atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Izziņas Brīvība
Mulders
Iesūtīts: 2007.08.27 13:19:42
Kur tā beidzas un vai beidzas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.30 11:43:43
KarotesNav! Nav jēga atbildēt, jo esmu uz to visu atbildējis, tu to visu acīmredzot esi uzskatījis par 0 vērtu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.08.30 11:53:13
> Mulders
Es to esmu uzskatījis par nepietiekami atbildētu.
Mēģini vēl, šajā formumā tu man neesi atbildējis, un varbūt ka kāds cits cilvēks ienesīs te vairāk gaismas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.30 12:01:44
KarotesNav, nu tātad šis "pietiekami/nepietiekami" ir tīri subjektīvs. Es tīri subjektīvi esmu pastāstījis pietiekami! Tev acīmredzot ar to nepietiek. Nu nevaru palīdzēt, mēs tomēr dažādi cilvēki!
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.30 13:40:08
a_masiks
Minoritāte nav automātiski patiesība. Ir minoritātes kleptomāni, eksibicionisti, nekrofili un vēl nezin kas.
Es to minēju tādā sakarā, ka, neskatoties uz racionālisma un pragmatisma uzvaras gājieu pasaulē, cilvēka sirds ilgas pēc Absolūtā, Patiesā, Mūžīgā meklā ceļu un laužas uz āru cilvēces reliģiskajās izpausmēs.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.08.30 13:41:31
Es to minēju tādā sakarā, ka, neskatoties uz racionālisma un pragmatisma uzvaras gājieu pasaulē, cilvēka sirds ilgas pēc Absolūtā, Patiesā, Mūžīgā meklā ceļu un laužas uz āru cilvēces reliģiskajās izpausmēs.
Kopš kura laika tad racionālisms ir veicis uzvaras gājienu pasaulē? Pasaulē, kurā izgatavo mākslīgos nagus un prezervatīvus ar zemeņu garšu?
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.30 13:43:38
Sheksna
Vai tu apgalvo, ka mūsdienu pasaulē dominējošā ir tieksme pēc garīgām vērtībām? Jā, ražo visu, ko cilvēki pieprasa un pērk - tīrais merkantilisms!
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2007.08.30 14:14:14
Jā, ražo visu, ko cilvēki pieprasa un pērk - tīrais merkantilisms!
Tik kāds tam sakars ar racionālismu?
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.30 14:26:10
Vai tad visa mūslaiku pasaules iekārta - politiskā, saimnieciskā - netiek balstīta uz racionālismu?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.08.30 14:28:11
Vai tad visa mūslaiku pasaules iekārta - politiskā, saimnieciskā - netiek balstīta uz racionālismu?
Nop. Viss tiek balstīts uz interesēm - valstiskajām vai personīgajām. Racionālisms labākajā gadījumā tiek lietots kā instruments šo interešu realizācijai.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.08.30 14:29:09
> Balss
Daļēji uz racionālismu. Tikai racionāli skaitās sapelnīt pēc iespējas vairāk naudas.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.30 14:45:31
Sheksna
Nu lūk! Tāpat kā savā laikā kristietība tika nelietīgi izmantota savu interešu realizācijai.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.30 16:43:38
a_masiks
Ko tu brīnies? Te jau visu laiuku notiek cepšanās par inkvizīciju - tātad kristietības izmantošanu par aizsegu savām interesēm.
Bet - neskatoties uz to, uz visām nelietībām un muļķībām, ko cilvēki spēj sastrādāt jebkuras ideoloģijas aizsegā - ka tik tiešām, kristietība ir bijusi par pamatu visai t.s. Eiropas humānistiskajai civilizācijai, visiem priekšstatiem par cilvēka vērtību un viņa kā indivīda tiesībām. Tas viss balstās uzskatā, ka cilvēks ir vērtība pati par savi kā unikāla Dieva radība.
Jā, un arī kā morāles balstu Rietumu pasaulē!!! Tātad uz ideālistiska, ne racionāla pamata.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.30 16:44:44
Ctulhu, Racionālisms ir laba lieta... tak to bieži putro ar empīrismu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.08.30 17:34:48
Komunismu un kristietību nevar salīdzināt, tās ir dažādas lietas.
Komunisms ir sabiedriskā iekārta, bet kristietība - ticība.
Kristietis var būt komunists, var nebūt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.30 17:41:35
Ctulhu, tu kārtējo kļūdu pieļauj. Tu ekvivalē gurķi ar krokodilu bāzējoties, ka abiem ir iegarena forma un abi zaļi!
Jāsalīdzina būtiskais, tas kas Kristietību padara par kristietību un kas Komunismu padara par komunismu, nevis "freimworks" kurā tas ietērpts.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.08.30 17:45:33
>Ctulhu
Tīrā veidā komunisms nav vienāds ar marksismu - ļeņinismu. Ir visādi citi komunisma iemiesojumi, pat kristiešu komunisms.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.30 17:46:21
Ctulhu, "irracionāls postulāts" nav tas, kas padara Kristietību par kristietību. Kā saproti, ne katrs irracionālais postulāts ir Kristietības postulāts. Bet tikai ļoti šaura irracionālu postulātu grupa!
Kā krāsa... ne jau zaļās krāsas klātbūtne objektā to par gurķi padara, bet gan "gurķība".
Krāsa nav tas kas gurķi par gurķi dara.
Dajebkurš irracionāls postulāts nav tas, kas to padara par Kristietību!
---
Tāpat ne katrs rituāls padara kristietību par kristietību! Svarīgi ir saturs nevis forma!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.30 17:49:39
Ctulhu, nepieļauj domu, ka komunisti kāreiz sajutās vainīgi un gāja uz Baznīcu meklēt psiholoģisko komfortu Kristus piedošanā un nomierinošajā vēstī?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.30 17:51:03
Ctulhu, nu lūk, bet grupas atšķiras! Līdz ar to tu nevari teikt, ka tas ir viens un tas pats tikai tamdēļ ka abiem ir objekti no klases "irracionāli postulāti".

Ne viss, kas sastāv no naglām un dēļiem ir galds! Mēdz būt arī putnubūrītis! Bet teikt, ka galds un putnubūris ir viens un tas pats vai pat vienas klases objekti, jo SASTĀV no vienas klases objektiem, ir maldīgi!

Tb tā ir kategoriju sofistika!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.08.30 17:56:48
Ko tu brīnies? Te jau visu laiuku notiek cepšanās par inkvizīciju - tātad kristietības izmantošanu par aizsegu savām interesēm.
Inkvizīcija bija ORGANIZĀCIJA, kas darbojas citas ORGANIZĀCIJAS (baznīcas) interesēs un paspārnē. Pēdējā organizācija darbojas vēl tagad.
kristietība ir bijusi par pamatu visai t.s. Eiropas humānistiskajai civilizācijai, visiem priekšstatiem par cilvēka vērtību un viņa kā indivīda tiesībām.
Nebūs gluži tiesa. To visu ievazāja FILOZOFI, kuri kā sēnes pēc lietus saplauka līdz ar viduslaiku beigām un Apgaismības sākumu...
Tīrā veidā komunisms nav vienāds ar marksismu - ļeņinismu. Ir visādi citi komunisma iemiesojumi, pat kristiešu komunisms.
Taisni tā, komunisms kā tāds neprasa ticību šķiru antagoniskumam vai `vadoņa ģēnijam`. Šamējos atribūtus jamam piemēroja konkrētā laikā un konkrētā vietā, jo aktīvisti tādā veidā ar šamējo visnotaļ veiksmīgi aizstāja pareizticību...
nepieļauj domu, ka komunisti kāreiz sajutās vainīgi un gāja uz Baznīcu meklēt psiholoģisko komfortu Kristus piedošanā un nomierinošajā vēstī?
Jautājums - par ko IERINDAS KP biedram bija jājūtas vainīgam?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 11415