atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Liberaalisms
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.09.28 11:28:23
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.19 20:25:37
Papuc Nu ja kāds tā teiktu sievai - solījums bij tikai formalitāte, bet man visas mīļas ...
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.19 20:27:33
Latvju Pēks
Bet man tiešām šķiet, ka visas Dieva radītās sievietes mīļas, it īpaši tās, kuras būs Debesīs! Dievam taču viņas mīļas!
Tam taču nevar atrast iebildumus?
Solījums ir šeit uz Zemes. Tā ir Dieva griba, to nebūs apstrīdēt, bet Debesu Valstība ir tuvu klāt pienākusi...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.10.19 20:29:51
Gnid, protams, tu driixti aizstaaveet jebkurus tev simpatizeejoshus teelus, tieshi taapa tkaa man ir tiesiibas formuleet savu attiexmi pret shaadiem izvarotaajiem un jebkuru fruktu, kas shaadiem izvarotaajiem grib nodroshinaat "cilveeciigus apstaakljus"... ibo patiesi shaadas buutnes par cilveeku saukt ir stipri liels paarspiileejums, tad jau budistam driizaaak ir taisniiba un kaads tarakaans ir vairaak cilveeks nekaa shis
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.19 20:32:56
Papuc Nez kāpēc VD atkrišana no pareizas ticības tiek pielīdzināta netiklībai?
ravenx
# Iesūtīts: 2010.10.19 20:36:41
Jošs Mulders
Hath not a Jew eyes?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.19 20:44:17
Latvju Pēks
VD atkrišana no pareizas ticības tiek pielīdzināta netiklībai
Protams! Nepareiza ticība!
Bet Tu taču piekrīti, ka meitenes, kuras būs Debesīs, Dievs nav atzinis par nepareizām , vai ne?
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.19 20:58:50
Papuc Tad tu sirdī vari ielūkoties vai tomēr to piederību pareizai ticībai secini pēc cilvēka mutes liecības?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.19 21:03:52
Latvju Pēks
Nē, nē, ko Tu! Es tik pēc Rakstiem!
Tur VD laikā farizeji arī domāja, ka pazīst nepareizās meitenes, bet tad atnāca Kristus un ietusēja ar dažām, kuras tomēr pēc JD sanāca pareizās meitenes...

Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.19 21:08:21
Papuc Ja pēc Rakstiem, tad pēc Rakstiem. Sola scriptura. Fair enough. Cik tad tavuprāt luteriskā baznīca pareiza "meitene" iznāk "pēc Rakstiem"?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.19 22:31:22
Latvju Pēks
Dr. M.Lutera Mazais katehisms pilnīgi 1:1 sakrīt ar man zināmo RKB viedokli tajos pašos jautājumos.
Ja nu tur vēlāk ir bijusi vieta kādiem pārpratumiem, personiskam aizvainojumam vai dusmām no vienas vai otras puses, tad tas, domājams, nevarētu būt radikāls šķērslis jautājumā par iesaistīto Pestīšanu un nokļūšanu Debesīs.
Jau minēju, ka Degpunktā vakar bija sižets par vienu aizvainotu un atstātu dāmu, kuras dusmas spēja savaldīt tikai vienība "Alfa", jo operatīvie netika ar viņu galā. Tas, protams, nenozīmē, ka viņas aizvainojumam nebija pamata. Kā nu iznāca tā iznāca, galvenais, lai šie aizvainojumi un pārpratumi nebūtu par iemeslu mūsu negatīvajai atbildei uz Kristus uzdoto jautājumu: "..vai jūs kopā vēlaties šodien būt ar Mani paradīzē ?"
Atslēga visā tajā, protams, ir ne jau mūsējais, bet gan Kristus viedoklis. Man jau pašam arī šķiet, ka hariki nevar nokļūt Debesīs, iekāms neatgriežas no maldiem. Tad jau manīs...
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.19 22:49:06
Nezinu, var jau būt ka liberālisms ir daudzu nelaimju sakne, bet man šķiet, ka šodien daudz bīstamāks ir harizmātisms.
Jūs paši, Latvju Pēk un Još Mulder, slēpsieties aiz liberālisma tiesībām no harizmātisma inkvizīcijas, kad nekāds Sola scriptura vairs nepastāvēs, bet visu izteiks mistiskā sv.g. kristība ... kad lielākā daļa luterāņu un RKB draudžu atgādinās JP un PV tipa draudzes...
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.20 09:29:24
Papucs
varu vien Tev piekrist, ka Mulders un Latvju Pēks diez vai gribētu paši dzīvot pasaulē, kur nīsto liberāļu izcīnīto vispārējo tiesību nebūtu.
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.20 10:00:33
Papuc Kur tieši luterāņu katehismā ir teikts, ka labie darbi ir nepieciešami attaisnošanai, kā to māca romieši?
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.20 10:02:36
devonas reksi Kā tu zini, ko pēkšķītis domā par liberāļiem?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.20 10:16:45
Latvju Pēks
Kur tieši luterāņu katehismā ir teikts, ka labie darbi ir nepieciešami attaisnošanai, kā to māca romieši?

Romieši tā nemāca, būsi ko pārpratis.
Romieši māca, ka labie darbi ir uztverami kā apstiprinājums Tavas mutes liecībai, lai Tavas mutes liecība neizrādītos vien viltus liecība.
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.20 10:47:05
Papuc Ja pats netiec galā, pieaicini labo indriķi, lai no sekojošā Katoliskās baznīcas katehisma citāta "izlasītu ārā" labos darbus.

"Attaisnošana [..] tātad sevī ietver grēku piedošanu, svēttapšanu un iekšējā cilvēka atjaunotni."

Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.20 10:56:10
Latvju Pēks
Tas jau arī ir tas, ko es saku - bez svēttapšanas un iekšējā cilvēka atjaunotnes plika mutes liecība, kaut arī pašam Dievam, ir tikai viltus liecība. Dievs redz sirds domas. Ja nav svēttapšanas un iekšējā cilvēka atjaunotnes, tad sirds vēl ir cieta un nekādām citām liecībām nav nozīmes - tās ir viltotas.
Un svēttapšana un atjaunotne pēc būtības ir Dieva darbs cilvēkā.
Jā, jā - labie darbi ir īstenībā Dieva darbs.
Tāpēc jau romieši māca, ka labo darbu iztrūkums nozīmē, ka īstenībā cilvēks Dievu nelaiž sev klāt - neļaujās attaisnošanai, negrib pieņemt pestīšanu.
Ļoti vienkārši, kas neskaidrs?
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.20 11:09:48
Papuc Kristīgā, bibliskā izpratnē attaisnošana ir sinonīms tikai grēku piedošanai. Romiešu izpratnē klāt nāk svēttapšana un cilvēka atjaunotne. Ja jau tās ir sastāvdaļas, tad taču nepieciešamas. Ļoti vienkārši, kas neskaidrs?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.20 11:27:17
Latvju Pēks
Tu (un luterāņi vispār) runā par punktu, romieši par visu funkciju.
Protams, ka konkrētā laika mirklī neiespējami pamanīt svēttapšanu un atjaunotni, var runāt tikai par grēku piedošanu.
Taču grēku piedošana reāli pestījoši darbojas tikai, ja cilvēks to ņem pretī un nenoraida. Bet to mēs no punkta izsecināt nevaram, to redz tikai Dievs.
Lai redzētu, un pirmkārt jau pats cilvēks redzētu, ka viņš ir pieņēmis nevis noraidījis grēku piedošanu, ir jāaplūko funkcija, vai vismaz kāda tās daļa - te uzreiz kļūst redzama svēttapšana un atjaunotne. Vai arī nekļūst redzama.
Neviens romietis jau neapgalvo, ka Tev nav svēttapšanas un atjaunotnes, resp., ka nav Dieva darba Tevī. Tikai Tu pats tīšuprāt mēģini to ignorēt. Protams, Dieva darbu tas neatvieglo, bet Viņš tomēr cenšās

P.S. Es joprojām neredzu problēmu, kāpēc Tev tīšuprāt turpināt sevi apgrūtināt ar pārprastu teoloģiju. Pat Mazajā katehismā visa šitā sviesta nav. Un kurā vietā RKB būtu minējusi, ka es varētu pa taisno griezties pie Dieva ar paziņojumu, ka Kristus Upuris man nav nepieciešams, ka pats esmu sevi pestījis?
Latvju Pēks
# Labojis Latvju Pēks: 2010.10.20 12:00:47
Papuc Vai tu nezini, kāpēc vārdnīcā kā "jezuīts" sinonīms tiek dots "liekulis, divkosis"?

Vai tiešām romieši ir gatavi parakstīties zem šī?

Konkordijas formula; Par ticības taisnību Dieva priekšā

VG 546: Par ticības taisnību Dieva priekšā mēs vienprātīgi, saskaņā ar iepriekš sniegto mūsu kristīgās ticības izpratni, ticam, mācam un apliecinām, ka nabaga grēcīgais cilvēks Dieva priekšā top taisnots, tas ir, viņam tiek piedots, viņš tiek attaisnots un atbrīvots no visiem viņa grēkiem un pelnītā pazudinošā sprieduma, turklāt uzņemts par Dieva bērnu un mūžīgās dzīvības mantinieku – bez jebkādiem mūsu nopelniem vai cienīguma, arī bez kādiem iepriekšējiem vai arī nākamajiem darbiem, no tīras žēlastības, tikai šā viena nopelna – mūsu Kunga Kristus pilnīgās paklausības, rūgto ciešanu, miršanas un augšāmcelšanās dēļ Viņa paklausība mums tiek pielīdzināta par taisnību.
..
VG 549: Taču šeit ar īpašu uzcītību labi jāievēro, lai artikuls par taisnošanu būtu skaidrs: tas, kas nāk pirms ticības un kas tai seko, nav uzreiz ienesams un iekļaujams artikulā par taisnošanu kā nepieciešama un iederīga daļa, jo runāt par atgriešanos un taisnošanu nav viens un tas pats.
..
..ne iepriekšēja nožēla, ne sekojošie labie darbi nepieder artikulam par ticības taisnošanu. Jo labie darbi nenāk pirms taisnošanas, bet gan seko tai, un personai vispirms jātop taisnotai – iekams tā var darīt labus darbus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 47 , pavisam kopa bijuši: 33371