atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Visuaugstākais
pich_
Iesūtīts: 2010.10.28 10:55:06
Nolēmu izveidot atsevišķu diskusiju par šo tēmu.

Tātad- kas ir tas visuaugstākais? Artūrs_ deva piemēru, ka tas ir Dieva tituls, bet šīs rindiņas pieprasa papildus paskaidrojumu:

"Kad tu redzi, kā apspiež nabagu un cik bēdīgā stāvoklī valstī ir tiesa un taisnība, tad neuztraucies par to, jo ir vēl viens augstāks par augsto, kas visu novēro. Bet viens, Visuaugstākais, ir nomodā pār viņiem visiem"

"Dievs stāv vareno sanāksmē"

"Jūs esat dievi un visi esat Visuaugstākā dēli"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.28 16:07:55
Aivars

man ir interese! nosūtīju savu mobilo
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.28 16:15:11
Gnidrologs

tu pameklēji pēc "visUaugst" ?
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.28 16:22:01
Aivars

kā jau teicu- esmu patiesi ieinteresēts. varu tikties darba dienās pēc 18, vai arī brīvdienās. varam tikties arī baznīcā, kuru tu apmeklē.
mans numurs tev jau ir, tā ka gaidu atbildi
Protestants
# Iesūtīts: 2010.10.28 18:17:45
pich_

Bībelē pretrunu nav. Parasti tikai cilvēki neatļaujas runāt to ko gribētu domā, vairāk paļaujas uz konfesionālām doktrīnām, un riska zonā nevēlas galvu bāzt.
Patiešām, VD monoteisms nav svešs. Varētu tā teikt, ka monotesims tā nostabilizējās izraēļu vidū samērā neilgi pirms JD.
http://www.tnnonline.net/theonews/natureofgod/shema-mean/What_Does_the_Shema_Really_Mean.pdf

Jāņem ir vērā "viens" nozīmēs Bībelē. Grieķu "heis", tāpat ebreju "echad" nenozīmē pilnīgi viens, bez variantiem, bet parasti tiek lietots "vienībā viens".
- grieķu "heis" (ebr. "echad" - parasti "viens vienībā". Piemēram, "es ar sievu esmu viens (mēs esam kopā kā "viens" 1.Moz2:24.
- grieķu "monos" (ebr. "yachid` un "bad" - pilnīgi viens.
Vairāk par šīm "Viens" nozīmēm šeit: http://www.bible.ca/trinity/trinity-oneness-unity-yachid-vs-echad.htm

Ar to gribu teikt, ka mūsdienu kristiešu konfersijas to politeisko "viens" nozīmi refernecē uz trīsvienības būtību - ir viens Dievs, 3 personās.

Bet par tiem pantiem ko liki galdā arī pretrunu nav. JD dalībnieki ir Dieva dēli. Jo JD dalībnieki ir jaunpiedzimuši un ēd jau no Dzīvības koka.
Dzīvībs koks ir mirušais un augšāmcēlušais no miroņiem Jēzus Kristus. Mēs ticam tam Dievam, kas augšāmcēla šo Jēzu no mirušiem dēļ mums, tāpēc arī varam ēst no Dzīvības koka.
Tāpat JD dalībnieki dzīvos mūzīgi, un es šeit nerunāju par šo miesiksko pašreizējo dzīvi, bet dzīvi mūžībā.
Bībele mums māca par dažādām nāvēm un dzīvēm - miesiskā nāve, garīgā nāve, pirmā nāve, otrā nāve, miesiskā dzīvē, mūžīgā garīgā dzīve debesīs.

Mūsu Dievs ir viens vienībā, arī mēs, kristieši esam ( vai pareizāk sakot - būsim pilnībā ) vienībā ar Dievu.

Apmēram tā.
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2010.10.28 18:22:15
pich_ Daudzdievība svētajos rakstos - ir normāla parādība, jo ikviena būtne ir Dieva bērns - apzinās to vai neapzinās ! Tie kuri apzinās - tie apzinās un kuri vēl nav attīstījušies - tie vēl neapzinās. Nu katrā ziņā eksistē pāreja - no Dieva neapzināšanās stāvokļa un Dieva apzināšanās stāvokli ! Katram cilvēkam ir jāapzinās - ka viņš ir daļa no īstenības un īstenība ir Dievs. Tātad visi esam Dieva daļiņas - Dievi ! Un Dievs Tēvs sūtīja savu dēlu - lai tas atklātu Dievu Tēvu !
Tātad hierarhija - Tēvs Dēls Svētais gars - Dieva bērni un tie, kas vēl nav to sapratuši ! Lūk - īstenība tāda kāda tā ir !

Ja sev nemelo - tad iespējams saprast ka ikviens ir daļa no Īstenības !
Un kuri saprot tie ir svētajā komūnijā ar Tēvu - Dēlu un Svēto garu !
Dievi visi veido vienu - visi ir viens un viens ir visi !
Un šis viens - ir vis varenākais, kurš nevar darīt jeb ko, bet ir un paliek visu varenais !

Jogačaras skola mācīja, ka visi filozofiskie paņēmieni ir tikai upaja - prasmīga līdzekļu izmantošana, - kas palīdz norādīt mācības piekritējam ceļu uz dziļāku izpratni, kura iegūstama tikai praksē. Tā ir t.s. "pārmainīšanās pašos pamatos" (ašrajaparavrti), kad cilvēks pēkšņi saskata, ka ārējie priekšmeti ir tikai viņa paša prāta projekcijas, viņš saprot, ka nav priekšmetu ko satvert, nav personas, kura varētu to izdarīt. Saprotams, ka šādas teorijas nebija saprotamas lielākajai ļaužu daļai. M.e. VII gs. Indijā sākās budisma noriets.

Lielākā daļa ļaužu nesaprata - ka viņi visi ir viens !
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2010.10.28 18:36:27
Gnidrologs Skaidro daļēji ! JD dalībnieki - iegūst atklāsmi caur Jēzu ! Centrs ir Jēzus. Jēzus atklāj ka viņš ir pats JHVH - patiess Dievs no patiesa Dieva ! Zinātnieciski - daļiņa no visuma. Jēzus nemeloja - atklādams reliģiskajā valodā - ka viņš ir pats Dievs - pēc substances. Protams, katram Dieva dēlam vai meitai ir sava funkcija - bet substance ir viena - saucās īstenība !
pich_
# Labojis pich_: 2010.10.28 20:48:47
Gnidrologs

redz, ar latviešu Bībeli nepietiks, jo, ja ņem tikai bibele.lv, tad jā- piekrītu, ka Visuaugstākais varētu būt kā sinonīms vai tituls Dievam. vismaz tur tiešām tā arī izskatās.

bet nedaudz savādāk tas izskatās, ja tieši tās pašas rindiņas izlasa citās valodās. es apskatīju angļu un ebreju.
tad gan pēc teikuma uzbūves rodas aizdomas, ka runa iet par divām atsevišķām būtnēm.

p.s.
es gan neapgalvoju, ka man ir absolūta taisnība. izsaku tikai savu viedokli un to, kā es intepretēju rakstus. tāpēc labprāt satiktos ar, piemēram, Aivaru, kurš man visu varētu izskaidrot (ja reiz šeit ir slinkums to izdarīt).
Aivar- tev ir mans telefons
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.10.28 21:02:18
Gnid, es neatbildu jo pagaidām nav pārliecības, ka pich_ ir spējīgs saprast atbildi. Jo šķiet viņš pat jautājumu nav sapratis.

Un... atbildēt ir jēga, ja tas, kuram atbild top viedāks un gudrāks, es dodu šo iespēju, pich_ iemācīties lasīt textu (dajebkuru) kontextā. Šķiet uz doto momentu pich_ pat jēdziena "texta kontexts" semantiku vēl nav aptvēris. Nu tad kāda jēga uzdot jautājumus par tēmām, kurās viņš neoprientējas pat bāzes līmenī?
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2010.10.28 21:41:43
Ps. 7:18 Es pateikšos Tam Kungam, jo Viņš ir taisns, un dziedāšu sava Kunga, tā Visuaugstākā, Vārdam.

Viņš ir taisns - un ir par to, lai cilvēce dzīvotu - mierā un harmonijā !
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2010.10.28 22:44:30
Gnidrologs Kāpēc jāmēģina dabūt atbildi tur - kur Tev negrib dot ? Jāiet tālāk - un varbūt pēc laika dos ! Bet zini - cilvēks ir tāda būtne - kura ir kā sistēma, kurai uzdodot vienu un to pašu jautājumu - ik pēc noteikta perioda - nāk katru reizi savādāka atbilde - jo apziņas rādiuss mainās - katru dienu !

Tā kā jo vēlāk paprasīsi un Tev atbildēs - jo labāka atbilde būs !
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.29 08:58:50
Jošs Mulders

esmu jau sapratis, ka "lasīt kontekstā" nozīmē lasīt ticībā (kā te jau tas tika pieminēts). acīmredzot es nelasu tajā kontekstā, kurā lasi tu, tāpēc būtu labi, ja tu vienkārši izstāstītu, kā tu saproti attiecīgās Bībeles vietas. bet tev vieglāk ir apspriest mani...
jebkurā gadījumā- man ir sava interpretācija, kuru es arī iekomentēju, bet tev ir sava. nu tad lūdzu- iekomentē, kā tu skaties uz šīm Bībeles vietām, un ko, galu galā, nozīmē Dieva dēli (kontekstā ar cilvēku meitām).

Aivars

labprāt sagaidītu atbildi arī no tevis. tu teici, ka pastāstīsi, ja es būšu patiesi gatavs klausīties. es apliecinu, ka esmu patiesi gatavs klausīties, un nosūtīju tev savu numuru. varam tikties jebkurā baznīcā. ja negribi tikties, tad atraksti vismaz elektroniski.
bet tu tagad izliecies, ka neko nezini...

tad jau "Labāk ir nesolīt nekā solīt un nepildīt" Sal. māc. 5:4
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.29 09:02:31
Protestants
JD dalībnieki ir Dieva dēli

labi. bet kas ir Dieva dēli VD? Un kāpēc viņi iet pie cilvēku meitām?
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.29 09:49:22
pich_
esmu lasījis versiju, ka tie Dieva dēli ir krituši eņģeļi. Un pie cilvēku meitām viņi gāja tā paša iemesla dēļ, kāpēc Jupiters nolaupīja Eiropu, bet Zevs pārvērtās par zelta lietu Ļoti saprotams iemesls.

Cik var saprast no Ījaba 1:6, arī Sātans ir Dieva dēls.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.29 09:51:15
devonas reksis

nu un "Jūs esat dievi un visi esat Visuaugstākā dēli"?

kritušie eņģeļi- dievi?
velns- dievs?
Artūrs_
# Iesūtīts: 2010.10.29 09:54:29
pich_
"labi. bet kas ir Dieva dēli VD? Un kāpēc viņi iet pie cilvēku meitām?"

Dieva dēli ir ticīgie, kas pielūdz vienu patiesu Dievu - debess un zemes Radītāju. Iešana pie cilvēku meitām nozīmē atkrist no Dieva un sajaukties ar pagāniskajām reliģijām, piekopt elkdievību. Kāpēc cilvēki atkrīt no Dieva? Tāpēc, ka pārstāj būt ar Viņu kopā, un aiziet meklēt kaut ko "labāku, gudrāku, patiesāku...", proti aiziet pievīlēja sātana ceļu.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.29 09:57:31
LOL???
palasie šo Bībeli ebreju variantā: http://www.scripture4all.org/OnlineInterlinear/OTpdf/job1.pdf

Tad sanāk, ka Sātans ir Yahweh!! (1:6)

Ko tad tas nozīmē?
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.29 10:00:53
pich_
Nē, sanāk, ka Sātans ir viens no YHWH dēliem. Varbūt Jēzus vecākais brālis.
Artūrs_
# Iesūtīts: 2010.10.29 10:01:32
pich_

Paskaidro lūdzu, kā Tev TAS SANĀCA?!
Artūrs_
# Iesūtīts: 2010.10.29 10:03:53
devonas reksis

nevis ir bet bija!
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.10.29 10:05:52
Artūrs_
4 Tanīs dienās milži bija zemes virsū, arī pēc tam, kad Dieva dēli bija gājuši pie cilvēku meitām un tās bija dzemdējušas bērnus. Tie bija varoņi, kas bija senlaikos, vīri ar vārdu.

varen drosmīgi ir apgalvot, ka ja ticīgs cilvēciņš izdrāž pagānu meitēnu, tad viņai piedzimst milzis vai vismaz varonis....

te nu jāsaka ka vai nu pagānu nav atlicis nemaz, vai arī ticīgie kopā ar dino iraid netikuši uz Noasa šķirsta....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 11 , pavisam kopa bijuši: 11708