40
> Mulders
"KarotesNav, nu es apzināti braucu Budistu virzienā"
Es jutu, ka man ap sirdi paliek tā mīļi un jauki... :-)
Un kurā vietā tu biji domājis pateikt, ka tas viss tomēr tā nevar būt?

Nebūtu slikti, ja budisti būtu to akmens mīcīšanu nodemonstrējuši.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:09:57
> Mulders
Tev nav kādi interneta linki par Higgsa lauku u.c.?

Es grāmatnīcās meklēju kaut ko par kvantu mehāniku, un tur visi uz mani skatījās kā uz nenormālu ... :-(
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:11:26
KarotesNav, nu tā ir informācijas redunance... tak "tjutjeļka v tjutjeļķu" kopēšana kvantu līmenī notiek destruktējot oriģinālu... kas manuprāt ir visai "taisnīgi"!

Savukārt par "Viss ir Viens" man prātā tāda doma ienāca... Esi dzirdējis par Intel procesora emulatoriem, virtuālām mašīnām. Tb intresanti, ka var aprakstīt programmu, kas apraksta sevī to Hardwari, kas darbina šo programmu. Līdz ar to Softs var emulēt pats sevi, kas noved pie interesanta secinājuma... ka Viss ir Viens un tai pat laikā tas var būt atdalīts... Tb mēs varam gan būt "Dieva domas" bet nebūt DIevs!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:13:22
Ctulhu, tā mēs varam iegūt to, ka Orks var "dzīvot" šai pasaulē, bet attiecībā pret viņa realitāti tā var izrādīties nepilnīga existence un Orks sagribēs atpakaļ!

Vēl jau var kā Matrixā, tu piedzimsti pieslēgts pie Virtuālas orku spēles, un neko citu tu nepazīsti kā tikai šo orku spēli. Jautājums, ja tu izaugsi liels šai spēlē un tad kāds tevi atslēgs un parādīs, ka tu existē citā reālā pasaulē... vai tu nesajuksi prātā?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:14:32
KarotesNav, viss ko iegooglee uz "Higgs boson" arī ir viss kas par to zināms. Visvairāk būs Wikipēdijā, bet tur tas viss novārās uz akūno mateni! Viss tādā populārzinātniskā pasaku formā, jo neviens jau tomēr šo nav redzējis.
Nav jau skaidrs, vai Higgs ir realitāte, vai ļapus standarta kvantu modelī!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:16:33
> Mulders
Par tiem softiem diez vai sanāks, ka pats sevi emulē. Tam it kā vajadzētu saturēt sevi pašu un vēl emulatoru, vietas nepietiek.

"Viss Viens" ir dažas līdzības, kas ļauj to nedaudz saprast:
Piemēram, Cilvēks un sapņi. Visi sapņu tēli ir pats cilvēks, kas sapņo, bet vienlaicīgi sapņotājs ir viens no tēliem. Paturpinot nedaudz tālāk, sapņotājs varētu būt iedzīvojies visos tēlos uzreiz, vienlaicīgi.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:17:31
Ctulhu, baidos ka nespēšu tev palīdzēt, bet tur tas prikols, ka emulators emulē arī hardu! GOdīgi sakot nezinu pat teoriju aiz šitā. Ārējais blakusefekts ir viens točna - emulators būtiski lēnāk strādā nekā oriģināls. Tak pie bezgalīga ātruma tas būtu fufels. Mūsdienu datori arī ir tik jaudīgi, ka vispār tā ir normāla prakse uz datora turēt vairākus emulatorus, pārslēdzies tik uz kuru gribi... unt as ir softa ne hārda līmenī!
Bet nu pats saproti, ka ir funkcijas kuras tiek "pārnestas" uz oriģinālo hārdu, taču no emulētā softa viedokļa, tas nav redzams... emulātors domā, ka ir unikāls un oriģināls. Piemēram uz Emulatora uzlikts Windows nemaz pats nezin, ka ir nevis hārdā bet softā emulēta progza, jo emulators apmāna un tā teikt uzliek "zatičkas" visām Windows taustekļiem uz hārdu! Tā ka Windows nemaz nezin vai viņš ir pie Monitora ticis klāt, vai tikai pie zatičkas, kas tiek kontrolēta un Monitoru Windows dabon tādu kādu grib Emulators!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:19:03
KarotesNav, nu ja... bet Emulatori darbojas uz Windows, un uz šī emulatora "mašīnas" var uzinstalēt šo pašu Windows, kas darbina emulatoru! Tā ir prakse un ikdiena pat mūsu kantorī! Es tiešām to teoriju nezinu!

Bet foršāki ir ZXspectrum emulatori, tie ļauj vecās ZX spectrum gāmes spēlēt uz PC
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:23:10
Ctulhu, bet var būt arī bezgalīgs "Softs" kas pats ir savs izpildītājs, hardware un nesējs!
Taču man ir aizdomas, ka mēs ar ierobežotu instrumentāriju - prātu, mēģinām aptvert kaut ko par ko mums pat nojēgas nav, ko nespējam pat domāt.
Mēs bezgalību pat uztvert nevaram, mēs lietas redzam šauri, partikulāri. Bet ja tā var izteikties, Dievs redz skaitli PI no viena gala līdz otram vienā momentā...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:25:14
> Mulders
Jā, taču vienalga zemākajā līmenī viss mapojas uz īsto hardu.
Par tiem emulatoriem, manuprāt vienkāršākais, kaut arī ne gluži atbilstošākais piemērs ir Javas virtuālā mašīna.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:26:31
> Ctulhu
Bezgalīgas matrjoškas nesanāks, jo katra nākamā ir mazāka, un beigās nepietiks vairs resursu.
Tas, kā mēs emulētu Simsus, un viņi nākamos Simsus, taču dators ir viens un visiem vietas nepietiktu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:27:42
KarotesNav, nu tas "zemākais līmenis" mums ir tamdēļ, ka mēs paši esam ārpus šīs sistēmas, šis Hārds ir tilts starp to pasauli un mūsu subjektīvo pasauli! Tamdēļ ir jābūt kādam "saskares punktam".

Līdz ar to mana Hipotēze ir tāda, ka šis saskares puntks arī no mūsu viedokļa ir šis "Apakšējais" līmenis! Sprašivajetsa vai viņš ir apakšējais, jeb tā šķiet tikai no mūsu viedokļa, tas ir atklāts!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 7366