atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Diskusijas un diskusiju kultūra
vilks
Iesūtīts: 2007.09.08 10:28:28
Nesen saņēmu aizrādījumu no kāda brāļa tepat forumā,ka aicinu diskutēt par lietām,par kurām diskutēt Kristīgajā Baznīcā nedrīkst. Man, savukārt,reizēm ir radies jautājums,vai veids,kādā palaikam tiek izteikti komentāri,ir pieņemams-ar personīgiem aizvainojumiem,novirzīšanos no tēmas u.tml. Kā jums šķiet-par ko Baznīcā drīkst diskutēt un par ko ne,kā arī,kādā veidā tas būtu jādara?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
vilks
# Labojis vilks: 2007.09.13 12:18:06
Paldies par dzejoli, Mulder. Man gan šķiet, ka Tu runā pats sev pretī. Pret nacistiem un komunistiem neviens neiestājas personīgi. Viņi nebija slikti personīgi, bet viņu idejas bija un ir kaitīgas cilvēcei. Tāpēc šo ideju aktīvi paudēji un nevis tāpēc, ka būtu sliktāki cilvēki par citiem cilvēkiem.

Es vairāk jūtos "marginalizēta" Latvijā tāpēc, ka nepaužu kopā ar vairumu bailīgus un naidīgus uzskatus, piemēram, pret homoseksuāliem cilvēkiem vai pret sieviešu tiesību aizstāvjiem, vai musulmaņiem.. no brāļiem konservatīvajiem esmu saņēmusi vairāk uzbraucienu nekā no liberāli domājošiem cilvēkiem. Tāpēc Tavu domu un Tevis aprakstīto bīstamību nesaprotu.

Un tā arī?
I remained silent
when they came for homosexuals-
I was not a homosexual
Mulders
# Labojis Mods-1: 2007.09.13 12:40:35
vilks, tak ne par to runa... runa ir par to, ka jāredz ir ABI grāvji! Jautājums vai tu REDZI šo grāvi?
Pietam komunisms un nacisms NAV tikai idejas, pēc prakses tie ir CILVĒKI kas realizē šīs idejas. Domā ka tie Nacisti kas ebreju bērnus mocīja nometnēs viebās... tjipa sirdī viņi bij tādi "neitrāli un labi" cilvēki, ebt vot "ideja" bij tā kas bērnus mocīja.
Nē saule... tie bij reāli cilvēki kas idejas vārdā rīkojās, tādējādi nevar runāt, ka ideja un cilvēks ir kas atšķirīgs šajos gadījumos. Tais brīžos, kad ideja kļūst par cilvēka identitāti un ideja ir naidīga, tad arī CILVĒKS tiek padarīts par ienaidnieku!

Es piekrītu, ka PAGAIDĀM Latvijā vēl ir šis tevis uzrādītais grāvis, ka bez razboru visas atšķirīgās idejas un to paudēji tiek zīmēti par ienaidniekiem. Taču Rietumi un līdz ar to neizbēgami Latvija, kurai NAV mugurkaula, ir uzņēmusi paatrinājumu uz OTRU grāvi!

Kāmēr tu tur neesi iebraukusi, jo tev patīk šis jaunais virziens, šis vējš kas plīvo tavos matos, tu NEREDZI otru grāvi!

Es uzskatu, ka mans uzdevums ir norādīt OTRU grāvi kurā varam ielidot no pašreizējā!

Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.13 12:49:03
Ctulhu, redzi mani neitnresē šoreiz cēloņa būtība, bet par fenomena ietekmi uz sabiedrību vispār.
Teixim man nevajag Nacismu noreducēt uz neironu darbību, man pietiek redzēt ko Nacisms dara ar sabiedrību, lai Nacistiskas idejas es uzskatītu par apriori Naidīgām un lai marginaizētu šādu viedokli un NELAISTU Nacistu pie mikrofona... Tolerance VIENMĒR definē robežas.
vilks
# Iesūtīts: 2008.03.30 00:18:14
padzīvojos pa šī foruma arhīvu un atradu vēl pāris domas par šo tēmu:

Kārlis SJ
Ja esmu kaadas bazniicas loceklis, tad akcepteeju taas nostaajas autoritaati - BET, vai tas man atnjem tiesiibas par to diskuteet? Galu galaa bazniicas oficiaalaa nostaaja arii paarstaav ticiigo nostaaju, taapeec dialogs ir nepiecieshams.

konsekvence [84.237.161.37]
1.)Tas nav diskutējams, bet gan Svēto Rakstu autoritātes jautājums Baznīcai.
4.)Diskusija ir sevi izsmēlusi, jo tās ierosinātājs nespēj un negrib pieņemt Rakstu autoritāti aplūkojamā priekšmetā.
un
3)Es necienu un nosodu viedokļus, kas ir pretrunā Svēto Rakstu autoritātei Baznīcai svarīgos jautājumos.

Vai tiešām ir tā, ka diskutēt par kādiem jautājumiem nozīmē grēkot?
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 24 , pavisam kopa bijuši: 34251